Astroloji Gündeminin Haftalık Konusu

 

 

 

 

 

VAHŞETİN    ÇAĞRISI

 

 

Ünlü yazar Jack London'un kitabı olan "Vahşetin Çağrısı'nı  okuduğumda Bakırköy Lisesinde öğrenciydim. Sınıfımızın yarısı kızlardan oluşuyordu. Bundan önceki Yeşilköy Ortaokulunda da sınıfımız karmaydı. Dünyanın en güzel eğitim şekli budur. Japonya'da bir toplantıya katılan siyasetçimiz kızlar için eğitim kurumlarını düşünelim şeklinde bir açıklama yapmış. Galiba Japonya'ya giden ilk Türk kendisini görüyor ! Bir gün güneşli ve sıcak havada Kobe sokaklarında turlarken bir okul binasının yanından geçmiştim. Bir sınıfın erkek ve kız öğrencileri zemini cilalı ağaç döşeli sınıfta yer minderlerine sere serpe oturmuşlar öğretmenlerini dinliyorlardı. Bir süre pencerenin önünde durup onları izlemiştim. Cıvıl cıvıl hareketli ama son derece düzenli ve terbiyeli davranıyorlardı çocuklar. Eğitim tarzlarına hayran olmuştum. Ancak, Şenlikköy İlkokulu, Yeşilköy Ortaokulu ve Bakırköy Lisesi benim zamanımda bu kadar çağdaş ve güzeldi. Daha sonra dini her alana sokmayı görev edinen çağ dışı siyaset eğitimi ülkemizde katletti.  Seferihisar girişinde caddenin hemen kenarında güzel bir bahçesi olan İlköğretmen okulu açılmıştı. Dinci kafalar iktidara gelince binayı İmam Hatip Lisesi yaptılar. İzmir yolunda okulun önünden geçerken içim acıyor. Senin yılda ne kadar imama ihtiyacın var molla diye sesleniyorum. Kızların bu okullarda ne işi var ? Vahşetin çağrısı kitabını anımsıyorum.

 

Türkiye karma karışık bir şekilde sadece kaos üreterek karanlık bir yolda ilerliyor. Youtube'da videoların yorumlarında milli değerlere sataşan, uygarlığı yeren, Büyük Atatürk ve aziz annesine akıl almaz hakaretler yağdıran bir güruh var. O sayfaya girip yorum yazan aklı başındaki insanların pek azı bu tür yazılara tepki gösteriyor. Savaştan önce eski Yugoslavya'ya defalarca gitmiştim. Onlar da benzer günler yaşıyorlardı. Sırp Boşnak'ı öldürmeye bileniyor, Hırvat Sırp için dişlerini gıcırdatıyordu. Vahşetin çağrısı kulaklarda uğulduyordu. Sonunda korkunç katliamlar yapıldı. Bu konuda kitaplar yazılıp sinema filmleri çekildi. Sonunda Yugoslavya parçalandı. Orada yaşayanların belleğinde kanlı olaylar çakılıp kalmıştır. İşte bizim ülkemizde de bir takım insanlar doymaz şekilde vahşi çığlıklar atıyorlar. İBB seçimi sonucunda yeni Başkan İmamoğlu'nun rakibine sekizyüz bin oy fark atmasını hatırlatan bir yorumcuya AKP trol'ü şöyle yazmış :"Biz değil sekizyüz bin farka, sekiz milyona bile pabuç bırakmayız. Sonunda sizi aşağı indireceğiz..." Vay anasını dostlar, bunlar gerçekten kafalarını yemişler. Akıl tutulması her yerde kendini gösteriyor.

 

Vahşetin çağrısı öyle güçlü ki, ekonominin içine girdiği kara tabloyu bile ikinci plana itiyor. Veya özellikle bu sorunlar konuşulmasın diye insanların kafalarını karıştırıyorlar. Bu şekilde yoluna devam edecek ve kafalarında yarattıkları bir ülkede kadınlar için ayrı eğitim kurumları planlayacak olanlar güzel bir ülkeyi cehenneme çevirmeye kararlı olabilirler. İBB yenilenen seçiminde  ortaya çıkan manzara vahşeti körükleyenleri çılgına çevirdi. İktidarı kaybetme korkusu iliklerine kadar girip akıl tutulması yaşatmaya başladı. Vahşetin çağrısına kulak tıkayıp güzel ülkeyi kurtarmak gerekiyor. Bir süre sonra çok geç olabilir. Karanlık bir daha gitmemek üzere yerleşebilir.

 

 

 

©Yücel Sügen

04.07.2019


 

 

 

 

 

 

Horoskopun Şifresi

Yaşamın Anlamı

Rüyanın Gerçekleşme Şansı

Mutluluğun  Resmi

Mantığın  Efendisi  Duyguların  Kölesidir

Burca Göre Partner Seçimi

Teos Günleri

Borsa ve Talih

Dünyanın durduğu gün

Dört Boyutlu Horoskop

Tanrıyı  Savunmak  Zamanı

Bir şampiyonun kötü Zamanı

Talihin  Güzel Zamanları ve  Kötü  Zamanları

 

Özgür  İrade   Olsaydı...

Yaşam Bazen Pamuk ipliğine bağlıdır

Tutkunun Sonsuz Yolculuğu

Astroloji Ne  İşe Yarar ?

Kalan son çare

Çocuk Sağlığı

Horoskopun  Şeytani  Görünümleri

Halkımızdan birinin portresi

Karanlık   tarafın  kapısı

Talihin Döngüsü

Tanrı Geleceği Niçin Açıklar ?

Kadın  Ruhunun  Hassas  Dengeleri

Astrolojinin  Anlamını  Kavramak

Eş  Zamanlık   veya  Karmik  Etkileşim

Kala Purusha  Uygulaması

İnsan her zaman yanlış bir burç altında doğabilir. Dünyada onurlu 

biçimde kalmaksa kendi yıldız falını gün gün düzeltmek anlamına gelir.