Astroloji Gündeminin Haftalık Konusu

 

 

Siyaset  Dünyası Yeni Hitler Yaratabiliyor

Atatürk  Hayranı  Amiral

Güzel  Yeni  Gün

Kralın  Ölümündeki  Sır

 

HAYATIN  GELECEĞİNİ  GÖRME   SANATI

 

Hayatın geleceğini görme bilimi Astroloji olabilir ama  bunu yorumlama sanatı insanın beynidir. İnsanın kalbi durunca ölü sayılmıyor ama beyin çalışmasını kesince  yaşama veda anı oluyor. Bu bakımdan insan için hayatın geleceğini görme sanatını ancak beyin kavrayabilir. Bir ev düşünün alevler her yanını sarmış. Yangın dehşetinden kaçmak için kaçacak bir pencere bile yok. Sıcaklık çoğalıyor ve nefes almayı zorlaştıran duman insanın boğazını tıkıyor. Kurtulmak için bir mucize gerekiyor. İşte toplumların hayatlarında da böyle zamanlar vardır. Vahşi ve korkunç sondan kurtulmak için mucize gerekir. Türklerin tarihinde yakın bir zamanda böyle bir olay gerçekleşti. Atatürk ve silah arkadaşları yüreklerini ve hayatlarını  davaya adayarak inanılmaz olan gerçekleştirdiler. O zamanın süper devleti, üzerinde güneşin batmadığı söylenen işgalci İngiltere imparatorluğu subay ve askerleri bayrağımızı selamlayarak ülkemizi terk ederek gittiler. Padişahların sonuncusu Vahdettin  İngiltere'ye sığındı. İşte aradan yüz sene bile geçmeden ülkenin Atatürkçü ve laik kesimleri benzer bir mucize gerektiren kanlı ve dipsiz çukura düşmek üzereyiz. Bu konuda son çiviyi Mecliste gece yarısı adeta kaçırır gibi yapılan seçim kanunları çakmıştır.

 

Karanlık geleceği şimdiden fark edenler düşüncelerini söyleyerek uyarmaya çalışıyorlar. Son zamanlardaki gelişmelere ve olanlara bakarak benim aklıma yabancı bir ülkede yaşadıklarım geliyor. 1988 yılının sonbaharında İran-Irak savaşının sona erdiği günlerde, Bağdat'da yaşayan ama eğitimini İstanbul İTÜ Mimarlık Fakültesinde yapan akrabamız Safa, Saddam'ın oğlu Uday ile bir gece kulübünde tartışmış ve ardından askeri polis tarafından tutuklanmıştı. Bir süre sonra Safa "Ölüm Mangası" olarak tanınan mayın temizleme birliğine verilmişti. Savaş zamanında mayınlar temizlenirken birlikteki Saddam düşmanları ölmekteydi. Safa'nın da ölüm haberi her an bekleniyordu.

 

Tam bu sırada bir mucize gerçekleşti. Savaş nedeniyle Basra limanında kalan bir geminin alınması için Irak makamları haber vermişlerdi. Geminin sahibi kişi Denizcilik eğitim yıllarından tanıdığım bir meslektaşımdı.  Gemiyi Basra'dan çıkartmak için İstanbul'dan yola çıktığımızda kafamdaki tek düşünce Safa'yı Saddam cehenneminden kurtarmaktı. Irak diktatörü Saddam halkının büyük bir kısmına işkence yapar gibi kanlı günler yaşatıyordu. Saddam karşıtlarının sonu kanlı oluyordu ve halk korku içindeydi. Basra'dan bir subayın arabasını kiralayarak Bağdat'a giderek Safa'yı bulmuştum. Askeri birliğinde savaştaki Irak zaferini (!) gösteren tablolar yapıyordu. Ressam olduğundan 5 tablo yapması istenmişti. Gemiye katılan bir Türk gemicisi gibi göstermek üzere sahte Liman cüzdanı hazırlamıştım. Hemen Basra'ya gitmemiz gerekiyordu. Safa ise 5 tablodan 4 tanesini yapmış kalan birini tamamlamak üzere bir kaç gün daha kalmak istiyordu.

 

Yapması istenen 5 tablodan eksik birini tamamlaması gerektiğini ülkeden tam kaçma zamanında bile unutmayan Saddam korkusunu ilk o zaman anlamıştım. Bu tarif edilemez ve tanımlanamaz bir insani korkuydu. Diktatörlerin uyguladıkları korkunun temelinde yüzyıllardır değişmeyen bir şey vardı. Gece rüyalara bile giriyordu korku. Safa tutuklu iken askeri polis tarafından yapılan işkencelerden bahsetmiyordu ama korkusunun anlıyordum ve sesimi çıkarmadan bekledim. İşini tamamlayıp  son tabloyu teslim ettiği gün yine bir subayın arabasını kiralayıp Basra'ya döndük. Bağdat-Basra otoyolunda bazı kontrol noktalarında yolumuzu kesip dokümanlara bakıyorlardı. Sapsarı bir yüzle yanımda oturan Safa birbiri ardından sakinleştirici ilaçlar yutuyordu. Basra'da gemiye girdik ve 1 hafta içinde son işleri tamamlayıp yola çıktık. Süveyş kanalını geçerek İstanbul'a gidiyorduk. Safa her an Saddam bir savaş gemisi gönderip onu yakalayacak diye korku içindeydi. Bu korkunun benzerini pek çok insanda yıllar sonra Türkiye'de göreceğimi söyleselerdi gülüp geçerdim !

 

Aradan geçen zaman Saddam için korkunç ve ibret veren bir son hazırladı. ABD ordusu Irak'ı ele geçirdi ve bir zaman sonra diktatör saklandığı bir çukurdan saç sakal birbirine karışmış halde dışarı çıkartıldı. Tüm dünya TV ekranlarında bu olayı izledik. Saddam yargılandı ve idama mahküm edildi. Yine TV ekranlarında Saddam'ın infazını izledik. Cellat ipi öyle ayarlamış ki asılma sırasında Saddam'ın kafası kopmuş. İdamı TV'den izlerken aklıma Bağdat'da Safa'nın eksik tabloyu tamamlamak için duyduğu korku gözlerimin önüne geldi. Acaba ip boynuna geçirildiğinden benzer bir korkuyu Saddam da yaşamış  olabilir mi ?

 

©Yücel Sügen

15.03.2018

 


 

 

 

 

KRALIN  ÖLÜMÜNDEKİ   SIR

 

Hayatın kendisi başlı başına bir gizemdir. Pek çok olayın sırrını çözmek uzun seneler sonra bile mümkün olmaz.  Astroloji bazen sırların çözümcüsü olabiliyor. Çok karmaşık bir olayda astrolojinin nasıl yardımcı olacağını göreceksiniz. Bir belgeselde Bavyera kralı  İkinci Ludwik'in hayatı anlatılıyordu.  19 yaşında hükümdar olan genç Ludwik II,  25 Ağustos 1845 günü Münih'te dünyaya gelmiş. Saray yaptırmak için büyük paralar harcayan kralın deli olduğu iddiası vardır.  Hayranı olduğu Richard Wagner'i hayatı boyunca desteklemiştir. Horoskopunda Venüs ile Merkür kavuşumu kralın müzik tutkusunu açıklıyor. Çok yakışıklı bir erkek olmasına karşın kadınlarla arası hiç iyi olmamış ve hayatına kadın girmemiştir. Eşcinsel olduğu iddia edilmektedir.

 

Başbakan Lutz aşırı masraflara karşı çıkarak Kral Ludwig'e deli olduğu iddiasıyla krallıktan el çektirmeyi planlamıştı. 8 Haziran 1886 günü Dr.von Gudden başkanlığında bazı doktorlar tarafından muayene bile edilmeden akıl hastası olduğu rapor edilmişti. Söz konusu hastalığın paranoid şizofreni olduğu belirtilmiştir. Mücadele etmekten vaz geçen Kral teslim olmuş ve bir hapishaneye çevrilen Berg şatosuna kapatılmıştı. Kral son derece nazik ve sakin davranıyordu.

 

13 Haziran 1886 günü devrik kral, Dr. von Gudden ile birlikte bahçede bir yürüyüş yapmak istemişti.  Bir saat sonra bir haber alamayan insanlar onları aramaya başlamıştı.  Starnberg gölünde ikisinin de boğulmuş olarak cesetlerini bulmuşlardı. Bu tuhaf ölüm bir muamma olmuştu. Zira boğuldukları yer bir insan boyuna bile ulaşmıyordu. Ölümlerin sırrı bu güne kadar çözülememiştir.  Yapılan otopside ciğerlerinde su bulunmamıştır. Acaba astroloji bu sır için neler  açıklayacaktır ?

 

 

BALIK

 

KOÇ

JUPİTER

KETU

 

BOĞA

 

AY 12º

İKİZLER

T.SATÜRN

 

 

KOVA

 

MARS R 02º

 

 

           VEDİC  RASHİ

 

                 

Ludwig II

25.08.1845

Munih

YENGEÇ

 

OĞLAK

9.Ev

 SATURN R

 

ASLAN

GÜNEŞ 10º

 T.MARS

YAY

8.Ev

 

AKREP

7.Ev

TERAZİ

RAHU

 

BAŞAK

MERKÜR -VENÜS

T.JUPİTER

 

Yukarıda Ludwik'in Vedik Rasi haritası kurulmuştur. Ortaya gerçekten çok güçlü bir horoskop çıkıyor. AY Moolatrikkona burcunda (Boğa) ve ROHİNİ Nakshatra içinde yerleşmiştir. GÜNEŞ yönetici olduğu Aslan burcundadır.  MERKÜR Yöneticisi olduğu Başak burcundadır.  SATÜRN yönetici olduğu Oğlak burcunda yerleşmiştir. MARS Kova burcundadır ve etkili görünümler yapmaktadır.  Rasi haritasında sadece JÜPİTER Ekliptik ekseninde ve KETU ile birlikte olduğundan zarar görüyor. Bunun doğuracağı zarar ise en yüksek noktada ancak tahtın kaybedilmesi olabilir.

 

Mars sırasıyla Ay, Güneş, Merkür ve Venüs ile görünümler yapmaktadır. Psikolojik olarak bazı zararlar verebilir ama günümüzde İstanbul trafiğinde her gün  10 dk lık yolu 2 saatte alan bir sürücü ondan daha fazla aklını oynatabilir ! Bir horoskopta bu kadar önemli gezegenlerin kendi yönettikleri burçlarda yerleşmeleri ve Ay'ın Rohini Nakshatra içinde yerleşmesi sonucunda ortaya çıkan sonuç intihar meyli olamaz. Ancak etkili görünümler yapan Mars yaşamı farklı bir şekilde tehdit edebilir.

 

Psikolojik sorunlar verecek önemli bir görünüm Ludwik'in Batı horoskopunda göze çarpıyor. MARS ve NEPTÜN kavuşum yapıyorlar. Böyle bir kişilik fantezilerini, hayallerini, vizyon ve ideallerini gerçekleştirmek için arzular besler. Sanatkarlık, müzik veya sahne yeteneklerini içinde barındırır. Ruhsal konulara meyil veren spritüal bir karakter taşır. Kendi kararlarını nasıl alacağını ve sorumluluklarını yerine getireceğini öğrenmelidir. Bazen bu insanda güçlü manyetik enerji varlığını hissettirir. Zararlı alışkanlıklardan korunması gerekir.

 

Görüldüğü gibi Mars-Neptün kavuşumu da bir kralın intihar etmesini sağlayamaz. Mars görünümleri yaşamsal bir riski gösteriyor. Ölüm zamanında İkizler burcunda bulunan Transit Satürn Sadesati sürecindedir. Fakat aynı sırada Başak burcundaki transit Jüpiter natal Ay'a göre 5.evde olumludur ve sadesati enerjilerini kısıtlar. Böylece Ludwik için intihar etmek konusunda uygun zaman (!) değildir. Bunun sonucunda bazı dedikoduların gerçek olması mümkündür. Sahtekarlıkla tahtı alınan Kral işbirlikçiler tarafından öldürülmüş olabilir. Böylece kendilerini büyük bir suçtan arındırmış oldular. Günümüzde bile elinde büyük güç tutan siyasetçiler kendilerini korumak için on bin polisi görevlendirerek paranoya tipinde bir kişilik sergileyebilir !  Akıl sağlığı söz konusu edilse bunların çoğu bir kaleye hapsedilerek çözüm bulunmuş sayılırdı.

 

 

 

©Yücel Sügen

01.03.2018

 


 

 

 

 

 

GÜZEL  YENİ   GÜN

 

Avustralya kaynaklı müzikal bir film var : "Güzel, Yeni Gün" adını taşıyor. Avustralya'da yaşayan beyazlar ile ülkenin yerlileri olan Aborjinler arasındaki yakınlaşmayı ve ilişkileri konu alan bir film.  İzlerken Avustralya Başbakanı  Kavin Rud'un bir açıklamasını hatırlıyor insan. Başbakan şöyle konuşmuştu : "Avustralya'da birbiri ardına gelen hükümetlerin derin üzüntü, acı ve kayıplara neden olan yasaları ve politikaları nedeniyle bu Avustralyalı vatandaşlarımızdan özür diliyoruz". Film yanlış politikalar ve insanların hoş görüsüzlüğü nedeniyle acı çeken Aborjinlerden özür dilemek için çevrilmiş olmalı. Ancak ülke halkını birleştirici ve moral verici bir konusu ve işlenişi var. 21.Yüzyılı yaşarken iç savaş çığlıkları atılan ülkelere ders olması gerekiyor.

 

Avustralya'da, Albany liman girişinde gemi trafik yolunda "Atatürk Girişi" yazan ve kentin parkında Atatürk'ün büyük bir heykelini diken ulusun eskiden savaştığı bir milletin liderine gösterdiği ilgi ve beğeni düşünülürse Aborjinlere uyguladıkları sert politikalar insanı gerçekten şaşırtıyordu. Sonunda akıl galip gelmiş olmalı ! Türkiye'deki dinci ve yobaz takımını göz önüne getirin. Büyük Atatürk için utanılacak sözler kullanan insanlıktan nasiplerini almamış tipleri ve bir de Çanakkale'de savaştığımız Avustralyalı Anzakları karşılaştırın. Düşmanın olan bir ulus kendi ülkesinde liderimizin heykelini dikiyor ve altına onun ünlü sözünü yazıyor : "Yurtta barış, Dünyada barış." Atatürk sayesinde siyasi makam sahibi olan birisi de çıkıyor onun için ayyaş kelimesini kullanıyor. Böyle insanların sağlıksız diye kontrol altında tutulmaları gerekir.

 

Yaklaşık 20 yıl önce tahıl yükü almak üzere Kaptanı olduğum gemiyle Avustralya'nın Esperance limanına gitmiştim. Geminin yanaştığı rıhtımdan yürüyerek kent merkezine giderken  sahil boyunca uzanan Adeventureland Park içinde geçiyorduk. Oldukça büyük ve görkemli bir doğa eseriydi. Büyük ağaçların altında yapılmış barbekü ocakları ve yanında on kişi alacak kadar büyük masalar vardı. Hemen her gün orada Aborjinlerin ocaklarda ateş yakarak getirdikleri etleri kızarttıklarını ve kasalarla bira içtiklerini görmüştüm. Kent merkezine ulaştığımda Avustralya'nın göçebe soyundan gelen beyaz insanların deliler gibi çalıştıkları belli oluyordu. Çünkü yaşadıkları yerin büyük emek harcanmış bir düzeni ve mimarisi vardı.

 

Gemiye gelen Acenta memuru ile sohpet ederken Aborjinlerin böyle rahat ve sanki karnaval kutlar gibi nasıl yaşadıklarını sormuştum. Maddi olarak bu hayatı sürdürmek nasıl mümkün oluyordu ? Acenta memuru bana Avustralya hükümetinin her Aborjin için belirli bir maaş ödediğini ve bu paranın onları istedikleri gibi yaşattığını açıklamıştı. Ödenen para belirli bir hizmete veya yaşa bağlı değildi. Bu parayı almak için sadece Aborjin olmak yetiyordu.

 

Avustralya'nın beyaz insanları Aborjinler için para ödemek ve yaşamlarını sağlamak yetmemiş olmalı ki "Güzel Yeni Gün" gibi filmler çevirip birlikte yeni bir kültür oluşturmaya çaba harcamışlar. Filmin sonunda Aborjinler ile yemek yiyen beyazlar hep bir ağızdan "Hepimiz Aborjiniz" diye bağırıyorlar !

 

Dünya başka bir dünya olmaya doğru giderken bizim ülkemizdeki dinci siyasiler toplumu bölmek ve birbirine düşürmek için her şeyi yapıyorlar. Halkın yarısını terörist ilan ederek hakaret ediyor ! Onları verdikleri oylarla destekleyen yobaz kafalı çağ dışı kalmış bir takım ucube insanlar Atatürkçü diğer insanları tehdit ediyorlar. Hatta siyasi bir partinin lideri yobazların çeteler kurduklarını ve savaş talimleri yaptıklarını halka açıklıyor. Avustralya'yı ve değişimi düşününce insan olanın utanması gerekiyor. Atalarımızın dedikleri gibi "Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete" sözü galiba gerçek oluyor ?

 

Bir süre önce uzun zaman aralıklarında oluşan ve adına "Kanlı Ay" denen bir Ay tutulması yaşandı dünyada. Bu sırada okyanus ötesi bir ülkede Ay tutulması gününde dünyaya gelen ve koca ülkesini siyasi oyunlarla ele geçiren başka bir ucube var. Astrolojiye bakarsak dünyayı ateşe atmaktan zerre kadar çekinmeyecek bir tip. Bakalım önümüzdeki zaman çarkında daha neler yaşayacak yaşlı dünya ?

 

 

©Yücel Sügen

02.02.2018

 


 

 

 

 

ATATÜRK  HAYRANI  AMİRAL 

 

Geçenlerde ünlü bir gazetenin Internet sayfasında  "büyük Atatürk" diye başlayan bir yorum yazmıştım. İktidarın yalakası olduğu anlaşılan bir çapsız hemen yoruma yanıt vermiş. Büyük Atatürk kim oluyormuş ! Bu yobazların kılavuzu olan siyasetçi ile aynı şeyleri 15 seneden beri söylemekten bıkmadılar. Şimdi bunlara Büyük Atatürk'ün kim olduğunu güncel bir örnek ile göstereceğim. İnanmayanlar Internetten araştırma yapabilirler.

 

 İkinci Dünya savaşında ABD Pasifik Filosunun kumandanı olan Amiral Husband Kimmel 1882 yılında  Kentucky'de dünyaya gelmiş ve ABD Deniz Akademisinden 1904 yılında mezun olmuş.  Eğitim yıllarında "Kim" ve "Hubbie" gibi takma adlarla çağrılmış. Yatılı okullarda ve deniz hayatında insanlara takma isim vermek moda sayılır. Deniz eğitimi yaparken sınıfımızdaki arkadaşların hepsinin bir takma adı vardı.

 

Amiral Husband Kimmel'in doğum tarihi Atatürk ile çok yakın. Eğitim yılları da hemen hemen yakın tarihlerde. 1.Dünya savaşında Kimmel önemli görevlerde bulunmuş. Bu sırada Atatürk de emperyalist ülkelerle yokluklar içinde savaşarak Türkiye Cumhuriyetini yaratıyordu. Amiral Husband Kimmel Büyük Atatürk'den o kadar çok etkilenmiş ki, donanmada ona yeni bir lakap verilmiş. "Mustafa Kemal" diye anılmaya başlanmış. Sınıf arkadaşı ABD Deniz kuvvetleri kumandanı Ernest King  ile Washington'daki ofisinde yaptıkları görüşmede King sınıf arkadaşını karşıladığında ; "Hoşgeldin Mustafa" der.

 

Atatürk'e hakaret edenler yalakalık yaptığınız ve izinden gittiğiniz siyasetçiye şunu yazın :"Atatürk olmak kolay bir şey değilmiş üstadım !"  Yaşadığımız günlerde olanlara bakarsak bazıların doludizgin uçuruma gittiklerini izliyoruz. İnançlı olanların kabul edeceği bir gerçek var. Evrende her şey ilahi adaletin kontrolundadır. Sizlerin modern bir ülkede ve özgür yaşamanızı sağlayan, ilah sayılacak kadar büyük işler yapan bir insana hakaret edenlerin ülkesi asla iflas olmaz. Bizim içimizi acıtan konu uçuruma doğru koşarken peşinizden bizim gibi vatanseverleri de sürüklemenizdir.

 

 

 

©Yücel Sügen

19.01.2018

 


 

 

 

 

 

 

SİYASET  DÜNYASI  YENİ  HİTLER   YARATABİLİYOR

 

Doğu Almanyanın  komünist liderinin arkasından ülkenin ikinci adamı olan  ve Devlet Güvenlik Bakanı görevinde uzun yıllar kalan Erich Mielke için hazırlanmış bir belgesel izledim. 1957 - 1989 Yılları arasında iş başında olan Erich tam bir terör uzmanıydı. Kendi ülkesinde halkından istediği kişiye işkenceler yaptırmış ve Hitler gibi muazzam bir gücü elinde tutmuştu. Belgeselin benim için önemli tarafı, Erich görevde ve en güçlü zamanında  bu ülkede bulunmuş olmamdı. Batı Almanya'daki Kiel kanalından geçerek  kaptanı olduğum gemiyle Baltık Denizine açılmıştım. Doğu Almanya'nın Rostock limanında yük boşaltacaktık. Bu solgun ve kasvetli kentte uzun bir süre kalmıştım. Kiel kanalı rıhtımındaki telefon kulübesinden İstanbul'daki evimi aramış ve hemen görüşme sağlamıştım. Rostock'da akşam postaneye  girip yazdırdığım İstanbul telefon bağlantısı tam 10 saat sonra gerçekleşmiş ve saat 03.00'de konuşabilmiştim. Rostock'da en popüler ve görkemli otelin lokantasında yemekte salata istemiştim. Masaya bir tabak dolusu kıyılmış lahana getirmişlerdi. Yeşil salata ve domates yok mu diye sorduğumda olmadığını söylemişlerdi ! Böyle lüks maddeleri (!) ancak Devlet Bakanı Erich Mielke'nin masasında görebilirlerdi.

 

Halkda müthiş bir karamsarlık, korku ve bezginlik vardı. Durmadan içiyorlardı. Gemiye uğrayan acenta memuruna ikram için çıkardığım bir büyük şişe rakıyı bir saat içinde tamamen bitirmişti. Öğleden sonra acenta binasına gittiğimde bana viski ikram etmişti ama şişeyi yarım saat içinde kendisi bitirmişti. Halk korku içinde yaşıyordu ama her türlü karanlık işleri çevirenler de vardı. Benim gümrüksüz içki ve sigara satan mağazalardan istediğim her şeyi satın almak hakkım vardı. Genç ve güzel kızlar arkadaş olmak için hiç bir fırsatı kaçırmazlar ve mağazalara birlikte giderek çeşitli içki ve sigaralardan satın aldırırlardı. Bunları karaborsada satarak büyük paralar kazanıyorlardı. Bu kazançtan görevli gümrükçüler ve polisler de haklarını alıyordu. Benimle arkadaş olmak için birbiriyle kavga eden güzel kadınların asıl amacı gümrüksüz malların satın alınmasıydı. Biz de geceleri eğlence yerlerinde vur patlasın çal oynasın yaşıyorduk. Rostock'da kalış zamanı faşing'e rastlamıştı. Gece sabaha kadar eğlenmiştik ve saat 05'de gemiye dönerken bütün kent ayaklanmış herkes işine gidiyordu. Uykuya gittiğim bu günün paradoksunu hiç unutmadım.

 

Güzel kadınlarla sabahlara kadar eğlendiğimiz Rostock'da yıllar sonra neler yaşandığını öğrenmiştim. Belgeselde o zaman tutuklanmış bir mahkum dört duvarı da taş olan hücresinde yerde 20 santim su olduğunu ve burada haftalarca kaldığını anlatıyordu.  Stasi adlı polis teşkilatı Erich Mielke yönlendimesiyle Gestapo'dan daha dehşet saçan kurum olmuştu.  Halkından 17 milyon kişi hakkında dosya oluşturmuşlardı. İşkenceler ve cinayetler alıp başını yürümüştü.  Berlin duvarının yapılmasında Mielke baş rolü oynamıştı.  Duvara karşı bir girişimde bulunan Doğu Almanların vurulması için emir vermişti.  Doğu Almanya'nın en nefret edilen kişisi olan Mielke için Batı Almanya basını "Korkunun efendisi" adını takmıştı. Bir Avustralya gazeteci onun için "Psikopat ve vicdanı karmakarışık adam" diye yazmıştı. Bir kişinin suçlu olmasına gerek yok diyordu Mielke, biz ona yakışan suçu buluruz ! Hitler'in ölümünden sonra doğmuş olsaydı ruhu bedenine girmiş diyebilirdik. Bu da gösteriyor ki siyaset dünyası Hitler gibi bir manyağı dünyanın her yerinde göreve getirebilir.

 

 

28 Aralık 1907 günü Berlin'de dünyaya gelen Erich Mielke'nin Vedik haritasında Satürn-Mars tam kavuşumu vardır.  Mars da Ay ile görünüm yaparak kavuşumun tüm lanetli enerjilerini onun ruhuna taşıyor. Gerçekten bu harita ortaya vicdanı karmakarışık psikopat birini çıkartabilir.  Ay Düğümleri ekseninde Ketu ucunda yerleşen Güneş ve Merkür  mantığını abluka altına sokmuş. Komünist olarak sivrilmeye başladığı günlerde insanlara acıma duygusunu kaybediyor. Mielke yönetiminde Stasi, "Alman topraklarında varolan en dehşetli polis devleti" olarak tanınmıştı. Devletin her kurumu ve elemanı sadece ona hizmet veriyordu. Her şeyi en iyi bilen adam kendisiydi ! Ancak şeytanın bile saltanatının bir sonu vardır. Rusya'da Gorbaçov seçildikten sonra başlatılan  yeni dönem dünyayı değiştiriyordu. "Glasnot - Açıklık" ve "Perestroyka - Yeniden yapılanma" Gorbaçov döneminin simgesi oldu. Korkudan nefesini tutan Doğu Alman halkı birer ikişer sokaklara çıkmaya ve yürüyüşler yapmaya başladılar. Başlangıçta Erich çok sert önlemler aldı. Pek çok genç Stasi işkencelerinden geçiyordu.  Berlin duvarının yıkılmasından sonra tutuklanan Erich Mielke yargılanarak hapse tıkıldı. Şeytanın bile bir sonu olacaktır !

 

 

 

 

©Yücel Sügen

29.12.2017

 

 
 

 

 

Horoskopun Şifresi

Yaşamın Anlamı

Rüyanın Gerçekleşme Şansı

Mutluluğun  Resmi

Mantığın  Efendisi  Duyguların  Kölesidir

Burca Göre Partner Seçimi

Teos Günleri

Borsa ve Talih

Dünyanın durduğu gün

Dört Boyutlu Horoskop

Tanrıyı  Savunmak  Zamanı

Bir şampiyonun kötü Zamanı

Talihin  Güzel Zamanları ve  Kötü  Zamanları

 

Özgür  İrade   Olsaydı...

Yaşam Bazen Pamuk ipliğine bağlıdır

Tutkunun Sonsuz Yolculuğu

Astroloji Ne  İşe Yarar ?

Kalan son çare

Çocuk Sağlığı

Horoskopun  Şeytani  Görünümleri

Halkımızdan birinin portresi

Karanlık   tarafın  kapısı

Talihin Döngüsü

Tanrı Geleceği Niçin Açıklar ?

Kadın  Ruhunun  Hassas  Dengeleri

Astrolojinin  Anlamını  Kavramak

Eş  Zamanlık   veya  Karmik  Etkileşim

Kala Purusha  Uygulaması

İnsan her zaman yanlış bir burç altında doğabilir. Dünyada onurlu 

biçimde kalmaksa kendi yıldız falını gün gün düzeltmek anlamına gelir.