VEDİK   (Hint)   Astrolojisi  Nedir ?

 

 


     Hint Astrolojisi geleneksel ismi Vedic Astroloji veya Jyotish adı ile bilinir. Dünyanın en eski ve gizemli astroloji sistemlerinden bir tanesidir. Yıldızıl Zodyak yöntemine göre hazırlanan Doğum Horoskopunun analizi ile Kader ve Gelecek hakkında pek çok bilgi elde edilir. Geleceği analiz etmek için doğrudan bilgi veren, yalın ve yorumları zengin bir astrolojidir.

 

    Batı astroloji sisteminde Gelecekle ilgili analizlerde zorluklarla karşılaşılır. Çünkü, horoskop kurgusu Tropik Zodyak sistemi ile kurulduğundan Evlerin yerleşimi doğum yerinin enlemine bağlı olarak farklılıklar gösterir. Bazen bir evin burçlar arasında kıstırıldığı ve haritada gösterilemediği izlenir. Vedic Doğum Haritasında ise belirgin yöntemler ve kurallar kullanılır. Bu bakımdan Hint Doğum Haritası daha kolay ve açık bilgiler verir.

 

     Hint (Vedic) Astroloji analizlerinde kişilik, mizaç ve karakter gibi yaşam olaylarında davranışlarımızı yönlendiren olgular yerine, doğrudan sonuçları ön plandadır. Örneğin, doğumda sahip olduğumuz kişisel özelliklerin gelecekte bizi hangi olaylar ile karşılaştıracağı açık olarak yorumlanır.

 

 

YÜCEL SÜGEN VEDİK SİSTEMİNİ  TÜRKİYE'DE  TANITAN   KİTAPLARINI  YAZAN  KİŞİDİR

 

 

 

 

Hint (Vedik) Doğum Horoskopu

 

     Hint doğum horoskopu Batı tipi bir horoskoptan oldukça farklıdır. Hindistan'da Kuzey ve Güney tipi olmak üzere iki çeşit horoskop kullanılır. Hayatı ve geleceği en yalın ve anlaşılır şekilde düzleme yansıtan horoskop tarzı Güney modelidir. Aşağıda Atatürk'ün   Hint Doğum Horoskopu (Güney tipi) görülmektedir. Doğum horoskopuna "Rasi" adı verilir. Vedic sisteminde hayatın çeşitli olaylarını yansıtan başka haritalar da vardır. Bunların içinde en önemlisi Navamsa haritasıdır. Bu harita Gezegen güçlerini ve evlilik geleceğini gösterir.

 

 

 

BALIK

8

MARS

KOÇ

9

Satürn  Venüs

BOĞA

10

Gün Mer Ketu

İKİZLER

11

KOVA

7

VEDİC

 

RASİ

 

ATATÜRK

 

YENGEÇ

12

OĞLAK

6

ASLAN

Yük.Burç

1

YAY

5

AY

AKREP

4

Rahu

TERAZİ

3

BAŞAK

2


Vedic (Hint)  Doğum Haritası Neler Açıklar ?

 

     Hint Astrolojisi çok geniş analiz olanakları veren bir sistemin şifresidir. Doğum horoskopu (Rasi) ile diğer çeşitli haritaların analizlerinde gelecek hakkında her bilgiyi elde ederiz. Evlilik, çocuklar, anne ve babanın hayatı,varlık ve karma,başarı ve kariyer, sağlık gibi hayat olaylarını açıkladığı gibi Gezegen periyotları (Dasa) sistemi ile evlerin transitlerdeki güçlerini (Astrakavarga) gösteren özel haritalarla gelecekte neler olacağını açık bir şekilde görebiliriz.

 

Vedik Astroloji Tajaka  Haritası  Analizini  Okuyun

 


VEDİK  ASTROLOJİ   EĞİTİMİ

 

     Vedik (Jyotish) Astroloji eğitimi için hazırladığımız "VEDİK CD" ile yıllardan beri gizemli astroloji sistemini öğrenen okurlarımız vardır. Bu yoldan Hint Astrolojisini öğrenmek isteyenler bizden Vedik CD satın alabilirler.  Bunun için ana sayfada bulunan  "Bize Ulaşın" satırı tıklanarak irtibat kurulabilir. Aşağıda Yücel Sügen ve Özlem Sügen tarafından hazırlanan Vedik Astroloji eserleri görülmektedir.