INGRESSUS   ASTROLOJİ   VE   TÜRKİYE

 

 

KOÇ  2018  INGRESSUS    HOROSKOP

 

 

Ülkelerin Mundane horoskopları içinde özel bir kurgu ile hazırlanan “İngressus Horoskoplar” tarihin eski çağlarından beri büyük bir önem taşırlar.  Harita genel olarak Güneş’in Koç burcuna girdiği tarih ve zaman ile ülkenin başkenti temel alınarak hazırlanır. Yükselen yerleşimine bakılarak haritanın hangi tarihe kadar geçerli olacağı bulunur. Buna uygun şekilde her süreç için harita hazırlanabilir.

 

“İngressus” kelimesi Latince kökenlidir ve “giriş” anlamına gelir. Koç Burcu Ingressus horoskopu Güneş’in koç burcuna girdiği zaman temel olarak hazırlanan bir horoskoptur.  Güneşin  Koç burcunun ilk derecesi içine girdiği an gezegen için yeni bir dönemin başlangıcıdır.  Geleneksel astrolojide uygulanan kurala göre haritanın geçerlik süreci Yükselen burcun yerleşimine yani ev çizgisinin bulunduğu burca göre tayin edilir.

 

Eğer Yükselen “öncü” (kardinal) burçlardan bine rastlamışsa haritanın geçerlik süreci sadece 3 aydır. Bu nedenle Güneş Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarına girişleri için yapılan başka horoskoplar hazırlanmalıdır. Eğer Yükselen  “Değişken” burçlardan birinde yerleşirse haritanın ömrü altı aylıktır. Güneş terazi burcuna girince sonraki dönem için başka bir harita hazırlanmalıdır. Şayet Yükselen “Sabit” burçlardan birindeyse haritanın ömrü 1 yıllıktır ve tüm dönem için geçerlidir.

 

Öncü Burçlar : Koç-Yengeç-Terazi-Oğlak

Değişken Burçlar : İkizler-Başak-Yay-Balık

Sabit Burçlar : Boğa-Aslan-Akrep-Kova

 

 


 

 

 

TÜRKİYE'NİN  2018  KOÇ  INGRESSUS   HOROSKOPU

 

2017 Yılının son Ingressus horoskopu Oğlak haritasıydı. Bu horoskoptaki zorlu kozmik işaretler nedeniyle ülkemizin Kara Deliğe yaklaştığını yorumlamıştık. 2017 Horoskopunda Yükselen Burç  YENGEÇ yani Öncü burçlardan olunca haritanın geçerlik sürecin sadece 3 ay olacağını vurgulamıştım. Bu nedenle 3 y sonra yeni bir Ingressus horoskopu hazırlanmalıydı. Yeni Ingressus horoskopu KOÇ 2018 haritası olacaktı. Aşağıda 2018 Koç Ingressus horoskopu verilmiştir.

 

 

 

 

Yukarıda verilen Koç 2018 Ingressus horoskopu Güneşin Koç burcuna girme zamanı için 20 Mart 2018, Ankara ve 19:15 (Z+3) verileriyle hazırlanmıştır. Bu durumda Güneş yerleşimi 6.evde çıkmaktadır. Önceki horoskopta da Güneş 6.evdeydi. Bu şekilde gezegenin ardışık iki horoskopta aynı evde yerleşmesi her zaman görülmez. Ülkenin üzerindeki kara bulutları gösteriyor diyebiliriz.

 

Güneş ile Yükselen Burç Karşıt, Başucu (MC) ile kare, Ayakucu (IC) ve burada yerleşen MARS ile kare görünümde olması gerçekten ne kadar zorlu bir süreç yaşanacağını gösteriyor. Halkı temsil eden AY yerleşimi de zararlı 8.evde yerleşmiştir. Yine yaşanacak süreç içinde  üzüntü ve ulusal kayıpları temsil eden SATÜRN 4.evde yerleşmiştir. Böylece zorlu zamanların uzayacağı anlaşılıyor. Astroloji bize çok dikkatli olun zira kayıpların telafisi kolay olmaz diye uyarıyor. 

 

 

©Yücel Sügen

23.01.2018

 


 

 

 

TÜRKİYE     İÇİN     OĞLAK    2017     INGRESSUS     HOROSKOPU

 

Türkiye  Kara deliğe  Yaklaşıyor  !

 

 

Bilindiği gibi "Kara Delik" evrende ışığı bile yutan kozmik çukurlardır. Buraya düşmek demek kozmos'da başa gelecek en korkunç olay sayılır. Mecazi anlamı bile dehşet uyandırıcıdır. Ülkede gelişmekte olan olaylar maalesef insana umut vermeyecek kadar rahatsız ediyor. Siyasetin kendisi bile bir kara delik olmaktadır. Kendi evlatlarını yutan dehşet verici bir değirmene benziyor. Bu yazıda şahsi fikirlerimizi değil bilimsel gerçekleri işliyoruz. Bunun için kullanılan bilimsel kaynak ise astrolojidir. Astrolojik veriler gerçekten tüyler ürpertecek kadar birbirinden kötü manzaraları gösteriyor. Geleceği hisseden bazı insanlar çeşitli kaynaklardan uçuruma doğru koşan bir insanı uyarır gibi haykırıyorlar ! Ancak bunlara kulak kabartması gereken insanlar sudan konularla ilgileniyor. Dolar neredeyse 4 TL ve Euro 5 TL olmuş ülkemizde sanki tersi durum varmış yani 1 TL 4 dolar olmuşçasına sevinç çığlıkları atarak oynuyorlar. Yapılan anormal zamlar Türkiye'de değil Patagonya'da geçerliymiş gibi göbek atanlar önlerindeki çukuru bile görmekten aciz yaşıyorlar. İnşaattan başka faaliyeti ekonomik bulmayanlar yüzünden kentler yaşanmaz durumlara düşmüşler. Bunların uyanacağı yok ama bir kere daha astrolojinin nasıl bir gelecek gösterdiğini yorumlayacağız.

 

Ingresus Oğlak 2017  haritasının Yükselen burç  Yengeç olduğundan haritanın geçerlik sürecinin 3 ay olduğunu belirtmeliyiz. Bilindiği gibi Yengeç burcu  Öncü burçtur. Daha sonra Mart 2018  ayında yeni bir Ingresus haritasının kurulması gerekiyor. Oğlak burcu haritası aşağıda verilmiştir. 21 Aralık 2017 saat 19:29 (Z+3) ve Ankara için hazırlanan horoskopta Yükselen burç  27 derece Yengeç burcunda yerleşmiştir. Bu durumda Güneş Oğlak burcuna girmektedir.

 

 

Türkiye'nin 2017 Oğlak  Ingresus horoskopu

 

Yükselen burcu Yengeç olan Ingresus horoskopunda tam kaos zamanları için ancak kozmik güçlerin ortaya çıkartacağı zararlı tablolar görülmektedir. Yukarıda verdiğimiz Ingresus horoskopunun analiz ve yorumlarını aşağıda maddeler içinde vereceğiz.

 

1) Halkın ve ülkenin genel olarak sağlık ve esenliğini   temsil eden zararlı  6.evde yerleşen  dehşetli  GÜNEŞ -SATURN  kavuşumu göze çarpıyor.  Satürn  ulusal üzüntü, hayal kırıklıkları ve kayıpların işaretidir. Gezegen kendi yönettiği Oğlak burcundadır ve kuvvetlidir. Güneş ile Satürn kavuşumu her türlü sorunun kaynağıdır ve Ingressus horoskopu için son derece kötü işaret sayılır. Bu dönemde 7.Ev çizgisi de Oğlak burcunda olduğundan  yabancı devletlerle olan tüm ilişkiler zarar görecektir. Türkiye belki de Cumhuriyet tarihinde daha önce  başına gelmemiş olaylar yaşayacaktır.

 

2) Ingresus horoskopunun yine müthiş yerleşimlerinden bir başkası da  10.Evde yerleşen URANÜS oluyor. Gezegen aşırılıkları ve ani değişimleri gösterir. 10.Ev devletin göstergesidir. Tüm insanları şaşırtacak ani değişimler ve sarsıcı olaylar yaşanacaktır.

 

3) Ingresus horoskopunun 2.evi ülke ekonomisini gösterir. Ev çizgisi Aslan burcundadır ve yönetici gezegen Güneş olarak zararlı 6.evde kayıplar gezegeni Satürn ile birliktedir. Tarihin en ağır ekonomik depremini gösteriyor. Bunun aynı zamanda devleti yöneten kişi ile bağlantısı vardır.

 

4) Ingresus horoskopunun 7.evinde yerleşen AY halkı temsil eder. Gezegen 4.evdeki MARS ile sert kare görünüm içindedir. Halkın büyük zararlar görmesi olasıdır. Mars yönetici olduğu Akrep burcundadır. Çok kuvvetli Mars  hayatı çok zorlayacak olaylara ve şiddete neden olabilir.

 

5) Ingressus horoskopunda 5.Ev eğlenceye bakışı ve uygulamaları temsil eder. Burası kısaca yaşam zevkleri evidir. Bu evde yerleşen MERKÜR geri hareketli (Retro) olduğundan bağnaz kafaların insanları çok zorlayacakları ve ülkede mutluluğun  büyük zararlar göreceğini gösteriyor.

 

6) Jüpiter 4.evde fakat Ekliptik  ekseni (Rahu-Ketu axis)  ile sert kare açı içinde. Olmayan adaletin temsilcisine zaten böyle bir yerleşim yakışır !

 

Türkiye'nin Oğlak Ingresus horoskopu çok gergin ve uluslararası uyumsuzlukların  zamanına rastladığından ülkede büyük sorunların çıkacağını ve baskıların ağırlaşacağını gösteriyor. Özellikle 6.evde yerleşen Satürn maalesef   mutluluğun uzak olduğunu zira ekonomik sorunların  buna izin vermeyeceğini anlatıyor. Türkiye Cumhuriyeti için tarihinin belki de en ağır sorunlarını barındıran  Kara Delik yolculuğundan  kurtuluş için çok az seçenek kalmıştır.

 

©Yücel Sügen

02.11.2017

 

 


 

 

 

MUNDANE  HOROSKOPLAR  VE  ÖZELLİKLERİ

 

Ülkelerin horoskoplarını gösteren taslaklara “Mundane” (Dünyevi) horoskop denir. Ülkenin kuruluş tarihindeki gökyüzü yerleşimlerini gösteren haritadır. Türkiye’nin Mundane horoskopu, 29 Ekim 1923 günü saat 20.30’da Ankara’da Cumhuriyetin ilan zamanına göre hazırlanan haritadır.  Mundane horoskopunun ev yerleşimleri ile gezegenlerin doğum haritasından farklı yönetim alanları ve temsilcilikleri vardır. Aşağıda önce gezegenlerin neleri temsil ettiklerini ve ardından evlerin alanlarını veriyoruz.

 

Gezegenlerin temsil ettiği alanlar

 

Güneş: Devlet Başkanı, Kral, İmparator veya Başbakanı, monarşiyi, aristokrasiyi, yargıçları, otoritedeki tüm kişiler ile itibarlı insanları, bakanları temsil eder. Bundan başka ulusal kahramanların ve şampiyonların temsilcisidir.

Ay: Halkın, kadınların ve kalabalıkların temsilcisidir. Halkın davranışlarını ve genel davranışların işaretidir. Mundane haritada Ay yerleşimi halkın dikkatinin yoğunlaştığı alanları gösterir.

Merkür: Medyayı, ticareti ve entelektüel kesimleri temsil eder.

Venüs: Kadınlarla ilgili alanları, doğumları ve evlilik ve çocuklarla ilişkili konuları temsil eder. Ayrıca sanatkârları, spor ve eğlenceyi, barış ve diplomasiyi gösterir.

Mars: Orduyu yönetir, askerleri ve denizcileri temsil eder. Savaşı, terörizmi, grevleri ve aykırılıkları, karşıt güçleri, yangınları ve kayıpları işaret eder.

Jüpiter: Din ve hukuku, din kurumlarını ve ibadet yerlerini, adalet sistemini, ulusal varlıkları, bankaları ve bankerleri temsil eder. Denizcilik ve uzun yolların da simgesidir.

Satürn: Halkın yaşlı kesimini ve ulusal kayıpları temsil eder. Çiftçileri, madencileri, maden kaynaklarını, mineralleri yönetir. Ulusal üzüntü ve hayal kırıklıklarının işaretidir.

Uranüs: Aşırlıkları, ani değişimleri, sağ kanat politika fikirlerini, girişimleri ve bilimsel olayları temsil eder.

Neptün: Sosyalizmi, komünizmi, solcuları ve böyle akımları, kayıpları ve gizli kapaklı konuları temsil eder.

Plüto: Yeniden yapılanmaları ve değişimleri, organize suçları ve yer altı faaliyetlerini temsil eder.

 

Evlerin temsil ettiği alanlar

 

1. Ev (Yükselen Burç) : Milletin tümünü temsil eder. Dünyaya nasıl göründüğünü belirtir. Halkın başarı, gönenç ve genel olarak sağlığını yansıtır

2.Ev: Genel olarak ülke ekonomisini temsil eder. Maddi varlıklar, kaynaklar ve varlıklar ile bankalar, borsa ve para ile ilgili tüm ticareti simgeleyen evdir.

3.Ev: Eğitim, kültür, iletişim, bilim ve ülkenin komşularını temsil eder. Ülkenin iç ulaşımının tüm alanlarıdır. Kara yolları, demiryolları, nehir ve kanal ulaşımı, araçlar vs bu evin alanlarıdır.  Postaneler, internet ve TV yayınları temsil alanlarıdır.

4.Ev: Toprakları, yerleşimi ve tarımı temsil eder. Bunların sahiplerini, burada çalışanları simgeler. Tarım ürünlerini, madenleri ve yapıları kapsar. Bu evin çizgisine yakın veya kavuşumda olan gezegen karakterine bağlı olarak havayı etkiler. Bu evdeki zararlı bir gezegen 10. ev karşıtı olarak devleti etkiler.

5.Ev: Spor ve tüm olarak eğlenceye bakışı ve uygulanmasını temsil eder. Sinema ve tiyatrolar, halk evleri simgelerdir. Doğum oranı, çocuklar, seks görüşleri, sportif olaylar ve hareketler, spekülasyon ve oyunlar bu alan içindedir. Bazı astrologlar yüksek sosyeteyi bu eve bağlar. Yabancı devlet elçilerini bu ev ile düşünürler.

6.Ev: Çalışan sınıfları, halk sağlığını,  hastalıkları, salgınları, silahlı güçleri ve sivil hizmetleri temsil eder. Ticaret birlikleri, işçiler ve sendikalar simgeleri içindedir.

7.Ev: Yabancı devlet konularını, savaşı ve adetleri (örf) temsil eder. Yabancı devletlerle ilişkiler, ulusal evlenme ve boşanma nispetleri evin simgeleri içindedir.

8.Ev: Yabancı ülkelerle finans ilişkilerin, halk güvenliğini ve suçları temsil eder. Ölüm oranları, ölen insanların sınıfları ve nedenleri evin simgeleri içindedir.

9.Ev: Kanunları, din, devlet ve yaşam felsefesini temsil eder. Ayrıca denizcilik, deniz trafiği, uçaklar ve endüstrisi, uzun yol trafiği, yolcular ve ticaret, uluslar arası iletişim, ibadet yerleri, üniversiteler ve kadroları, din ve felsefe yayınları evin simgeleri arasındadır.

10.Ev: Devletin başını, hükümeti, ulusal saygınlığı temsil eder. Otorite konumundaki devlet yetkilileri, yüksek mevkiler ve ünlü kişiler, ulusal ticaret, ulusal kredi, ün ve şöhret evin simgeleri arasındadır.

11.Ev: Parlamentoyu, mahalli idareleri ve devletin dostlarını temsil eder. Kanun yapma ve yasama organları evin simgeleri arasındadır.

12.Ev: Hapishaneleri, hastaneleri, gizli kuruluşları devletin gizli düşmanlarını ve karşıt güçleri temsil eder. Islah evleri, suçlar, casuslar,  sığınma yerleri ve sığınmacılar, düşkünler için kuruluşlar, okült dinler ve konular bu evin simgeleri arasındadır.