Analiz  Başvuru  CD isteme  Formu

ANA SAYFA

Güneş Burçları

Horoskop

ATATÜRK 

Batı Astrolojisi

Hint Astrolojisi

Çin Astrolojisi

Yükselen Burç

Horary Astroloji

AstroFemin

Aşk Seks Tipleri

Kader  Burcu

Talih  Burcu

Romantik  Eşleşim

Astro Numeroloji

 Depremler

AstroPsikoloji

Astro Kabala

Astrolog Sügen'ler

Astro Yorum

Astro Takı Taşları

Ay Burcu

Bize  Ulaşın 

  YÜKSELEN  BURÇ

(Tıklayın)

Yükselen Burcunuzu ve özelliklerinizi öğrenmek için tıklayın...

 

HAMİLE KALMAK VE ÇOCUK SAHİBİ OLMAK ZAMANI

  

(Tıklayın)

 

Sağlıklı çocuk sahibi olmak ve hamile kalmak zamanı için bir analiz

 

PARA VE MADDİ TALİHİN  ANALİZİ

(Tıklayın)

 

Hooskoptaki para kazanma ve maddi başarıların analizi.

 

 

NE ZAMAN  EVLENECEĞİM ?

 

(Tıklayın)

 

Evlilik zamanını gösteren ve nelere bağlı olduğunu açıklayan analizi okuyun

 

  VEDİC ASTROLOJİ CD

 

(Tıklayın)

 

Vedic CD içinde bulunan eserleri ve programları görmek için tıklayın.

 

  MAHABOTE ASTROLOJİSİ

 

(Tıklayın)

 

Mistik bir astroloji alanında bir geziye hazırlanın..... Yeni bir astroloji yeni bir merak.

 

ASTRO NUMEROLOJİ

 

(Tıklayın)

Sayılar gizemli dünyalarında gelecek için neler gösteriyorlar ?

 

ASTROLOJİ   ANALİZİ

(Tıklayın)

Mükemmel bir Astroloji Analizi insanın tüm geleceğini gözler önüne serer..

 

GÜNEŞ HOROSKOPU ANALİZİ

 

(Tıklayın)

Her yıl için hazırlanan Güneş Dönüşü (Solar Return) analiz ve yorumunu okuyun


 

Deprem Analizi

11 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen ve ülkemizden izlenen tam Güneş tutulmasının ardından, 17 Ağustos 1999 günkü Marmara depremi on binlerce hayata ve büyük zararlara neden olmuştu. 1997 yılında yayınlanan “Burçlar, Yıldızlar ve Yaşam Analizleri” adlı kitabımın “1999 Yılındaki Galaktik Tablo” bölümünde (s.393) ülkemizi ve dünyayı sarsacak felaketin ilk haberini astroloji analizi yaparak açıklamıştık. Bu gelecek analizi (kehanet) toplumda dikkatleri astroloji üzerine çekti ve okültizm bilimin popülerliğini yükseltti. Yapılan anketlerde astrolojiye inananların sayısı % 70 seviyelerine çıktı.

Aslında Güneş tutulması ile deprem arasındaki ilişkileri ilk saptayanlar arasında ünlü Milet’li bilgin Thales gelmektedir. Thales, Anadolu’da oluşan tam güneş tutulmasını hesaplamış ve büyük bir depremi önceden tahmin edebilmişti. Mezopotamya kaynaklarında bu konulara ait pek çok bilgi bulunmaktadır.

Tutulmanın oluşturduğu güçlü çekim kuvvetinin magmayı etkilemesi ve depreme uygun katmanlarda harekete geçirip birikmiş enerjiyi boşaltması mantıksal bir yorumdur. Zaten, bir bölgeyi etkileyen tam Güneş tutulması 54 senelik aralıklarda olmaktadır.

 

27 Aralık 1939 tarihinde saat 10.49’da Erzincan’da 7.9 şiddetinde bir deprem olmuş ve on binlerce insan hayatını kaybetmişti. Şimdi aynı yıl içindeki tutulmaları araştıralım. Kuzey yarımkürede olan ve Erzincan bölgesini etkileyen güneş tutulması 19 Nisan 1939 tarihinde olmuştur.

Aynı bölgedeki kayıtları incelersek yaklaşık 54 sene sonra 13 Mart 1992 tarihinde Erzincan’da 6.8 şiddetinde bir deprem olmuştur ve yüzlerce insan hayatını kaybetmiştir. Bu durum depremler ile güneş tutulması arasındaki ilişkiyi ortaya çıkartmaktadır.

 

İstanbul’u etkileyen son büyük deprem 10 Temmuz 1894 yılında olmuştur. Bundan sonraki bölgenin büyük depremi 1 Şubat 1944 tarihinde Gerede (Bolu) de olmuştur. Bu bölgeyi etkileyen tam Güneş tutulması 25 Ocak 1944 tarihinde olmuştu.

 

 

 


 

11 Ağustos 1999 tarihindeki tam Güneş tutulması sırasındaki Gökyüzü Horoskopu

 

Bin Yılın En Önemli Astroloji Olayı

 

Yanda Gökyüzü horoskopu gösterilen 11 Ağustos 1999 tarihindeki tam Güneş tutulması ünlü astrolog Nostradamus'un belirttiği gibi son bin yılın en önemli gökyüzü olayıdır.

 

Nostradamus'un açık tarih yazarak belirttiği en ünlü kehaneti 11 Ağustos 1999 tarihindeki Güneş tutulması olayı ile bağlantılıdır.

 

Bundan sonraki tam tutulma yine Türkiye'nin üzerinde gerçekleşecek ve 29 Mart 2006 ile 01 Ağustos 2008 tarihlerinde olacaktır. 1999 tarihinde oluşan Büyük Kare sabit burçlarda olduğundan yıkıcılığı da o ölçüde büyük olmuştur.

 

Dünyanın Deprem Kuşakları

 

Dünyanın en zorlu deprem kuşağı Pasifik sismik kuşağıdır. Dünyadaki büyük depremlerin yaklaşık %81 kadarı burada oluşmaktadır. Bu kuşaktaki Peru’da 1970 Mayıs depreminde 70.000 kişi ölmüştü.

İkinci önemli deprem kuşağı Himalaya boyunca Java’dan Sumatra’ya uzanan, Akdeniz’i geçerek Atlantik okyanusuna giden sismik kuşaktır. Dünyada oluşan büyük depremlerin yaklaşık % 17 kadarı bu bölge içindedir. Bölgede olan büyük depremler içinde Erzincan olayını sayabiliriz.

Üçüncü deprem kuşağı ise Atlantik ortasından geçen sismik kuşaktır.

 

Dünyanın En Büyük Depremleri

 

Aşağıdaki listede son yüzyıl içinde gerçekleşmiş dünyanın en büyük depremleri görülmektedir.

1) Şili : 22 Mayıs 1960 ; 9.5 şiddetinde.

2) Alaska : 28 Mart 1964 ; 9.2 şiddetinde

3) Rusya : 4 Kasım 1952 ; 9.0 şiddetinde

4) Ekvator : 31 Ocak 1906 ; 8.8 şiddetinde.

5) Alaska : 9 Mart 1957 ; 8.8 şiddetinde

6) Kuril Adaları : 6 Kasım 1958 ; 8.7 şiddetinde.

7) Alaska :4 Şubat 1965 ; 8.7 şiddetinde

8) Hindistan : 15 Ağustos 1950 ; 8.6 şiddetinde.

9) Arjantin : 11 Kasım 1922 ; 8.5 şiddetinde

10) Endenozya : 1 Şubat 1938 ; 8.5 şiddetinde.

 

Deprem Kehanetinde Astroloji

 

Büyük depremlerin Güneş ve Ay tutulmaları ile olan alakasının ortaya sürülmesi yüzyılımıza ait bir olay değildir. Bu konuda Mezopotamya astrolojisinde hesaplar yapıldığı ve kayıtların Yunan uygarlığında matematiksel olarak incelendiği ve ilerletildiği bilinmektedir.

Tutulmalarda Gökyüzü tablosu etkin değilse büyük bir felaket beklenmemelidir. Örneğin, 17 Ağustos depreminde gökyüzü tablosunda çok zararlı ve gergin gezegen dizilişi ve bakış açıları vardı. 11 Ağustostaki Güneş mevkisinin kare pozisyonuna Ay gelince deprem olmuştu. Aynı şekilde kare konuma transit Güneş gelince 12 Kasım depremi meydana geldi.

Her iki depremin karakteristik vurgusu, Ay’ın “void of course” denen, bir burç içinden geçerken gezegenlerle yapacağı görünümleri kapsayan yolculuğunda zararlı bakış açıları yapmasıdır. Örneğin, Ay Boğa burcundan geçerken kare, karşıt ve zararlı gezegenler ile kavuşum yapıyorsa ortaya büyük bir tetikleme çıkmaktadır.

Sonuç olarak bir bölgede büyük bir depremin olup olmayacağını analiz etmek için önce tutulmalar araştırılmalı, ardından Gökyüzü tablosunda sert görünümlerin olup olmadığına bakılmalı ve son olarak da, Ay’ın “Burç rotasyonunda” (void of course) nasıl bakış açıları yaptığı incelenmelidir.

 

Güncel Deprem Haberleri

 

Dünyada oluşan depremler hakkında bilgiler her dakika güncelleştirilerek “US Geological Survey” sayfasında verilmektedir. Bu sayfaya “http://eartquake.usgs.gov/ " adresinden ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada en son dakikaya kadar dünya üzerinde meydana gelen depremlerin listesi, kuvvetleri ve koordinatları yer alacaktır. Türkiye için deprem bilgilerine Boğaziçi Ü. Kandilli Rasathanesi sitesinden ulaşabilirsiniz.