Çin Astrolojisi

 

 

2020    FARE    YILI
 

2020 yılı Çin takviminde 4717. Çin yılıdır. Çin astrolojisindeki adı “Beyaz Metal Fare” yılıdır. Fare, Çin burcunun on iki işaretinden ilkidir, bu nedenle bu dönem yeni bir başlangıç ​​ve yenilenme yılı olarak kabul edilir, 12 yıllık bir döngünün başlangıcıdır.  Bizi baş döndürücü bir hızda istila edecek bir değişim yılı olacak. Toplumsal, iklimsel, politik, insani, hücresel, kozmik bir yenilenme değişikliğine hazırlıklı olmalıyız ki bu sadece gelenlere uyum sağlayabiliyorsak dayanabileceğiz. Önemli olan uyum sağlamaktır  çünkü yaşayacağımız değişim o kadar güçlü ve kaotik olacak ki, onu zihinselleştirmezsek, tüm seviyelerdeki değişim-dönüşüm  depresyona girebilir.  Fare, dünyayı değiştirme arzusuna odaklanacak bir yıl olan 2020'nin yolunu açacak. Metal aynı zamanda başarının bir sembolüdür, çünkü elementlerde üretimi temsil eder. Güçlü ve dayanıklıdır. Fare Çin'in inançlarına göre çok radikal değişiklikler sunmak için gelen bir hayvandır. Sağlık, ev, iş ve hatta finans dünyası gibi yaşamın farklı alanlarında da ortaya çıkabilirler. Çin geleneğinde Metal Fare Yılı yenilik, bağlılık, yenilenme ve yaratıcılık çağrıştırıyor. Önümüzdeki 12 yıl muhtemel bir seçim ve karar yılı. Herkes uyanmalı ve geleceklerine vermek istedikleri anlamı anlatmalı. Tembellik, ihmal veya sıradanlık normalden daha ağır sonuçlara yol açabilir. Büyük dönüşümlere ek olarak, bunların sonuçlarıyla uğraşmanız gerekecektir. Metal Fare bağımsızlığına ve özgürlüğüne çok bağlı, bu nedenle, bu yıl, sağlamlık ve sağduyulu bir şekilde düzen ve titizlikle bir şeyler inşa etmek önemli. Fare tarafından yönetilen bir yıl yaşayan herkes kişilikte bir iyileşme bekleyebilir…

 

2020 yılı için bazı renklere odaklanmak gerekir. Bunlar önümüzdeki dönem için şans tonlarıdır… Farenin şanslı renkleri altın, mavi ve yeşildir. İyi şanslar garanti etmek istiyorsanız, bu tonlardan daha fazla kıyafet giymek ve seçilen renklerde de süslemeler yapmak önemlidir. Gelecek yılı geliştirmek için yeni yılı bu renklerden bazılarıyla geçirdiğinizden emin olun!

                                                                                                                                                                                                                                                                    

©Özlem Sügen
 

 

 

                                    2020 Çin Zodyak Burçlarının  Yorumlarını  Okuyabilirsiniz

 

 

 

Yapıcı Element Devresi

Tahta - Ateş -Toprak - Metal - Su - Tahta

Yıkıcı Element Devresi

Su- Ateş-Metal- Tahta-Toprak- Su

ELEMENT

SİMGELEDİKLERİ

GEZEGEN

TAHTA

Büyüme,Yaratma ve beslenme süreci

JÜPİTER

ATEŞ

Eylem, Motivasyon ve Kültür

MARS

TOPRAK

Denge, Katı, Güven ve itimat

SATÜRN

METAL

Mal varlığı ve Parasal başarı

VENÜS

SU

Açıklık, İletişim ve Fikir alışverişi

MERKÜR

Yukarıdaki tabloda Çin horoskopu Elementleri görülmektedir. Güneş ve Ay Yin ve Yang olarak görülmelidir.


Çin Yükselen Burç Tablosu

 

Çin Astrolojisinde Yükselen Burç doğum saatine göre bulunur ve tüm yıl için aynı tablo verileri kullanılır. Aşağıdaki Tabloda doğum saatine göre belirlenmiş Yükselen Çin burçları görülmektedir.

 

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

DOĞUM

SAATLERİ

YÜKSELEN

BURÇ

23.00 – 01.00

FARE

11.00 – 13.00

AT

01.00 – 03.00

ÖKÜZ

13.00 – 15.00

KOYUN

03.00 – 05.00

KAPLAN

15.00 – 17.00

MAYMUN

05.00 – 07.00

TAVŞAN

17.00 – 19.00

HOROZ

07.00 – 09.00

EJDERHA

19.00 – 21.00

KÖPEK

09.00 – 11.00

YILAN

21.00 – 23.00

DOMUZ

 

ÇİN BURCUNUZU  BULUNUZ

 

  Çin Astrolojisinde burçlar her sene Ocak ayının sonunda veya Şubat ayında değişir. Bir yıl boyunca aynı burç devam eder. 2010 Yılında Kaplan burcu hüküm sürmüş olup 2011 Şubat ayında Çin yılbaşı sırasında Tavşan yılı başlayacaktır.

 

Doğum tarihinizde hangi Çin Burcunun sürdüğünü bulmak için  aşağıdaki satırı  tıklayarak sayfaya geçin ve burcunuzu bulduktan sonra karakterinizi açıklayan bilgilere ulaşın.

 

Çin Burçları Tablosu

 

ÇİN BURCUNUZUN ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENİN

 

Çin Burcunuzu öğrendikten sonra size ait karakter,mizaç ve duygusal özelliklerinizi öğrenmek için Çin Burçları Açıklamaları sayfasını tıklayınız. Burada 12 Çin burcunun karakteristik tanımlamaları yapılmış ve hangi burcun insanları ile daha iyi anlaşacağınız belirtilmiştir.

 

Çin Burçlarına Göre Eşleşim (Synastry)

 

Çin burçları arasında birbiriyle en uyumlu olan burçların hangileri olduğunu öğrenmek için Mistik Eşleşim Üçgenini deneyin. Bu tabloya erişmek için yukarıdaki konu başlığını tıklayınız.

 

   

 

 

Özlem  Sügen'den   Çin   Zodyak'ta   2020  Yılı

 

 

 

Çin TAKVİMİNDE “Beyaz Metal Fare” yılı 25 Ocak 2020'de başlar ve 11 Şubat 2021'de sona erer…

 

 

FARE   

1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008 ve 2020 yıllarında doğan tüm insanlar Fare burcuna aittir...

 

2020 de yeni şeyler için hayatınızda yer açmak için artık ihtiyacınız olmayan şeylerden kurtulmanız gerekecek. Benlik saygınız ve özgüveniniz güçlenecek, bu da gelecek yılın konuları ile yüzleşmek için gerekli olacak. Bağımsız çalışan ve ekstra para kazanmak isteyenler için mükemmel bir yıl. Yılın başında biraz yavaş olan bu gelişme, Temmuz ayından sonra daha belirgin hale gelecektir. Bu yıl Fare, çok çılgın gibi görünen tüm planlarını uygulamaya koymalıdır. Şimdi yaratıcılığınızı tam olarak kullanma zamanı. Fareler 2020 yılında hem başarıları hem de başarısızlıkları yaşayacaktır. Başarı işyerinde ve eğitimde kendini gösterecekken, ilişkiler ve sağlık acı veren alanlar olacaktır. Bu nedenle şansınız iniş ve çıkışlarla dolu olacak ve yıl boyunca birçok zorlukla karşılaşacaksınız. Bir dava, bir anlaşmazlık ya da biriyle çatışma halindeyseniz güçlü bir rakiple karşılaşacaksınız.  Bu zaman kaybı ile birlikte maliyetli bir olay olacaktır. Bu nedenle, rakibinizle uzlaşma iyi bir yaklaşımdır.  Her şeye karşı dikkatli olun. Orijinal fikirlerle dolup taşacak ve problemlere alışılmadık bir açıdan yaklaşma sanatına sahip olacaksınız. Bu mesleğinizde çok faydalı olacaktır. Kıskanç insanlara dikkat edin. Bu yüzden, nefret ettiğiniz işi bırakıp tutkulu olduğunuz bir projeye başlama zamanı geldi. Sabırlı ve vicdanlı olun. Saldırganlık veya kibir, aksine sizi sıkıntıya sokar, hatta yargılar. 2020 yılı  yeni süreçlerin başlamasıyla ortaya çıkabilecek beklenmedik şeylerle dolu olacak. Bu nedenle, hedeflerden vazgeçmemek önemli. Resmi bir işi olanlar için, bir ödül bekleyebilirsiniz (Domuz Yılı'nda bunun için çok çalışmış iseniz). Yeni bir iş arıyorsanız, birçok kapıyı açık bulacaksınız. 2020, uzun yıllar  boyunca iyi arkadaşlıklar kuracak olan yeni insanlarla tanışabileceğiniz  sosyal yaşam yılı olacak. Bu sizi zenginleştirecek ve yeni ufuklar açacak, size yeni bir bakış açısı kazandıracak.

 

Ciddi bir ilişki isteyenler için, ipucu üçüncü tarafların müdahalesinden kaçınmaktır. İlişkilerde fareler vaatlere ve yalanlara dikkat etmelidir. Yapamayacağın hiçbir şeyi vaat etme ve özür dileme. Duygularınız üzerinde de hareket etme, aşk hayatınızı bozabilir. Birçoğunuz, bir ilişkide belirli bir soğukluk ile  hassas bir aşamadan çıkacaksınız. Zaten bir ilişkiniz varsa veya evliyseniz, bu açıdan şansınız istikrarsız ve değişikliklerle dolu olabilir. Bazılarınız kendinizi ezici bir tutkulu maceraya sokabilir, ancak özgür olmayan ve asla olmayacak biriyle..!

 

Fare bireyleri yeni dönemin vaat ettiği tüm heyecan nedeniyle, özellikle senenin ilk yarısında çok yorulabilir. İkinci yarıda, fare kaybedilen enerjiyi geri kazanacaktır. Enerjiyi geri kazanmak için iyi uyumak çok önemlidir. Bu sene uykusuzluk, sindirim ve bağırsak rahatsızlığı yaşayabilirsiniz. Kalorili besinlere dikkat edin, sadece bedeniniz kalınlaşma riskiyle kalmaz, aynı zamanda  karaciğerin tepkileri ile de karşılaşabilirsiniz. Mümkün olduğunca rahatlayarak aşırı gerginliğinizle savaşmaya çalışın. Doğal savunmanız biraz zayıflayacak ve soğuk algınlığına, boğaz ağrısına, sinüzite veya bronşite maruz kalacaksınız. Hızlı bir şekilde üstesinden gelseniz bile, bu küçük sıkıntıların sizi dengesizleştirmesi muhtemeldir.. Geçmiş ve gereksiz ayrıntıların hayatınızı karıştırmasına izin vermeyin. Yürümenizi ve neşenizi engelleyen her şeyden kurtulmaya çalışın. Olumlu ya da olumsuz günlük yaşamın tüm küçük olaylarından, başkalarını dinlemeyi, bakış açılarına saygı duymayı, onları sevmeyi öğrenebilirsiniz. Kalbinizi başkalarına açmanın ona bağlı olmadığı anlamına gelmediğini ve önce kendinizi severek başkalarını sakin bir şekilde sevebileceğinizi hızlı bir şekilde anlayacaksınız.

 

 

 

İNEK    

 

1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997 ve 2009 yıllarında doğan tüm insanlar İnek burcuna aittir.. .

 

İletişim kesinlikle yılın güçlü noktalarından biri olacak. Bu, ilişkinizi geliştirmenize ve günlük hayatı optimize etmenize izin verecektir. Para ve iş konuları bu yıl iyi olacak çünkü İnek iniş ve çıkışlarla başa çıkmak için gerekli becerilere ve doğru anın harekete geçmesini beklemek için sabra sahiptir. Kariyere gelince, İnek insanları geçen yıldan daha şanslı olacaksınız. Bu yıl problem çözme konusunda kendinize güveneceksiniz. Liderliğiniz güçlü olacak ve etkileyici bir eylem gücü ile yeni sorumluluklar alacaksınız. Yılın astral konfigürasyonları sizin için derin bir sorgulamaya dönüşecek. İlişkilerinizde sevgi dolu, kibar ve iletişimsel olun. Yıl için ne yaparsanız yapın, bunu sıkı çalışma ve başarıya gerçek bir odaklanma ile yapın.  Profesyonel olarak büyümeye devam etmek için yeni fırsatlar elde etmenin yanı sıra tüm projelerinizi bitirebilirsiniz. Mizacınıza bağlı olarak, çok fazla risk alma eğiliminde olacaksınız veya aksine hata yapma korkusu için yeterince başlamaya cesaret edemeyeceksiniz. Mesleği kimya, diyet ve beslenme, hijyen, bilimsel araştırma veya yaşam ortamının iyileştirilmesi ile ilgili olan herkes kariyerinde çok hızlı ilerleme fırsatı bulacaktır. Yabancılar ile temas memnuniyet içinde verimli görünüyor. Heyecanınız harika olacak, fikirleriniz net olacak, kararınız sağlam olacak ve cesaretiniz projelerinize eşit olacak, tek kelimeyle kendiniz için belirlediğiniz hedeflere ulaşabileceksiniz.

 

Tasarruf bu yıl parolanız olsun. Bu sizi daha rahat hale getirecek ve bazı mali iniş çıkışlar olsa bile, her şey istikrarlı olacak. Geçmiş yatırımlardan ve finansal geri kazanımlardan elde edilen kârlar olacaktır. Orta vadede çok fazla heyecan, rahat anlar, ilişkileri pekiştirme veya daha ciddi ilişkiler kurma fırsatı olacak. Dönemin son ayında, aldatma risklerine ve bunun güvenilirliğiniz üzerindeki zararlı yansımalarına dikkat edin. Çalışmada mutlak dürüstlük ve kusursuz sadakat gösterin. İş arkadaşlarınızı veya hiyerarşiyi bozma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Daha esnek olmaya çalışın, talep etmek yerine pazarlık yapın, çok daha iyi sonuçlar elde edersiniz. Beklenmedik küçük nakit girişleri sayesinde bütçenizi kolayca dengeleyebilir veya borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

İlişkilerinizi zaman zaman sorgulamak faydalı olsa da, bu süre zarfında gelecek üzerinde kalıcı bir etkisi olacak kararlar vermemeye özen gösterin…

 

Bu sene cildinizde kızarıklıklar olursa panik yapmayın! Sadece gıda kaynaklı alerjik bir reaksiyon olacaktır. Kabuklu deniz hayvanlarından, yumurtalardan, soğuk etlerden, alkolden kaçının. Kulak enfeksiyonları burun ve oral komplikasyonlar beklenmelidir. Bronşlar da kırılgan olacaktır. Kısacası, soğuk ve neme dikkat edin. Yorgunluğa karşı direnciniz muhtemelen biraz düşecektir. Bu nedenle, iş veya aktivite aşırı yüklenmesini önlemek için günlük yaşamınızı iyi yönetmeye dikkat etmeniz gerekir. Uzun veya kronik bir hastalığınız varsa, bu sene iyileşmenize veya daha iyi bir tedavi yöntemi bulmanız söz konusu olacaktır.

 

Hoş insanlarla tanışmak, dışarı çıkmak için birçok fırsatınız olacak. Karşı konulmaz olacaksınız ve romantik açıdan evrimleşeceksiniz… Hayalindeki kişiyi fethetmenin yolu açık olacak. Mevcut çiftler için, ilişkiyi güçlendirme ve zaman içinde daha güçlü bir ortaklık kurmayı hedefleme zamanı . Evliyseniz, bu yıl romantik ilişkiniz kutsanmış olacak.

 

 

KAPLAN   

 

1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 ve 2010 yıllarında doğan tüm insanlar Kaplan burcuna aittir...

 

Kaplan bireyleri için sosyal önlem ve diplomasi gerektirecek bir yıl. Tükenmez enerjisi, adalet duygusu  2020'de dikkat çekecek, rekabet gücü ile sürekli olarak test edilecektir. Kariyerdeki zorluklara rağmen, ücretli olanların gelirleri çok fazla etkilenmeyecek ve işten gelir şansınız devam edecek. 2020 işyerinde değişiklik yılı olacak. İnişler ve çıkışlar yılı olacak… Çatışma karşısında gereksiz patlamalar yaşamamak için daha hoşgörülü ve esnek olmalısınız. Böylelikle engelleri aşabilir ve yılı uyum içinde bitirebilirsiniz. Kaplanlar bağımsız olmak ve kendi işini kurmak için yeni yollar arayacak. İş hayatında, kaplan abartıya özellikle dikkat etmeli ve doğal otoritesini iş yerinde kullanırken dikkatli davranarak çaba ve paradan tasarruf etmelidir. Kendinize özel hedefler koyarsanız, iyi sonuçlar alırsınız. Ancak, aceleci ve aşırı sübjektif yargılara dikkat edin: Bazen düşüncesiz bir şekilde kendinize güvenebilirsiniz!  Diplomasi yoluyla son derece karmaşık bir meseleyi halledebileceksiniz; aniden, meslektaşlarınız arasında popülerlik dereceniz yükselebilir. Her şeyi açıklığa kavuşturmaya çalışın, çünkü iyi niyetiniz sorgulanmasa bile hatalar her zaman mümkündür ve size pahalıya mal olabilir…

 

Kaplan'ın özelliklerinden biri, Çin Burçlarının en dürtüsel hayvanı olması ve duygularını düzenlemezse bazı sorunlarla karşılaşabilmesidir. Bekarlar özgürlüklerinin tadını çıkaracaklar; büyük aşk, muhtemelen sene sonuna doğru olacak! Eski duygusal yaraları iyileştirmek, kendilerini geçmişten gelen aşk acılarından kurtarmak ve kalbinizi yeni tutkulara  açmak için iyi bir yıl olacak. Evli iseniz yaşam uyumlu ve hoş olacak ve ortaklar bağlarını güçlendirecek. ilişkilerinizde yoğun bir değişiklik gerektirecektir. Konuşmak, tüm sorunları çözmek, şüpheleri ortadan kaldırmak, aranızdaki tüm güvensizliği ve kıskançlığı silmek için iyi bir zaman. Bu şekilde, sevgi bağlarını güçlendirerek affetme ve hoşgörü uygulayabilirsiniz.

 

Bu süre zarfında yemeğinize özel ilgi gösterin. Romatizmal ağrılar yaşanabilir. Yüksek kalorili yiyecekler, sigara ve alkol yok ve sağlıksız bir yaşam tarzına uymamak gibi yaşam alışkanlıklarından vazgeçilmelidir.  Ayrıca, kolesterol ve tansiyon sorunlarına da dikkat etmelisiniz. Böbrekleri ve eliminasyon organlarını genel olarak izleyin, çünkü rahatsız edici astral uyarılara karşı savunmasız olacaktır. Sinir sisteminizi düzenlemek, kas ağrılarından kaçınmak önemli . Enerjinizi iyi kanalize etmenize izin veren B vitamini alın. Ayrıca, genitoüriner sistem konusunda çok dikkatli olun, kendinizi cinsel yolla bulaşan hastalıklardan koruyun. Bazılarınızın görme duyusu veya dişlerin durumunu kontrol etmeyi düşünmesi gerekecektir.

 

Mevcut astral hareket, bütçenizi dengelemenizi, hatta bazılarınız için gelirinizi artırmanızı teşvik edecektir. Etrafınızdaki bir kadın  (eş, kız kardeş  arkadaş) mali durumunuz üzerinde olumlu bir etkiye sahip olabilir. Duygusal dengesizliğe dikkat edin. Kelimelerinizde daha diplomatik olun, her zaman sessiz olmak değil, her koşulda ihtiyatlı ve düzgün  cümleler ile konuşmak lehinize olacaktır. Kaybedecek başka bir şeyiniz yokmuş gibi davranarak kazanacağınız her şeye sahip olacaksınız.

 

TAVŞAN   

 

1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 ve 2011 yıllarında doğan tüm insanlar Tavşan burcuna aittir...

 

Hafiflik ve istikrarı sevenler için yoğun bir yıl olacak. Affetme ve uzlaşmadan yana olan Tavşan bireyleri için harika bir yıl olduğunu belirtmek önemli. Kariyer şansınız kötü olabilir veya kariyeriniz düşüşte olacaktır. İş yerinde zamana ve cesarete ihtiyacınız olacak. Birçok engel sizin yolunuzda duracak ve bunların üstesinden gelmek için çok zaman ve çaba harcamanız gerekecek. Karmaşık müzakereler sabır ve dikkat gerektirir. Çok endişelenme, işler sene sonunan doğru yavaş yavaş düzelecek. Meslektaşlar arasındaki tartışmalara katılmaktan kaçının; bu sadece sizin için düşmanlar yaratacaktır. Bir yanlış anlama ortaya çıkarsa, hemen düzeltin. Bu yıl kolay olmayacağını ve mutlaka bir güç konumunda olmayacağınızı bilmelisiniz. Biraz cesarete ihtiyaç duyacağınız telaşlı bir yıl. Yılın astral etkilerinden en iyi şekilde yararlanmak için, her gün cesaret ve dikkat karışımı göstererek hareket etmeniz gerekecektir. Aynı zamanda, eğer çok dürtüselseniz, pişman olacağınız kararlar verme riskiniz vardır. Yıl sonuna doğru arkadaşlarınızla  toplu bir projeye başlamak için fırsatınız olabilir.. Bu faaliyetler size birçok tatmin sağlayacaktır. Biraz zamanınızı ve enerjinizi entelektüel yaşama ve özellikle hayırsever faaliyetlere ayırma fırsatını değerlendirin. Ufkunuzu genişletmeye veya başkalarının acısını gidermekten büyük memnuniyet duyacaksınız. Finansal olarak bu yıl sizin için kesinlikle riskler var. İster sizin ister başkalarının malı olsun, parayı ele alırken çok dikkatli olun. Kendinizi en katı gerçekçilikle sınırlamanız ve yeterli garanti sunmayan spekülasyonlardan kaçınmanız gerekecek.

 

2020 yılı size sevgi açısından çok korumalı bir dönem vaat ediyor. Cazibeniz, libidonuz ve baştan çıkarma arzunuz artacak. Bir çift olarak yaşıyorsanız, eşinizle şehvetli ve hassas saatlerin tadını çıkaracaksınız. Evlilik sorunlarınızı kör bir tutku olmadan çözmenize izin verecek olan duygularınızı, daha berrak bir şekilde kontrol edeceksiniz. Bekarlar için aşk, yani havada evlilik kokusu olacak.

 

Tavşan bireyleri bu yıl egzersize çok önem vermeli. Aksi takdirde sağlığınız zorlanabilir. Eklem rahatsızlıkları ve Artrit için önlem alınmalı.  50 yaşın üstündekiler için böbrek komplikasyonları ortaya çıkabilir. Diş problemleri mümkündür; dişçiye gitmek için son ana kadar beklemeyin. Midenize ve cildinize kötü gelecek baharatlı yiyeceklere ve uyarıcılara karşı dikkatli olun.

 

Metal elementi duygudan ziyade akıl hakkında daha fazla düşünmenize yardımcı olacak, her şeyin göründüğü kadar kötü olmadığını ve gelecek aylarda biten veya bitebilecek ilişkilerde olumlu bir denge olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Senenin ikinci yarısında belirli bir finansal şanstan yararlanacaksınız, ancak çok muhteşem bir şey beklemeyin. Sizi caydırmaktan uzak, olası engeller iradenizi ve savaş ruhunuzu güçlendirecektir. Sıkı çalışmanız şüphesiz işe yarayacaktır, ancak gereksiz yere agresif davranışlara düşmemeniz şartıyla.

 

Tüm bu kargaşadan kurtulmak için maksimum çabayla duygusal bağlarınıza dikkat edin. İşyerinde iyi fırsatlar olacak, sonuçta Tavşan tüm sıkıntıları iyi ele alacak. Sizi geride bırakmak isteyebilecek insanların farkında olmak ve bunlara dikkat etmek önemli. Parlak tarafı görmeyi öğrenin ve mükemmelliğin bu dünyada olmadığına ikna olun. Hiçbir şey yolunda gitmediğinde zorlukların üstesinden gelmek için pratikliğinizi kullanın. Her zaman hayalini kurduğunuz yolculuğa çıkın. Ama ne yaparsanız yapın, bir şeyler ters giderse yine de bir geri dönüş pozisyonuna sahip olun. Özetle, programınıza "sevgi" ekleyin.

 

 

EJDERHA  

 

1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000 ve 2012 yıllarında doğan tüm insanlar Ejderha burcuna  aittir…

 

2020 sizler için bir “hazırlık” aşaması ve bir “evrim” aşaması olacak. Bu bir başlangıç ​​olarak yılın ilk kısmı, acele yok. Bunun için iyi çevrili, iyi tavsiye edilmiş ve ilham almış olacaksınız. Yılın ikinci yarısında hazır olacaksınız ve işe başlayabilirsiniz. Fare uyumluluk üçgeninin işaretlerinden biri olan Ejderha, bol miktarda profesyonel görünürlük ve popülerliğe sahip bir yıla sahip olacak. Gerçekten sessiz kalmakta zorlanacaksınız çünkü fikirler ve projelerle doluyorsunuz. Ama bu yıl acele etmeyin. Projelerinizi incelemek, yapılandırmak, başlamadan önce seçeneklere bakmak için kendinize zaman ayırın. Bu yıl, doğru yönde hareket etmek için rastgele veya sigortasız hiçbir şey yapmayacaksınız. Ve bu özellikle profesyonel alanda geçerli olacak. Serbest meslek sahibi iseniz yeni pazarlara bakmadan önce, şirketinizi stabilize etmek ve daha güçlü hale getirmek istersiniz. Yılınız eğitim,  kurslar veya uzmanlıklar için mükemmeldir. Eğer biraz bilgelik gösterirseniz, elbette paradan da şikayet etmek zorunda kalmazsınız. Sınavı mükemmel bir şekilde geçmek, rakiplerinize karşı kazanmak, yeni bir profesyonel yönelim bulmak için mükemmel bir zaman. Ancak sizden daha az liyakat veya şansı olanlara karşı aşağılayıcı bir tavırdan sakının. Verilecek önemli finansal kararlarınız varsa, satın alma veya yatırım yapma gibi, seçim yapmadan önce kendinizi eğitin ve temelsiz söylentilere dikkat edin. Genel olarak, olaylara hızlı bir şekilde adapte olmanız koşuluyla, tüm cephelerde çok fazla memnuniyet bekleyebilirsiniz. Başarısızlık genellikle dış koşullardan değil, sürekli çaba eksikliğinden kaynaklanacaktır.

 

Aşk için, çok fazla konuşmamaya, sevgiliye zarar vermemeye veya yoğun bir şey yaşamak için ilginç biriyle tanışma fırsatını kaybetmemeye dikkat edilmelidir. Rekabetçi ruhunuz şeytani bir şekilde keskin olacaktır. Aşk hayatınızda, hassasiyetten daha fazla zevk arama eğiliminde olacaksınız.  Sosyal zamanlar için iyi bir yıl olacak, ama eğlenceyi ciddi ilişkilerden daha fazla destekleyen bir yıl sizi bekliyor. Ancak romantik karşılaşmalar dostça bir ortamın dışında gerçekleşecek. Bu nedenle yaşam alanınızdan çıkmanız ve diğer insanlara gitmeniz gerekecek. Bu yıl duygusal bağlarınız güçleniyor. Size çok çalıştığınız her şeyi birleştirme fırsatı verecek.

 

Sevgili Tavşanlar, mali açıdan sürekli bir para giriş-çıkışı olacağından, olağanüstü finansal sorunları çözmeye hazır olun. İşyerinde, sebat etmek ve vazgeçmiş olabileceğiniz durumlar için mücadele etmek önemlidir. 2020 yılında sizin için iletişim, sevgi ve anlayış temel olacak. Sizi bu yıl ne mutlu edecek? Bu sizin aileniz ve daha da önemlisi çocuklarınız olacak. Maceralar tutkulu, şiddetli, açıkça alışılmadık olacak. Bazen acılı tepkiler ile sıkıntılar ve duygusal komplikasyonlar yaşama riskiniz var. Bir şeyleri çözmek için, sürdürülebilir olanı mı yoksa sizin için geçici olarak neyin keyifli olduğunu bulmaya çalışmak mı?  Bununla birlikte,  bekarların ruh eşleriyle tanışma şansı yüksekken, evliler bağ kurmaktan ve duygusallıktan keyif alacaklar.

 

Geçmiş yıllarda biraz fazla hareketsiz bir yaşam sürdüyseniz, bu yıl spor veya düzenli olarak jimnastik, dans, yürüyüş gibi fiziksel bir aktivite yapmaya başlamak için ideal zamandır. Astımınız veya alerjiniz varsa, bağırsaklarınızla  uğraşmanız gerekebilir. Bununla birlikte, allopatik ilaçlar kullanmaktan kaçının; kendinizi homeopati veya fitoterapiye yöneltin, bunlar sizi daha iyi gelecektir. Alerjiler, ürtüker (kurdeşen) ve kaşıntı riskine dikkat edin. Aşırı tutkulu veya stresli bir yaşam tarzından kaçının. Kaza riskine de ayrıca dikkat edin…

 

 

YILAN  

 

1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 ve 2013 yıllarında doğanlar Yılanın burcuna aittir..

 

Senenin ilk aylarında işinizde bazı zorluklarla karşılaşacaksınız. Ancak engellerden kaçmayın. Güvenilir arkadaşlardan tavsiye alın, size etkili bir şekilde savaşmak için ihtiyacınız olan enerjiyi verecektirler. Yılan için bu, büyük bir duygusallık ve küçük bir bağlanma yılı olacak. Tek sıkıntı, pasif bir tavır benimsemektir.  Çabalardan ve sorumluluklardan kaçmanın yolu yok! İster kariyeriniz ister özel hayatınız olsun, bu birçok gezegenin size vereceği mesaj bu… Ortaya çıkabilecek güvensizlikle başa çıkmada güçlü olun, ancak manyetizmanızın artacağını ve bu nedenle karşı cinsi  çekeceğinizi de bilin. Senenin  ipucu, karşılığında bir şey beklemeden bağış yapmak ve kıskançlığa dikkat etmek. Romantizm ve kibir sizler için tehlikeli olabilir, insanları ve durumları takdir etmede hata yapmanıza neden olabilecek zehirlenmeye karşı dikkatli olun..

 

Bu yıl, profesyonel olarak istikrarsız bir yıl olacak ve  mali açıdan işyerindeki mutluluğunuzu etkileyecek iniş çıkışlar yaşanacak. Özellikle büyük krediler için başvurmanız gerekiyorsa, koşullar sizin için elverişli olacaktır. Durumunuz ne olursa olsun, daha fazla özgürlük için kısıtlamaları hafifletmeye çalışacaksınız. İş ile ilgili sıkıntılardan ve stresli atmosferden kaçmak çözüm değil.

Kariyerinizi yeniden yapılandırmak için baharın sonu yaz ayları gibi fırsatlar ortaya çıkabilir ama yalnız olmayacaksınız. Bu arada arkadaşlar, aile, eş, eski ilişkilerin köprülerini temizleyip keseceksin. Ve sizinkinden farklı geçmişlere sahip insanlara ulaşmak için öncülük edeceksiniz. Yıkıcı alışveriş isteklerine dikkat edin. Ayrıca,  yatırımlar konusunda aklınızdan geçen tuhaf fikirlere karşı da dikkatli olun. Dolayısıyla, yeni borca ​​girme konusunda tedbirsiz kararlara karşı dikkatli olmuş olursunuz. Bu yatırım  için iyi bir zaman değil, ancak bir finansal rezerv oluşturmak için yararlı olacaktır. Borçlarınız varsa, bunları mümkün olan en kısa sürede ödemenin en iyi yolunu bulacaksınız. Ve alacağınız varsa  en kısa sürede nasıl geri alacağınızı öğreneceksiniz. Yeni deneyimler yaşamak için iyi bir yıl, ama acele etmeyin. Yavaş gidin ve kendinize, insanları iyi tanımak için zaman tanıyın. Bununla birlikte, en önemli nakit akışının iyi bir fikirden veya sıkı bir işten yararlanmaktan gelmesi daha olasıdır. Ancak yılın son ayları mevcut olan ve sizi tehdit altında bırakan davalarla ilgili endişeleri  artıracaktır. Sizi yasal olarak etkileyebilecek her şeye dikkat edin, kanunları çiğnemekten kaçının ve verimli danışmanların yardımı olmadan hareket etmeyin. Özetle, hayatınızın hiçbir alanı sıfırlama arzunuzdan kurtulamaz. Arkadaşlıklar, aile bağları, iş, eş veya günlük yaşam, her şey gözden geçirilecek. Her zaman olası rahatsızlıklardan kaçınmak için vergi dairelerine karşı dürüst olun.

 

Yıldızlar  bu kez aşkınızı büyük ölçüde destekleyecek. Bu nedenle kalbin işleriyle çok meşgul olacaksınız ve bu nedenle profesyonel aktiviteleriniz bazen arka plana geçebilir. Sonbahar aylarında özellikle hoş duygular yaşayacaksınız. Ancak yalanlara ve yanlış anlama riskine karşı dikkatli olmalısınız. Özellikle sizden çok daha genç biri tarafından sevilmek isteyeceksiniz ve istekleriniz büyük olasılıkla yerine getirilecektir. Bununla birlikte, iş ve duyguları karıştırmayın; böyle bir karışım patlayıcı olabilir. Bir düğünde veya arkadaşlarınızla bir toplantı esnasında duygusal kaderinizi karşılamanız muhtemeldir. Ve yılın tiyo’su; az konuş çünkü sessizlikten parlayacaksınız…

 

Yediğinize içtiğinize dikkat edin, çünkü bu yıl  zehirlenme riski olacaktır. Sadece taze ürünleri yiyin. Etiketlerdeki son kullanma tarihlerine çok dikkat edin. Ayrıca bazı dolaşım problemleriniz olabilir. Önemsiz olarak değerlendireceğiniz küçük sağlık sorunlarınızı ihmal etmeyin. Bunlar daha ciddi sorunların habercileri olabilir. Tüm faaliyet alanlarınızda abartılara ve aşırı uçlara karşı dikkatli olmalısınız…

 

AT  

 

1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002 ve 2014 yıllarında doğan tüm insanlar At burcuna aittirler…

 

Zıt işaretler oldukları için, Metal Fare Yılı At bireyleri için uyumsuz bir yıl olacaktır. Bu yıl dinlenmeyi planlıyorsanız, bu bir başarısızlık verir. Aksine, farklı hedeflerinize ulaşmak için çok fazla iş ve enerji sağlamanız gerekecek. Ve çok uzaklara nişan almanız gerekecek çünkü bu yıl içinde her istediğiniz gerçekleşmeyecek. Ve en çok çaba gerektiren alan profesyonel alan olacak. Zamanınızı şikayet etmek yerine harcama planlarınızdan bazılarından vazgeçerek gerekli fedakarlıkları yapmayı kabul ederseniz durumu lehinize döndürebilirsiniz. Hedefinize ve hedeflerinize ulaşmanızı kolaylaştırmak için bazı şeyleri değiştirmeniz gerektiğini hissedeceksiniz. Yaşamı, önceliklerinizi ve hedeflerinizi tamamen yeniden düşüneceksiniz. Yıl boyunca gelişecek ve değişeceksiniz. Değişiklikler nedeniyle istikrarsızlık anları yaşayacaksınız, ancak bunun böyle olduğundan emin olacaksınız. Fare’nin etkisi sizi daha fazla serbest bırakacak ve bazen kendinizi güvensiz hissedeceksiniz, ancak ilerleyeceksiniz. Yanlış anlaşılmamaları için sevgiyle dikkatli davranın, sevgi gösterileri önemlidir, ancak doğru zamana (ve doğru insanlara) verilmelidir. Çoğunuzun  mesleki hayatı bazı karışıklar içerecektir; ortaklarla olası mini kriz. Planlarınız ve hedefleriniz ne olursa olsun, meyve vermek için şansa güvenmeyin, sadece cesaret, sabır ve sıkı çalışmalara güvenin. Kıskançlık, rekabet, düşmanlık  ancak tüm bunlar ilerlemenizi engellememeli.

 

Kontrol eksikliği veya planlama eksikliğinden kaynaklanan para kaybına dikkat edin. Özetle şu soruyu cevaplamak isteyeceksiniz, doğru yönde misiniz? Neyi başarmak istediğinizi tam olarak belirlerseniz, hedefleriniz çok hırslı olsa bile kolayca oraya ulaşabilirsiniz. Hızla çözülmesi gereken bazı zorunluluklar tahmini bütçenize katkıda bulunacaktır. Bu tüm hesaplarınızı incelemeye zorlar. Başkalarıyla ilişki kurmaya çalışmak ve yalnız kalmamak sizin yararınıza olacaktır. Yalnızlık, bildiğimiz gibi, genellikle depresyon ve anksiyete nevrozuna yol açar. Ancak çok zor ve talepkar olmayın, "Kusursuz bir arkadaş arayan, arkadaşsız kalır. Diplomatik ve uzlaşmacı olun. Özgüven ve otorite gösterin, ancak gösteriş veya otoriterliğe düşmeyin. Ayrıca netliği olmayan herhangi bir şeye dikkat edin ve kesinlikle emin değilseniz hiçbir şey imzalamayın. Öngörülemeyen giderlerle başa çıkabilmek için biraz para tutmayı unutmayın. Çok iyi hesaplarsanız, kendinizi çıkmaza sokma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Pahalı harcamaya başlamamanız koşuluyla yılın geri kalanında zorluk çekmeyeceksiniz. Makul ve ölçülü kalın. Çünkü bütçeler güncel olsa bile, zenginlik güncel değildir.

 

Tüm arzulara teslim olursanız aşk hayatı felakete dönüşebilir. Geriye bakmamak ya da pişmanlık içinde yaşamak çok önemli olacak. Hedeflerinize ulaşabilmek için hayatınızın belirli yönlerini değiştirmelisiniz. Bitmiş hikayelerinizden öğrenin ve ileriye bakın. Bazı harika arkadaşlıkları kaybetmemek için bağlarınızı koruyun. Basit bir telefon görüşmesi bazen mucizeler yaratır…Aşk hayatınız, özellikle de bir arkadaşlığın çok daha hassas bir duyguya dönüşmesiyle, tatmin edici bir hal alacaktır. Entelektüeller ve güzel konuşmacılar sizi büyüleyecek. Evliyseniz eşinizin kıskançlığını kışkırtmamaya ve gereksiz yere hayatınızı zorlaştırmamaya dikkat edin. Ağzınızdan çıkanı duymuyorsanız, hem profesyonel çevrenizde hem de aile çevrenizde genel düşmanlığı kışkırtabilirsiniz. Yaz aylarında, çok sevdiğiniz insanlarla birlikte çok hoş bir yolculuk yapabilirsiniz.

 

At bireyleri bu yıl sağlıklı olmanın keyfine varacak, ancak egzersiz yapmayı ve sağlıklı yemeyi bırakmamalısınız. Aşırı kalorili masaya, içeceklere, alkol veya tütüne dikkat edin, çünkü  Bronşlar ve boğaz daha hassas olacaktır; nemli ortamlarda bulunmayın. Migren ve uykusuzluk sorunlarınız olabilir. Bağırsaklarınızı tahriş eden ve şişkinliğe neden olacak besinlerden uzak durun. Ayrıca gazlı içeceklerden kaçının. Her durumda kilo alabilir ve dış görünüşünüz sizi endişelendirebilir…

 

KOYUN  

 

1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003 ve 2015 yıllarında doğan tüm insanlar Koyun burcuna aittir…

 

Her zaman beklentilerinizi karşılamayacak karma bir yıl sizleri bekliyor.  Yıl çeşitli açılardan kesinlikle olumlu olacaktır. Ancak zaman zaman bazı zorluklara neden olabilecek. Yorgun hissediyorsunuz, sadece bu yıl elde etmek istediğiniz her şey düşüncelerde. Frene basarak bahara kadar yavaşlayın. Stres ve hiperaktiviteden kaçınarak pillerinizi şarj etmeniz gerekecektir. Her ikisi de sizi dağınıklığa, hatta gereksiz yere zaman ve enerji kaybına yol açabilir.  İşinizde, ailenizle, partnerinize veya arkadaşlarınızla, farkına varmadan, eleştirel, talepkâr ve biraz yasaklayıcı bir ruh halinde olma eğiliminde olacaksınız. Davranışlarınıza dikkat ederek bunu düzeltebilirsiniz. 2020 de, acı çekmemek için önceliğiniz kendiniz olmalısınız.  İhtiyaçlarınız ve istekleriniz herkesten önce gelmeli, bu zor olacaktır çünkü kendini inkar etme ve her zaman diğerine dikkat etme eğilimindesiniz. Her şey son üç yıldan daha kolay ve pürüzsüz görünüyor. Ciddi finansal sorunlardan korunacaksınız, ancak aynı zamanda beklenmedik şanslardan da yararlanamayacaksınız. Ne ekersen onu biçersin, bütçenizi akıllıca yönetirseniz iyi bir finansal denge oluşabilir  fakat sağduyulu değilseniz geçici sorunlar peşinizde demektir….

 

Nereye gitmek istediğinizi ve oraya gitmek için hangi yolu seçeceğinizi biliyorsunuz. Çalışma ortamında biraz gerginlik beklenebilir ancak, kurumsal becerileriniz ve iyi ilham kaynaklarınız, çok fazla zorluk çekmeden engelleri aşmanıza ve işinizdeki düzeni geri yüklemenize izin verecektir. Ayrıca pozisyonunuzu güçlendirmek için savaşmaya hazır olacaksınız. Bu yıl  sizi görünümünüze (örneğin kıyafetler, bakım kremleri, parfümler) para harcamaya ya da sevdiklerinizi aşırı derecede memnun etmeye teşvik edebilir. Kendinizi denetleyin ve gerçek araçlarınızın sınırları dahilinde kalın.

 

Arkadaşlarınız ve aileniz onları neden aniden hayatınızdan çıkardığınızı muhtemelen anlamayacaklar ama böyle bir risk var.  Yalnızsanız, yeterince yakın biri size aşık olabilir veya sizi bu özel kişiye tanıtabilir. Gereksiz harcamalara karşı dikkatli olun ve faturalarınızı güncel tutmaya çalışın. Bu yıl çalışma hayatınızdaki değişikliklere elverişlidir, bu da iş, pozisyon veya iş kolu değişikliği anlamına gelebilir. Kendinizi düzenli olarak sevdiklerinize adamak için çaba göstermeniz gerekecektir. Ve bazı ilişkiler kalıcı olarak kesilebilir. Ya sevdiklerinizden uzaksınız ya da kararsız ve karmaşık aşk hayatınız size daha fazla rahatsızlık getirecek. Havayı değiştirmek için güçlü bir arzunuz olacak. Yanlış anlaşılmalar ve ayrılma, belirli niyetlere değil, koşulların talihsiz kombinasyonlarına bağlı olabilir. Bencilliklerinizden, narsisizminizden biraz vazgeçmeye çalışın. Tiyatroda, sinemada, konserlerde veya resitallerde  çok fazla yakınlığınız olacak biriyle tanışabilirsiniz.

 

Sağlıklı olmanıza rağmen, bazen iltihaplanma bölgesi olabilen gözleri ve boğazı izlemek gerekir. Dizanteri riski nedeniyle gıdalara sene boyunca özel dikkat gösterilmeli. Çok geç yatmayın ve düzenli zamanlarda yemek yiyin. Son yıllarda  yapmadıysanız, tam bir sağlık kontrolü yaptırmayı unutmayın.

 

 

MAYMUN  

 

1908, 1920, 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 ve 2016 yıllarında doğan tüm insanlar Maymun burcuna aittir…

 

Maymun bireyleri için en eğlenceli yıllardan biri olacak çünkü bu yıl Fare uyumluluk üçgeninde (Ejderha ile birlikte) ve Metal elementinin rasyonalitesinin tercih ettiği enerji ve iyi mizahla dolu işaretlerden biridir. Özellikle yüksek moral ve göz kamaştırıcı bir form ile donatılacaksınız, dengeli ve istikrarlı olacaksınız. Son yıllarda hayatınızda çok şey değiştirdiniz. Ve birçok seviyede değişiklikler yaptınız. Şimdi arkanıza yaslanın ve tadını çıkarın. Arkadaşlıklarınızı güçlendirmeniz ve yeni insanlarla tanışmanız gerekecek. Ve diğer insanlara kapıyı açmak için dost çevrenizi genişletme ihtiyacı hissedeceksiniz. Maymunun muhakeme hızı yüksek olacak ve ruh hali onunla yaşayanların zevkine (ya da olmamasına) göre özellikle hoş olmayacaktır. Ofiste, ikna gücünüz yüksek olacak, durumu kendi yararınıza manipüle etmek ve uzun süredir başarmak için uğraştığınız şeyi elde etmek için zekanızı kullanın. Piyonlarınızı nasıl yöneteceğinizi ve varlıklarınızı ustalıkla nasıl ilerleteceğinizi bilmek size kalmıştır. Ancak kapılar açılır, kolları sıvayarak, geçmiş çabaların meyvesini almaya devam edersiniz. Neredeyse doğal olarak, sorumluluklarınız artar, çalışmalarınız işe yarar ve herkes sizden memnun görünecektir. Yıl içinde karşılaşılan insanlarla önemli bir projenin şekillenmesi muhtemeldir. Kısacası, dışarı çıkmak, davetiyeleri kabul etmek, sanatsal veya sportif bir aktivite uygulamak veya bir oyun öğrenmek zorunda kalabilirsiniz. Şimdiye kadar gösterdiğiniz çabalar karşılığını alacak. Size yardım edenleri ödüllendirmeyi düşünün. Ufkunuzu genişletmek için bu yıl size iyi fırsatlar sunulacak; onları kaçırmayın! Geliriniz düzenli olacak; ayrıca bazı beklenmedik nakit girişleri hakkına da sahip olacaksınız. Bazılarınız zam alabilir, Bunu istemek için beklemeyin, doğru zaman olacak. Eylül biraz zor olacak, çok dikkatli olmanız gerekecek, önemli kararlar vermekten kaçının ve en önemlisi gereksiz satın alımlardan kaçının. İş performansını artırmak için iyi fikirleriniz varsa, görüşlerinizi bildirmekten çekinmeyin. Önerileriniz dikkate alınacak ve minnettar olacaksınız. Ev veya iş yeri değişikliği gibi kişisel veya profesyonel kararlar gerektiren etkinliklerle dolu bir yıl olacak. Ayrıca sevdiklerinize de bakmak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle, geleceğe güvenle bakmanın, üstlenmenin, büyük düşünmenin, ufkunuzu genişletirken ileriye doğru her açıdan bakmanın zamanı olacak. Zayıflatıcı ruh hallerini besleyerek şansınızı kaçırmayın.

 

Heyecan verici bir aşk karşılaşması sizi cezbediyor mu? Bu yıl olacak gibi! İşte tutku zamanı, hatta aşk çılgınlığı zamanı. Ama sevginin sizi diğer gerçeklere tamamen kör etmesine izin vermeyin.  Yeni biriyle tanışmak için fırsatlar ortaya çıkacaktır, bu yüzden kontrolü kaybetmemek için dikkat olun. Bekarsanız, yılın tadını çıkarın, iyi bir zaman geçirin ve bağlı kalmamaya çalışın. Aşk bu yıl gelişecek, ancak birinin yanında yeni bir hayata başlamak istiyorsanız hatalarınızdan ders almalısınız.

 

Kendinizi zorlamayın, yormayın ve kontrol etmediğiniz tehlikeli sporları oynamaktan kaçının. Bu nedenle her türlü küçük kazaya dikkat edin. Baş ağrısı sıklıkla görülebilir. Kendinizi ilaçla doldurmak yerine yaşam tarzınıza dikkat edin. Dönemin son ayları kan şekerinizi kontrol etmek için harika bir zaman olacaktır…

 

HOROZ  

 

1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 ve 2017 yıllarında doğan tüm insanlar Horoz burcuna aittir…

 

Horoz bireyleri için 2020 özellikle başarılı bir yılı gösteriyor. Bu muhtemelen oldukça duygusal bir zamandır ve bu nedenle, kaçınılmaz olarak ortaklar, arkadaşlar veya aile ile ilişkiler üzerinde sonuçları ve dalgalanma etkileri olacaktır. Horoz bireyleri bunu kendilerine değil başkalarına odaklanmak için bir yıl olarak görmelidir. Önceliği arkadaş ve aile olursa iyi şanslar bekleyebilirler. 2019, bazen hayal kırıklıkları  ile geçen karışık bir yıl oldu. 2020 bu nedenle varlığınızda bir dönüm noktasıdır. Geçmişi temizleyebilir ve yeni daha sağlam temellere başlayabilirsiniz. 2020, ilerlemek için bir fırsat. Aynı zamanda tüm olasılıkların yılıdır. Onları sadece somut gerçeklere dönüştürebilen sadece sizsiniz. Hayatınızın tüm alanları yükseliyor, profesyonel yaşam, aşk, sosyal ve aile hayatı… Harekete geçin, çünkü bu yıl yapmazsanız, çok pişman olacaksınız. Bu büyüleyici ve gösterişli işaretin yerlileri için 2020 yılı, aşk ve romantik talih için zemin hazırlıyor. Fare yılında her zamankinden daha fazla sosyal yaşamda olacaksınız. Yemekler, toplantılar, partiler, açılışlar... Bundan yararlanın ve hayatın tadını çıkarın, ancak herkesin sizin gibi olmadığını unutmayın. Sizi uzun zamandır rahatsız eden ve asla üstesinden gelmeyi başaramadığınız, işbirlikçilerinizin veya iş arkadaşlarınızın isteksizliği veya direnci gibi belirli engelleri kesin olarak tasfiye etmek için bu olumlu astral atmosferden yararlanın. Yıldızlar, profesyonel alanda cesaret ve makul hırs sergileyen herkes için elverişli görünüyor. Yarın daha iyi olmak için bugün fedakarlık yapmayı düşünün. Ama ne olursa olsun, bir mizah duygusu tutmayı ve insan kalmayı unutmayın. Maaş artışı istemekten çekinmeyin veya tasarrufunuz varsa daha karlı yatırımlar düşünün. Büyük bir kredi gerektiren bir satın alma işlemine girmek istiyorsanız, imzalamadan önce çok düşünün. Hayatınızı uzun süre zehirleyecek olan aşırı borçluluğa dikkat edin. Daha mütevazı ve daha ucuz zevklerle memnun olun. Profesyonel yaşamınız, bazıları için oldukça stresli olsa bile ciddi bir atmosferde gerçekleşecek. Sizi mesleğinizde başarıya götürecek sıra dışı bir sezgiden yararlanmalısınız. Ne yapacağınızı veya kaçınacağınızı bilmek için beyninizi zorlamanız gerekmeyecek; fırsatları ve bunları kullanmanın en iyi yollarını hissedeceksiniz. Ayrıca, dostane ilişkiler mükemmel olacak. Sevdiğiniz herkesle zaman geçirmelisiniz. Özellikle başkalarıyla iletişim kurmanız gerektiğinden bu kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.  Finansal açıdan, 2020 yılı Horoz bireylerini hiç hayal kırıklığına uğratmayacak. En azından onları gerçek ve mümkün kılmak için gerekli parayı sağlayarak projelerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

 

Bununla birlikte, telaşlı bir sosyal yaşam yeni karşılaşmaları ve elbette ilginç insanlarla tanışma olasılığını teşvik edecek, ancak ciddi veya kalıcı bir şey olmayacaktır. Ortaklarınızı kökten değiştirmek istemeyeceksiniz. Sadece normal menüye ek olarak diğer yemekleri de tatmak isteyeceksiniz. Hayal kırıklıklarına dikkat edin! 2020 enerjileri, duygularda samimiyet ve mutlak bir sadakat gerektirir. Bazılarınız için, bir bebeğin gelişiyle aileyi genişletmeyi düşüneceksiniz. Yuva açısından 2020 bir ödül ve cömertlik yılı olacak . Evde birlikte mutlu anlar geçireceksiniz.

 

Stres sağlığınızı karmaşıklaştırabilir. İhtiyacınız olduğunda rahatlamaya ve tatile çıkmaya çalışın. Yeni insanlarla tanışmak iyi bir yıl olacak. Sağlık için istikrarlı bir yıl olacak. Ancak bazı durumlarda, ileri tedaviye veya operasyona başvurmak gerekebilir. Ayrıca, genital ve idrar yolu gibi Horoz ile ilişkili hassas alanlara dikkat edin. Bu on iki ay boyunca elinizden gelenin en iyisini yapmak isteyeceksiniz, endişeli doğanız sizi sık sık rahatsız edecek. Rahatlamak için gevşeme egzersizleri yapmak faydalı olacaktır. Kronik bir hastalığınız varsa, bu sefer etkili bir tedavi bulacaksınız.

 

KÖPEK  

 

1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 ve 2018 yıllarında doğan tüm insanlar Köpek burcuna aittir...

 

2020, Köpek bireyleri  için genel olarak iyi bir yıl olacak. Hiçbir şey size karşı koyamayacak ve doğrudan hedeflerinize gideceksiniz. Kendinizi, size ustaca tavsiyede bulunabilecek yetkin insanlarla çevreleyin. Küçük sorunlar ortaya çıksa bile kesinlikle iyi bir şans yılıdır. Köpek bireyleri uyarlanabilir ve yeni fikirlere açıklarsa, onlar için harika bir yıl olacaktır. Değişiklikler her düzeyde göze çarpıyor ve bu yıl özellikle ilişki alanıyla ilgili her şeyde yeni bir başlangıç ​​yapma fırsatını işaret ediyor. Kimin  ihtiyacı varsa yardım etmeye hazır olun.  Daha fazla sosyal aktiviteye katılabilirsiniz, gerçek sevginiz sizi bekliyor olabilir. Göstergeler, lüks eşyalara acımasızca harcama veya para bağlama zamanı değil, konsolidasyon ve gelecekteki tasarrufların zamanının geldiğini göstermektedir.  Yıl boyunca bazı zor noktalar olabilir, ancak bunların nispeten küçük ve üstesinden gelinmesi kolay olmalıdır. Eşiniz sizden kariyeriniz ve aileniz arasında seçim yapmanızı isteyebilir. Bir idari dosyanın kapatılmasından sonra gelen parayı görmek de mümkündür. 2020 yaşam deneyiminizi geliştirmek için bir yıl. Bu yılı bir meydan okuma olarak kabul edin. Birçok gecikme ve bekleme süresi olacağı doğrudur , ancak gelecek için olumlu deneyimler edinin. Özetle, 2020 önlem ve düzenlilik yılı olmalıdır. Mali cephede çok şey olabilir. Olumlu olarak, gezegenler sizi önemli kararlar vermeye itecektir. Olası finansal sorunlarınıza çözümler bulacaksınız. Fikirleriniz verimli olacak. Beklenmedik teklifler, kârlı projeleri muhteşem bir şekilde somutlaştırmanıza izin verecektir. Dinamizminiz, orijinal fikirleriniz sizi durumun efendisi yapacaktır. Kalıcı memnuniyet alacaksınız. Bu dönem yazarlar için özellikle elverişli olacaktır. Yazma işiniz veya hobiniz olmasa bile, yine de kağıda bir şey yazmaya çalışın, iyi ilham alacağınız için, değerli bir şey üretmeyi başarabilirsiniz. Daha sonra kullanılmamış edebi yetenekleri keşfedebilirsiniz. Büyük bir gruba liderlik edebiliyorsanız bunu göstermenin zamanı geldi.

 

Sevdiklerinizle zaman geçirin ve lütfen, aynı zamanda memnun olmanıza izin verin. Yalnızsanız, alışık olduğunuzdan oldukça farklı insanlarla birkaç kısa görüşmeler olabilir. Özellikle aşk hayatı bir süredir paramparça olmuş kişilerden biriyseniz, bir çift olarak yeniden bağlanmanıza yardımcı olacaktır. Bazıları için, hayatlarını alt üst etme ve bir evliliğe son verme riski taşıyan çok önemli bir tanışma bile olacak. Aşk ve para arasında büyük bir karışıklık riski söz konusu.

 

Dolaşım problemleri ve alerji semptomlarının yeniden ortaya çıkmasından korkulmalıdır. İşaretin yerlilerinin bazı yumurtalık veya tiroit problemleri olacaktır. Hobiler, açık hava etkinlikleri ve yeni ilgi alanları geliştirmek zihinsel rahatlamaya yardımcı olabilir. Bu yıl durumları büyütme ve hiçbir yerde olmayan felaketleri görme eğilimindesiniz. Bu yıl spor rahatlamaya vesile olur. Hipnoz veya nefes terapileri ya da deniz çamur banyosu faydalı olabilir!

 

 

DOMUZ  

 

1923, 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 ve 2019 yıllarında doğan tüm insanlar Domuz burcuna aittir…

 

Domuzlar  istediklerini elde etmek için sıkı mücadele edecekleri bir yıl geçirecekler.  Yani 2020, domuz için yeniden doğuş ve yenilenme dönemi olacak, birçok aşk ve para fırsatı olacak. Bu enerjinin tadını çıkarın ve yoğun bir şekilde yaşayın. Şimdi köşede kalma zamanı değil. Aksine! Bu eylemin yılı. Çalıştığınız yere sıkışıp kalmış gibi hissediyorsanız, şansınızı başka bir yerde denemekten çekinmeyin. Yılın ilk ayları, gelecekteki başarınızın tohumlarını ekmek için bir fırsat olacaktır. İşsiz insanlar da pastadan pay alacaklar. Borç içinde boğulanlar için, bu çıtayı yükseltmek ve bir süredir etrafta yatan kredileri geri ödemeye çalışmak için ideal bir yıl. Diğerleri için, 2020 uzun vadeli yatırım yılıdır, bu nedenle bir daire veya ev satın almak istiyorsanız, yıl uygundur,  Astral etkileşimler sosyal yaşamı destekleyecektir. 2020 dostluk ve aile açısından harika bir yıl olacak. Bir topluluk içindeki bağlarınızı güçlendirmek istiyorsanız, zamanı geldi. Güzel arkadaşlarla sık sık iyi vakit geçirirsiniz. Çekici profesyonel teklifler dönemin ikinci yarısında çoğalır. Yıldızlar, profesyonel alanda cesaret ve makul hırs sergileyen herkes için uygun görünüyor. Hayatınızın birçok alanı 2020'de korunacaktır. 2020'de büyük bir maliyet artışı veya yatırım planlamamaya dikkat etmelisiniz . Kesinlikle sadece gerçekten sahip olduğunuz parayı harcamalısınız. Borç ya da başka finansman biçimleri alarak borçlanmak için iyi bir yıl değil. 2020 aynı zamanda değişim ve yer değiştirme yılı olacak. Ailenizi ve arkadaşlarınızı yaşamınıza dahil etmekten çekinmeyin, çünkü iyi bir destek olduğunu kanıtlayacaklar ve çok iyi tavsiyelerde bulunacaklardır. İşbirliği ve fikirlerinizi onlarla paylaşmak, ilerlemenizi ve projelerinizi gerçeğe dönüştürmenizi sağlayacaktır. Politik veya sendika faaliyetleri sizin için karlı olabilir. Otomobiller ya da konutlar olsun, verim artışları ve hatta mal yatırımları için uygun bir yıl olacaktır. Hedefleriniz ne olursa olsun, onların yönünde büyük bir hızla ilerleyeceksiniz. Ve sizin için en çok kapıyı açan ilişkisel önyargıdır. Kişileriniz, ağınız, göstereceğiniz değişim kolaylığı, ilerlemenin anahtarları olacaktır. Domuzlar işyerinde daha fazla motive olacak ve hırsları artacak. Tesadüfen, bu aynı zamanda terfi veya işte ilerleme için çok iyi bir yıl gibi görünüyor. İş yerinizde, iş arkadaşlarınıza ve patronlarınıza zaman ayırmanız önemlidir çünkü bu ilişkiler ilerlemenize yardımcı olacaktır. Terfi edilmeseniz bile daha profesyonel sorumluluklar bekleyebilirsiniz, bu da seçtiğiniz çalışma hattında size daha fazla yetki ve başarı sağlayacaktır. Patronlarınızın size güvenebilmesi için iletişim becerilerinizi geliştirmelisiniz. Özetle, cesur ve inatçıysanız 2020 iyi bir yıl olacaktır.

 

Eğer ilişki kurmak istiyorsanız, yıl uygundur. Zevk almak ve eğlenmek istiyorsanız, baştan çıkarma gücünüzün artacağını ve tüm şaşırtıcı cinsel performansınızı gösterme fırsatınız olacağını bilin.  Duygusal bir istikrar bulacaksınız, ancak geçmişten bir insan sizi karıştırmak için geri gelebilir. Önceden geçmiş gibi görünen fırsatlardan yararlanmak için profesyonelinize dikkat edin, belki bir seçim sürecinin özeti, belki de geçmişte sizinle çalışan biri sizi davet eder..

 

Bağışıklık savunmanız, belki de aşırı sinir gerginliğiniz nedeniyle biraz zayıflayacaktır. Grip veya soğuk algınlığı  gibi bir virüs bedeninizi ziyaret edebilir. Bazılarınız hafif kardiovasküler problemler bile yaşayabilir. Ve özellikle işte ilerlemek için çok çalışıyorsanız ve hayat stresli ise, yeterli uyku uyuduğunuzdan emin olun…

 

 

©Özlem Sügen

 


 

 

Çin  Doğum  Horoskopunun   Analizi  Nasıl  Yapılır  ?

 

Çin doğum horoskopunda Ying ve Yang enerjileri arasındaki dengenin kurulması temel prensiptir. Her alan ve konuda enerjilerin bir noktada denge kurmaları gözetilir. Aşağıda 17 Mayıs 1973 tarihinde İstanbul'da saat 04.45'de dünyaya gelen erkek kişinin Çin horoskopu verilmiştir.

 

 

 

Çin horoskopunda yıl işareti siyah öküz olup dişi (Yin) Su elementidir.  Horoskopun kişiyi temsil eden en önemli yeri gün işareti olup burada da siyah öküz ve dişi (Yin) Su elementi vardır. Bu durumda horoskop sahibi su elementinin uyum sağladığı element yılları ve Yin enerjileri ile uyum sağlayacaktır. 2015 Yılının sembolü Koyun, Ağaç elementlidir. 12 Zodyak burcu arasında 8.hayvan burcudur 6.Burç Yılan v 7.Burç At olmuştu. Yılan, At ve Koyun  5.element teoriye göre ateş grubudur. Böylece 2015 yılı Ateş grubunun son yılı olacaktır. Bu nedenle 2013 ve 2014 yıllarında ateş talih vermişse böylece 2015 yılında da talih devam edecektir. Örnek kişinin Talih elementi Su olduğundan ateş elementi talih vermez. Bu nedenle 2014 yılı onun için iyi bir dönem sayılmaz. 2015 Yılında yaşanacak Koyun yılı da ateş elementlidir. Bu durumda yılın su elementli kişiye talih vermesi beklenmemelidir.  Element uyumunu anlamak için elementlerin uyum ve uyumsuzluk tablolarına bakmak gerekiyor.  Metal ile Su arasında destekleme uyumu vardır. Metal su için  destekleme elementidir. Su metalin özgür kalmasını sağlar. Bu bakımdan ikisi birbiriyle uyumludur ve 2016 yılı Maymun yılı nedeniyle  metal elementinin yılı olduğundan  kişi için olumlu bir sene olacaktır. Bu horoskopta başarıyı yükselten diğer faktör Gün sembolünün kişiyi temsil etmesi (Day Master) ve  Su elementi olmasıdır. Böylece iki yönden yılın talihi destek görüyor. Horoskopta İş-kariyer evinde Toprak elementi görülüyor. Toprak ile yılın elementi olan metal uyumludur. Elementlerin uyum tablosunda  toprak ve metal uyumludur. Bu bakımdan kişinin Maymun yılında yeni bir işi olacaktır. Bu konuda Su ve metal ayları olumludur.  Çin astrolojisinde yıl 12 parçaya bölünür ve her parçanın bir yönetici hayvan sembolü vardır.

 

Analizde önemli seçeneklerden biri de "Talih Elementi" bulunmasıdır. Talih elementi beş element içinde en küçük puana sahip olan element olur. Bu horoskopta en düşük puan (11) Metal elementine aittir. Bu seçimin kuralı metalin dengeyi kurması için destek istemesidir. Talih elementini bulmak için diğer yol şudur : metal (11) + su (81) = 92 ; ateş (112) + toprak (102) = 214. Bu durumda metal grubundaki metal elementi Talih elementi olur. Talih elementi metal olan kişi için metal Maymun yılının talih vermesi beklenir. Talih elementi metal yerine  ateş olsaydı talihli sayılmazdı. Çünkü ateş ve su birbirine düşmandır.

 

Beş element tablosunda ilk kare (su) kişiyi temsil eder. İkinci kare (ağaç)  Çocukları gösterir. Üçüncü kare (ateş)  Para sembolüdür. Dördüncü kare (toprak) iş-meslek-kariyer sembolüdür. Beşinci kare (metal) anne sembolüdür. Ayrıca hayatta kişiyi destekleyen tüm insanları gösterir.  Eğer  Para gücü ve Kariyer gücünün toplamı kişilik ve anne gücünün toplamından daha büyük ise zengin olmayan ortamda dünyaya geldiğiniz anlaşılır. Para gücünü yönetmeniz ve zengin olmanız talih elementinin hayatta çalışmaya başladığı zaman olacaktır. Eğer Talih elementini horoskopun yıl ve ay kolonunda görebilirsek çok olumlu bir aile içinde dünyaya geldiğimiz ve ebeveynler ile çok iyi ilişkilerimiz olduğu anlaşılır. Talih elementini Eşi temsil eden element evinde bulursak (gün)  eşimizin bizi kariyer, iş ve meslek alanlarında tüm gücü ile destekleyeceğini yorumlarız. Talih elementini saat hanesinde bulursak çocuklarımızın iyi hayatlara sahip olacaklarını ve bizim yaşlılık yıllarımızın refah ve mutluluk içinde olacağını yorumlarız. Eğer beş element tablosundaki Kişilik ve anne puanları diğerlerinden büyük ise çok güçlü irade, arzu ve iyi sağlık sahibi oluruz. Bu kişi bir lider olabilir. Çünkü gücü elinde tutmaktadır. Ancak böyle bir kişi diğer insanları ezebilir ve incitebilir. Eğer kişilik ve anne puanları diğerlerinden düşük ise  kişi azim, kararlılık ve hedef tayin etmekte zayıftır. Bu kişi çok kolay ve çabuk hastalanabilir. Bu kişi takım oyununu öğrenmelidir. Ayrıca kendi başına iş kurmakta zayıftır. Ancak Talih elementleri her zaman hayatına girerse başarılı olabilir. Hayatın tüm olayları beş elementin diğeri ile uyumu veya uyumsuzluğu ile ilgilidir. Hastalıklar, başarısızlıklar veya yükselmeler ve başarılar gibi. Bu bakımdan yılın nasıl olacağını anlamak için beş elementi ve Talih elementini analiz yapmak gerekir. Sadece yılı temsil eden hayvan sembolü tek başına bir anlam taşımaz.

 

Burada örnek verilen horoskopun sahibi kişi 1991 yılında üniversite'de istediği fakülteyi kazandığı zaman  metal (yin) koyun yılı yaşanıyordu. Birincilikle fakülteden mezun olduğu 1995 yılında  yin ağaç domuz yılı vardı. Görüldüğü gibi öncelikle Yin yıllar başarı vermektedir. Bundan başka ağaç ve metal elementleri de yıl ve gün elementi olan su ile uyumludur. Bu nedenle başarı gelmiştir. Çin astrolojisinde ayrıca çok önemli bir kural vardır. Bazı burçlar arasında üçlü güç noktaları ortaya çıkar. Örneğin Köpek, Horoz ve Maymun arasında (Gang of three) destekleme kuvveti ortaya çıkar. Köpek yılında doğan birisi en büyük başarısını horoz veya maymun yılında kazanır. Aynı şekilde Öküz-Domuz-Fare arasında su grubu gücü ortaya çıkar. Horoskopun sahibi 1995 yılında büyük başarı kazanırken sadece element uyumu değil aynı zamanda gücü destekleyen Domuz yılı vardı. Ödülü aldığı temmuz 1995 içinde Yin (dişi) Su elementinde Koyun ayı vardı. Görüldüğü gibi başarının gelme zamanı bile ortaya çıkmaktadır.

 

 

     

 


ÇİN  BURÇLARININ  EŞLEŞİM  UYUMU

 

Çin burçlarının birbiriyle uyuşum ve eşleşim analizi yanda verilen Eşleşim Çemberinden rahatlıkla yapılabilir. Şekilde birbiriyle en uyumlu olan ve anlaşma zemini sağlayan burçlar aynı renkte çizgilerle birleştirilmiştir.

 

Bir örnek verelim. Öküz burcuna girenler için en uyumlu burçlar Horoz ve Yılan burçları olacaktır. Aynı şekilde Horoz burcundan olanlar için en uyumlu burçlar Öküz ve Yılan grubundan olanlardır.

 

Bu şekilde birleşen burçlar eğer dört element içinde de anlaşıyorlarsa sinastri açısından olumlu bir sonuç sayılır.