Kanser  Hastalığı  ve   Astroloji

Astroloji'de  Yaşamın  Üç   Boyutu

Kıyamet  Horoskopu  ve  Türkiye

 

AYTEN  GÖKÇER  VE  ÜVEY    ANNESİ

 

Türk tiyatrosu ve sinemasının önemli aktristlerinden Ayten Gökçer, 84 yaşında hayatını kaybetti. Kariyeri boyunca çok sayıda ödüle layık görülen Gökçer, “Devlet Sanatçısı” unvanına sahipti. Ayten Gökçer, 26 Ocak 1940 günü İstanbul'da dünyaya gelmişti. İki yaşında annesi onu ve kardeşini terk ederek evden ayrılmış ve bir daha onu görmemişti. Babası yeniden evlenince üvey annesinin elinde çocukluğunu geçirmiş. Sonradan anılarını anlatırken üvey annesinin yanında geçen çocukluğunda çok mutlu olduğunu belirtmiştir. Üvey annesi ondaki sanatçı yeteneklerini keşfederek yetişmesini sağlayacak eğitimleri aldırmış ve ünlü bir kadın sanatçı olmasında büyük rol oynamıştı. Edebiyatta biyolojik anne olmayan kişinin çocuğa yaptığı kötülükleri anlatan pek çok eser vardır. Ayten Gökçer'in üvey annesini bir astroloji konusu yapmak hayatta önemli tek kader işaretinin doğum horoskopu olduğunu göstermek olacaktır.

Bazen astroloji konusunda sataşmalar yapılır. Geri zekalıların anlayamadığı temel konu Boğa burcunun bu hafta hayatının nasıl olacağı sorusunun yanıtının asla astroloji olmadığıdır. Yoğun bakımda can çekişen bir Boğa insanı da vardır, Maldivler'de sevgilisi ile tatil yapan başka bir boğa insanı da vardır. Oysa astroloji bunların çok uzağında çok gerçek ve insanı şaşırtan bir şekilde hayatın bütün olaylarını yansıtan kader denklemidir. Ayten Gökçer'in evlilik, anne-baba ilişkileri, çocuğu ve cinsiyeti, kariyeri ve ölüm zamanı  bilgileriyle yapılan rektifikasyon çalışmasıyla doğum zamanı 08.00 (Z+2) bulunmuştur.

 

Vedik Doğum haritası (Rasi) ve Navamsa aşağıda verilmiştir.

 

BALIK

3.Ev

JÜPİTER

MARS

KOÇ

4.Ev

SATÜRN

KETU

 

BOĞA

5.Ev

İKİZLER

6.Ev

BALIK

8.Ev

AY

MERKÜR

 

 

KOÇ

9.Ev

GÜNEŞ

SATÜRN

KETU

BOĞA

10

İKİZLER

11.Ev

KOVA

2.Ev

VENÜS

 

VEDİK

 

RASHİ

(Doğum)

YENGEÇ

7.Ev

AY

KOVA

7.Ev

VENÜS

 

VEDİK

 

NAVAMSA

 

YENGEÇ

12.Ev

OĞLAK

1.Ev

MERKÜR

GÜNEŞ

ASLAN

8.Ev

OĞLAK

6.Ev

MARS

ASLAN

1.Ev

YAY

12.Ev

 

AKREP

11.Ev

TERAZİ

10.Ev

RAHU

BAŞAK

9.Ev

 

YAY

5.Ev

AKREP

4.Ev

TERAZİ

3.Ev

JÜPİTER

RAHU

BAŞAK

2.Ev

 

Ayten Gökçer'in Rasi haritasında Yükselen Oğlak olup Navamsa haritasında Yükselen Aslan burcundadır.  Haritanın analizini aşağıda maddeler içinde vereceğiz.

 

1) Vedik Rasi haritasında ANNE evi olan 4.ev Koç burcundadır. Burada yerleşen Satürn ve Ketu vardır. Anne evinde yerleşen Satürn ve Ekliptik ekseni ile Ketu son derece zararlıdır. Onu iki yaşında terk eden ve bir daha görmeyen bir anne için tipik kozmik işaretler sayılabilir. Anne temsilcisi olan AY da 7.evdedir. Burası olumludur ama Ay derecesi 29,57 olduğundan gezegen "Anaretik" durumdadır. Burcun son derecesinde bulunan gezegen bozulur. Bu da anne simgesi için  için çok zararlıdır.

 

2)Vedik sisteminde "ÜVEY ANNE" evi 6.ev yani İkizler burcudur. Başka bir değişle anne evi 3.evden sonraki 4.ev olur. Üvey Anne evinde gezegen yoktur. Yönetici gezegen Merkür 1.evde (Oğlak) yerleşmiştir. Merkür aynı zamanda 9.evin (Başak) yöneticisidir. Bu gezegenin 1.evde bulunması "LAKSİMİ YOGA" yapar. Vedik sisteminin en değerli yogasıdır. Böylece üvey annesi gerçekten kaderin bir ödülüdür. Muhteşem bir anlamı vardır. Merkür 1.evde olduğundan kişiye en yakın ve onu koruyan kişi kabul edilir.

 

3) Rasi haritasındaki Venüs, Satürn, Rahu ve Ketu aynı zamanda Navamsa haritasında da aynı burçlarda olduklarından "Vargottama" yani en kuvvetli gezegenler olur. Özellikle Kariyer evi yöneticisi Venüs ile kariyer evinde bulunan Ekliptik eksenindeki Rahu ve Ketu' nun Vargottama olmaları insana muhteşem bir kariyer başarısı verecektir. Rahu-Ketu güçlenince kişiyi çok ünlü ve seçkin birisi yapar.

 

4) Yaşam uzunluğı gezegeni SATÜRN Koç burcundadır. Satürn burada düşüştedir ve kısa hayatı gösterir. Ancak Satürn Vargottama gücünde olunca insanı 80'li yaşlarda  yaşatır.

 

Yaşam sonu 2.ev ile 7.ev yöneticisi zamanında olur. İkinci evde (Oğlak) olunca bunun yöneticisi Satürn zamanında yaşam son bulur. Satürn Maha Dasa  19 Şubat 2024 günü başlamıştır. Bu nedenle ölüm zamanı "Satürn - Satürn Dasa" içinde gerçekleşmiştir. Satürn maraka (ölüm getiren)  gezegen olunca ölüm nedeni inme olur.

 

5)  Venüs "Vargottama" gezegen olunca ve Navamsa haritasında 7.eve yerleşince uzun ve iyi bir evlilik verir.

 

6)  Vedik Saptamsa Bölüşümlü haritası sahip olunacak çocukların cinsiyetini gösterir. Sahip olunacak çocuğun tek ve cinsiyetinin kız olacağı haritadan görülmüştür.

 

 

Sonuç olarak Ayten Gökçer doğduğu zaman başucunda bir Vedik astrolog olsaydı onun bütün hayatında olacakları açıklayabilirdi.

 

©Yücel Sügen

 

15.05.2024

 

 

 

KIYAMET   HOROSKOPU  VE  TÜRKİYE

 

Kıyamet maddi ve manevi en korkunç yıkım zamanıdır. Dünyanın karada yaşayan varlıklarını yok eden bilinen en korkunç kıyamet Meksika körfezine düşen meteor yıkımıdır. Bundan 66 milyon yıl önce gezegenimiz en korkutucu ve karanlık günlerinden birini yaşadı. Dinozorları öldüren göktaşı Chicxulub Dünya'ya çarptı. En az 10km çapında olduğu tahmin edilen göktaşı Dünya'ya çarparak Hiroşima'ya atılan atom bombasından yaklaşık 10 milyar kat daha fazla etki yarattı. Yaşamakta olan Dinazor neslini yok etmiştir.

Patlamadan sonra suda yaşayan  canlıların hayatları kurtulmuş olduğuna göre büyük kıyamet bile toptan yok etme gücüne sahip değildir. Buradan yola çıkarsak bizim için kıyamet sayılan bir olaydan sonra da yaşayan varlıklar olacaktır. Bu durumda aklımıza iki soru gelebilir ; 1) Olası bir kıyameti insanlara gösteren bir sistem olabilir mi, 2) Türkiye  dünyadaki konumu ile kıyametten nasıl  etkilenir ?

En yakın kıyamet zamanını gösteren horoskop

 

TARİHE  BİR  BAKIŞ

5500 Yıl öncesine dayanan bir Sümer kil tableti üzerinde yapılmış yıldız haritası vardır.

Sümer yıldız haritası

 

Dairesel taş döküm tablet, 19. yüzyılın sonlarında Irak'ın Ninova kentindeki Kral Asurbanipal'in MÖ 650 yılına ait yeraltı kütüphanesinden ele geçirildi. Uzun süredir bir Asur tableti olduğu düşünülen bilgisayar analizleri, onu MÖ 3300 yılında Mezopotamya'nın üzerindeki gökyüzüyle eşleştirdi ve çok daha eski Sümer kökenli olduğunu kanıtladı.

Tablet, bilinen en eski astronomi aleti olan bir "Usturlap"tır. Kenar üzerine işaretlenmiş açı ölçüsü birimlerinin yazılı olduğu bölümlü, disk şeklinde bir yıldız haritasından oluşur.

2008 yılında iki yazar, Alan Bond ve Mark Hempsell, tabletin, M.Ö. 3100 civarında Avusturya'yı vuran  bir asteroit düşmesi olan Köfels Çarpması'nın işaretlerini buldular.  20. yüzyılın ortalarında yapılan araştırmalarda varılan sonuç, ezici basınç ve patlamaların kanıtları nedeniyle bunun çok büyük bir meteor çarpmasından kaynaklandığı yönündeydi.

Ninova'daki yer altı kütüphanesinde keşfedilen karmaşık Sümer yıldız haritası ile Avusturya'da meydana gelen gizemli etki arasındaki bağlantı nedir? Kil tabletin incelenmesi, üzerinde takımyıldız çizimlerinin yer alması ve metinde bilinen takımyıldız adlarının bulunması nedeniyle bunun astronomik bir eser olduğunu ortaya koymaktadır.

Binlerce yıl önceki gece gökyüzünü yeniden oluşturabilen modern bilgisayar programlarıyla araştırmacılar, Planisphere tabletinin ne anlama geldiğini belirlediler. Bu, Sümerli bir gökbilimcinin MÖ 29 Haziran 3123'te (Jülyen takvimi) şafaktan önce gökyüzünde meydana gelen olayları kaydettiği tabletin bir kopyasıdır. Tabletin yarısı diğer gecelerde olduğu gibi gezegen konumlarını ve bulut örtüsünü kaydediyor, ancak tabletin diğer yarısı hala uzayda olmasına rağmen şekli fark edilebilecek kadar büyük bir nesneyi belirliyor.

Gözlem, asteroitin çapının bir kilometreden fazla olduğunu ve  dünyaya yakın yörüngede dönen bir asteroit sınıfı olan Aten tipi olduğunu gösteriyor. Sümerler tarafından tespit edilen meteor düşmesi olayında olduğu gibi  2004 Yılında keşfedilen Apophis  asteroidinin muhtemelen  2036'da Dünya'ya çarpma tehdidi oluşturduğu düşünülüyordu, ancak bu olasılıkları ortadan kaldıran farklı gözlemler de vardır. Bu asteroid için Mısır  Kötülük tanrısı “Apofis” adı verilmiştir.

Dikkat çekici bir şekilde, tablete yazılan tüm veri dizisi, özellikle tüm gözlem koleksiyonunun 5,200 yıldan daha uzun bir süre önce yapıldığı göz önüne alındığında, şaşırtıcı olmaktan daha fazlasıdır. Meteorlar, tarih boyunca sayısız olayda Dünya'daki yaşamın yok olmasından sorumludur.

 

YAŞANAN   YÜZYILDA    KIYAMET

 

Daha önce verdiğimiz Batı tipindeki horoskopta 20 Temmuz 2036 yılında gökyüzü tablosu vardır. Sümerler tarafından hazırlanan 5500 yaşındaki kil tablette gösterilen kıyamet işaretlerini taşıyor. Yıldız haritasındaki gezegen dizilimleri iki farklı kozmik işareti yansıtıyor. Her ne kadar, Apofis adı verilen asteroid 2036 yılında küçük bir yüzdeye bağlı olarak dünyaya çarpma potansiyeli taşıyorsa da, horoskoptaki işaretler farklı bir kıyamet işaretlerini gösteriyor sayabiliriz.

Horoskopta Ekliptik ekseninde yerleşen Plüto- (Ketu)  ile karşıt görünüm yapan Satürn-Mars-Rahu yerleşimi büyük kayıplara ve felakete neden olacak  kıyamet işaretleridir.  Ancak Plüto ile üçgen (trine) görünüm yapan “Jüpiter-Ay-Venüs” dizilimi de kıyametten kurtulacak olanların  işaretidir. Burada zararlı yerleşimlerin sabit burçlarda (Aslan-Kova) olması ve faydalı gezegenlerin hava burcunda (İkizler) olması da önemli bir işaret sayılır. Bu olayı bir meteor çarpmasından ziyade bir nükleer bomba faciasına benzetebiliriz. Dünyanın bir kısmı yok olurken bir kısmı da ayakta kalmaktadır. Yani yok olacaklar ile hayatta kalacaklar vardır.

İnsanoğlu böyle bir kıyamete neden olabilir mi ? İnsanın masum düşüncelerle başladığı yolda ne kadar büyük yıkımları hazırlayabileceğini anlamak için 2024 yılının Oscar ödülünü kazanan Hollywood yapımı   "Oppenheimer" filmini izlemeniz yeterlidir ! Ayrıca 1945 yılında Japonya’da, Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarının yaptığı hasarların resimlerine bakın.

Günümüzdeki füzyon  bombaların Japonya’ya atılan nükleer  bombalardan daha yıkıcı olacakları biliniyor. Fisyon bombalarının teorik üst limitleri olsa da, füzyon bombalarının gücünde bir üst limit yoktur. Günümüzde 4300 tanesi kullanıma hazır 17.000 nükleer bomba bulunmaktadır. (2012 Kayıtları)

Bu konuda Plüto rolünü ve etkisini anlamak için 2.Dünya savaşının başlama tarihi olan 1 Eylül 1939 horoskopuna bakılması önerilir.

TÜRKİYE  NEDEN  ÖNEMLİDİR  ?

Türkiye gelecekte dünyadaki en önemli ve değerli bir ülkesi olacaktır. İklimsel bozulmaların dünyayı taşıdığı noktada buzulların erimesiyle yükselen suların coğrafyadan sileceği ülkeler olacaktır. Türkiye yüksek bir ülkedir ve bundan etkilenmeyecektir. Ayrıca Türkiye’nin doğusu  çok büyük su potansiyeline sahiptir. Buradan doğan Fırat ve Dicle ırmaklarının akış yönü batıya çevrilirse Anadolu’nun batısı bütün dünyayı besleyecek büyük bitki potansiyeline ulaşır. Fosil yakıtların kullanılması dünya için zararlıdır. Türkiye ise sahip olduğu bor elementi ile gelecek çağların yıldızı olabilir. Dünya bor rezervlerinin yüzde yetmişi Türkiye’dedir.

 

Türkiye geleceğin yıldız ülkesi olduğundan topraklarını ve Türk ulusunu yabancı göçlerden korumak gerekiyor. Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Halkı cahil ve yobaz yaparak  ülkenin ele geçirilmesi planlanmış olduğu anlaşılıyor. Türk milletinin büyük Atatürk’ün gösterdiği yola devam ederek cumhuriyetin kuruluş ayarlarından asla vaz geçmemesi gerekir. Burada açıkladığımız gerçeklerin su yüzeyine çıkması sadece 12 yıl içinde görülecektir. Bu kadar yakın bir felakete kafa ve ruh olarak hazırlanmak için sadece Atatürk ve cumhuriyet değerlerine güvenmeliyiz. Dinimizi kullanarak toplumu aldatan siyasete asla inanmamak lazımdır. Kıyamete asırlar değil  uzay-zaman ölçeğinde sadece beş dakika kalmıştır !

 

 

©Yücel Sügen

 

24.03.2024

 

 

 

ASTROLOJİ'DE  YAŞAMIN   ÜÇ   BOYUTU

Uzun hayatın sırrı  hayat tarzında değil  Doğum  horoskopundadır.

Astroloji’de en çok ilgi uyandıran gizem yaşam uzunluğudur. Doğum bilgilerine göre hazırlanan bir horoskop insanın talihini yansıtır ama yaşam uzunluğu talih işareti sayılamaz. Oldukça kısa bir hayat da büyük olanaklara sahip olan birinin talihini sevimsiz kılabilir. Ancak sağlıklı ve ekonomik olarak güçlü bir insan için mümkün olduğu kadar uzun yaşamak yıllar geçtikçe daha da önemli sayılan tutku olur. Değindiğimiz nedenler yüzünden nasıl değil ne kadar yaşayacağımız daha çok merak edilen astroloji sorusudur.

 

"Evrenin adaleti gereği insan hayatında tam  ve sürekli mutluluk asla gerçekleşemez !"

Hayat  uzunluğunun sırları makalesini okumak için tıklayınız

 

 

KANSER     HASTALIĞI     VE    ASTROLOJİ

Hayat yolculuğunda insanın başına gelecek olumlu veya olumsuz her şey astroloji bilimi sayesinde önceden görülebilir. Ancak astrolojiyi yıldız falı olarak benimseyen insanlar veya hayatın korkutucu gerçeklerinden ürkenler bunları bilmeden yaşamayı tercih ederler. Özellikle Vedik astroloji kuralları yaşam sonu zamanını gösterdiği halde bunu öğrenmek istemeyenler çoğunluktadır. Yıllarca önce bir hastalık nedeniyle yoğun bakımda ölüme çok yaklaştığım sırada yaşam sonunun yıllarca sonra geleceğini hesapladığımı anımsamıştım. Galiba hesaplamada bir hata yaptım veya astroloji belki de gerçeği yansıtmıyor diye düşünmüştüm. Doktorların bir mucize dedikleri şekilde hayatım kurtulduğunda astrolojinin gerçekliği ve yaptığım hesaplamanın doğruluğu da kanıtlanmıştı !

KANSER  HASTALIĞININ  ÖZELLİKLERİ

Kanser hastalığı insanları çok korkutan bir sağlık sorunudur. Özellikle Pankreas kanseri bunların başında gelir. Pankreas, sindirim suları ve hormonlar üreten bir kişinin sindirim sisteminin bir parçasıdır. Pankreasın herhangi bir yerinde anormal hücrelerin büyümesi kanser gelişimine yol açar. Pankreas, insan vücudunda kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesi, proteini parçalayan ve sindirime yardımcı olan enzimlerin üretimi de dahil olmak üzere bazı hayati işlevleri yerine getirir. Dolayısıyla pankreas kanseri insan vücudunun temel fonksiyonlarını durdurur.

İnsan bedeni, vücudun ihtiyacına göre yeni bir hücre oluşturur. Bu haber hücreleri eski hücrelerin yerini alır. Bu sürekli bir süreçtir. İnsan vücudu bu işlemi yerine getiremediğinde hücrelerin anormal büyümesi başlar. Bu daha sonra tümöre dönüşecek bir doku kütlesi oluşturur.

Pankreas kanserinin belirtilerinin çok yaygın olması ve fark edilmemesi nedeniyle erken dönemde tespit edilmesi zordur. Pankreas kanserinin belirtileri kolaylıkla karıştırılabilir. Bir kişinin kanser hücresinin büyümesinden sonra yaşayabileceği semptomlardan bazıları şunları içerebilir: Sarılık, Açıklanamayan şişkinlik, Kan şekeri seviyesinde artış, Mide bulantısı ve kusma, Üst veya orta karın bölgesinde ağrı, İstenmeyen kilo kaybı, İştah kaybı.

Risk faktörleri değiştirilebilir ve değiştirilemez olmak üzere iki bölüme ayrılabilir. Değiştirilemeyen risk kontrol edilemez, ancak değiştirilebilir risk faktörleri kontrol edilebilir. Değiştirilemeyen risk faktörleri kişinin yaşını, aile geçmişini ve genlerini içerebilir. Öte yandan değiştirilebilir risk faktörleri arasında sigara kullanımı, kafein alımı, tütün ve alkol tüketimi veya uzun süreli diyabet yer alabilir. Besin tarzları et, makarna ve unlu gıdalar olan  ve sebze-meyveden uzak kalan insanlar en riskli grubu oluşturur.

Kanserin evresi ve hastanın yaşı kanserin tedavisini belirleyen en önemli faktörlerdir. Çoğu durumda kanserin cerrahi olarak çıkarılması önerilir. Hastalığın etkili bir şekilde tedavi edilmesi ve kanserin yeniden ortaya çıkmasının durdurulması için kemoterapi ve radyasyon eş zamanlı olarak kullanılmaktadır. Yine de bu amansız hastalıktan kurtulmak mümkün olmamaktadır.

KANSERİ  DOĞUMDA  GÖSTEREN  ASTROLOJİ   BİLİMİ

Bir insan doğduktan sonra ilk nefesi aldığı zamanı kullanarak hazırlanacak “Doğum Horoskopu” yaşamında kanser riski olup olmadığı gösterdiği gibi ne zaman ve nerede öleceğini de açıklar. Kanser hastalığı insan vücudunda çok çeşitli organlarda oluşabilir. Kanser hastalığının hangi organda ortaya çıkacağını gösteren bir bilim olması son derece mistik bir olgudur. Astrolojinin gerçek olup olmadığını sorgulayan bir zihin için vazgeçilemez bir kanıttır. Bu konuda hayatları pankreas kanserinden son bulan iki ünlü insanın yaşamlarını ele alacak ve doğum horoskoplarındaki kozmik işaretleri göstereceğiz. Bu kişilerden ilki Hind film yıldızı Nargis diğeri de Apple bilgisayarını tasarlayan Steve Jobs olacaktır. Nargis ünlü “Avare” filminin kadın oyuncusudur. Henüz ilkokulda öğrenciyken filmi izlemiştim.

 

BALIK

11.Ev

KOÇ

12.Ev

VENÜS

RAHU

 

BOĞA

1.Ev

JÜPİTER
GÜNEŞ
MERKÜR

İKİZLER

2.Ev

BALIK

3.Ev

 

 

KOÇ

4.Ev

AY

BOĞA

5.Ev

VENÜS

SATÜRN

 

İKİZLER

6.Ev

GÜNEŞ

KETU

KOVA

10.Ev

AY

 

VEDİK

 

RASHİ

(Doğum)

Nargis

YENGEÇ

3.Ev

MARS

KOVA

2.Ev

JÜPİTER

 

VEDİK

 

NAVAMSA

 

YENGEÇ

7.Ev

OĞLAK

9.Ev

ASLAN

4.Ev

OĞLAK

1.Ev

ASLAN

8.Ev

YAY

8.Ev

SATÜRN

 

AKREP

7.Ev

TERAZİ

6.Ev

KETU

BAŞAK

5.Ev

 

YAY

12.Ev

MARS

RAHU

AKREP

11.Ev

TERAZİ

10.Ev

BAŞAK

9.Ev

MERKÜR

 

NARGİS  HOROSKOPUNDA  KANSERİN   İŞARETLERİ

 

Nargis ünlü Avare filminde bir sahnede.

Nargis 1 Haziran 1929 tarihinde Hindistan’da Kalküta kentinde dünyaya gelmişti. Vedik doğum haritası (Rashi) ve Navamsa haritası yukarıda verilmiştir. Vedik doğum haritasında Pankreas kanserini gösteren kozmik işaretleri ve özelliklerini aşağıda maddeler içinde vereceğiz.

 

1) Rasi haritasında Yükselen Burç Boğa olup yöneticisi gezegen Venüs zararlı 12.evdedir. Pankreas organı temsilcisi olarak bununla ilgili astroloji analizlerinin baş aktörüdür. Venüs burcu ve yükselen burç olan Boğa yerleşiminin “Anaretik” olduğu anlaşılıyor. Boğa burcu 0,17 derecede yerleşmiştir ve burcun ilk derecesinde  yükselen sağlık için şiddetli bir sorun göstergesidir. Venüs ayrıca zararlı 6.evin (Terazi) yöneticisidir. Burada yerleşen KETU ile Venüs görünüm içindedir. Venüs ayrıca Ekliptik ekseninde ve Rahu ile birliktedir. Bu kadar zararlı elemanlar hayatta pankreas organı ve sağlığı ile ilgili sorunlar yaşanacağını gösteriyor. Özellikle kanser hücrelerinin çoğalmasını  ve zarar vermesini Rahu tetikler.

 

2) Jüpiter hücrenin büyüme tetikçisidir. Gezegen Boğa burcundadır. Bu durumda Jüpiter zararlı 8.evin (Yay) yöneticisidir. Ayrıca Jüpiter, Venüs yerleşimine göre zararlı 12.evin (Balık) yöneticisidir. Bu durumda Jüpiter Venüs tarafından tetiklenecek Pankreas organında hücrelerin aşırı çoğalmasını sağlayacak kanseri ilerletecektir.

 

3) Satürn ağır hastalıklarda ve organ sorunlarında önemli rol oynar. Satürn hayat uzunluğunu yönetir. Rasi haritasında 8.evde yerleşmesi uzun hayat işaretidir ancak gezegen burada  bulunduğu Nakshatra (Moola) yöneticisi Ketu olunca hayat uzunluğunun Ketu görünümündeki gezegene  göre olmasını zorlar. Ketu Venüs ile görünüm yapınca pankreas sorunu tetiklenir.Hem Satürn hem de Ketu Ay ile görünüm yapıyorlar. Bu da  genel yaşam düzenine zarar verip sağlığı etkiler.

 

4) 1980 yılında Nargis'e pankreas kanseri teşhisi konuldu. Teşhis aile için büyük bir şok oldu. Tedavi için New York'a uçtu. Daha sonra Hindistan'a geri döndü ancak sağlığı hâlâ dengeye kavuşmuş değildi. Zamanla durumu daha da kötüleşti. 3 Mayıs 1981'de Nargis'in öldüğü açıklandı. Nargis hayranları tarafından çok sevildiğinden  bu tüm ülke için şok edici bir haber oldu.

 

Vedik Rasi haritasına göre yaşanan zaman Merkür Maha Dasa sonu ve Ketu Maha Dasa başıydı. Vedik sisteminde yaşam sonu 2.ev (İkizler) ve 7.ev (Akrep) yöneticilerinin “Maraka” yani ölüm getiren süreçlerinde olur. Bu gezegenler Merkür ve Mars olur. 3 Mayıs 1981 günü Merkür Maha Dasa sona ermiş ve Ketu Maha Dasa başlamıştır. Mars da Ketu ile görünüm yaptığından maraka gücü vermiştir.

 

5) Pankreas kanserinde etkilenen gezegenler arasında en önde geleni Venüs olmaktadır. Gezegenin Ay Düğümleri ekseninde bulunması en fazla zarar görmesini ortaya çıkartır.  Rasi haritası gibi Navamsa haritasında Venüs yerleşimi Satürn ile beraber olduğundan zarar görmektedir.  Böylece pankreas kanserinin yaşam sonunu belirlemesi kesinlik kazanmaktadır. Bazı olaylarda Venüs ile Satürn burç değiştiren gezegenler olmaktadır.

 

 

BALIK

8.Ev

AY

KOÇ

9.Ev

MARS

 

BOĞA

10.Ev

İKİZLER

11.Ev

JÜPİTER

KETU

BALIK

4.Ev

KOÇ

5.Ev

 

BOĞA

6.Ev

MARS

İKİZLER

7.Ev

JÜPİTER

SATÜRN

KOVA

7.Ev

GÜNEŞ

 

VEDİK

 

RASHİ

(Doğum)

 

Steve Jobs

YENGEÇ

12.Ev

KOVA

3.Ev

 

VEDİK

 

Navamsa

 

YENGEÇ

8.Ev

MERKÜR

RAHU

OĞLAK

6.Ev

MARS

ASLAN

1.Ev

OĞLAK

2.Ev

GÜNEŞ

KETU

ASLAN

9.Ev

YAY

5.Ev

RAHU

VENÜS

 

AKREP

4.Ev

TERAZİ

3.Ev

SATÜRN

BAŞAK

2.Ev

 

YAY

1.Ev

VENÜS

AKREP

12.Ev

AY

TERAZİ

11.Ev

BAŞAK

10.Ev

 

 JOBS  HOROSKOPUNDA   KANSERİN    ÖYKÜSÜ

1) Yukarıda verilen Steve Jobs Vedik Rasi (Doğum) haritasında Venüs 5.evde (Yay) ve Ay Düğümleri ekseninde yerleşmiştir. Burada gezegen Rahu ile birliktedir.  Venüs zarar görmüş. Yükselen Burç (Aslan) yöneticisi Güneş de zarar gördüğü Kova burcundadır. Yükselen Burç da anaretik olmuştur. Gezegen burcun son derecesi içindedir (29.03).

2) Kanser hastalığının tetikçisi Venüs olup Jüpiter de gelişmesini sağlar. Jüpiter düşüşte sayıldığı İkizler burcundadır. Gezegen burada zararlı Ketu ile birliktedir.  Jüpiter zararlı 8.evi (Balık) yönetir.  Zararlı 3.evdeki (Terazi) Satürn ile Venüs arasında görünüm vardır.  Benzer şekilde navamsa haritasında Venüs ile Satürn arasında görünüm vardır. Böylece yaşam uzunluğunu Venüs yönetimindeki Pankreas kanseri belirleyecektir.

3) Rasi haritasında maraka ev olan 2.ev(Başak) yöneticisi Merkür Dasa olarak hayatın erken bir çağında yaşanacağından ölüm vermez. Diğer maraka ev 7.ev (Kova) yöneticisi Satürn hayatın ilk dasa yöneticisi olduğundan ölüm vermez.  Bu durumda yaşam sonu  8.evde (Balık) yerleşen Ay Maha dasa içinde gelir.

Rasi haritasında Ay iki zararlı (Güneş-Mars) arasında kalarak  “Papakartari Yoga” yapıyor. Zarar görmüş Ay yaşam sonunu getirecek Maha Dasa yöneticisidir.

4)  2003 yılında Jobs'a nadir görülen bir pankreas kanseri türü teşhisi konuldu. Alternatif tıp yaklaşımlarını denediği için ameliyatı yaklaşık dokuz ay erteledi. 2004 yılında Whipple ameliyatı olarak bilinen büyük bir rekonstrüktif ameliyat geçirdi. İşlem sırasında pankreasın bir kısmı, safra kanalının bir kısmı, safra kesesi ve duodenum (12 parmak bağırsağı)  çıkarıldı, ardından pankreas, safra kanalı ve bağırsaktan geriye kalanlar, mide-bağırsak salgılarını tekrar mideye yönlendirmek üzere yeniden bağlandı. Kısa bir iyileşmenin ardından Jobs işinin başına  geri döndü.

2008 yılı boyunca Jobs önemli ölçüde kilo verdi ve bu da kanserinin geri döndüğüne dair ciddi spekülasyonlara yol açtı. (Whipple ameliyatı geçiren hastaların ortalama hayatta kalma oranı beş yılda yalnızca yüzde 20 idi.)

9 Ocak 2009'da Jobs, tedavi gördüğü hormonal dengesizlikten mustarip olduğunu ve kurumsal görevlerine devam edeceğini belirten bir açıklama yaptı. Ancak bir haftadan kısa bir süre sonra sağlığına kavuşmak için Haziran ayı sonuna kadar izin alacağını duyurdu.

Haziran 2009'da Wall Street Journal, Jobs'un geçen Nisan ayında karaciğer nakli yapıldığını bildirdi. Daha önce tedavi gördüğü pankreas kanserinin karaciğerine yayılıp yayılmadığı açıklanmadı. Operasyon, karaciğer nakli için ortalama bekleme süresinin ülke ortalaması olan 306 güne karşılık 48 gün olduğu Tennessee'de gerçekleştirildi.

Jobs, Haziran ayı sonundan önce geri dönme sözünü yerine getirerek 29 Haziran 2009'da işe geri döndü. Ancak Ocak 2011'de Jobs başka bir tıbbi izin aldı. Ağustos ayında CEO'luktan istifa etti ancak başkan oldu. İki ay sonra öldü.

5) Pankreas kanserinde hayatta kalma süreci 2-5 yıl arasındadır. Steve Jobs maddi gücü yüksek olduğundan bu süreci uzatmış ve hastalığın teşhisinden sonra 8 yıl yaşamıştır. Ancak bunun kozmik nedeni doğum haritasında görülmektedir. Rasi haritasında Venüs ile Jüpiter arasında görünüm bulunması bu şansı vermiştir. Eğer gezegenler Eklitik ekseninde (Rahu-Ketu axis) bulunmasaydı böyle bir hastalığa yakalanmazdı. Ayrıca normalden uzun yaşamasının başka bir nedeni kanserin yaratıcısı olan VENÜS Rasi ve Navamsa haritasında Yay burcunda olunca “Vargottama” gücüne yükselerek zamanı uzatmıştır.

6) Hastalığın ortaya çıktığı 2003 yılında Jobs  Rasi haritasında transit Satürn İkizler burcunda olduğundan “Kandaka” adı verilen zorlu bir süreç yaşamaktaydı ama Kandaka süreci Satürn için diğer zor periyot olan “Sadesati” kadar amansız değildir. Bu nedenle transit Satürn bundan sonraki Kandaka periyotu olan Satürn Başak burcu yolculuğuna kadar yaşamıştır. Bu hastalığı geçiren kişi sadesati yaşıyorsa hayatı asla bu kadar uzayamaz. Bu da astrolojinin başka bir mistik özelliğidir.

 

Sonuç olarak bir kadın hamile kalma zamanı ve çocuk doğurma zamanını ayarlayabilirse  dünyaya gelecek çocuk kanser belasından uzak kalabilir. Astroloji bilimi bunu sağlayabilir.

 

©Yücel Sügen

 

19.11.2023

 

 

 

 

 

ASTROLOJİ  MUCİZESİNİ   YANSITAN    OLAY

 

TÜM  ZAMANLARIN  EN  GÜZEL    İNTİHARI

 

Evelyn McHale adındaki kadının intiharı tarih sayfalarına “Tüm zamanların en güzel intiharı” olarak geçmiştir. Onun hayat hikayesi ve çarpıcı sonu insanları belki de yıllarca etkilemeyi sürdürecektir. 20 Eylül 1923 günü Kalifornia eyaletinde dünyaya gelen Evelyn, 1 Mayıs 1947 günü henüz 24 yaşında iken New York’ta, o zaman dünyanın en yüksek binası sayılan Empire State Building gökdelenin terası  olan 86.kattan kendini boşluğa bırakmış ve cadde üzerindeki bir arabanın üzerine  düşerek ölmüştür.

 

Evelyn  McHale’nin Öyküsü

 

Berkeley’de dünyaya gelen Evelyn  yedi kardeşe sahipti. Yedi yaşındayken babasının yeni işi nedeniyle Wasington’a yerleştiler. Çocukluğunda anne ve babasının bitmeyen kavgalarına şahit olarak büyümek zorunda kalmıştı. Ufacık yaşına rağmen bu kavgalarda ara bulucu olmaya çalışıyordu. Ancak aile içi huzursuzluk durmadan artıyordu.

Babasına katlanmakta güçlük çeken annesi Helen bir gece gizlice evi terk etmiş ve bir daha geri dönmemiş hatta çocuklarını asla aramamıştı. Babası Vincent, çocuklarına hem babalık hem de analık yapmak zorunda kalmıştır. Evelyn liseye başlama çağında bu sefer iş nedeniyle New York’a taşınmışlardı.

Babası banka müfettişi olarak çalışan Evelyn liseden mezun olunca önce kadın ordusunda çalışmış ve daha sonra istifa ederek bir finans şirketinde muhasebecilik yapmaya başlamıştı. O günlerde Barry isimli eski bir hava kuvvetleri elemanı ile tanışıp bir süre sonra nişanlanmıştır.

27 Nisan 1947 günü nişanlısını görmek için 4 günlük bir yolculuğa çıkan Evelyn, Pensilvanya’da kalışının son gününde Barry’den çift sıralı bir inci gerdanlık kolye hediyesi almıştır. Kolyeyi çok beğendiğini söylemiş ve hayatı boyunca boynundan çıkartmayacağını açıklamıştır.

Evelyn, NewYork’a gelince bir otelde oda tutup odasına geçerek son notunu yazmaya başlamıştı. Not kağıdını ve bazı aile fotoğraflarını çantasına koyup 10.30’da otelden ayrılıp  Empire State gökdelenine gelerek asansörle  86. Kattaki terasa çıkmıştır. Paltosunu çıkartıp çantasıyla birlikte terasın korkuluklarının üzerine bırakmış ve  nişanlısının hediyesi olan inci kolyeyi boynundan çıkartmıştır. Kolyeden güç almak istercesine elinde sıkıca tutarak saat 10.40’da korkuluklara çıkıp kendini 86.kattan aşağıya bırakmıştır. Gökdelenin önündeki caddeye park edilmiş Cadillac marka arabanın üzerine  düşmüş ve 1 Mayıs 1947 günü oracıkta can vermiştir.

 

Evelyn’in üzerine düştüğü arabanın tavanı çökerken genç kadın huzurlu bir şekilde uyuyormuş gibi tüm güzelliğiyle ve elinde sımsıkı tuttuğu inci kolyesiyle yatıyordu. Dört dakika sonra oradan geçmekte olan fotoğrafçı Robert Wiles güzellik abidesi gibi uzanan cesedi bu fotoğrafla ölümsüzleşmiştir.

Ölümünün fotoğrafı Evelyn’in son isteğinin gerçekleşmesini engellemiş ve onun bir intihar değil özgürleşmesinin sembolü gibi tarihe geçmesini sağlamıştır. İntihar eişinin nedeni hiçbir zaman tam olarak bilinmese de günlüğüne bakılınca mutsuz bir evlilik yapmaktan, iyi bir eş ya da anne olamamaktan korktuğu, bu nedenle ölmeyi tercih ettiği düşülmüştür. Oysa, böyle korkunç bir şekilde ölmeyi seçmek için insanın çok cesur olması gerekir. Bize intiharın sebebini sadece astroloji açıklayabilir. Bu yüzden astroloji mucizeler sistemidir.

EVELYN  İÇİN  VEDİK   HARİTALAR  VE   ANALİZLERİ

Evelyn için hazırlanan Rasi (Doğum) ve Navamsa haritası başına gelen korkunç yaşam sonunu ve nedenlerini çok açık olarak göstermektedir. Bu haritaya göre hayatımızın her olayı önceden belirlenmiş veya yazılmış olmalı. Daha dünyaya geldiğinden ilk nefesini alan Evelyn için hayatının bir gün çok cesur olmasını gerektiren bir ölümle sonuçlanacağı alnına yazılmıştır. Bu hayatın yaşanma şekli de onun yakınlarının kaderlerinde yer alacaktır. Yani alın yazısı bağımsız ve sadece onun için yazılmış değildir. Anne ve babasının hatta kardeşlerinin horoskoplarında da kaderi görünecektir.  Böyle bir hayat yörüngesinin olması insanın tüylerini ürpertecek kadar sarsıcıdır. Aslında insanların çoğunun böyle bir sisteme inanmaması daha normal bir sonuçtur. Aksi halde ruhen zayıf olanların yaşam mücadelesine katlanmaları mümkün olmazdı.

 

KADERİN  BELİRLEYİCİSİ  :  KALSARPA   YOGA

 

Rasi (Doğum) haritasında Rahu-Ketu yani Ay düğümleri ekseni Aslan-Kova burçlarında yerleşmiştir. Tüm gezegenler Ekliptik (Tutulum) ekseninin bir tarafında yerleşmiştir. Ayrıca Aslan burcunda yani 1.ev olan Yükselen burçta Rahu ile birlikte MARS yerleşmiştir. Burası Yükselen burç olduğundan şiddetli negatif enerji yüklüdür. Hayatın ilk bakışta rengini belli eden horoskop noktası burasıdır. Yükselen Burç böyle büyük ölçüde zarar gören birisi normal sayılacak bir hayat yaşayamaz ve yaşam sonu da buna benzer şekilde kötü olur.

Tüm gezegenlerin ekliptik eksenin bir tarafında yerleşmesi durumuna “Kalsarpa Yoga” adı verilir ve kısaca “KSY” şeklinde tanımlanır. Eğer gezegenlerin yerleşimi Rahu’dan itibaren olursa  ortaya tam olarak Kalsarpa Yoga çıkar. Eğer gezegenlerin yerleşimi Ketu’dan itibaren olursa oluşan KSY daha ziyade ruhsal sorunların göstergesidir.

Kalsarpa yoga’da Rahu ve Ketu’nun yerleştiği evlere göre 12 farklı KSY şekli ortaya çıkacaktır. Burada olduğu gibi Rahu 1.evde ve Ketu 12.evde olursa  “Anant Kalsarpa Yoga” oluşur.  Her yoga biçimi farklı yaşam tarzları ve sorunları üretecektir.

 

Genel  Olarak  Kalsarpa   Yoga   Etkileri

 

İlk ev iki zararlı gezegenden ciddi şekilde etkilendiği için; kişi sağlık ve yaşam süresi ile ilgili ciddi sorunlarla karşılaşabilir; diğer sorunlar arasında. Ay, Mars ve Venüs burçta güçlü değilse; kişi bazı durumlarda ciddi rahatsızlıklara dönüşebilen psikolojik sorunlar yaşayabilir. Bu dört gezegenin bu tür zararlı kombinasyonu, kişinin şizofreni veya bipolar bozukluk gibi sorunlarla uğraşmasına neden olabilir; diğer psikolojik sorunlar arasında. Kişi aynı zamanda uyuşturucu bağımlısı da olabilir ve bu bağımlılık nedeniyle sağlık, para ve itibar kaybı yaşayabilir.

Bu yoganın aşırı bir durumunda, Güneş burcu da zayıf veya zararlı olduğunda; kişi 40 yaşından önce ölebilir; aşırı dozda uyuşturucu kullanımı nedeniyle, zararlı ilaçların uzun süre düzenli olarak tüketilmesinden kaynaklanan sağlık sorunları; ya da intihar edebilir. Kişi intihar ederse; bunu ciddi bir depresyon veya bazı ciddi psikolojik rahatsızlıklar sırasında yapabilir.

Evlilik alanına bakıldığında, bu durumda neredeyse umudu  yok olabilir ve Jüpiter'in (kadınlar için) ve Venüs'ün (erkekler için) güçlü yerleşimleri bile fazla rahatlama getirmeyebilir. Anant Kaal Sarp Yoga, Merkür ve Satürn'ün bu zahmetli birleşiminden dolayı; kişi 40 yaşına kadar evlenmeyebilir veya hayatı boyunca evlenmeyebilir.

İntihar vakalarında ölüm ruhsal bir bozulma sırasında ortaya çıkar. Evelyn öldüğü zaman 8.evden T.Mars ve 12.evden T.Satürn geçmekteydi.  Her iki zararlı gezegen Başak burcunda yerleşik Yükselen Burç yöneticisi Güneş ile görünüm içindedir. Bu da psikolojik yıkımın göstergesidir.  Natal Ay ile görünüm yapan ve Ay’a göre 7.evde bulunan T.Satürn ölüm zamanında “Kandaka Satürn” adı verilen çok zararlı bir zamanı göstermektedir. Böyle zamanlarda ruhsal dengesizlik çok zararlıdır.

 

Çok çarpıcı ve ilginç bir astroloji olayı olan Evelyn McHale olayını daha geniş şekilde tüm ayrıntıları ile yeni eserimiz "Astroloji Mucizesi" EKitabının yeni sürümünde  okuyabilirsiniz.

 

©Yücel Sügen

 

02.11.2022