Tüm    Zamanların    En    Güzel    İntiharı

 

Ölümlülerin  Ölümsüz  Yaptıkları  Astroloji

 

 

RUH   HASTALIĞININ   TEŞHİSİNDE   ASTROLOJİ

Vedik   Astroloji   Tıp   Olanaklarını   Gözden     Düşürebilir

 

Andreas Günter Lubitz, 24 Mart 2015'te Fransa'nın güneyinde Fransız Alpleri'nde düşen Germanwings uçağının yardımcı pilotu idi. 28 yaşındaki Alman yardımcı pilot Andreas Lubitz 150 yolcusu bulunan  yolcu uçağını Alpler'de kasten düşürmüş kendisi de bu kazada ölmüştür.

 

Kaza sonrası yapılan soruşturmada pilotun raporlu olduğu ve psikolojik rahatsızlığı bulunduğu yönündeki teşhisleri gizleyerek göreve devam ettiği anlaşıldı. 2 Nisan 2015'te Lubitz'in tablet bilgisayarı incelendi ve uçuştan birkaç gün önce intihar etme yöntemleriyle kokpit kapı kilitleri hakkında araştırma yaptığı ortaya çıktı.  Olay günü kaza olurken yaşananlar şöyle gelişmiş ;

 

Uçak bir gecikmenin ardından Barcelona’dan Düsseldorf’a hareket ettikten sonra Yardımcı pilot Lubitz kaptana istediği zaman tuvalete gidebileceğini ve kontrolü kendi üzerine alabileceğini söylüyor. Lubitz kokpitte yalnız. Zırhlı kapıyı ‘Kilit’ butonuna basarak kilitliyor ve kapı dışarıdan açılamaz duruma geliyor. Uçağın alçalmasını hızlandırmak için otomatik pilot yeniden ayarlanıyor. Alçalma başlıyor. Uçak dakikada 3 bin feet alçalıyor. Hava trafiği kontrolörleri sorunu belirliyor. Birçok kez telsizle uçakla iletişime geçmeye çalışıyor. Lubitz cevap vermiyor. Kaptan kokpite bağlı kameraya bakıyor. Lubitz ekrandan onu görebilir ama tepki vermiyor. Kaptan kapıyı kırmak için oksijen tüpü ve yangın söndürücüyü alıyor. Lubitz’den cevap yok. Uçak dağ yamacına çarptığında yaklaşık 5 bin feet’te ve 500 mil hızla seyrediyordu.

 

Olaydan sonra yapılan araştırmalar Lubitz’in 1,5 sene süren psikolojik tedavileri Almanya ve ABD’de yapılmış olduğu ve çalıştığı Alman havayolu şirketi de psikolojik testlerinin  sonucunun olumlu olduğunu açıklamıştır. Gazetelere göre pilota “ağır depresif vaka” teşhisi konduğunu ve son doktor raporunu gizlediği ileri sürülmüştür. Öyle anlaşılıyor ki, ABD ve Almanya gibi çok ciddi sağlık kurumları, kuralları ve doktorlarının bulunduğu ülkelerde akıl sağlığı yerinde olmayan bir pilotun 150 insanın ölümüne neden olacak sorunu tespit edilememiştir. Oysa sadece onun Vedik doğum haritasının inceledikten sonra ben ona bisiklet bile kullandırmayın diyebilirdim !

 

Bu konuda insanların ne kadar uçuk olduklarını gösteren başka bir olay da facia konusunda yorum yazanların çoğunun Alman hava yolu şirketinin teknik sorunlarını örtmek için Lubitz’i suçladıkları iddia edilmişti ! Bu da sosyal medya denen uygulamanın bazen  akıl ve mantıktan ne kadar uzak olduğunu gösteriyor.

 

Pilot  Andreas  Lubitz  Vedik    Haritası

 

Andreas Lubitz 18 Aralık 1987 günü  Neuburg (Almanya) da dünyaya gelmiştir. Teknik olarak eğitimi başarılıdır. İş hayatını psikolojik sağlık sorunları aksatmıştır. Olaydan sonra polise açıklama yapan  ve Alman Bild gazetesine konuşan eski sevgilisi, kaza haberini duyar duymaz Lubitz'in ona geçen yıl söylediği şu sözleri hatırladığını aktardı: "Bir gün tüm sistemi değiştirecek bir şey yapacağım ve o zaman herkes benim adımı öğrenecek ve unutmayacak."  "Ne demek istediğini hiç anlamamıştım ama şimdi ortaya çıktı" diyen adı açıklanmayan kadın, Lubitz'i "sancılı bir karakter" olarak tanımladı ve onu kendisini korkutan kişisel sorunları ve değişken davranışları yüzünden terk ettiğini söyledi. Geceleri kâbus gördüğünde, 'Düşüyoruz' diye çığlıklar atarak uyandığını anlatan kadın, "İçinde yaşadıklarını başkalarından nasıl gizleyeceğini çok iyi biliyordu" dedi. Onu kontrol eden bir psikolog ne kadar bilgili olursa olsun bu ayrıntıları göremez. Oysa Vedik doğum haritası  sağlığını noktasına kadar hepsini yansıtmaktadır.

 

BALIK

6.Ev

RAHU

Jüpiter

KOÇ

7.Ev

AY

 

BOĞA

8.Ev

22.Drekkana

İKİZLER

9.Ev

BALIK

12.Ev

 

Merkür

 

KOÇ

1.Ev

Güneş

Mars

Satürn

BOĞA

2.Ev

 

İKİZLER

3.Ev

AY

KOVA

5.Ev

 

VEDİK

 

RASHİ (Doğum)

 

KSY

YENGEÇ

10.Ev

KOVA

11.Ev

Jüpiter

KETU

 

VEDİK

 

NAVAMSA

 

 

YENGEÇ

4.Ev

OĞLAK

4.Ev

ASLAN

11.Ev

JÜPİTER

OĞLAK

10Ev

Venüs

ASLAN

5.Ev

RAHU

YAY

3.Ev

 

AKREP

2.Ev

MERKÜR

T.SATÜRN

TERAZİ

1.Ev

Mars

AY

BAŞAK

12.Ev

KETU

 

YAY

9.Ev

AKREP

8.Ev

TERAZİ

7.Ev

BAŞAK

6.Ev

 

Yukarıda verdiğimiz Lubitz’in Vedik Rasi (Doğum) haritasında Rahu-Ketu arasında  gösterilen evlerde “Kala Sarpa Yoga” vardır.  RAHU (Kuzey Düğümü altıncı evde (Balık) ve  KETU (Güney Ay Düğümü) 12.evde (Başak) yerleşmiştir. Tüm gezegenler kısaca KSY simgesiyle gösterilen Ekliptik hattının bir tarafında yerleşmiştir. Rahu-Ketu yerleşimine göre Kalsarpa yoganın 12 farklı biçimi ortaya çıkar. Buradaki yoganın adı Maha Padma Kalsarpa yogadır.

 

MAHA PADMA  KALSARPA YOGA

 

Mahapadam Kalsarpa yogaya sahip kişiler, rakiplerini yenmek için büyük bir şansa sahiptir. Bununla birlikte, bu özel yoganın, kişiyi hayatın zorlu bir döneminden geçirmesine neden olabilecek bazı olumsuz  psikolojik etkileri de vardır.

 

Mahapadam Kalsarpa Dosha, Rahu Altıncı Evde (Borç, Sağlık ve Düşman Evi) ve Ketu On İkinci Evde (Maneviyat, Masraflar ve Denizaşırı Seyahatler Evi) ve diğer Yedi Gezegen yerleştiğinde meydana gelir. Güneş, Merkür, Jüpiter, Satürn, Mars ve Ay Altıncı ve On ikinci Ev arasında daire çizer.

 

Mahapadam Kalsarpa Yoga'nın olumsuz etkileri 

 

             Yaşlılıkta hayatı  zorlaşabilir.  Çeşitli Cinsel Aktivitelerde Aşırı Hoşgörülü Olabilir. Zihinde Umutsuzluk Duygusu Ortaya Çıkabilir ve uykusuz geceler geçirir. Ailede Huzursuzluk, Kendi Yakınları ve Akrabalar Tarafından Aldatılmak görülür. Zihinsel Bunalımlar içinde kalarak  Sürekli Bir Düşmanlık Duygusu kişiyi Sarar. İşten uzak kalarak büyük mali borçlar  altına girebilir. Birçok inişli çıkışlı yoldan ev hayatıyla ilgili sorunlar ortaya Çıkabilir. İflas kapıyı çalabilir.

 

Mahapadam Kalsarpa Yoganın Kişinin Maneviyatı Üzerindeki Etkileri  olur. Kişinin yatak zevklerinden (seks)  yoksun olması veya sorun yaşaması nedeniyle uyku kaybına yol açar. Bazı  durumlarda göz problemleri de yaşanmaktadır. Haritadaki Mahapadam Kalsarpa Yoga'da  Merkür gezegenin etkilenmesi durumunda, kişi kötü  ruhsal sağlık koşulları nedeniyle hastane ve tıp merkezlerini sık sık ziyaret eder hale gelir. Psikolojik sorunları yüzünden sıklıkla tedavi altında tutulur ve işinden ayrı kalır.

Rasi haritasında 6.ev-12.ev arasında bulunan Ekliptik ekseni Akrep burcunda son derecede yerleşerek “Anaretik” olan Merkür üzerinde baskı uyguladığından kişilik intihara yatkındır.  Zihin sağlığını yöneten Ay da Terazi burcunda  Mars ve Ketu arasında yerleşerek zararlı bir Yoga yapmıştır ; Papakartari yoga.  Böylece KSY yüzünden zarar gören Merkür ve Ay kişiye önemli derecede ruhsal sorunlar vermektedir.  Yükselende yerleşen Mars insanın kendini yok etmesini telkin eder ama insanlardan da intikam alacak bir plan yaptırır.

 

Yaşam  Sonunu  Gösteren  Kozmik   İşaret

 

Lübitz, 24 Mart 2015 günü Barcelona’dan Düsseldorf’a uçmakta olan yolcu uçağını Alplerde kasten düşürüp içinde bulunan herkesin ölmesine neden olmuştur. Yaşam sonunu gösteren Vedik harita işareti olan 22.Drekkana yerleşimi Boğa burcunun 3.ondalığında bulunuyor. Bu yerleşim için Vedik kaynakları şunları yazmaktadır ;

 

“Bir araçtan, koltuktan veya attan düşerek ölüm”

 

Sekizinci evde gezegen yerleşimi olmadığından ölüm aniden gerçekleşmiştir. Ölüm tarihinde transit Satürn Akrep burcunda ve natal Ay’a göre 2.evdedir. Bu da Sadesati periyotu olduğunu gösteriyor. Ayrıca Transit Rahu ve Ketu da 6.ev ve 12.evdedir. Ölüm zamanında zihin tamamen işgal altındadır ve karanlık kaderinin elinde bir tutsaktır.

 

Andreas Lübitz kendi ülkesinde ve yurt dışında tedavi görüp doktor kontrollerinden geçtiği halde faciaya neden olacak kadar ağır ruhsal hasta olduğunu gizlemeyi başarmıştır. Oysa yukarıda verilen Vedik haritası ve analizi onun ruhsal sorunlarını açık ve net olarak gösteriyor.  Psikanaliz  biliminin kurucusu olan Sigmund Freud Vedik astroloji sistemini geniş ölçüde araştırmalarında kullanmıştır. Bu da Vedik sistemin ruhsal sorunların teşhisinde  ne kadar önemli bir enstruman olduğunu açıklıyor.

 

©Yücel Sügen

 

12.06.2023

 

 

 

 

ÖLÜMLÜLERİN  ÖLÜMSÜZ   YAPTIKLARI   ASTROLOJİ

 

Dünyada fırtınalar kopartan dinlerin doğum yeri Mezopotamya’dır. Dinler doğarken inanç kuralları ve gök kuşağından renkli ritüeller sunmuşlardır. Yine de astroloji en fazla ilgi çeken ortak  kahraman olmuştur. Çünkü geleceği öğrenmek tutkusunu katı inanç kuralları bile engelleyememiştir. Astrolojiye Yıldız falı veya burç yorumu olarak bakanlar diğer şüphe ile yaklaşanların kafalarını karıştırmıştır. Aslında bir mucizeye baktıklarını anlayamazlar. Ölümlerin ölümsüz yaptığı tek bilim astrolojidir. Gerçekleri bazen insanı çarpar bazen de varoluşa isyana etmesine sebep olur. Bazıları hak etmedikleri görkemli hayatı yaşarken bazıları neden doğumdan yaşam sonuna kadar acılarla boğuşur ? Gezegen enerjilerinin neden oldukları değiştirilemez bir kader varsa iyi ile kötü arasındaki seçimi kim yapıyor ? Şans nedir, nasıl oluşuyor ve nasıl  çalışıyor ?

 

Aslında geleceği tasarlayan ve bunu gerçekleştiren sistem tanrısal olabilir ama insanın başına tesadüfen konuyorsa amacı yok demektir. O zaman dinlerin işlevsel bir görevi olamaz. Bütün hayatını ibadet ederek ve lütuf bekleyerek geçirmek belki de evrende sadece bir seferlik olacak yaşamı harcamak olmaz mı ? Belki de geleceği öğrenmek mucize yaratmak için bir ilk şarttır. Astroloji çalışmalarımızda sadece bir saat önce veya  sonra doğmuş olsa tüm hayatı değişecek insanlar gördük. O halde hayat umutsuz bir vaka değildir. Sadece tek seferlik verilmiş olsa da  dünyaya gelme talihini ayarlamak gerekir. Bunu başarmak için uygarlığın ulaştığı noktada doğum tarihini ve zamanını ayarlamak mümkündür. Mağara devrinde olmayan insanlık için ekonomik koşullar ve eğitim olanakları geliştikçe doğum zamanını ayarlamak basit bir seçim olacaktır. Bunun ne kadar gerekli bir uygulama olacağını görmek için insan önce astroloji biliminin bir mucize olduğunu görmesi ve anlaması lazımdır.

 

VEDİK  ASTROLOJİ  SİSTEMİNİN  OLAĞANÜSTÜ  UYGULAMALARI

 

Astrolojiye yıldız falı gözü ile bakanların anlayamadıkları ve inanmayanların ıska geçtikleri bir gerçek vardır. Doğum horoskopu yaşamda insanın yaşayacağı her şeyi yansıtır. Mutluluğun anahtarı talihli bir doğum zamanıdır ama bunu gösterecek ayna doğum anındaki gökyüzü tablosunu resmeden horoskoptur. Bu bilimin var olan uygulamaları içinde bulunan astroloji sistemlerinin başında Vedik (Jyotish) astroloji bilimi gelir. Astroloji bilimi ile ilgilenen birinin bütün sistemleri öğrenmesi bir kuraldır ama hepsinden önemlisi Vedik astrolojiyi muhakkak bilmesi temel şarttır.

 

Vedik astroloji sistemi ile yaşam olaylarının ne kadar açık ve net olarak karşımıza çıkartıldığını gösteren çok ilginç  haritaları gösteren bir  örnek vereceğiz. Bu örnek "MUCİZE ASTROLOJİ" adlı son eserimizden alınmıştır.

 

EVLİLİK  BAŞARISIZLIĞI  VE   EŞE   KÖTÜ    DAVRANMAK

 

Hayatın en önemli olayı evliliktir. Evlilik sadece cinsel ve ruhsal tatmini sağlamakla kalmaz özellikle erkek için kariyer başarısında etkin rol oynar. Mutlu ve başarılı evliliği olmayan bir erkek yaşamın diğer alanlarında da verimli olmakta zorlanır. Aşağıda doğum bilgileri ve Vedik haritaları verilen Erkek kişi  2021 yılında evliliği  zor günler geçirmeye başlayınca boşanmaya karar vermiş ama 2022 yılında eşine yapmaya başladığı baskılar ardından onu evinden kovarak sahip oldukları tek  çocuğunu görmesine bile izin vermemiştir. Hindistan’da evlenmeden önce çiftin astrolog tarafından sinastri (eşleşim) analizi yapılarak uyumlarını tespit etmek şartı vardır. Bu uygulamanın ne kadar doğru bir adet olduğunu burada vereceğimiz örnek gösterecektir. 23 Mayıs 1968 günü Ankara’da 20:18’de dünyaya gelen erkek kişinin Vedik haritalarını veriyoruz.

 

 

 

BALIK

5.Ev

RAHU

Satürn

KOÇ

6.Ev

AY

 

BOĞA

7.Ev

Ven-Gün-

Mars

İKİZLER

8.Ev

BALIK

6.Ev

Mars AY

JÜPİTER

 

KOÇ

7.Ev

RAHU

Venüs

 

BOĞA

8.Ev

Güneş Mer

MUNTHA

İKİZLER

9.Ev

KOVA

4.Ev

 

VEDİK

 

RASHİ (Doğum)

 

 

YENGEÇ

9.Ev

KOVA

5.Ev

GÜNEŞ

RAHU

 

VEDİK

 

TAJAKA(Solar)

 

2022  -  2023

YENGEÇ

10.Ev

OĞLAK

3.Ev

ASLAN

10.Ev

JÜPİTER

OĞLAK

4.Ev

ASLAN

11.Ev

YAY

2.Ev

 

AKREP

1.Ev

Yükselen

Burç

TERAZİ

12.Ev

BAŞAK

11.Ev

KETU

 

YAY

3.Ev

AKREP

2.Ev

JÜPİTER

TERAZİ

1.Ev

KETU

BAŞAK

12.Ev

 

Erkek kişinin Rasi haritasında Kalsarpa Yoga vardır. Bütün gezegenler Balık-Başak burçları arasında çizilen çizginin bir tarafında kalmıştır. Gezegenlerin dizilimi RAHU (Kuzey Düğümü) ile başladığından ortaya çıkan gerçek KalSarpa yogadır. Eğer başlama noktasında KETU olsaydı  yoga “Kalamrita Yoga” olacaktır.

Bazı haritalarda gezegen yerleşimine bağlı olarak  Rahu-Ketu ekseni dünyevi yaşamda yükselişi  veya düşüşü desteklerken, Ketu-Rahu ekseni manevi konularda yükselişi  veya düşüşü gösterir. Rahu-Ketu ekseninde ortaya çıkacak zararlar maddi olurken Ketu-Rahu eksenindeki zararlar manevidir.

 

Kısaca “KSY” olarak gösterilen 12 farklı çeşidi olan yogada RAHU 5.evde ve KETU  11.evde olunca “Padam Kalsarpa Yoga” oluşur. Eşin bir kocanın yapmaması gereken davranış ve çıkarttığı sorunların temel nedeni çok zararlı bir Yoga sahibi olmasıdır. Hayatında başka bir kadın da olsa sonucu aynı olur ve böyle bir kişiye çocuk vesayeti asla verilmemelidir. Ne yazık ki adalet sistemi astrolojik değerlendirmeleri dikkate almaz.

Padam Kalsarpa yoga, hayatta  ciddi sıkıntılara yol açabilecek yogalardan biridir. İnsanın  aşk / evlilik hayatlarında sorunlar yaşamalarına, yaratıcı veya profesyonel çabalarını engellemelerine, mali kayıplara ve genel olarak hayatta  diğer birçok zararlara  yol açabilir.

 

Bu kişinin  aşk ve evlilik hayatı her zaman inişli çıkışlıdır ve bu nedenle eşler birbirleriyle sürekli anlaşmazlık içinde kalırlar, bu da aşk ilişkisinde veya evlilikte kaosa ve huzursuzluğa neden olur.

Hayatta kalmak için insanların desteğine ihtiyaç duyduğundan, yakınlarına ve sevdiklerine karşı alçakgönüllü, tatlı ve kibar kalmalıdır. Yalnız kalmak insanı karamsar ve depresif yapar ve bu nedenle sevdiklerinin yakınında olması için onlara mümkün olduğunca iyi davranmaya çalışmalıdır.

 

 Evlilikte sorunların ortaya çıkarak beraberliğe ve romantizme ağır darbeler vurduğu 2022 yılında  Erkek kişinin  Tajaka (Solar) haritasında  Yükselen Burç (Terazi) ve 7.evde yerleşen Rahu-Ketu (Ekliptik ekseni) doğum haritasında bulunan KalaSarpa yoga’nın yaşanan zamanda dirilmiş durumudur. Buradaki ilginç konu yükselen  burç yerleşimi kocaya zarar verirken Venüs de eşine zarar verecektir.

 

Rasi haritasında bulunan Kalsarpa yoga en fazla zararı Rahu veya Ketu dasa periyotlarında verir. Halen Erkek haritasında Rahu Maha Dasa (2018-2038) yaşanıyor. Bu da zararlı enerjilerin belirli bir zamanda değil uzun bir zamanda etkileyeceğini göstermektedir. Ayrıca  yaşanan “Rahu-Satürn Dasa” çok zararlı etkiler verecektir.

Rahu – Satürn  Dasa

 

Bu gezegenlerin her ikisi de zararlı olarak kabul edilir, bu nedenle bu Antardasha sırasında yaşamda olumsuzluk ve zorluklar devam eder. Bu dönemde  kariyerde de engeller hissedilebilir. Kişi konumunu kaybedebilir, servet kaybına uğrayabilir ve karalanabilir. Otoriteyle ilgili bazı sorunlar da devam edebilir. Bu Dasha ayrıca ilişkilerde (evlilik)  ve sağlık konularında, kalp problemlerinde veya kazalarda sorunlar  yaratır.

Rahu Mahadasha'daki Satürn Antardasha'nın bu döneminde eşle olan ilişki de zayıflar ve boşanma gerçekleşir. Ancak kişi normal davranarak değil eşine en büyük eziyetleri çektirerek ondan intikam alır. Özellikle Yükselen burç evinde  yerleşen KETU delice işler yaptırabilir. Şuuruna sahip olamaz. Ortaya çıkacak zararları anlamak ve yorumlamak için doğum (Rasi) haritasına bakmalıyız.

 

DOĞUM  HARİTASINDAKİ  NEGATİF  ENERJİLER

 

Erkek doğum haritasında evlilik evi olan 7.evde (Boğa) yerleşen 3 gezegen vardır ; Güneş-Venüs-Mars. Venüs Güneş ve Mars ile uyumlu değildir. Özellikle Venüs ile Güneş beraberliği romantizm, ilişki ve evlilik için son derece zararlıdır. Böyle bir beraberlik sona ermeye mahkumdur. Yedinci evdeki Venüs Güneş, Mars, Satürn ve Ketu’dan görünüm alarak büyük hasar görmektedir. Evlilikte yıkıcı olayların ve anlaşmazlığın başlama zamanında (2021) transit SATÜRN Oğlak burcundadır. Bu durumda Satürn natal Ay’a göre köşe ev olan 10.evdedir. Vedik sisteminde bu görünüme “Kandaka Satürn” denir. Ortaya çıkacak zararları yükselten diğer unsur yaşanan Rahu Maha Dasa olacaktır. Çünkü Kalsarpa yoga Rahu periyotlarında yıkıcı olur. Ay,  Koç burcunda anaretik derece olan 0.40 derecede yerleşmiş olduğundan Kalsarpa yoga negatif etkileri büyümektedir.

 

Bu sırada transit Ketu Terazi burcundadır. Ketu natal Ay ve natal Merkür ile görünüm yaptığından kafayı karıştıracak ve zihin kargaşası verecek negatif enerjiler verecektir. Bu nedenle kişi yapmaması gereken şeyleri yapacak ve hatasını asla fark etmeyecektir. Eğer böyle bir zamanda Satürn ile Mars etkilenmesi olsa suç oluşturacak bir davranış bile ortaya çıkabilir. Son yıllarda toplumu etkileyen kadınlara karşı erkek tacizi ve suçların oluşması böyle etkiler yüzünden yaşanmıştır. Bu suçlara engel olacak bir hukuk anlayışı ve kadını koruyacak bir adalet mekanizması olmaması çağın sorunudur. Özel eşyaları bile verilmeden bir anne evinden ve çocuğundan erkek zorbalığı yüzünden koparılmıştır ve adalet çarklarının işlemesi de ağır olduğundan ortaya korkunç  tablolar çıkıyor. Bu  Erkek astrolojik olarak ruhen sorunludur. Böyle bir  düzen içindeki halkın uygar ve mutlu olması mümkün olabilir mi ?

 

©Yücel Sügen

 

01.02.2023

 

 

 

 

 

ASTROLOJİ  MUCİZESİNİ   YANSITAN    OLAY

 

TÜM  ZAMANLARIN  EN  GÜZEL    İNTİHARI

 

Evelyn McHale adındaki kadının intiharı tarih sayfalarına “Tüm zamanların en güzel intiharı” olarak geçmiştir. Onun hayat hikayesi ve çarpıcı sonu insanları belki de yıllarca etkilemeyi sürdürecektir. 20 Eylül 1923 günü Kalifornia eyaletinde dünyaya gelen Evelyn, 1 Mayıs 1947 günü henüz 24 yaşında iken New York’ta, o zaman dünyanın en yüksek binası sayılan Empire State Building gökdelenin terası  olan 86.kattan kendini boşluğa bırakmış ve cadde üzerindeki bir arabanın üzerine  düşerek ölmüştür.

 

Evelyn  McHale’nin Öyküsü

 

Berkeley’de dünyaya gelen Evelyn  yedi kardeşe sahipti. Yedi yaşındayken babasının yeni işi nedeniyle Wasington’a yerleştiler. Çocukluğunda anne ve babasının bitmeyen kavgalarına şahit olarak büyümek zorunda kalmıştı. Ufacık yaşına rağmen bu kavgalarda ara bulucu olmaya çalışıyordu. Ancak aile içi huzursuzluk durmadan artıyordu.

Babasına katlanmakta güçlük çeken annesi Helen bir gece gizlice evi terk etmiş ve bir daha geri dönmemiş hatta çocuklarını asla aramamıştı. Babası Vincent, çocuklarına hem babalık hem de analık yapmak zorunda kalmıştır. Evelyn liseye başlama çağında bu sefer iş nedeniyle New York’a taşınmışlardı.

Babası banka müfettişi olarak çalışan Evelyn liseden mezun olunca önce kadın ordusunda çalışmış ve daha sonra istifa ederek bir finans şirketinde muhasebecilik yapmaya başlamıştı. O günlerde Barry isimli eski bir hava kuvvetleri elemanı ile tanışıp bir süre sonra nişanlanmıştır.

27 Nisan 1947 günü nişanlısını görmek için 4 günlük bir yolculuğa çıkan Evelyn, Pensilvanya’da kalışının son gününde Barry’den çift sıralı bir inci gerdanlık kolye hediyesi almıştır. Kolyeyi çok beğendiğini söylemiş ve hayatı boyunca boynundan çıkartmayacağını açıklamıştır.

Evelyn, NewYork’a gelince bir otelde oda tutup odasına geçerek son notunu yazmaya başlamıştı. Not kağıdını ve bazı aile fotoğraflarını çantasına koyup 10.30’da otelden ayrılıp  Empire State gökdelenine gelerek asansörle  86. Kattaki terasa çıkmıştır. Paltosunu çıkartıp çantasıyla birlikte terasın korkuluklarının üzerine bırakmış ve  nişanlısının hediyesi olan inci kolyeyi boynundan çıkartmıştır. Kolyeden güç almak istercesine elinde sıkıca tutarak saat 10.40’da korkuluklara çıkıp kendini 86.kattan aşağıya bırakmıştır. Gökdelenin önündeki caddeye park edilmiş Cadillac marka arabanın üzerine  düşmüş ve 1 Mayıs 1947 günü oracıkta can vermiştir.

 

Evelyn’in üzerine düştüğü arabanın tavanı çökerken genç kadın huzurlu bir şekilde uyuyormuş gibi tüm güzelliğiyle ve elinde sımsıkı tuttuğu inci kolyesiyle yatıyordu. Dört dakika sonra oradan geçmekte olan fotoğrafçı Robert Wiles güzellik abidesi gibi uzanan cesedi bu fotoğrafla ölümsüzleşmiştir.

Ölümünün fotoğrafı Evelyn’in son isteğinin gerçekleşmesini engellemiş ve onun bir intihar değil özgürleşmesinin sembolü gibi tarihe geçmesini sağlamıştır. İntihar eişinin nedeni hiçbir zaman tam olarak bilinmese de günlüğüne bakılınca mutsuz bir evlilik yapmaktan, iyi bir eş ya da anne olamamaktan korktuğu, bu nedenle ölmeyi tercih ettiği düşülmüştür. Oysa, böyle korkunç bir şekilde ölmeyi seçmek için insanın çok cesur olması gerekir. Bize intiharın sebebini sadece astroloji açıklayabilir. Bu yüzden astroloji mucizeler sistemidir.

EVELYN  İÇİN  VEDİK   HARİTALAR  VE   ANALİZLERİ

Evelyn için hazırlanan Rasi (Doğum) ve Navamsa haritası başına gelen korkunç yaşam sonunu ve nedenlerini çok açık olarak göstermektedir. Bu haritaya göre hayatımızın her olayı önceden belirlenmiş veya yazılmış olmalı. Daha dünyaya geldiğinden ilk nefesini alan Evelyn için hayatının bir gün çok cesur olmasını gerektiren bir ölümle sonuçlanacağı alnına yazılmıştır. Bu hayatın yaşanma şekli de onun yakınlarının kaderlerinde yer alacaktır. Yani alın yazısı bağımsız ve sadece onun için yazılmış değildir. Anne ve babasının hatta kardeşlerinin horoskoplarında da kaderi görünecektir.  Böyle bir hayat yörüngesinin olması insanın tüylerini ürpertecek kadar sarsıcıdır. Aslında insanların çoğunun böyle bir sisteme inanmaması daha normal bir sonuçtur. Aksi halde ruhen zayıf olanların yaşam mücadelesine katlanmaları mümkün olmazdı.

 

KADERİN  BELİRLEYİCİSİ  :  KALSARPA   YOGA

 

Rasi (Doğum) haritasında Rahu-Ketu yani Ay düğümleri ekseni Aslan-Kova burçlarında yerleşmiştir. Tüm gezegenler Ekliptik (Tutulum) ekseninin bir tarafında yerleşmiştir. Ayrıca Aslan burcunda yani 1.ev olan Yükselen burçta Rahu ile birlikte MARS yerleşmiştir. Burası Yükselen burç olduğundan şiddetli negatif enerji yüklüdür. Hayatın ilk bakışta rengini belli eden horoskop noktası burasıdır. Yükselen Burç böyle büyük ölçüde zarar gören birisi normal sayılacak bir hayat yaşayamaz ve yaşam sonu da buna benzer şekilde kötü olur.

Tüm gezegenlerin ekliptik eksenin bir tarafında yerleşmesi durumuna “Kalsarpa Yoga” adı verilir ve kısaca “KSY” şeklinde tanımlanır. Eğer gezegenlerin yerleşimi Rahu’dan itibaren olursa  ortaya tam olarak Kalsarpa Yoga çıkar. Eğer gezegenlerin yerleşimi Ketu’dan itibaren olursa oluşan KSY daha ziyade ruhsal sorunların göstergesidir.

Kalsarpa yoga’da Rahu ve Ketu’nun yerleştiği evlere göre 12 farklı KSY şekli ortaya çıkacaktır. Burada olduğu gibi Rahu 1.evde ve Ketu 12.evde olursa  “Anant Kalsarpa Yoga” oluşur.  Her yoga biçimi farklı yaşam tarzları ve sorunları üretecektir.

 

Genel  Olarak  Kalsarpa   Yoga   Etkileri

 

İlk ev iki zararlı gezegenden ciddi şekilde etkilendiği için; kişi sağlık ve yaşam süresi ile ilgili ciddi sorunlarla karşılaşabilir; diğer sorunlar arasında. Ay, Mars ve Venüs burçta güçlü değilse; kişi bazı durumlarda ciddi rahatsızlıklara dönüşebilen psikolojik sorunlar yaşayabilir. Bu dört gezegenin bu tür zararlı kombinasyonu, kişinin şizofreni veya bipolar bozukluk gibi sorunlarla uğraşmasına neden olabilir; diğer psikolojik sorunlar arasında. Kişi aynı zamanda uyuşturucu bağımlısı da olabilir ve bu bağımlılık nedeniyle sağlık, para ve itibar kaybı yaşayabilir.

Bu yoganın aşırı bir durumunda, Güneş burcu da zayıf veya zararlı olduğunda; kişi 40 yaşından önce ölebilir; aşırı dozda uyuşturucu kullanımı nedeniyle, zararlı ilaçların uzun süre düzenli olarak tüketilmesinden kaynaklanan sağlık sorunları; ya da intihar edebilir. Kişi intihar ederse; bunu ciddi bir depresyon veya bazı ciddi psikolojik rahatsızlıklar sırasında yapabilir.

Evlilik alanına bakıldığında, bu durumda neredeyse umudu  yok olabilir ve Jüpiter'in (kadınlar için) ve Venüs'ün (erkekler için) güçlü yerleşimleri bile fazla rahatlama getirmeyebilir. Anant Kaal Sarp Yoga, Merkür ve Satürn'ün bu zahmetli birleşiminden dolayı; kişi 40 yaşına kadar evlenmeyebilir veya hayatı boyunca evlenmeyebilir.

İntihar vakalarında ölüm ruhsal bir bozulma sırasında ortaya çıkar. Evelyn öldüğü zaman 8.evden T.Mars ve 12.evden T.Satürn geçmekteydi.  Her iki zararlı gezegen Başak burcunda yerleşik Yükselen Burç yöneticisi Güneş ile görünüm içindedir. Bu da psikolojik yıkımın göstergesidir.  Natal Ay ile görünüm yapan ve Ay’a göre 7.evde bulunan T.Satürn ölüm zamanında “Kandaka Satürn” adı verilen çok zararlı bir zamanı göstermektedir. Böyle zamanlarda ruhsal dengesizlik çok zararlıdır.

 

Çok çarpıcı ve ilginç bir astroloji olayı olan Evelyn McHale olayını daha geniş şekilde tüm ayrıntıları ile yeni eserimiz "Astroloji Mucizesi" EKitabının yeni sürümünde  okuyabilirsiniz.

 

©Yücel Sügen

 

02.11.2022