Kanser  Hastalığı  ve   Astroloji

 

ASTROLOJİ'DE  YAŞAMIN   ÜÇ   BOYUTU

Uzun hayatın sırrı  hayat tarzında değil  Doğum  horoskopundadır.

Astroloji’de en çok ilgi uyandıran gizem yaşam uzunluğudur. Doğum bilgilerine göre hazırlanan bir horoskop insanın talihini yansıtır ama yaşam uzunluğu talih işareti sayılamaz. Oldukça kısa bir hayat da büyük olanaklara sahip olan birinin talihini sevimsiz kılabilir. Ancak sağlıklı ve ekonomik olarak güçlü bir insan için mümkün olduğu kadar uzun yaşamak yıllar geçtikçe daha da önemli sayılan tutku olur. Değindiğimiz nedenler yüzünden nasıl değil ne kadar yaşayacağımız daha çok merak edilen astroloji sorusudur.

 

"Evrenin adaleti gereği insan hayatında tam  ve sürekli mutluluk asla gerçekleşemez !"

Hayat  uzunluğunun sırları makalesini okumak için tıklayınız

 

 

KANSER     HASTALIĞI     VE    ASTROLOJİ

Hayat yolculuğunda insanın başına gelecek olumlu veya olumsuz her şey astroloji bilimi sayesinde önceden görülebilir. Ancak astrolojiyi yıldız falı olarak benimseyen insanlar veya hayatın korkutucu gerçeklerinden ürkenler bunları bilmeden yaşamayı tercih ederler. Özellikle Vedik astroloji kuralları yaşam sonu zamanını gösterdiği halde bunu öğrenmek istemeyenler çoğunluktadır. Yıllarca önce bir hastalık nedeniyle yoğun bakımda ölüme çok yaklaştığım sırada yaşam sonunun yıllarca sonra geleceğini hesapladığımı anımsamıştım. Galiba hesaplamada bir hata yaptım veya astroloji belki de gerçeği yansıtmıyor diye düşünmüştüm. Doktorların bir mucize dedikleri şekilde hayatım kurtulduğunda astrolojinin gerçekliği ve yaptığım hesaplamanın doğruluğu da kanıtlanmıştı !

KANSER  HASTALIĞININ  ÖZELLİKLERİ

Kanser hastalığı insanları çok korkutan bir sağlık sorunudur. Özellikle Pankreas kanseri bunların başında gelir. Pankreas, sindirim suları ve hormonlar üreten bir kişinin sindirim sisteminin bir parçasıdır. Pankreasın herhangi bir yerinde anormal hücrelerin büyümesi kanser gelişimine yol açar. Pankreas, insan vücudunda kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesi, proteini parçalayan ve sindirime yardımcı olan enzimlerin üretimi de dahil olmak üzere bazı hayati işlevleri yerine getirir. Dolayısıyla pankreas kanseri insan vücudunun temel fonksiyonlarını durdurur.

İnsan bedeni, vücudun ihtiyacına göre yeni bir hücre oluşturur. Bu haber hücreleri eski hücrelerin yerini alır. Bu sürekli bir süreçtir. İnsan vücudu bu işlemi yerine getiremediğinde hücrelerin anormal büyümesi başlar. Bu daha sonra tümöre dönüşecek bir doku kütlesi oluşturur.

Pankreas kanserinin belirtilerinin çok yaygın olması ve fark edilmemesi nedeniyle erken dönemde tespit edilmesi zordur. Pankreas kanserinin belirtileri kolaylıkla karıştırılabilir. Bir kişinin kanser hücresinin büyümesinden sonra yaşayabileceği semptomlardan bazıları şunları içerebilir: Sarılık, Açıklanamayan şişkinlik, Kan şekeri seviyesinde artış, Mide bulantısı ve kusma, Üst veya orta karın bölgesinde ağrı, İstenmeyen kilo kaybı, İştah kaybı.

Risk faktörleri değiştirilebilir ve değiştirilemez olmak üzere iki bölüme ayrılabilir. Değiştirilemeyen risk kontrol edilemez, ancak değiştirilebilir risk faktörleri kontrol edilebilir. Değiştirilemeyen risk faktörleri kişinin yaşını, aile geçmişini ve genlerini içerebilir. Öte yandan değiştirilebilir risk faktörleri arasında sigara kullanımı, kafein alımı, tütün ve alkol tüketimi veya uzun süreli diyabet yer alabilir. Besin tarzları et, makarna ve unlu gıdalar olan  ve sebze-meyveden uzak kalan insanlar en riskli grubu oluşturur.

Kanserin evresi ve hastanın yaşı kanserin tedavisini belirleyen en önemli faktörlerdir. Çoğu durumda kanserin cerrahi olarak çıkarılması önerilir. Hastalığın etkili bir şekilde tedavi edilmesi ve kanserin yeniden ortaya çıkmasının durdurulması için kemoterapi ve radyasyon eş zamanlı olarak kullanılmaktadır. Yine de bu amansız hastalıktan kurtulmak mümkün olmamaktadır.

KANSERİ  DOĞUMDA  GÖSTEREN  ASTROLOJİ   BİLİMİ

Bir insan doğduktan sonra ilk nefesi aldığı zamanı kullanarak hazırlanacak “Doğum Horoskopu” yaşamında kanser riski olup olmadığı gösterdiği gibi ne zaman ve nerede öleceğini de açıklar. Kanser hastalığı insan vücudunda çok çeşitli organlarda oluşabilir. Kanser hastalığının hangi organda ortaya çıkacağını gösteren bir bilim olması son derece mistik bir olgudur. Astrolojinin gerçek olup olmadığını sorgulayan bir zihin için vazgeçilemez bir kanıttır. Bu konuda hayatları pankreas kanserinden son bulan iki ünlü insanın yaşamlarını ele alacak ve doğum horoskoplarındaki kozmik işaretleri göstereceğiz. Bu kişilerden ilki Hind film yıldızı Nargis diğeri de Apple bilgisayarını tasarlayan Steve Jobs olacaktır. Nargis ünlü “Avare” filminin kadın oyuncusudur. Henüz ilkokulda öğrenciyken filmi izlemiştim.

 

BALIK

11.Ev

KOÇ

12.Ev

VENÜS

RAHU

 

BOĞA

1.Ev

JÜPİTER
GÜNEŞ
MERKÜR

İKİZLER

2.Ev

BALIK

3.Ev

 

 

KOÇ

4.Ev

AY

BOĞA

5.Ev

VENÜS

SATÜRN

 

İKİZLER

6.Ev

GÜNEŞ

KETU

KOVA

10.Ev

AY

 

VEDİK

 

RASHİ

(Doğum)

Nargis

YENGEÇ

3.Ev

MARS

KOVA

2.Ev

JÜPİTER

 

VEDİK

 

NAVAMSA

 

YENGEÇ

7.Ev

OĞLAK

9.Ev

ASLAN

4.Ev

OĞLAK

1.Ev

ASLAN

8.Ev

YAY

8.Ev

SATÜRN

 

AKREP

7.Ev

TERAZİ

6.Ev

KETU

BAŞAK

5.Ev

 

YAY

12.Ev

MARS

RAHU

AKREP

11.Ev

TERAZİ

10.Ev

BAŞAK

9.Ev

MERKÜR

 

NARGİS  HOROSKOPUNDA  KANSERİN   İŞARETLERİ

 

Nargis ünlü Avare filminde bir sahnede.

Nargis 1 Haziran 1929 tarihinde Hindistan’da Kalküta kentinde dünyaya gelmişti. Vedik doğum haritası (Rashi) ve Navamsa haritası yukarıda verilmiştir. Vedik doğum haritasında Pankreas kanserini gösteren kozmik işaretleri ve özelliklerini aşağıda maddeler içinde vereceğiz.

 

1) Rasi haritasında Yükselen Burç Boğa olup yöneticisi gezegen Venüs zararlı 12.evdedir. Pankreas organı temsilcisi olarak bununla ilgili astroloji analizlerinin baş aktörüdür. Venüs burcu ve yükselen burç olan Boğa yerleşiminin “Anaretik” olduğu anlaşılıyor. Boğa burcu 0,17 derecede yerleşmiştir ve burcun ilk derecesinde  yükselen sağlık için şiddetli bir sorun göstergesidir. Venüs ayrıca zararlı 6.evin (Terazi) yöneticisidir. Burada yerleşen KETU ile Venüs görünüm içindedir. Venüs ayrıca Ekliptik ekseninde ve Rahu ile birliktedir. Bu kadar zararlı elemanlar hayatta pankreas organı ve sağlığı ile ilgili sorunlar yaşanacağını gösteriyor. Özellikle kanser hücrelerinin çoğalmasını  ve zarar vermesini Rahu tetikler.

 

2) Jüpiter hücrenin büyüme tetikçisidir. Gezegen Boğa burcundadır. Bu durumda Jüpiter zararlı 8.evin (Yay) yöneticisidir. Ayrıca Jüpiter, Venüs yerleşimine göre zararlı 12.evin (Balık) yöneticisidir. Bu durumda Jüpiter Venüs tarafından tetiklenecek Pankreas organında hücrelerin aşırı çoğalmasını sağlayacak kanseri ilerletecektir.

 

3) Satürn ağır hastalıklarda ve organ sorunlarında önemli rol oynar. Satürn hayat uzunluğunu yönetir. Rasi haritasında 8.evde yerleşmesi uzun hayat işaretidir ancak gezegen burada  bulunduğu Nakshatra (Moola) yöneticisi Ketu olunca hayat uzunluğunun Ketu görünümündeki gezegene  göre olmasını zorlar. Ketu Venüs ile görünüm yapınca pankreas sorunu tetiklenir.Hem Satürn hem de Ketu Ay ile görünüm yapıyorlar. Bu da  genel yaşam düzenine zarar verip sağlığı etkiler.

 

4) 1980 yılında Nargis'e pankreas kanseri teşhisi konuldu. Teşhis aile için büyük bir şok oldu. Tedavi için New York'a uçtu. Daha sonra Hindistan'a geri döndü ancak sağlığı hâlâ dengeye kavuşmuş değildi. Zamanla durumu daha da kötüleşti. 3 Mayıs 1981'de Nargis'in öldüğü açıklandı. Nargis hayranları tarafından çok sevildiğinden  bu tüm ülke için şok edici bir haber oldu.

 

Vedik Rasi haritasına göre yaşanan zaman Merkür Maha Dasa sonu ve Ketu Maha Dasa başıydı. Vedik sisteminde yaşam sonu 2.ev (İkizler) ve 7.ev (Akrep) yöneticilerinin “Maraka” yani ölüm getiren süreçlerinde olur. Bu gezegenler Merkür ve Mars olur. 3 Mayıs 1981 günü Merkür Maha Dasa sona ermiş ve Ketu Maha Dasa başlamıştır. Mars da Ketu ile görünüm yaptığından maraka gücü vermiştir.

 

5) Pankreas kanserinde etkilenen gezegenler arasında en önde geleni Venüs olmaktadır. Gezegenin Ay Düğümleri ekseninde bulunması en fazla zarar görmesini ortaya çıkartır.  Rasi haritası gibi Navamsa haritasında Venüs yerleşimi Satürn ile beraber olduğundan zarar görmektedir.  Böylece pankreas kanserinin yaşam sonunu belirlemesi kesinlik kazanmaktadır. Bazı olaylarda Venüs ile Satürn burç değiştiren gezegenler olmaktadır.

 

 

BALIK

8.Ev

AY

KOÇ

9.Ev

MARS

 

BOĞA

10.Ev

İKİZLER

11.Ev

JÜPİTER

KETU

BALIK

4.Ev

KOÇ

5.Ev

 

BOĞA

6.Ev

MARS

İKİZLER

7.Ev

JÜPİTER

SATÜRN

KOVA

7.Ev

GÜNEŞ

 

VEDİK

 

RASHİ

(Doğum)

 

Steve Jobs

YENGEÇ

12.Ev

KOVA

3.Ev

 

VEDİK

 

Navamsa

 

YENGEÇ

8.Ev

MERKÜR

RAHU

OĞLAK

6.Ev

MARS

ASLAN

1.Ev

OĞLAK

2.Ev

GÜNEŞ

KETU

ASLAN

9.Ev

YAY

5.Ev

RAHU

VENÜS

 

AKREP

4.Ev

TERAZİ

3.Ev

SATÜRN

BAŞAK

2.Ev

 

YAY

1.Ev

VENÜS

AKREP

12.Ev

AY

TERAZİ

11.Ev

BAŞAK

10.Ev

 

 JOBS  HOROSKOPUNDA   KANSERİN    ÖYKÜSÜ

1) Yukarıda verilen Steve Jobs Vedik Rasi (Doğum) haritasında Venüs 5.evde (Yay) ve Ay Düğümleri ekseninde yerleşmiştir. Burada gezegen Rahu ile birliktedir.  Venüs zarar görmüş. Yükselen Burç (Aslan) yöneticisi Güneş de zarar gördüğü Kova burcundadır. Yükselen Burç da anaretik olmuştur. Gezegen burcun son derecesi içindedir (29.03).

2) Kanser hastalığının tetikçisi Venüs olup Jüpiter de gelişmesini sağlar. Jüpiter düşüşte sayıldığı İkizler burcundadır. Gezegen burada zararlı Ketu ile birliktedir.  Jüpiter zararlı 8.evi (Balık) yönetir.  Zararlı 3.evdeki (Terazi) Satürn ile Venüs arasında görünüm vardır.  Benzer şekilde navamsa haritasında Venüs ile Satürn arasında görünüm vardır. Böylece yaşam uzunluğunu Venüs yönetimindeki Pankreas kanseri belirleyecektir.

3) Rasi haritasında maraka ev olan 2.ev(Başak) yöneticisi Merkür Dasa olarak hayatın erken bir çağında yaşanacağından ölüm vermez. Diğer maraka ev 7.ev (Kova) yöneticisi Satürn hayatın ilk dasa yöneticisi olduğundan ölüm vermez.  Bu durumda yaşam sonu  8.evde (Balık) yerleşen Ay Maha dasa içinde gelir.

Rasi haritasında Ay iki zararlı (Güneş-Mars) arasında kalarak  “Papakartari Yoga” yapıyor. Zarar görmüş Ay yaşam sonunu getirecek Maha Dasa yöneticisidir.

4)  2003 yılında Jobs'a nadir görülen bir pankreas kanseri türü teşhisi konuldu. Alternatif tıp yaklaşımlarını denediği için ameliyatı yaklaşık dokuz ay erteledi. 2004 yılında Whipple ameliyatı olarak bilinen büyük bir rekonstrüktif ameliyat geçirdi. İşlem sırasında pankreasın bir kısmı, safra kanalının bir kısmı, safra kesesi ve duodenum (12 parmak bağırsağı)  çıkarıldı, ardından pankreas, safra kanalı ve bağırsaktan geriye kalanlar, mide-bağırsak salgılarını tekrar mideye yönlendirmek üzere yeniden bağlandı. Kısa bir iyileşmenin ardından Jobs işinin başına  geri döndü.

2008 yılı boyunca Jobs önemli ölçüde kilo verdi ve bu da kanserinin geri döndüğüne dair ciddi spekülasyonlara yol açtı. (Whipple ameliyatı geçiren hastaların ortalama hayatta kalma oranı beş yılda yalnızca yüzde 20 idi.)

9 Ocak 2009'da Jobs, tedavi gördüğü hormonal dengesizlikten mustarip olduğunu ve kurumsal görevlerine devam edeceğini belirten bir açıklama yaptı. Ancak bir haftadan kısa bir süre sonra sağlığına kavuşmak için Haziran ayı sonuna kadar izin alacağını duyurdu.

Haziran 2009'da Wall Street Journal, Jobs'un geçen Nisan ayında karaciğer nakli yapıldığını bildirdi. Daha önce tedavi gördüğü pankreas kanserinin karaciğerine yayılıp yayılmadığı açıklanmadı. Operasyon, karaciğer nakli için ortalama bekleme süresinin ülke ortalaması olan 306 güne karşılık 48 gün olduğu Tennessee'de gerçekleştirildi.

Jobs, Haziran ayı sonundan önce geri dönme sözünü yerine getirerek 29 Haziran 2009'da işe geri döndü. Ancak Ocak 2011'de Jobs başka bir tıbbi izin aldı. Ağustos ayında CEO'luktan istifa etti ancak başkan oldu. İki ay sonra öldü.

5) Pankreas kanserinde hayatta kalma süreci 2-5 yıl arasındadır. Steve Jobs maddi gücü yüksek olduğundan bu süreci uzatmış ve hastalığın teşhisinden sonra 8 yıl yaşamıştır. Ancak bunun kozmik nedeni doğum haritasında görülmektedir. Rasi haritasında Venüs ile Jüpiter arasında görünüm bulunması bu şansı vermiştir. Eğer gezegenler Eklitik ekseninde (Rahu-Ketu axis) bulunmasaydı böyle bir hastalığa yakalanmazdı. Ayrıca normalden uzun yaşamasının başka bir nedeni kanserin yaratıcısı olan VENÜS Rasi ve Navamsa haritasında Yay burcunda olunca “Vargottama” gücüne yükselerek zamanı uzatmıştır.

6) Hastalığın ortaya çıktığı 2003 yılında Jobs  Rasi haritasında transit Satürn İkizler burcunda olduğundan “Kandaka” adı verilen zorlu bir süreç yaşamaktaydı ama Kandaka süreci Satürn için diğer zor periyot olan “Sadesati” kadar amansız değildir. Bu nedenle transit Satürn bundan sonraki Kandaka periyotu olan Satürn Başak burcu yolculuğuna kadar yaşamıştır. Bu hastalığı geçiren kişi sadesati yaşıyorsa hayatı asla bu kadar uzayamaz. Bu da astrolojinin başka bir mistik özelliğidir.

 

Sonuç olarak bir kadın hamile kalma zamanı ve çocuk doğurma zamanını ayarlayabilirse  dünyaya gelecek çocuk kanser belasından uzak kalabilir. Astroloji bilimi bunu sağlayabilir.

 

©Yücel Sügen

 

19.11.2023

 

 

 

 

 

ASTROLOJİ  MUCİZESİNİ   YANSITAN    OLAY

 

TÜM  ZAMANLARIN  EN  GÜZEL    İNTİHARI

 

Evelyn McHale adındaki kadının intiharı tarih sayfalarına “Tüm zamanların en güzel intiharı” olarak geçmiştir. Onun hayat hikayesi ve çarpıcı sonu insanları belki de yıllarca etkilemeyi sürdürecektir. 20 Eylül 1923 günü Kalifornia eyaletinde dünyaya gelen Evelyn, 1 Mayıs 1947 günü henüz 24 yaşında iken New York’ta, o zaman dünyanın en yüksek binası sayılan Empire State Building gökdelenin terası  olan 86.kattan kendini boşluğa bırakmış ve cadde üzerindeki bir arabanın üzerine  düşerek ölmüştür.

 

Evelyn  McHale’nin Öyküsü

 

Berkeley’de dünyaya gelen Evelyn  yedi kardeşe sahipti. Yedi yaşındayken babasının yeni işi nedeniyle Wasington’a yerleştiler. Çocukluğunda anne ve babasının bitmeyen kavgalarına şahit olarak büyümek zorunda kalmıştı. Ufacık yaşına rağmen bu kavgalarda ara bulucu olmaya çalışıyordu. Ancak aile içi huzursuzluk durmadan artıyordu.

Babasına katlanmakta güçlük çeken annesi Helen bir gece gizlice evi terk etmiş ve bir daha geri dönmemiş hatta çocuklarını asla aramamıştı. Babası Vincent, çocuklarına hem babalık hem de analık yapmak zorunda kalmıştır. Evelyn liseye başlama çağında bu sefer iş nedeniyle New York’a taşınmışlardı.

Babası banka müfettişi olarak çalışan Evelyn liseden mezun olunca önce kadın ordusunda çalışmış ve daha sonra istifa ederek bir finans şirketinde muhasebecilik yapmaya başlamıştı. O günlerde Barry isimli eski bir hava kuvvetleri elemanı ile tanışıp bir süre sonra nişanlanmıştır.

27 Nisan 1947 günü nişanlısını görmek için 4 günlük bir yolculuğa çıkan Evelyn, Pensilvanya’da kalışının son gününde Barry’den çift sıralı bir inci gerdanlık kolye hediyesi almıştır. Kolyeyi çok beğendiğini söylemiş ve hayatı boyunca boynundan çıkartmayacağını açıklamıştır.

Evelyn, NewYork’a gelince bir otelde oda tutup odasına geçerek son notunu yazmaya başlamıştı. Not kağıdını ve bazı aile fotoğraflarını çantasına koyup 10.30’da otelden ayrılıp  Empire State gökdelenine gelerek asansörle  86. Kattaki terasa çıkmıştır. Paltosunu çıkartıp çantasıyla birlikte terasın korkuluklarının üzerine bırakmış ve  nişanlısının hediyesi olan inci kolyeyi boynundan çıkartmıştır. Kolyeden güç almak istercesine elinde sıkıca tutarak saat 10.40’da korkuluklara çıkıp kendini 86.kattan aşağıya bırakmıştır. Gökdelenin önündeki caddeye park edilmiş Cadillac marka arabanın üzerine  düşmüş ve 1 Mayıs 1947 günü oracıkta can vermiştir.

 

Evelyn’in üzerine düştüğü arabanın tavanı çökerken genç kadın huzurlu bir şekilde uyuyormuş gibi tüm güzelliğiyle ve elinde sımsıkı tuttuğu inci kolyesiyle yatıyordu. Dört dakika sonra oradan geçmekte olan fotoğrafçı Robert Wiles güzellik abidesi gibi uzanan cesedi bu fotoğrafla ölümsüzleşmiştir.

Ölümünün fotoğrafı Evelyn’in son isteğinin gerçekleşmesini engellemiş ve onun bir intihar değil özgürleşmesinin sembolü gibi tarihe geçmesini sağlamıştır. İntihar eişinin nedeni hiçbir zaman tam olarak bilinmese de günlüğüne bakılınca mutsuz bir evlilik yapmaktan, iyi bir eş ya da anne olamamaktan korktuğu, bu nedenle ölmeyi tercih ettiği düşülmüştür. Oysa, böyle korkunç bir şekilde ölmeyi seçmek için insanın çok cesur olması gerekir. Bize intiharın sebebini sadece astroloji açıklayabilir. Bu yüzden astroloji mucizeler sistemidir.

EVELYN  İÇİN  VEDİK   HARİTALAR  VE   ANALİZLERİ

Evelyn için hazırlanan Rasi (Doğum) ve Navamsa haritası başına gelen korkunç yaşam sonunu ve nedenlerini çok açık olarak göstermektedir. Bu haritaya göre hayatımızın her olayı önceden belirlenmiş veya yazılmış olmalı. Daha dünyaya geldiğinden ilk nefesini alan Evelyn için hayatının bir gün çok cesur olmasını gerektiren bir ölümle sonuçlanacağı alnına yazılmıştır. Bu hayatın yaşanma şekli de onun yakınlarının kaderlerinde yer alacaktır. Yani alın yazısı bağımsız ve sadece onun için yazılmış değildir. Anne ve babasının hatta kardeşlerinin horoskoplarında da kaderi görünecektir.  Böyle bir hayat yörüngesinin olması insanın tüylerini ürpertecek kadar sarsıcıdır. Aslında insanların çoğunun böyle bir sisteme inanmaması daha normal bir sonuçtur. Aksi halde ruhen zayıf olanların yaşam mücadelesine katlanmaları mümkün olmazdı.

 

KADERİN  BELİRLEYİCİSİ  :  KALSARPA   YOGA

 

Rasi (Doğum) haritasında Rahu-Ketu yani Ay düğümleri ekseni Aslan-Kova burçlarında yerleşmiştir. Tüm gezegenler Ekliptik (Tutulum) ekseninin bir tarafında yerleşmiştir. Ayrıca Aslan burcunda yani 1.ev olan Yükselen burçta Rahu ile birlikte MARS yerleşmiştir. Burası Yükselen burç olduğundan şiddetli negatif enerji yüklüdür. Hayatın ilk bakışta rengini belli eden horoskop noktası burasıdır. Yükselen Burç böyle büyük ölçüde zarar gören birisi normal sayılacak bir hayat yaşayamaz ve yaşam sonu da buna benzer şekilde kötü olur.

Tüm gezegenlerin ekliptik eksenin bir tarafında yerleşmesi durumuna “Kalsarpa Yoga” adı verilir ve kısaca “KSY” şeklinde tanımlanır. Eğer gezegenlerin yerleşimi Rahu’dan itibaren olursa  ortaya tam olarak Kalsarpa Yoga çıkar. Eğer gezegenlerin yerleşimi Ketu’dan itibaren olursa oluşan KSY daha ziyade ruhsal sorunların göstergesidir.

Kalsarpa yoga’da Rahu ve Ketu’nun yerleştiği evlere göre 12 farklı KSY şekli ortaya çıkacaktır. Burada olduğu gibi Rahu 1.evde ve Ketu 12.evde olursa  “Anant Kalsarpa Yoga” oluşur.  Her yoga biçimi farklı yaşam tarzları ve sorunları üretecektir.

 

Genel  Olarak  Kalsarpa   Yoga   Etkileri

 

İlk ev iki zararlı gezegenden ciddi şekilde etkilendiği için; kişi sağlık ve yaşam süresi ile ilgili ciddi sorunlarla karşılaşabilir; diğer sorunlar arasında. Ay, Mars ve Venüs burçta güçlü değilse; kişi bazı durumlarda ciddi rahatsızlıklara dönüşebilen psikolojik sorunlar yaşayabilir. Bu dört gezegenin bu tür zararlı kombinasyonu, kişinin şizofreni veya bipolar bozukluk gibi sorunlarla uğraşmasına neden olabilir; diğer psikolojik sorunlar arasında. Kişi aynı zamanda uyuşturucu bağımlısı da olabilir ve bu bağımlılık nedeniyle sağlık, para ve itibar kaybı yaşayabilir.

Bu yoganın aşırı bir durumunda, Güneş burcu da zayıf veya zararlı olduğunda; kişi 40 yaşından önce ölebilir; aşırı dozda uyuşturucu kullanımı nedeniyle, zararlı ilaçların uzun süre düzenli olarak tüketilmesinden kaynaklanan sağlık sorunları; ya da intihar edebilir. Kişi intihar ederse; bunu ciddi bir depresyon veya bazı ciddi psikolojik rahatsızlıklar sırasında yapabilir.

Evlilik alanına bakıldığında, bu durumda neredeyse umudu  yok olabilir ve Jüpiter'in (kadınlar için) ve Venüs'ün (erkekler için) güçlü yerleşimleri bile fazla rahatlama getirmeyebilir. Anant Kaal Sarp Yoga, Merkür ve Satürn'ün bu zahmetli birleşiminden dolayı; kişi 40 yaşına kadar evlenmeyebilir veya hayatı boyunca evlenmeyebilir.

İntihar vakalarında ölüm ruhsal bir bozulma sırasında ortaya çıkar. Evelyn öldüğü zaman 8.evden T.Mars ve 12.evden T.Satürn geçmekteydi.  Her iki zararlı gezegen Başak burcunda yerleşik Yükselen Burç yöneticisi Güneş ile görünüm içindedir. Bu da psikolojik yıkımın göstergesidir.  Natal Ay ile görünüm yapan ve Ay’a göre 7.evde bulunan T.Satürn ölüm zamanında “Kandaka Satürn” adı verilen çok zararlı bir zamanı göstermektedir. Böyle zamanlarda ruhsal dengesizlik çok zararlıdır.

 

Çok çarpıcı ve ilginç bir astroloji olayı olan Evelyn McHale olayını daha geniş şekilde tüm ayrıntıları ile yeni eserimiz "Astroloji Mucizesi" EKitabının yeni sürümünde  okuyabilirsiniz.

 

©Yücel Sügen

 

02.11.2022