Analiz  Başvuru  CD isteme  Formu

ANA SAYFA

Güneş Burçları

Horoskop

ATATÜRK 

Batı Astrolojisi

Hint Astrolojisi

Çin Astrolojisi

Yükselen Burç

Horary Astroloji

AstroFemin

Aşk Seks Tipleri

Kader  Burcu

Talih  Burcu

Romantik  Eşleşim

Astro Numeroloji

 Depremler

AstroPsikoloji

Astro Kabala

Astrolog Sügen'ler

Astro Yorum

Astro Takı Taşları

Ay Burcu

Bize  Ulaşın 

  YÜKSELEN  BURÇ

(Tıklayın)

Yükselen Burcunuzu ve özelliklerinizi öğrenmek için tıklayın...

 

HAMİLE KALMAK VE ÇOCUK SAHİBİ OLMAK ZAMANI

  

(Tıklayın)

 

Sağlıklı çocuk sahibi olmak ve hamile kalmak zamanı için bir analiz

 

PARA VE MADDİ TALİHİN  ANALİZİ

(Tıklayın)

 

Hooskoptaki para kazanma ve maddi başarıların analizi.

 

 

NE ZAMAN  EVLENECEĞİM ?

 

(Tıklayın)

 

Evlilik zamanını gösteren ve nelere bağlı olduğunu açıklayan analizi okuyun

 

  VEDİC ASTROLOJİ CD

 

(Tıklayın)

 

Vedic CD içinde bulunan eserleri ve programları görmek için tıklayın.

 

  MAHABOTE ASTROLOJİSİ

 

(Tıklayın)

 

Mistik bir astroloji alanında bir geziye hazırlanın..... Yeni bir astroloji yeni bir merak.

 

ASTRO NUMEROLOJİ

 

(Tıklayın)

Sayılar gizemli dünyalarında gelecek için neler gösteriyorlar ?

 

ASTROLOJİ   ANALİZİ

(Tıklayın)

Mükemmel bir Astroloji Analizi insanın tüm geleceğini gözler önüne serer..

 

GÜNEŞ HOROSKOPU ANALİZİ

 

(Tıklayın)

Her yıl için hazırlanan Güneş Dönüşü (Solar Return) analiz ve yorumunu okuyun

 

 

2017  HOROZ  YILI
 

Çin takvimine göre Horoz Yılı 28 Ocak 2017 günü başlayacaktır. Burcun ilk günü ise  3 Şubat 2017'de görülecek. Birçok kişi önümüzdeki yıllarda önceki yıllara oranla daha iyi şanslar elde edip edemeyeceklerini merak ediyor olmalı. Burada, Çin Astrolojisinin Beş Element (Metal, Su, Ağaç, Ateş ve Toprak) teorisini 2017'deki insanların servetini açıklamak ve Horoz yılında neler olacağını yorumlamak için kullanmak istiyoruz. Çin Yılbaşı, Çin astrolojik Yılının ilk günü değildir. 2017 Çin Yeni Yılı 28 Ocak 2017'de başlar ve bu ilk ayın yeni ay günüdür. İlk ayda yeni ayın saati, 28 Ocak 2017, Çin Standart Saati 08: 08'de Çin Yeni Yılı, Çin Ay Takvimine göre başlar.

 

Çin astrolojisi yılının ilk günü Kaplan ayının ilk günüdür. Çin Astroloji Takviminde Bahar Başlangıç ​​Günü yani İlkbahar Başlangıcı güneşin tropik Zodyak’ta 315. dereceye girdiği zamandır. Çin Standart Saati' ndeki Baharın Başlangıcı 3 Şubat 2017'de saat 23.35'te gerçekleşir. Bir bebek 4 Şubat 2017'de doğmuşsa Horoz burcu  bebeğidir. Bir bebek 3 Şubat 2017'den önce doğmuşsa, o zaman bir Maymun burcu  bebeğidir.

 

Çin Beş Element Astroloji Takvimine göre, 2017, Dişi (Ying) Ateş elementli Horoz Yılıdır.   Beş Element sisteminde Ateş rengi Kırmızı ile ilgilidir. Bu nedenle, 2017 için Ateşli Horoz veya Kırmızı Ateş Horoz bir yıl olduğunu söyleyebiliriz.   2017'de para, kariyer, evlilik veya sağlıkla ilgili yorumları tahmin etmeden önce, ne Tür Elemente sahip olduğunuzu ve Talih Elementinizin Astroloji Doğum Grafiklerinizden ne olduğunu öğrenmek gerekecektir.  Şanslı Element, kişilerin sahip olduklarını belirleyen en önemli faktördür. 2017, Metal içeren Tavuk Yılı'dır. Şanslı elementiniz Metal ise 2017 size bir miktar servet getirecektir. Şanslı elementiniz Ateş ise, 2017 de şans getirir.  Ayrıntılar ve doğru yorumlar için, talihinizi tanımanın ilk adımı doğum haritanızdaki hangi elementlerin ve hayvanların olduğunu bilmektir.

 

2017 yılının Horozu Metal içerdiğinden talih elemanı metal olan kişi için bu iyi bir işarettir.  Talih elementi su olan kişiler için olumlu bir yıldır. 2007 yılı Ateş ve Metal içeriyor. Su, Ateşten korkmaz. Ateş size önemli bir sorun çıkarmaz. Metal suyun ana elementidir. Sonbaharda Metal Horoz etkindir. Su kışın daha güçlü olacak. Bu nedenle kişinin şansının 2017 yılının ikinci yarısında daha iyi olacağını düşünüyoruz.  Talih elementi ağaç olan kişinin talihi ortalama olumludur.  2017 Ateşi ısı, sıcaklık veya enerji ile ilgilidir. Ateş, Ağacın (ağaç) daha hızlı ve daha güçlü bir şekilde büyümesine yardımcı olabilir. 2017 yılının ilk yarısı istikrarlı olmalıdır. Horoz Metali Ağaç için olumsuzdur. Şanslı Element sonbahar boyunca zayıflayacaktır. Biraz zorlukla karşılaşacaksınız ve sorunları çözmek için daha çok efor sarf etmeniz gerekecek.  2017 kış mevsiminde daha fazla yardım alacaksınız.

 

 Talih elementi ateş olan kişi için yıl olumludur. Bu çok iyi sayılır. 2017 Ateşi ilk yarıda şansınızı getirir. Yaz boyunca daha çok şansınız olur. Horoz burcu Metal içerir. Metal Ateşten korkar. Bu Ateşin Metal'e göre avantajlı olduğu anlamına gelir. Kişinin şansı yazdan sonra daha zayıf olacaktır. . Büyük bir karar vermeniz gerekirse, harekete geçmeden önce iki kez düşünmeniz gerekir. Kış boyunca riskli yatırım için sabırlı ve temkinli olmanız gerekir.

 

Talih elementi toprak olan kişi için yılın genel durumu vasattır.  2017 Ateşi, dünyanın ana öğesidir. Toprak, Ateş'ten enerji alır. Şansınız 2017 yılının ilk yarısında iyi olacak. Horoz Metali, Dünya'nın alt öğesidir. Metal azaldığında Dünya zayıflayacaktır. Bu şansınızın endeksinin 2017 yılının ikinci yarısında biraz düşeceği anlamına gelir.

 

Bilindiği üzere Donald Trump ABD Başkanı seçildi.  Doğum tarihi 14 Haziran 1946 olduğundan dişi (Ying)  Toprak elementli Koyun gününde dünyaya gelen erkek (yang) Ağaç elementli At ayında doğan ve Erkek (Yang) Ateş elementli Köpek burcudur. Talih elementi de Toprak olacaktır.  Horoz burcu sonbahar mevsimine bağlı. Hasat zamanı sayılır. Kariyeri hakkında tutkulu olmaya ve daha yüksek kariyer hedefleri belirlemeye devam ettiği sürece başarı sağlanacaktır. Metal elementi para ile ilgilidir. Kariyer şansı ona iyi gelir getirir. Yılın genel talihine göz atarsak, sahip olduğu çok yönlü yetenekleri kendisine şöhret, zenginlik ve kariyerde iyi bir servet getirmekte yardımcı olacaktır. Ancak, ekim olmadan hasat yoktur.  Bu kişi Horoz yılında keyifli dakikalara ulaşmadan önce çok çalışmak zorunda kalacaklar. Talih elementinin durumu bazı baş ağrıları verebilir.

 

Başkanlık yolunda var gücüyle uğraşan Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan erkek (Yang), toprak elementli At burcudur. At burcu istihbarat ve güven ile bağlantılıdır. Horoz burcu meyve, hasat, olgunluk, iç görü ve neşeli zamanlarla bağlantılıdır. At başarı, zafer, şöhret ve zenginlik peşinde olacaktır.  Horoz burcu mükemmellik, gevşeme ve eğlenceyi sürdürme meylini verir. At  burcu kişisi Horoz ile buluştuğunda, kazanılacak zaferin keyifli anını yaratır.  At liderliğiyle, Horoz iş / kariyer gelişiminde büyük başarı verebilir. Horoz  At' ın işe olan tutkusunu görebilir. Bununla birlikte, Horoz işbirliği ilişkisinden baskılar ortaya çıkabilir.  At horozu boğabilir. Eğer ikisi yarışırsa, At kazanan taraf olur. At burcu kişisi sonunda servet, şöhret ve iyi bir kariyer başarısı kazanabilir.  Bu konuda başını ağrıtacak husus ağaç elementine sahip olmasıdır. Horoz burcunun ateşi en fazla ağaç elementine zarar verebilir ! 

 

©Özlem Sügen
 

 

 

                                    2017 Çin Zodyak Burçlarının  Yorumlarını  Okuyabilirsiniz

 

 

 

Yapıcı Element Devresi

Tahta - Ateş -Toprak - Metal - Su - Tahta

Yıkıcı Element Devresi

Su- Ateş-Metal- Tahta-Toprak- Su

ELEMENT

SİMGELEDİKLERİ

GEZEGEN

TAHTA

Büyüme,Yaratma ve beslenme süreci

JÜPİTER

ATEŞ

Eylem, Motivasyon ve Kültür

MARS

TOPRAK

Denge, Katı, Güven ve itimat

SATÜRN

METAL

Mal varlığı ve Parasal başarı

VENÜS

SU

Açıklık, İletişim ve Fikir alışverişi

MERKÜR

Yukarıdaki tabloda Çin horoskopu Elementleri görülmektedir. Güneş ve Ay Yin ve Yang olarak görülmelidir.


Çin Yükselen Burç Tablosu

 

Çin Astrolojisinde Yükselen Burç doğum saatine göre bulunur ve tüm yıl için aynı tablo verileri kullanılır. Aşağıdaki Tabloda doğum saatine göre belirlenmiş Yükselen Çin burçları görülmektedir.

 

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

23.00 – 01.00

FARE

11.00 – 13.00

AT

01.00 – 03.00

ÖKÜZ

13.00 – 15.00

KOYUN

03.00 – 05.00

KAPLAN

15.00 – 17.00

MAYMUN

05.00 – 07.00

TAVŞAN

17.00 – 19.00

HOROZ

07.00 – 09.00

EJDERHA

19.00 – 21.00

KÖPEK

09.00 – 11.00

YILAN

21.00 – 23.00

DOMUZ

 

ÇİN BURCUNUZU  BULUNUZ

 

  Çin Astrolojisinde burçlar her sene Ocak ayının sonunda veya Şubat ayında değişir. Bir yıl boyunca aynı burç devam eder. 2010 Yılında Kaplan burcu hüküm sürmüş olup 2011 Şubat ayında Çin yılbaşı sırasında Tavşan yılı başlayacaktır.

 

Doğum tarihinizde hangi Çin Burcunun sürdüğünü bulmak için  aşağıdaki satırı  tıklayarak sayfaya geçin ve burcunuzu bulduktan sonra karakterinizi açıklayan bilgilere ulaşın.

 

Çin Burçları Tablosu

 

ÇİN BURCUNUZUN ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN

 

Çin Burcunuzu öğrendikten sonra size ait karakter,mizaç ve duygusal özelliklerinizi öğrenmek için Çin Burçları Açıklamaları sayfasını tıklayınız. Burada 12 Çin burcunun karakteristik tanımlamaları yapılmış ve hangi burcun insanları ile daha iyi anlaşacağınız belirtilmiştir.

 

Çin Burçlarına Göre Eşleşim (Synastry)

 

Çin burçları arasında birbiriyle en uyumlu olan burçların hangileri olduğunu öğrenmek için Mistik Eşleşim Üçgenini deneyin. Bu tabloya erişmek için yukarıdaki konu başlığını tıklayınız.

 

   

 

 

Özlem  Sügen'den   Çin   Zodyak'ta   2017  Yılı

 

 

 Ateş  Elementli, Ying  (Dişi)    HOROZ   Yılında Çin  Burcunuz  Neler   Gösteriyor

 

 

 

 

FARE:  Bu yılın şifresi;  işaret göldeki su ya da bir odadadır.

 

Kariyer ve iş konuları için 2017 olumlu bir yıldır. Devam eden işinizde bir sıkıntı yok ise aynı işe odaklanabilirsiniz fakat yetenek ve becerilerinizi tam olarak gösteremiyorsanız ve yeni bir iş arıyorsanız size yardım edecek ve bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz insanların karşınıza çıkması kolay olacaktır. Muhtemelen yeni işe yabancı olup bu yıl mesleki tecrübe ve bilgiler edinebileceğiniz bir yıl olabilir. Kariyerinizde yaşayacağınız sorunlarda etrafınızda yardımcı olabilecek pek çok insanın varlığından mutluluk duyacaksınız. Ayrıca bu yıl terfi almak ve çok farklı iş konularında çalışmak sizi mutlu edecek konular arasındadır. Bu yıl çok fazla para harcamalarından kaçının. Riskli yatırımlar yapmayın. Harcanan para boşa gidebilir ve geri dönüşü konusunda büyük zorluk yaşayabilirsiniz. En güvenilir yatırım bu dönemde gayrimenkul ve emlak olacaktır. Sosyal ilişkileriniz bu yıl sizi keyiflendirecektir fakat yanlızsanız ve aşk arıyorsanız sosyal ortamlarda daha sık bulunmanız gerekecek. Bu durum ayrıca sosyal ilişkilerini geliştirmenize yardımcı olurken para ve kariyer konularının da önünü açacaktır. Geçmişten başlayan bir husumet, anlaşmazlık ve dava konuları için yardım almanız gerekir. En doğrusu uzlaşma sağlanmasıdır şayet böyle olamayacaksa zararlı çıkmak, adınıza leke gelmesi ve ün kaybetmek gibi olumsuz yansımaları olabilir. Sağlık açısından dikkatli olunması gereken bir yıl. Özellikle soğuktan bedeninizi korumalısınız. Metabolizmanızı korumak için güneşli havaları kollamalı ve güneş ışığı altında egzersiz yapabilirsiniz. Doğada yürümek, bisiklet turları sizin için elzemdir. Bu yıl üriner sistem, bacaklar, akciğerler ve böbrekler etki altında olacak. Horoz size konforlu bir yıl vaat ettiğinden gölge yanı olarak özensiz, tembel ve kötü alışkanlıklara meyil verebilir ve vaktinizin çoğunu evde geçirebilirsiniz. Bu yıl sosyal etkinliklere katılıp zamanı kaliteli yaşamanın size önemli getirileri olacaktır.

 

İNEK: Bu yılın şifresi; kazanımları ve ödülleri hasat etme ve zamanı geldiğinde kullanma

 

Kariyer ve iş konuları açısından geleceğe çok fazla odaklanmayacağınız, mevcut olanı muhafaza edeceğiniz bir yıl olacak.  Yeni bir iş veya kariyer için bu yıl olumlu enerjileri bulamayabilirsiniz. Hasat zamanı geldiğinde zamanlama açısından çok iyi düşünmeniz gerekecek.  İyi bir teklif geldiğinde ilkbahar ve yaz ayları size talihli gelebilir. Bu yıl çok fazla sosyal olmayacaksınız belki ama size fayda sağlayacak çok iyi sosyal ilişkilere sahip olabilirsiniz. Yıl boyunca etrafınızda doğru insanların olması ününüze ün katabilir. Parasal konular bu yıl sizin için olumludur. Horoz takı ve metallerle ilişkili olduğundan birçok yerden size para akışı gelebilir. Bununla birlikte parasal fırsatlar şansınıza değil enerjinize ve eforunuza bağlı olarak gelişecektir. Aşk ve romantizm için de mükemmel bir yıldır. Bekâr olan İnek burçları aşk için çok fazla zaman harcayarak bu yıl evlenmeye kalkabilir, evli olanlarsa aşklarını tazelemek için mükemmel fırsatlar ve zamanlar yakalayabilir. Bu yıl çok fazla muhafazakâr davranmak sevgi, para ve kariyer fırsatlarını kaçırmanıza neden olabilir. Kavgalı olduğunuz biriyle anlaşma sağlayamazsınız bu konu uzun yıllar peşinizi bırakmayacaktır. 2017 yılı sizler için barış ve uzlaşma açısından favori bir yıl olacaktır. Sağlıksız kirli hava ve sindirilmesi zor gıdalar bu yıl sağlık açısından sizi zorlayabilir. Moralinizi yüksek tutmak pek çok hastalığı bertaraf edebilir. Abdominal bölge, dalak, boğaz, akciğer ve solunum sistemi hassas bölgeler ve dikkatle korunmalı. Genel olarak bu yıl çok fazla zorlanmadan hedeflerinize ulaşabileceğiniz bir yıl olmakla birlikte belirli bir efor gerektirdiğini de unutmayın. Aşırı muhafazakâr olup sınırlar içinde yaşamanın sizi hiçbir getirisi olmayacağını anlayabileceğiniz bir yıl sizi bekliyor.

 

KAPLAN: Bu yılın şifresi; Ödül kazanmak için hedefe odaklanmalı ve doğru zamanda harekete geçmeli…

 

Kariyer ve iş konuları açısından verimli bir yıl. Kaplan odun, Horoz metaldir.  Metal Kaplanların kariyer yıldızıdır. Yani bu yıl size kariyer fırsatlarının geldiğinin habercisidir. Bu fırsatları değerlendirirken kafa karışıklığı ve zorluklar yaşayabilirsiniz. Üstesinden gelmek için fazlaca zamanınız olacak. İletişim yeteneğinizi geliştirdikçe kariyerinizi de geliştirmeniz söz konusu olacaktır. Çalışma ve başarma azmi tüm zorlukların üstesinden gelmenizi sağlayacaktır. Kariyer açısından bu yıl şans sizinle fakat zamanlama konusunda hatalar yapılabilir. Halen mevcut olan işinizde hasat zamanı yakınsa başka iş kollarına geçmeyi erteleyebilirsiniz. Bir sonraki işiniz eski işinizden parasal açıdan daha fazla olmayacak. İşinizi tutku ile yaptığınız sürece tatmin sağlayabilirsiniz. Horoz sonbahar mevsimi ile ilişkilidir. Kaplan ise ilkbahar. İlkbaharda sıkı çalışanlar parasal açıdan getiriyi yani hasatı sonbaharda alacaklardır. Aşk ve romantizm konuları için süper etkiler mevcut çünki Horoz dişi metal kaplan erkek ateş. Dişi metal ve erkek ateş ortaya çok güçlü bir uyum ve cazibe çıkarabilir. Eğer kadınsanız bu yıl hayalini kurduğunuz erkek karşılaşmanız ve onunla çok zaman geçirmeniz için fırsatlarınız olacak. Eğer erkekseniz sahip olduğunuz yada yeni tanıştığınız kadınla sabırlı olmaya çok ihtiyacınız olacak. Sevdiğiniz kadın üzerinde baskı kurmak sınırlamalar getirmek geri tepebilir. Bu yılın anahtarı “bir kadının kalbini sabırla ve özveriyle kazanan erkeklerin yılı olmasıdır. Ve bu sayede yılı iyi kapatabileceksiniz. Bu yıl Kaplan burçları için geçmişte yardım ettiğiniz insanlardan fayda görme yılıdır. Bu parasal kaynakların akışını da belirleyecektir. Ne verdiyseniz o kadar alacaksınız. Parada kazanımları da bu yönde artacak yada azalacak. Husumet içinde olduğunuz insanlara karşı ilk yaptırım hukuki süreç olmalı. Haklı iseniz kazanırsınız aksi halde konu uzadıkça uzayabilir ama bu yıl kanunları ben koyarım deyip kanun dışı yollara sapmak size oldukça zarar verecektir. Bu yıl sağlıksız ve kirli havadan olumsuz nasiplenecek burçlardansınız. Baş dönemsi, migren, gözler ve görme duyusu ve solunum sistemi ve buna bağlı organlar etki altındadır. Güneş ışığı sizlere de çok iyi gelecektir. Genel olarak para ve maddiyat olgusu meyve ile kaplı bir ağaçtır. Sulama, gübreleme ve budama için bu yıl zamanınızı ve enerjinizi verimli kullanmayı deneyin…

 

TAVŞAN: Bu yılın şifresi; Tavşanlar Horoz yılının sunduğu ekstrem fırsatların farkındadır fakat hedefe ulaştıklarında mola vermelidir…

 

Bu yıl kariyer ve iş konularında fırsatlarınız olacaktır fakat bununla birlikte aşırı baskı hissedeceksiniz. Bu nedenle gelen fırsatları değerlendirmeden önce yeterli zamanınızın ve enerjinizin olup olmadığını ölçmelisiniz. Bu durum mesleki tecrübe, güven oluşturmak ve üzerinizdeki baskıyı hafifletmek için önem arz edecektir. Birazda tutucu hareket etmek iyi gelebilir. Mevcut konumu korumak  için iyi bir dönemdir. Eğer yeni bir pozisyon denerseniz üzerinizdeki baskı artabilir bu da size iyi gelmeyebilir. En iyisi tamamiyle hazır olduğunuzda yeni olanı değerlendirmek olmalıdır. İlkbaharda verimli olabilirseniz sonbahar ödüllü olabilir. Bu yıl kazandığınız paraları aynı kaynağa aktarmayın başka yatırım yolları deneyin.  Aşk ve romantik talih açısından verimli bir yıl olmayacağını söyleyebiliriz. Tavşan ve Horoz arasında sorunlu bir ilişki vardır buda ikili ilişkilerinize yansıyacaktır. Her hâlükârda aşk arayışı içindeyseniz veya evlilik düşünüyorsanız Köpek, Fare, İnek ve Yılan burçları daha uygundur. Bu yıl bekâr olanlar için zorlu tanışmalar, evli olanlar için eş ile ilgili sorunlar yaşanması söz konusu olabilir. Toplumsal yada özel ilişkilerinizde sorunların kaynağı fikir uyuşmazlığı ve çıkar ilişkisinden kaynaklanabilir. Tartışmalı ortamlardan uzak durun bu uğurda kayıplar yaşayabilirsiniz ayrıca sürekli haklı olduğunuzu vurgulamayın çünki kazanamazsınız. Anlaşmazlık yaşadığınız insanlarla eğer bir hukuki süreciniz varsa bu yıl sizin için bir para cezası söz konusu olabilir. Aşırı çalışmaya ve baskıya bağlı sağlık sorunları sizin sınanma konularınızın başında geliyor. Diş kemik ve iskelet sistemi, karaciğer ve nörolojik hastalıklar etki altında. Nehir kıyısı, göl kenarları sahil havası sizlere iyi gelecektir. Genel olarak bu yıl başarı istikrarlı ve sabit bir işten gelecektir. Sonrasında dinlenmek ve yeni projeler için gerekli enerjiniz olacaktır.

 

 

EJDERHA: Bu yılın şifresi; Horoz yılının getireceği fırsatlar kaçırılmamalı

 

Ejderha Çin’de bir güç simgesidir. Muhtemelen sizler iyi bir yönetim ve liderlik özelliklerine sahip olmalısınız. Kime yetki vermeyi kime vermemeyi var olan projede kimleri çalıştırmayı en iyi bilen burçsunuz. Horoz yılı size bu konuda iyi bir ekipman getirecek. Kariyer alanında genel olarak bir talih var. Geçmişte başlayan girişimler bu yıl meyvelerini verecek. Siz bir anlamda liderlik vasıflarınızla gücünüze güç katabileceksiniz. Farklı iş konularında kararsızlık sizi zorlayabilir. Bununla birlikte yeni pozisyonunuzda iş arkadaşlarınızdan tam destek görebileceğiniz bir yıl. İyi olduğuna inanan Ejderhalar için bu yıl meydan okuma yılı olacaktır.  Para talihi şansınıza, yaratıcılığınıza ve sonunda keşfedilmenize bağlı olacak. Para için ilişkilerinizi doğru kullanmak önemli olacak. Finansal konularda doğru yönlendirilmeniz için dürüst insanların yardımına ihtiyacınız var. Bu bir danışman yada iş ortağı olabilir. Kendi işini yapanlar için para kazanmak açısından ayrıca isminizin bilinmesine ihtiyacınız olacak. Şöhret size para kaynaklarını açabilir. Reklam sektörüyle bu yıl çok fazla diyalog içerisinde olabilirsiniz. Aşk ve romantizm konuları için olumluluk söz konusu. Her gün sohbet ettiğiniz ve birlikte olmaktan zevk aldığınız arkadaşlığınız bu yıl aşka dönüşebilir ve sizi şaşırtabilir.  Beraberliğiniz varsa çok daha güçlü enerjiler sisinle olacak. Horoz size aşk ilişkilerinde çok keyifli dakikalar vaat etmekte. Husumet yaşadığınız insanlarla pazarlık etmek ve orta yolu bulmak sizin için en doğrusu olacaktır. Aksi halde konunun uzaması sizi zora sokabilir. Sağlık açısından kollar, bacaklar, göğüs ve zehirlenme ayrıca yüksek ateş sorunları olabilir. Horoz yılında birçok burçta olduğu gibi sizlerde kirli hava solumaktan zararlı etkilenebilirsiniz. Genel olarak bu yıl hem aşk hem de iş alanında faydalı olabilecek bir partnere ihtiyacınız olacak.

 

YILAN: Bu yılın şifresi; Horoz size bu yıl sevgi, para ve başarı duygusu ve tatmini getirir…

 

Yılan erkek ateş ve Horoz dişi metal olduğundan ilişkilerde çekim ihtiva eder. Yılan ve Horoz birlikte hareket ettiklerinde Yılan için kariyer başarısı kaçınılmazdır. Bunun anlamı Horoz Yılan için talih ve başarı kapısıdır. Bu işbirliği ortaya büyük başarılar mutluluk ve para kazanımları çıkarabilir. Yeni bir iş için dikkatli olunmalı ne kadar hazır olduğunuzu irdelemelisiniz. Teorik ve pratik açıdan hazır olmadığınızı düşünüyorsanız bir sonraki fırsatı değerlendirmek için bekleyebilirsiniz. Horoz yılında Yılan burçlarının parasal talihi iyi olacak. Zaten sizlerin bu yıl tek tutkunuz para olabilir ve maddi imkânların peşinde olup zengin olmak için heves ve hayret içinde olacaksınız. Bu yıl Yılan burçları yaşadığı veya yaşayacağı aşk ilişkilerinde epey zaman harcayacak ancak en yakın ilişkinizden beri rahatsızlık duyabileceksiniz. Sevgiyi hissetmek konusunda zaman zaman sıkıntılar yaşayacaksınız. Şayet krizi iyi yönetemiyorsanız hemen ayrılmak yerine sürecin bitimini beklemek daha doğru olacaktır. Evli olanlar için sabır ve özveri önemli olacak. Bununla birlikte toplumsal veya sosyal ilişkiler aşk ilişkileri kadar olumsuz olmayacak. Sosyal hayatınızı kontrol edebildiğiniz sürece aranılan ve fikir sorulan biri konumunda olabilirsiniz. Düşünceli, misafirperver ve cömert tarafınızı bu yıl daha çok ön plana çıkarabilirsiniz. Kendinize dikkat edin, kullanan ve kullandıran duruma düşmeyin. Biriyle anlaşmazlığınız veya davanız varsa muhtemelen kaybedeceksiniz. Bunun nedeni bu yıla kadar duygusal davranmanızdır. Kaybettiğiniz davaya ilişkin anlaşmazlık bir müddet daha zihninizi meşgul edebilir. Sağlık sorunları deri ve cilt rahatsızlıkları, kardiovasküler sistem ve üreme sistemi ile ilgili olacak. Ayrıca sinir sistemi baş ağrısı ve tansiyon gibi sağlık sorunları sizi bulabilir. Genel olarak para, kariyer, şöhret bu yıl sizi bulabilir ama aşk ilişkilerinizi idare etmekte aynı başarıyı gösteremeyebilirsiniz.

 

AT: Bu yılın şifresi;  Gayretten sonra başarıya ulaşabilir.

 

Kariyer ve iş konularında tutkulu, azimli olduğunuzda, kendiniz için daha yüksek hedefler belirlediğinizde başarı sizlerin olacaktır. Kariyerinizden önemli para akışı da sizi tatmin edecektir. Bu yıl risk alabilirsiniz ve iş konularında meydan okuyabilirsiniz. At’lar koşmalı ve yarışmalı ancak bu şekilde semeresini görebilirsiniz. Maaşınıza tatminkâr zam bu yıl olacaktır. Ayrıca önceden yaptığınız yatırımların getirisi de bu yıl kazanımlarınız arasında olacak. Kısacası bu yılın sonunda lüks hayatın doruğuna ulaşabilirsiniz.  Aşk ve romantik hayatınızda sevgiyi arıyorsanız önce sevgiyi sunmalısınız. Sosyal etkinliklere katılarak güzel vakit geçirebilirsiniz. Bu yıl yaşadığınız ilişkiler uzun soluklu olmasa da bir ömür boyu anılarınızdan silinmeyecektir. Âşıksanız ilişkiniz daha da sağlamlaşabilir ancak zaman zaman anlaşmazlıklar yaşamaya da hazır olun. Siz her durumda rekabeti ve liderliği seviyorsunuz. Çevrenizdeki insanlara baskı yapmaktan imtina edin. itibar kazanmak istiyorsanız davranışlarınızla herkesin dikkatini çekmelisiniz ki bunu yaparken yüksek egodan uzak durmalısınız. Şayet bir kadınsanız bu yıl uzak yada yakın çevrenizdeki kadınlara karşı dikkatli olun. Bu yıl husumetiniz olduğu insanlara karşı galip gelmek için şansınız var. Bu anlaşmazlık paraya bağlıysa bir miktar para kazanmanız söz konu olabilir. Sürekli tartışma içinde olmanız zaman ve enerji kaybından bir şey olmayacaktır. Sağlık açısından yüksek ateş, baş bölgesi, adale veya kas sistemi ve boşaltım sistemi etki altındadır. Genel olarak başarı ve para sıkı çalışma bağlı gelecek. Şunu da unutmayın;  bu yıl ne ekersen onu biçeceksin …

 

KOYUN: Bu yılın şifresi; Çalışan Koyun hazineleri ev götürebilir…

 

Kariyer ve iş konuları çalışmanıza bağlı olarak şekillenecek. İş yerinde rutin bir çalışma içindeyseniz bu yıl daha hareketli olmayı seçebilir ve daha aktif olabilirsiniz. Para talihi ortala düzeydedir. Sonbahara doğru işlerin rayına oturması ve verim alınması görülebilir. Bu yıl yeteneklerinizi fark etme ve onları hayata geçirme yılıdır. Buna bağlı olarak iş kollarına yönelmek becerilerinizi sergilemek söz konusu olacaktır. Horoz yılı aşk ilişkileri açısından sizlere çok fazla talih vermiyor. Sevgi arayışında olanlar kendilerine bir partner bulabilirler ama bu durum uzun süremeyecektir çünki bu yıl Koyunlar aşk ilişkilerinde istikrarlı olamayacaklardır. Tutulmayacak sözler başınızın derde girmesine neden olabilir dikkatli olun ! Mevcut olan ilişkiyi korumak ve devam ettirmek için enerjiler uygundur. Daha derin bir ilişki için uygun zaman bu yıl değildir. Evli Koyunlar kariyerlerine odaklanabilir ve ek işler yaparak ev ortamını ihmal edebilirler. Sosyal ortamlarda agresif tavırlarınız insanların sizinle arasına mesafe koymasına neden olabilir. Dostluklarınızı incitmemeye özen gösterin, onların üzerinde baskı kurmayın, istemedikleri şeylere yapmaya mecbur bırakmayın. Bir anlaşmazlık yada dava konusu söz konusu ise kazanan taraf siz olacaksınız. Ancak kolay olmayacak delil veya kanıt bulmak için çok efor sarf edeceksiniz. Yardım almak için Kaplan burcu bir arkadaşınızla temasa geçebilirsiniz. Kaplan arkadaşınız bu yıl size her türlü iyiliği yapmak için hazır bekliyor olacaktır. Sağlık açısından boyun/boğaz, sindirim sistemi ve romatizmal hastalıkları aktive olabilir. Su kenarları size çok iyi gelecektir. Genel olarak bu yıl ekim yapmadan hasat toplayamazsınız. Yaz ayları tohum atmak için uygun zamanlardır.

 

MAYMUN: Bu yılın şifresi; olgunlaşan meyve bu yıl hasat için hazırdır…

 

Kariyer ve iş konuları bu yıl olumlu olmaya adaydır fakat zorla ilerlemeye devam ederseniz amacınıza ulaşamazsınız. Ancak gayret edilerek ürün alabileceksiniz. Özellikle bu yıl işinizi sevmeniz çok önemli aksi halde tatmin duygusu yaşamayacağınız gibi parasal açıdan kazançlarınızda azalabilir. Performans düşüklüğü bulunduğunuz mevkiden daha aşağıya sizi taşıyabilir ve maaşınızın düşmesine yada primlerinizin azalmasına neden olabilir. İş yaşamınızda güç artışına yönelik fırsatlar söz konusu olacaktır. Gücünüz varsa değerlendirin. Ek gelir isterseniz rekabete de hazır olmalısınız. Bu yıl sabit masa başı işler sizin ruhunuza iyi gelmeyecektir. Daha aktif bir iş fırsatı kapınızı çalabilir. Parasal krizleri yönetmek zorluk çekebilirsiniz. Bunun için bir iş ortağı yada danışman yardımı uygun olabilir. Bu yıl küçük birikimler yarın önemli paralara denk geleceği için ufak yatırımlar için uygun zamandır ama senenin enerjileri büyük para getirisi için uygun değildir. Aşk ve romantik hayatınızda iş konularında olduğu gibi rekabet söz konusu olabilir. Ama şartların eşit olmasını beklemeyin. Sabırlı olursanız hak ettiğiniz partner sizin yanınızda yer alacaktır. Zorlama ve baskı bağları koparır. Mevcut ilişkiniz için olması gerekenden fazla bir şeye gerek yok. Evliler için yine iş konuları ön planda olup evliliğini ikinci plana atmaları sorunlara neden olacaktır.  Tartışma yada kavga halinde olduğunuz insanlarla davalı iseniz üst makamlardan yardım alarak ve çokça çaba sarf ederek kazanma olasılığınız var. Pazarlık ortamı bulunabiliyorsa denemekte fayda var.  Bu yıl genel olarak sağlık açısından olumlu bir yıldır yine de bedenin hassas olacağı bölgeler göz, kalp ve dolaşım sistemi olacaktır. Genel olarak Horoz sisi, Maymun ise rüzgâr temsil eder. Rüzgâr estirerek sisli havayı dağıtabilir ve hedefinize ulaşabilirsiniz.

 

HOROZ: Bu yılın şifresi; Olumsuz düşünceler kendinizi suçlamanıza neden olur…

 

Kariyer ve iş konularında bir öncelik yada terfi bekliyorsanız bir rakip önünüzü kesebilir. Bir proje üzerinde çalışıyorsanız yakın çalışma arkadaşlarınızla bir hareket etmeye özen gösterin. Mükemmellik peşinde olursanız ve işler ters giderse kimseyi sorumlu tutmayın, sorun sizde olacaktır. Kariyer konularında yardıma ihtiyacınız olursa Kaplan arkadaşınıza başvurabilirsiniz. Kaplan sizin olumlu düşünmenizi ve kendinizi suçlamaktan vazgeçmenizi sağlayabilir. Farklı bir iş fırsatı karşınıza çıkarsa üzerinde 2 kere düşünün. Kabul ettiğiniz iş çevresinde önemli rakipleriniz olacak ve baskıyı çok fazla hissedeceksiniz. Hiç bilmediğiniz iş ortamı için mütevazılık ve nezaket vazgeçilmez düsturunuz olmalı. Beceremiyorsanız işi bırakmakta diğer bir çözüm olabilir. Aksi halde ruh sağlığınız bozulabilir. Kadınsanız iş yerinde mobbing gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Çalışkan bir ruhla ve gecenizi gündüzünüze katarak para akışı sağlayabilirsiniz. Riskli yatırımlar bu yılın ruhuna uygun değil. Bu yıl borç para verirseniz kısa sürede geri alamayacağınızı bilmelisiniz. Aşk ve romantik hayatınızda çok güçlü tutkular hâkim olacak. İnek, Ejderha ve Yılan burçlarıyla ilişki kurmak ve uyum sağlamak söz konusu olabilir. Mevcut ilişkinizde kendi bakış açınızda ısrar ederseniz sonrasında bir arabulucuya ihtiyacınız olabilir. Yılan burçları bu işin üstesinden gelebilir. İlişkiniz sağlam değilse kendinizi suçlamaktan vazgeçip yolunuza devam etmelisiniz. Kibar ve mütevazı olduğunuz sürece sosyal ortamlarda aranılan biri olabilirsiniz. Davalı olduğunuz biri varsa ateşkes yapmak sizin lehinizedir aksi halde kazanmak için enerjiler sizden yana değildir. Sağlık açısından kemikler, burun, bronşlar, boğaz hassas olacak bölgeler. Ayrıca şüphelendiğiniz bir durum olursa erken teşhis için mutlaka bir uzmana başvurmalısınız. Genel olarak zorluklarla dolu bir yıl ama kabul edip hedefe odaklanmak, istikrarlı olmak yılsonunda daha olumlu etkiler yaşamanıza neden olabilir.

 

KÖPEK: Bu yılın şifresi; Köpek mutlulukla para kazanacak ama parasını ihtiyaç sahipleriyle paylaşmalı

 

Kariyer ve iş konularında bir olumluluk söz konusu olmasa da para kazanma açısından güçlü etkiler mevcut. Hali hazırda bir işiniz varsa daha fazla sorumluluk almak için gönüllü olmayın. Kendi işinizi yapıyorsanız büyütmek için uygun zaman değildir. Sosyal paylaşım ağlarını kullanarak para kazanımı sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden çeşitli kaynaklardan para fırsatları bu yıl sizi bulabilir. Borsa vs gibi spekülatif konularda para akışını sağlayabilir. Para kazanma talihi kariyer talihinizden çok daha olumludur fakat ihtiyacı olanlarla bölüşün yani bir nevi kazandığınız paranın zekâtını vermeyi ihmal etmeyin. Aşk ve romantik hayatınızda sevgili arıyorsanız saldırgan tavırlardan uzak durmalısınız. İster kadın ister erkek olun partnerinizden kapasitesi üstünde hiç bir şey talep etmeyin, size fazla zaman harcamasını beklemeyin, olduğu kadarıyla yetinmelisiniz. Evli olan Köpeklerin ilişkileri istikrarlı bir şekilde devam edebilir. Eşiniz işe ayırdığınız vakit konusunda daha anlayışlı olacaktır. Bu sene başkalarının duygularına özen gösterin ve gerektiği kadar mesafe koymayı becerebilmelisiniz. Husumet içerisinde olduğunuz kişiyle olan davanız muhtemelen sizin lehinize sonuçlanmayacaktır. Olabiliyorsa şartlar uygun ise barış imzalamak en doğrusudur. Olası sağlık sorunları gözler, lenf bezleri, işitme duyusu ve ayakları kapsayan arazlar olabilir. Sizin içinde bu yıl açık hava ve deniz kenarları iyi gelecektir. Genel olarak Köpek gün batımı sonraki zamanı temsil eder, Horoz dinlenme zamanıdır. Hayatın güzelliklerini yaşamak ve hayattan zevk almak yemek içmek vs için enerjiler olumludur.

 

DOMUZ: Bu yılın şifresi; bir göle akan soğuk su yada suda görülen sis…

 

İyi bir kariyer fırsatı bekliyorsanız mevcut durumunuzdan ve performansınızdan emin olmalısınız. Horoz’un sisinden dolayı kariyer geleceğinizi görmekte zorlanıyor olabilirsiniz. At ve Yılan dostlarınızdan yardım almaktan çekinmeyin. Kariyer fırsatları yaz ayları daha yoğun yaşanacaktır. Bu Horoz yılı size çok güçlü bir kariyer vaat etmiyor. Bu nedenle çalışma ortamınızı yada işinizi değiştirmek size fayda sağlamayacaktır. İyi bir B planınız yoksa yada meydan okuyacak enerjiyi kendinizde bulamıyorsanız aynı konumu muhafaza etmek en doğrusudur. Yaz aylarında para kazanma talihiniz artabilir fakat ekstra enerjiye ve ek işlere ihtiyacınız vardır. Aşk ve romantik hayatınızda iş hayatınızdan çok farklı seyretmeyecek yani çok mükemmel gelişmeler beklemeyin. Nisan, Mayıs ve Haziran ayları yeni bir ilişkinin başlaması için uygun etkiler barındırıyor. Samimiyetinizi ortaya koyabilir ve dürüst davranırsanız bu yıl başlayan ilişkiniz uzun ömürlü olabilir ve istediğiniz şekilde sonuçlanabilir. İkili ilişkilerde sadece kalbinizle hareket edin ve kalbinizin sesini dinleyin. Yanlışlıkla insanların duygularına zarar verirseniz olumsuz bir itibara sahip olursunuz. Özür dilemek bazen bir kalbi kazanmak için düşündüğünüzden daha gerekli olabilir. İlk adımı siz atın. Husumetli olduğunuz kişiyle olası bir davanız olumlu sonuçlanmayacaktır. Huzur istiyorsanız ilk zeytin dalını siz uzatın şayet yapamıyorsanız bu olayda kimsenin yanınızda olmasını da beklemeyin. Sağlık açısından mesane, idrar yolları ve kanamaya bağlı hastalıklar görülebilir. Soğuk hava burada çok etkili olabilir, üşütmemeye özen gösterin. Genel olarak bu yıl birçok konuda potansiyeliniz var fakat sabırlı olabilirseniz ! Kendi çıkarlarınız için başkalarının haklarını göz ardı etmeyin, kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkalarına yapmayın…

 

©Özlem Sügen

 


 

 

Çin  Doğum  Horoskopunun   Analizi  Nasıl  Yapılır  ?

 

Çin doğum horoskopunda Ying ve Yang enerjileri arasındaki dengenin kurulması temel prensiptir. Her alan ve konuda enerjilerin bir noktada denge kurmaları gözetilir. Aşağıda 17 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da saat 04.45'de dünyaya gelen erkek kişinin Çin horoskopu verilmiştir.

 

 

 

Çin horoskopunda yıl işareti siyah öküz olup dişi (Yin) Su elementidir.  Horoskopun kişiyi temsil eden en önemli yeri gün işareti olup burada da siyah öküz ve dişi (Yin) Su elementi vardır. Bu durumda horoskop sahibi su elementinin uyum sağladığı element yılları ve Yin enerjileri ile uyum sağlayacaktır. 2015 Yılının sembolü Koyun, Ağaç elementlidir. 12 Zodyak burcu arasında 8.hayvan burcudur 6.Burç Yılan v 7.Burç At olmuştu. Yılan, At ve Koyun  5.element teoriye göre ateş grubudur. Böylece 2015 yılı Ateş grubunun son yılı olacaktır. Bu nedenle 2013 ve 2014 yıllarında ateş talih vermişse böylece 2015 yılında da talih devam edecektir. Örnek kişinin Talih elementi Su olduğundan ateş elementi talih vermez. Bu nedenle 2014 yılı onun için iyi bir dönem sayılmaz. 2015 Yılında yaşanacak Koyun yılı da ateş elementlidir. Bu durumda yılın su elementli kişiye talih vermesi beklenmemelidir.  Element uyumunu anlamak için elementlerin uyum ve uyumsuzluk tablolarına bakmak gerekiyor.  Metal ile Su arasında destekleme uyumu vardır. Metal su için  destekleme elementidir. Su metalin özgür kalmasını sağlar. Bu bakımdan ikisi birbiriyle uyumludur ve 2016 yılı Maymun yılı nedeniyle  metal elementinin yılı olduğundan  kişi için olumlu bir sene olacaktır. Bu horoskopta başarıyı yükselten diğer faktör Gün sembolünün kişiyi temsil etmesi (Day Master) ve  Su elementi olmasıdır. Böylece iki yönden yılın talihi destek görüyor. Horoskopta İş-kariyer evinde Toprak elementi görülüyor. Toprak ile yılın elementi olan metal uyumludur. Elementlerin uyum tablosunda  toprak ve metal uyumludur. Bu bakımdan kişinin Maymun yılında yeni bir işi olacaktır. Bu konuda Su ve metal ayları olumludur.  Çin astrolojisinde yıl 12 parçaya bölünür ve her parçanın bir yönetici hayvan sembolü vardır.

 

Analizde önemli seçeneklerden biri de "Talih Elementi" bulunmasıdır. Talih elementi beş element içinde en küçük puana sahip olan element olur. Bu horoskopta en düşük puan (11) Metal elementine aittir. Bu seçimin kuralı metalin dengeyi kurması için destek istemesidir. Talih elementini bulmak için diğer yol şudur : metal (11) + su (81) = 92 ; ateş (112) + toprak (102) = 214. Bu durumda metal grubundaki metal elementi Talih elementi olur. Talih elementi metal olan kişi için metal Maymun yılının talih vermesi beklenir. Talih elementi metal yerine  ateş olsaydı talihli sayılmazdı. Çünkü ateş ve su birbirine düşmandır.

 

Beş element tablosunda ilk kare (su) kişiyi temsil eder. İkinci kare (ağaç)  Çocukları gösterir. Üçüncü kare (ateş)  Para sembolüdür. Dördüncü kare (toprak) iş-meslek-kariyer sembolüdür. Beşinci kare (metal) anne sembolüdür. Ayrıca hayatta kişiyi destekleyen tüm insanları gösterir.  Eğer  Para gücü ve Kariyer gücünün toplamı kişilik ve anne gücünün toplamından daha büyük ise zengin olmayan ortamda dünyaya geldiğiniz anlaşılır. Para gücünü yönetmeniz ve zengin olmanız talih elementinin hayatta çalışmaya başladığı zaman olacaktır. Eğer Talih elementini horoskopun yıl ve ay kolonunda görebilirsek çok olumlu bir aile içinde dünyaya geldiğimiz ve ebeveynler ile çok iyi ilişkilerimiz olduğu anlaşılır. Talih elementini Eşi temsil eden element evinde bulursak (gün)  eşimizin bizi kariyer, iş ve meslek alanlarında tüm gücü ile destekleyeceğini yorumlarız. Talih elementini saat hanesinde bulursak çocuklarımızın iyi hayatlara sahip olacaklarını ve bizim yaşlılık yıllarımızın refah ve mutluluk içinde olacağını yorumlarız. Eğer beş element tablosundaki Kişilik ve anne puanları diğerlerinden büyük ise çok güçlü irade, arzu ve iyi sağlık sahibi oluruz. Bu kişi bir lider olabilir. Çünkü gücü elinde tutmaktadır. Ancak böyle bir kişi diğer insanları ezebilir ve incitebilir. Eğer kişilik ve anne puanları diğerlerinden düşük ise  kişi azim, kararlılık ve hedef tayin etmekte zayıftır. Bu kişi çok kolay ve çabuk hastalanabilir. Bu kişi takım oyununu öğrenmelidir. Ayrıca kendi başına iş kurmakta zayıftır. Ancak Talih elementleri her zaman hayatına girerse başarılı olabilir. Hayatın tüm olayları beş elementin diğeri ile uyumu veya uyumsuzluğu ile ilgilidir. Hastalıklar, başarısızlıklar veya yükselmeler ve başarılar gibi. Bu bakımdan yılın nasıl olacağını anlamak için beş elementi ve Talih elementini analiz yapmak gerekir. Sadece yılı temsil eden hayvan sembolü tek başına bir anlam taşımaz.

 

Burada örnek verilen horoskopun sahibi kişi 1991 yılında üniversite'de istediği fakülteyi kazandığı zaman  metal (yin) koyun yılı yaşanıyordu. Birincilikle fakülteden mezun olduğu 1995 yılında  yin ağaç domuz yılı vardı. Görüldüğü gibi öncelikle Yin yıllar başarı vermektedir. Bundan başka ağaç ve metal elementleri de yıl ve gün elementi olan su ile uyumludur. Bu nedenle başarı gelmiştir. Çin astrolojisinde ayrıca çok önemli bir kural vardır. Bazı burçlar arasında üçlü güç noktaları ortaya çıkar. Örneğin Köpek, Horoz ve Maymun arasında (Gang of three) destekleme kuvveti ortaya çıkar. Köpek yılında doğan birisi en büyük başarısını horoz veya maymun yılında kazanır. Aynı şekilde Öküz-Domuz-Fare arasında su grubu gücü ortaya çıkar. Horoskopun sahibi 1995 yılında büyük başarı kazanırken sadece element uyumu değil aynı zamanda gücü destekleyen Domuz yılı vardı. Ödülü aldığı temmuz 1995 içinde Yin (dişi) Su elementinde Koyun ayı vardı. Görüldüğü gibi başarının gelme zamanı bile ortaya çıkmaktadır.

 

 

     

 


ÇİN  BURÇLARININ  EŞLEŞİM  UYUMU

 

Çin burçlarının birbiriyle uyuşum ve eşleşim analizi yanda verilen Eşleşim Çemberinden rahatlıkla yapılabilir. Şekilde birbiriyle en uyumlu olan ve anlaşma zemini sağlayan burçlar aynı renkte çizgilerle birleştirilmiştir.

 

Bir örnek verelim. Öküz burcuna girenler için en uyumlu burçlar Horoz ve Yılan burçları olacaktır. Aynı şekilde Horoz burcundan olanlar için en uyumlu burçlar Öküz ve Yılan grubundan olanlardır.

 

Bu şekilde birleşen burçlar eğer dört element içinde de anlaşıyorlarsa sinastri açısından olumlu bir sonuç sayılır.