KİŞİLİK    YILINIZ    NASIL     GEÇECEK  ?

 

Astro   Numeroloji   Bu   Yılın    Nasıl    Geçeceğini    Açıklıyor

 

Kişilik Yılı Nedir ?

 

Numerolojide doğum yılınız belirli bir yıl içinde gün be gün işlerinizin nasıl yönleneceğinin bir göstergesidir. Kişiseldir ve numerolojide analizin en iyi noktasıdır. Basit bir hesaplama ile belirlediğiniz zamanda kendiniz için en iyi sonuçları elde etmekte ve veya ilgilendiğiniz kişiler için kullanabilirsiniz. Bununla beraber dokuz yıllık bir döngü olan ve herkesin hayatında etkisini gösteren bir etkileşim olduğundan her yıl değişik bir tarzda etkisini sürdürecektir.

Her yılın kendine ait bir numarası vardır ve evrensel yıl titreşimi olarak isimlendirilir. Belirli bir yılın rakamlarının toplanması ile tek rakamla ifade edilir. Örneğin 1999 yılı için titreşim sayısı 1+9+9++9 = 28 = 2+8 = 10 = 1+0 = 1 olarak bulunur. Böylece 1999 yılının evrensel titreşim sayısı “1” olarak ifade edilir. Bu sayı, 1999 yılında odaklanacak olan liderlik ve kişiliğin özgürlüğüne ait olayların sembolüdür. Bu titreşim, yılın enerjisine uyum sağlamak isteyenlere yeni başlangıçlar ve yeni girişimler için fırsatlar sunacaktır. Bununla birlikte doğum yılınız da, yıl içinde kendi kişisel odak noktasına sahiptir. En verimli sonuçları elde etmek için evrensel yılın eğilimiyle eşzamanlı kılınabilir.

Bu titreşim sayısı doğduğunuz gün ve ayın sayılarını evrensel yılın titreşim sayısına eklemekle elde edilir. Örneğin 19 Mart tarihinde doğan birisi için 2002 yılının evrensel kişisel titreşim sayısı şöyle bulunur :

1+9+3+2 +2= 17 = 1+7 = 8

Doğum yılı hayatımızı etkiler ve bir çok sorunumuza yanıt verir. Eğer evrensel yıl titreşim sayısı doğum yılınızla aynı ise daha ileri gitmek için fırsatlar harekete geçecek demektir. Örneğin 1945 doğum yılı için titreşim sayısı = 1+9+4+5 = 19 = 1+9 = 10 = 1 +0 = 1 bulunur. 1999 yılının titreşim sayısı da “1” olduğuna göre, bu yıl örnek kişi için yeni başlangıçlar ve ilerleme fırsatları yılı olacaktır.

Titreşim Yılı Ne Zaman Başlar ?

Titreşim yılı normal olarak her yıl için yılın başlangıç zamanı olan 1 Ocak’dan başlayacak ve 31 Aralık’da bitecektir. Oysa kişisel doğum tarihi ile bulunan titreşim yıl sayısı 9.cu aya kadar etkisini sürdürecek ve bu tarihten itibaren sonraki yılın titreşim sayısı işlemeye başlayacaktır. Buna göre yaşanan yılın sayısının etkileri tam olarak kaybolmamıştır ama etkileri azalmaya başlamıştır.

Bir örnek verelim. 19 Mart doğumlu kişi için 2002 yılı kişisel titreşim sayısı “8” olarak bulunur. 2003 yılı için titreşim sayısı ise 9’dur. Bu durumda 8 numeroloji sayısının etkinlikleri eylül ayına kadar sürecek ve bundan sonra 8’in titreşimleri başlayacaktır.

 

Bu senenin nasıl geçeceğini öğrenmek için yıla ait Kişilik sayınızı bularak aşağıdaki tabloda tıklayınız.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

 

 

DOĞUMYILI TİTREŞİM SAYISI : 1 (Bir)

 

Hayatınızda Yeni Başlangıçlar

Yönetici : Güneş

Tema :Yeni fırsatlar, Özgürlük, kendine güven ve itimat, Enerji.

Dönemin ilk yılı olan birinci sembolik olarak hayatın yeni başlangıçlarını temsil eder. Bu yıl yeni bir yön ve fırsatlar getirecektir. Size tuttuğunuz veya kendinize seçtiğiniz yolda ilerlerken gereken enerji ve kendine güven duygusu verecektir. Bu yıl doğumları ağustos ve Nisanda olanlar ile tarihleri her hangi bir ayın 1.ci,10.cu, 19.cu ve 28.ci olanlar için çok önemli olmaya adaydır.

Yeni bir işe veya projeye güvenle başlayabilirsiniz. Birinci yılda başlanan bir iş veya proje dokuz yıllık bir sürecin içinde gelişecektir. Kişilik gelişmesi için çok güçlü bir yıldır fakat, kararlarınızda ve girişimlerinizde inisiyatif sahibi olmalısınız. Geçecek süre kararlılığınızı ve cesaretinizi deneyimden geçirecektir. Ne yapacak güce sahip olduğunuzu ispat etmelisiniz. Geçmişte olan izleri silmeye ve yolunuzda ilerlemek için bir yol dönemecinde olduğunuzu unutmayın.

Korku duymak size fırsatları kaçırtabilir. Bu fırsatlar ise ancak sonraki dokuz yıllık sürecin bitiminde tekrar geri gelebilir.

Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler : Sakın “evetçi” birisi olmayın ve sessiz kalarak acı çekmeyin. Eğer olanların doğru olmadığını hissediyorsanız bunu açıklamaktan çekinmeyin. Ölmüş ilişkileri – ki bu sizin boşuna enerji kaybetmenize neden olur- bitirmekten çekinmeyin. Kişisel ve profesyonel yaşantınızda otoritelerle ve bu mevkideki kimselerle olumlu ilişkiler kurmak size başarı getirecektir.

Evlilik gibi geleneksel bir bağ içinde ikinci bir romans veya balayı için enerji yenilenmesine ihtiyacınız olacaktır. Bu dönemde Ağustos, Nisan, Şubat ayında 1, 4 ve 9.cu günlerinde doğanlar ile olumlu ilişkiler kurulabilir. Size çekicilik verecek renkler sarı, tunç, portakal, altın ve kahve renkleridir. Siyah ve griden sakınmalısınız. Kehribar şans getirecektir. Romantik yaşam Ocak, Mayıs, Ekim ve Kasım aylarında alevlenecektir.

Kariyer : Amacınızın sağlamlığı ve düşünce berraklığı gerekmektedir. Eğer kişiliğinizi ortaya koymakta kendinize güven duyarsanız maddi başarılara kavuşmak için çeşitli fırsatlar bulacaksınız. Eğer bir fasıla vermek ve yeni bir işe girişmek istiyorsanız zaman en iyi zamandır. Sonucu almak için sıkı ve yoğun çalışmalısınız. Yeni her hangi bir işi veya olayı başlatmak için Pazartesi ve Salı günleri idealdir. İş değiştirmek için Nisan, Mayıs ve Temmuz ile Eylül olumlu sayılır.

Yolculuk : Yeni, farklı, alışık olmadığınız, serüvenci ve heyecanlı yerlere yolculuklar olacaktır. Bu yıl rutin tatiller değiştirilmelidir. Tatile çıkmak için Ocak, Nisan, Eylül, Ekim olumlu zamanlardır.

Sağlık : Kalp, akciğerler, gözler ve düzensiz kan dolaşımı yüzünden sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu yıla sağlığınızı bir denetimden geçirip başlamanız faydalı olacaktır. Zira çok yoğun ve aktif olacağınız günlerde buna zaman bulmak zorlaşabilir. Zararlı alışkanlıklarınızı terk etmeli ve vücudunuzu zinde ve enerjik tutmak için jimnastik yapmalısınız. Ailenizin veya sevdiğiniz kişinin sağlığı Mart ve Mayıs ayında sizi kaygılandırabilir. Ağustos ise gergin geçebilir.

 

Başa Dön

DOĞUMYILI TİTREŞİM SAYISI : 2 (İki)

Yönetici : Ay

Tema :Diplomasi, Nezaket ve Anlayış, İşbirliği, Arkadaşlık, Eşlik ve Takım çalışması.

Çok büyük bir değişiklik veya maddi yatırım planları yapmayın. Çünkü ekilen tohumlar çimlenme aşamasındadır. Anlayış, sabır ve takım çalışmasına odaklanılmıştır. Bu süreç içinde başka bir kente taşınabilirsiniz. İsteklerinize zor kullanarak değil ama diplomasi ile ulaşabilirsiniz. Uyumsuzluk ayrılma ile sonuçlanabilir. Yıl sonunda hareketlilik ile hareketsizlik arasındaki farkı anlayacaksınız. Bu yıl Mayıs ve Temmuz ayında ve de 2, 11, 20, 20.cu günlerde doğanlar için önemli olacaktır.

Aşk – Arkadaşlık – İlişkiler : Arkadaşlık, ilişki ve eşlik gerekli olacaktır ama, takım çalışması en faydalı sonucu getirecektir. Karşı cins hayatınızda çok önemli roller oynayacaktır. Başkaları ile ruhsal gelişme de deneyimler verecektir. Kendinizi başkalarının gördüğü şekilde düşünün ve gücünüz kadar zayıflığınızı da değerlendirin. Şubat ve Mart içinde duygusal sarsıntılar ve karmaşık sorunlar gündeme gelecektir. Size saygı duyulması konusunda başkalarının şüphe duymasını engellemelisiniz. Nişanlanma, evlilik veya çocuk doğumu sizin veya size yakın olanların sevinecekleri olaylar arasındadır. Romantik ve duygusal portrenizin en fazla Nisan ve Eylülde parlaması beklenmelidir. Krem, yeşil, beyaz ve tarçın renkleri talih getirecektir. Eflatun ve kırmızıdan sakının. Eğlence ve uyum için gümüş içinde bir inci takınabilirsiniz.

Kariyer : Acele veya sert davranmayın. Bu şekilde ortaklık işlerinde sorunlar ve anlaşmazlıklar çıkabilir. Dövüşmek yerine anlayış ve diplomasi ile yaklaşarak çözümler bulabilirsiniz. Soğuk davranmak ve bencil olmak mutsuzluğun nedenleri olacaktır. Sabırlı olun, sevecen ve merhametli davranın ve başkalarına tolerans gösterin. Sorumluluk alacağınız projeler önünüze çıkabilir. İlerlemek istiyorsanız kabul edin. Verimli olmak için Pazartesi ve Cuma günlerini seçin. Mart, Ağustos ve Aralık da başarılı olabilirsiniz.

Yolculuklar : Genel olarak geçici yolculuklar sizi çekecektir. Kısa deniz yolculukları faydalı olacaktır. Ağustos ve Aralık arasında coğrafi yer değişimleri yapabilirsiniz.

Sağlık : Mide ve sindirim sorunları beklenebilir. Lenfatik, göğüs, yumurtalık ve sinir sistemi Ay kontrol unda olduğundan sağlık sorunları verebilir. Ayrıca aşırı kilo alma sorunlarına karşı da dikkatli olmalısınız. Aşırı çalışma ve sinir yorgunlukları Şubat, Nisan, Temmuz ve Kasımda sizi zorlayabilir. Uyumlu, barışçı ve ılımlı ortamlarda bulunmaya gayret gösterin.

 

Başa Dön

DOĞUMYILI TİTREŞİM SAYISI : 3 (Üç)

Yönetici : Jüpiter

Tema : Büyüme, İyimserlik, Yaratıcılık ve Kendini ispatlama.

İleriye dönük en olumlu adımınızı atmalı ve ufkunuzu genişletmelisiniz. Fiziksel, duygusal ve ruhsal yönden kendinizi ispatlama ve büyüme zamanıdır. Sanatkarlık hünerlerinizi kullanmanız ve toplum ilişkilerinde başarınız yılın mutluluk anahtarı olacaktır. Toplumu sanatkar ve yaratıcı yanlarınızı aktarmanız veya göstermeniz için müzik, dans, yazım ve çizim alanlarındaki yeteneklerinizi kullanmak için yollar denemelisiniz. İyimserliğinizi gösterecek konuşmalar ve tavırlar kullanarak en yararlı ve olumlu kelimeleri ve hareketleri denemelisiniz. Aylardan Mart ve Aralıkta ve günlerden 3,12,21 ve 30.da doğanlar için en önemli yıl olacaktır. Size mutluluk ve eğlence verecek olanakları sağlamak için vizyonunuzu zaman zaman genişletmeniz gerekecektir. Eğer yeteneklerinizi yaratıcılıkta kullanırsanız ve akıntıya karşı kürek çekmekte ısrar etmezseniz en mutlu yılınız olacaktır.

Aşk-Arkadaşlık-İlişikler : Romantik yaşam ciddi ilişkilerden fazla mutluluk ve eğlence arayışına ve flört ilişkilerine dönük olacaktır. Herkese karşı çekici görünecek ve özellikle genç ve neşe dolu insanlar tarafından beğenileceksiniz. Arkadaşlık ilişkileri de önemlidir ve size canlılık, eğlence ve dostluk verecektir. Daha sosyal ve toplumcu olmanızı sağlayacaktır.

Güneş parıltılarını, itimat ve inanç duygularını saçtığınızı göreceksiniz. Bu arada dedikodu yapmaktan uzak durmalı ve sağduyunuzu kullanmalısınız. Sevdiğiniz insana düşünce projelerinizi açmalı ve özellikle Mart, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında onun yardımını istemelisiniz.

Size talih verecek renkler leylak, eflatun ve mor renkleridir. Yeşil, Gri ve kahverenginden uzak durmaya çalışın. Taşlardan ametisti deneyin.

Kariyer : Pratik fikirleri ve yaratıcılığınızı kullanacaksınız. Olayların gelişim göstermesi Şubat, Mart ve Haziran aylarındadır. Temmuz yeni yönler getirecektir ve Eylül ayında gerçekleştirmek istediklerinize dostlarınız yardımcı olacağından talihli bir aydır. Dışa yansımanız oldukça toplumcu ve parlaktır. Böylece kişilik gelişiminiz yükselmektedir. Sorumluluklarınızda vicdanlı olmaya çalışın. Perşembe ve Cuma günleri kariyer açısından olumlu günlerdir.

Yolculuk : Bu yıl içinde yolculuklar başarılı ve talihlidir. Özellikle yabancı ülkelere yolculuklar yapılacaktır. Sevdiğiniz insan ile birlikte eğlenceli ve güzel yolculuklar yapacağınız zamanlar Şubat, Haziran,Temmuz ve Kasım içindedir.

Sağlık : Karaciğer sorunlarından ve aşırı şişmanlama meylinden korunmalısınız. Sinir sisteminize gelecek aşırı yüklere karşı da dikkatli olun. Yoğun ve çok çalışma da sizin için dikkat çeken özelliktir. İş alanlarında aşırı efor harcamaktan doğacak sorunlar Ocak, Mart, Haziran ve Ekim aylarında çoğalmaktadır.

 

Başa Dön

DOĞUMYILI TİTREŞİM SAYISI : 4 (Dört)

 

Yönetici : Uranüs

Tema : Organizasyon, Sabır, Pratiklik, Kurumlar, İş.

Dengeli bir yıldır. Sabırlı olunduğu, gerçekçi davranıldığı ve fikirlerin pratik uygulamaları seçildiğinde gelecek için ev ve iş hayatında sağlam temeller atılabilir. Kişisel ve profesyonel ihtiyaçlarınızı belirleyen programda bir ilerleme planınız olmalıdır. Aksi halde hiçbir şey zamanında gerçekleşemez. Plansız ilerlemelerde bazen her dakika için daha fazla enerji harcanması gerekebilir. Her kademede kendinizi sınırlanmış hissedebilirsiniz. Hayatın gelecek için sağlam bir bina inşa etmekte size bir şans verdiğini kabul etmeli ve neyi ne zaman, nasıl, kiminle ve hangi şartlarda nasıl yapacağınızı planlamalısınız. Geçen yılın filizlenen ve serpilen fikirleri bu sene sabitleştirilmeli ve sağlamlaştırılmalıdır. Hayat sizi yaşamın maddi gerçekleri ve gereksinimleri ile yüzleştirmektedir. Bu nedenle kendinizi uzun süreli sağlama alacak planları uygulamalısınız. Çalışma ve iş hayatınızda kumanda, sistem, yönetim ve uygulama büyük önem taşıyacaktır. Tutumlu, etkin ve disiplinli olmanız ve sadece talihinizin yardımına güvenmemeniz gerekmektedir. Dengenizi koruyun ve kendinize güvenin. Bu yıl Şubat, Ağustos ve Haziran ayında ve ayın 4, 13, 22 ve 31 günlerinde doğanlar için önemli olacaktır.

Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

Bu sene ilginç, eksantrik ve alışılmışın dışında dostluklar hayatınızda önemli rol oynayacaktır. Bunların dışında etnik, sosyal ve dini görüşlerinizin dışındaki insanlar yaşamınızı etkileyebilir. Böyle olan insanlardan biri tarafından sevilebilir veya aşık olabilirsiniz. Ey hayatınızda önemli bir değişiklik yapmamaya çalışmalısınız. Talihli olmak için çarpıcı renkleri, mavi ve griyi tercih etmelisiniz. Güçlü parlak renkler gerilim vereceğinden uzak durmaya bakın. Mavi safir sizin için uğurludur.

Kariyer

Olağanüstü insanlarla yapılacak temaslar hayatınızda ani değişimlere neden olacak. İlave işler ve başkalarının yükümlülüklerini sırtlanmak size bir yarar veya ödül sağlamayacaktır. Bununla beraber gereken dersleri almanız ve gelecek yılların olaylarına hazırlanmanız açısından bu tür işleri kabul etmeniz faydalıdır. İş yerinizi değiştirmek için olumlu bir yıl sayılmaz. Toplantı ve buluşmalar için Pazartesi ve Çarşamba günleri olumludur.

Yolculuk

Yılın ilk altı ayında yolculuklar için fırsatlar nadiren çıkacaktır. Ağustos ve Ekim ayları yolculuklar için olumludur.

Sağlık

Sıkı bir düzen uygulamak ve kendinizle ilgilenmek için zaman ayırmalısınız. Kozmik gücün size yardımcı olması ve enerjinizi takviye etmesi için yalnız olacağınız zamanları yaratın. Ruh halinizi önemseyin ve Mart, Mayıs, Eylül ve Kasım aylarında dengeli bir zihin barışını korumaya gayret gösterin. Bu zaman sürecinde sinirleriniz gerilebilir, kansızlık, başın ve boynun arka kısımlarında ağrılar göze çarpabilir.

 

Başa Dön

DOĞUMYILI TİTREŞİM SAYISI : 5 (Beş)

 

Yönetici : Merkür

Tema : Özgürlük, Sosyal genişleme, Yolculuk, Değişim, Cinsel zevkler.

Havadaki değişim özgürlük ve yolculuklar getirir. Hayatın yönetimi kolaylaşır ve çevrenizdeki değişimlere fiziksel ve ruhsal yönden adım uydurmanız mümkündür. Bu yıl hayatınızda büyük değişimler olacaktır. Sosyal temaslar ve çevreniz genişledikçe yeni heyecanlar ve serüvenler yaşanacaktır. Bu yıl Haziran ve Eylül ayında doğanlar ile her hangi bir ayın 5, 14, 23. cü günlerinde doğanlar sahne ışıkları altında olacaklardır.

Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

Cinsel alımlılık gezegeni Merkür yılın yöneticisi olduğundan karşı cins ile çeşitli ilişkiler ve deneyimler kazanmanız olasıdır. Cinsel yaklaşımınız sonraki birkaç yıl için giderek güçlenecektir. Kalben genç ve mutlu olan ve serüven arayan insanlara çekici geleceksiniz. Yumuşak ve titrek ışıkta parıldayan renkler giymek size şans verecektir. Mayıs, Haziran veya Eylül, Ekim aylarında ve 5, ve 6.cı günlerinde doğanlar için özellikle Ocak, Haziran, Ekim ve Aralık ayları ilişkilerde başarılı olacaktır. Yolculuk sırasında dostluklar kurmaya meyilli olacaksınız. Huzursuz ve sabırsız olduğunuzdan özgürlüğünüze karışan veya sizi dizginlemek isteyenlere karşı durmak istersiniz. Tartışmalara ve anlaşmazlıklara girmemeye özen göstermeli ve ateş yanan fırına atlamamaya gayret etmelisiniz. Yıl boyunca yapıcı genç insanlarla ilişkileriniz olumlu gelişecektir. Bu insanlar geleceğin neler istediğini ve gelişmenin yönünü kavramakta usta sayılırlar. Uğurlu renkleriniz beyaz, pastel ve parlak renkler olup özellikle gri olacaktır. Koyu ve parlak tonlardan sakınmalısınız. Platin veya gümüş üzerindeki elmas da sizin için faydalıdır.

Kariyer

Bilgiyi tazelemek için olumlu bir yıldır. Tüm öğrendiklerinizi yenilemek ve zamanının gereklerine uymak fayda getirecektir. Başkaları üzerinde yeteneklerinizi, çalışma şeklinizi ve deneyimlerinizi kullanarak fikirlerinizi satabilirsiniz. Kariyer başarınızı gerçekleştirmek ve değişimleri yapmak için uygun bir süreç sayılır. Duygularınızı kontrol altında tutarak enerjinizi akıllıca kullanmalısınız. Değişimler sizin yararınıza olduğu kadar başkalarına da faydalar sağlamalıdır. İlerlemenizde yardımcı olacaklar ile karşılaşmak ve işinizden en fazla yarar sağlamak için Çarşamba ve Cuma günlerini seçebilirsiniz. Mart, Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında iş bulma olanaklarını kullanabilirsiniz. İşinizde genişlemek ve başarı için beyaz ve gri renklerini giymelisiniz. Deneyimlerinizi ve çok yönlü becerilerinizi kullanarak harekete geçebilirsiniz. Eylül ayı pek çok değişiklik ve peşinde olduğunuz özgürlüğü getirecektir.

Yolculuk

Merkür hareket simgesi olduğundan kişisel zevkler ve meslek gereği olarak pek çok yolculuk gözükmektedir. Bu yolculuklar özellikle Nisan, Mayıs ve Eylülde zevkli ve heyecanlı geçecektir. Yolculuklarda heyecan verici ve romantik yerlerde serüvenler yaşamanız da olasıdır. İş gezilerinde yanınızda aşık olduğunuz insanın size eşlik etmesi zevk verecektir.

Sağlık

Ani kayıplar, skandaller, iftiralar, ve savurganlık size gerilimli anlar yaşatabilir ve sinirlerinizi patlatabilir. Kazalara, yangına ve savurganlığa karşı dikkatli olun ve spekülasyon konularında gözünüzü açın. Aşırı gerginlik ve sinir yorgunluğu yüzünden hastalanabilirsiniz. Gevşemeye ve sakin olmaya gayret gösterin. Ocak, Nisan, Ağustos, Ekim ve özellikle Kasım ayında risk taşıyan serüvenlere girmekten ve spekülasyondan kaçınmalısınız. Yaşamın her olayında sakinliğinizi ve sükunetinizi korumalısınız.

 

Başa Dön

DOĞUMYILI TİTREŞİM SAYISI : 6 (Altı)

 

Yönetici : Venüs

Tema : İlişkiler, Görev ve sorumluluk, Aile ve aşk.

Bu yıl özellikle ilişkiler ve aşk bakımından iyi bir yıldır. İş ortaklığında Venüs’ün olumlu etkisiyle başarılar elde edilir. Gezegen yılın başarılı ve verimli geçmesini sağlar. Romantizm gelişerek evliliğe kadar sürükleyebilir. Eğer evli iseniz zamanın çoğunu yuvada ve sevdikleriniz ile beraber geçirmeye yönlenirsiniz. Estetik anlayış güçlüdür ve güzellik yaşamın tüm alanlarında göze hoş gözükür. Böylece bir evden diğerine taşınabilirsiniz. Başka bir eğitim yapmak veya derece yükseltmek gibi uğraşlar size çekici gelir. Konferanslar, sosyal fonksiyonlar ve toplantılar için davetler alırsınız. Kişisellik düzeyinde bu yıl sanatsal tarafınızı geliştirmek ve yaratıcılıkta başarılı olmak girişimlerde bulunmalısınız. Mayıs, Haziran ve Ekim aylarında veya her hangi bir ayın 6, 15 ve 24 cü günlerinde doğanlar için bu yıl çok önemlidir.

Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

Gerçek aşkı bulmak ve ebedi eşinizi seçmek için çok olumlu bir yıldır. Aynı zamanda nişanlanmak, evlenmek ve hamilelik için en uygun zamandır. Negatif yanını düşünürsek yeni bir ilişki yüzünden ayrılmanın meydana gelmesi veya çocuk düşürmenin ortaya çıkması da söz konusudur. Sorumluluklar ve bunların taşınması yılın önemli etkileri arasındadır. Hizmet ve görev anlayışı yuvadaki mutluluğun anahtar kelimesidir. Sevmek ve uyum sağlamak için pek çok fırsat çıkacaktır. Uyumsuzluğun ortaya çıkmasına fırsat vermezseniz para ve sağlıkta da olumluluk göze çarpacaktır. Talihli olmakta mavi giysiler rol oynar. Altın üzerine elmas takılarda şans verir. Mayıs ve Ekim aylarında doğanlar ile ayın 6, 15 ve 24. de doğanlar için olumlu bir yıl sayılır.

Kariyer

Geçmiş yıllardaki çalışmalarının onayı maddi kazançlar verecektir. Sizin için pek çok övgü ve temenni işitmek olağan olacaktır. Elinizdeki olanakları ve yeteneğinizi konfor, lüks ve rahatlık sağlayacak uygulamalara çevirebilirsiniz. Hizmet işlerinden olumlu sonuçlar elde etmek için Cuma ve Perşembe günleri uğurludur. Şubat, Nisan, Ağustos ve Eylül ayları ile3, 6 ve 9.cu günler bereketlidir. Yaratıcılık yeteneklerinizi en üst seviyede kullanmanız, karşı cins ile iyi ilişkiler kurmanız ve yüksek mevkilerdeki insanlarla tanışmanız için güzel bir yıldır.

Yolculuk

Aileniz veya aşık olduğunuz insan ile birlikte bir tatil yöresinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Ailevi nedenler yüzünden, evlilik, nişan, doğum, hastalık vb gibi olaylarda pek çok defa yolculuk yapmanız gerekecektir. İş alanlarında ise fuarlar, sergiler ve konferanslar size yolculuk yaptırabilir. Mart, Nisan, Eylül ve Aralık ayındaki olculuklar olumlu sonuçlar verecektir.

Sağlık

Vücudun üst bölümlerini etkileyen gerginlikler göze çarpmaktadır. Burun, boğaz, bademcik, ciğerler, göğüs veya kalp listenin baş tarafındadır. Yaşlanmak, yaşlı görünmek, kilo almak bu yılın özellikleri içindedir. Düzensiz nefes alma sorunlarını ciddiye almalısınız. Güneş ışığı, temiz hava ve yürüyüşler size faydalı olacaktır. Kilo yapıcı ve sebzeye dayanmayan yemeklerden kaçının. Mart, Temmuz, Eylül ve Aralık aylarında sağlığınızın değişimlerine dikkat edin.

 

Başa Dön

DOĞUMYILI TİTREŞİM SAYISI : 7 (Yedi)

 

Yönetici : Neptün

Tema : İçsel gelişme ve büyüme, Kendinin farkında olma, Kendini keşfetme.

Bu yıl kişisel hayatınıza ve içsel gelişmenize özel bir dikkat harcayacaksınız. Geçmişteki davranışlarınızı şimdiki durumunuz ile birlikte analiz etmeye önem verecek ve gelecekteki hedeflerinize ulaşmak ve arzularınızı gerçekleştirmek için kişisel ihtiyaçlarınızı göz önünde tutacaksınız. Kendinize ait sakinliği arıyorsunuz ve bu nedenle gürültüden ve kargaşadan uzak kalmaya bakacaksınız. Arzu ettiğinizin peşinde koşmaktan ziyade, ruhsal olarak gerçekleşmesini istediğiniz ve hayalinizde canlandırdığınız amaçlarınıza ulaşmayı başaracaksınız. Gizli olanlar ve yüzeyin altında kalanlar gerçek ışığına çıkacaklar, hem sizin hem de başkaları için aydınlatacakları durumlar sayesinde dürüstçe ve gerçekçi bir açıdan yaşamı değerlendirmeyi başaracaksınız. Eğer Mart veya Temmuz ayında yahut her hangi bir ayın 7, 16, 25 ci günlerinde doğmuş iseniz bu yıl sizin için çok önemli olacaktır. Kişilik yılınızda olduğu gibi bu yıl da kişisel hataları yapmamak ve değerlerinizi yükseltmek bakımından olumlu girişimleriniz görülecektir. Sabır, dikkat, çalışma, inanç ve denge gerek duyduğunuz şeyleri çekmenize yardımcı olacaktır. Hayat sizden doğruyu ve gerçekçi yaşamayı ve bilgilenmeyi istemektedir. Dinlenme ve sakinlik yılıdır. Sağlığınızı korumalı ve vizyonunuzu genişletmelisiniz. Ruhsal yapınızı ayarlamak için zihinsel bir ev temizliği zamanıdır. Karışıklık ve kargaşa hissinden, baskı altında kalmaktan ve utanç duymaktan sakınmalısınız. Yedi kişilik sayılı yıl iç gözlemsel bir yıl olmayı işaret etmektedir. Çok hızlı ve aktif yıllar arasındaki dinlenme ve düşünme zamanıdır.

Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

Romantizm veya aşk için olumlu bir yıl değildir. Bu yıl içinde başlayan bir aşk ilişkisi uzun süreli ve kalıcı bir karakter göstermez. Romantizmde istenen şeyi elde etmenin en iyi yolu ideal eşinizi gözünüzde canlandırmanız ve bilincinizi buna göre yönlendirmenizdir. Hayal edilen eşe kavuşmak için bir çeşit terapi yöntemidir. Mart veya Temmuz ayında doğanlar ile ayların 2,7 veya 4.cü günlerinde doğanlar için arkadaşlık ilişkileri ve romantik amaçlar daha başarılı ve verimli olacaktır. Ocak, Nisan, Ağustos ve Ekim aylarında gelişmelere dikkat edin. İş, ev veya ilişkilerde insanlar size mantıksız gözükebilir. Anlaşmazlıklarda dürüst ve çözümcü davranarak başarı sağlayabilirsiniz. Başkalarına engel olmaktan kaçınarak işlerini yapmalarını ve yollarında ilerlemelerini sağlayınız.

Kariyer

Hüner, yetenek ve deneyimlerinizin farkına varmak, hayatın gerçek amacını anlamak yolunda iki olay meydana çıkabilir : İşinizden uzunca bir süre ayrı kalacağınız bir dinlenme periyodu veya emeklilik. Yeni keşifler veya başlangıçlar için Ocak, Mart, Temmuz, Ağustos, Ekim ve Aralık aylarında Pazartesi ve Cuma günlerini denemelisiniz.

Yolculuk

Zihninizi, ruh ve bedeninizi sakinleştirici ve yatıştırıcı olarak deniz sahillerine ve kırlara yolculuklar yapabilirsiniz. Başka uluslar ve kültürleri ile kaynaşabilir ve ilginç ilişkiler kurabilirsiniz. Şubat, Nisan, Haziran ve Kasım aylarında egzotik yolculuklar çıkabilir.

Sağlık

Üzüntü, kızgınlık, dayanaksızlık ve sorunlar sağlığa zararlı etkiler yapabilir. En iyisi zihin barışını sağlamak ve üzüntüden uzak kalmaktır. Şubat, Haziran, Ağustos ve Kasım aylarında kozmik enerjinizi yenilemeniz gerekebilir. Zihinsel zorluklardan dolayı deri sorunlarınız, mide hastalıkları ve gece terlemeleri görülebilir.

 

Başa Dön

DOĞUM YILI TİTREŞİM SAYISI : 8 (Sekiz)

 

Yönetici : Satürn

Tema : Maddi başarılar, Yönetim, Güç, Kazanma, Kariyer.

Kariyer başarıları için çok önemli bir yıldır. Eğer hayatta büyük olaylar başarma şansınız verilmişse yıl içinde bunun semeresini görürsünüz. Son geçen dört sene içinde periyodik olarak bu zirveye ulaşmak için hazırlandınız. Özellikle paranın söz konusu olduğu durumlarda gerçekçi ve sorumluluk duygusu içinde nasıl bağımsız ve özgürce davranacağınızı öğrendiniz. Bu yıl özellikle her hangi bir ayın 8, 17 ve 28.ci gününde ve Ocak ve Ekim ayı doğumlular için mükemmel geçmeye adaydır. Çalışmalarınızın ve gayretlerinizin karşılığı para olarak size dönecektir. Bunlar geçmişteki karmik olguların borcudur. Başkalarına verdiğiniz paraları geri alacaksınız. Davranışlarınızda pratik ve yaklaşımlarınızda olgun davranmalısınız. Küçük hedeflerden ziyade büyük amaçların peşinden koşun. Yönetici Satürn disiplin gezegenidir. Bu nedenle çalışın ve karşılığını almakta ısrarcı olun. Ruhunuzu dizginleyin ve enerjinizi yapıcı yönde kullanarak hedeflerin peşinden yürüyün. Bağımsızlığın şifresi organizasyon olacaktır. Eylül ayı bu sürecin en verimli ve heyecanlı zamanı olacaktır.

Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

İş hayatında olduğu gibi sert bir yönetici olmayın. Sert ve hakim olmaya çalışmak ilişkilere ve sağlığa zarar verebilir. Aşırı duygusal olmaktan kaçının ve başkaları hakkında gerçekleri göğüsleyin. Başkaları ile işbirliğine girer ve yardımcı olursanız daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Aksi halde kendinizi bir buzlukta donmaya bırakılmış görebilirsiniz ! Başkaları sizin karşınızda olsa bile siz dimdik ayakta durmayı sağlayın. Evinizi taşımak isteyebilirsiniz ama bunu ileri tarihe değiştirin. Bu yıl evlilik ve çocuklar açısından olumludur ama negatif tarafı da boşanma getirmesidir. Doğum tarihleri 8 veya 6 olan insanlar size şans getirir. Bundan başka yüksek mevkide olanlar, yaşlı insanlar ve etkili kişiler size fayda sağlayacaktır. Bunlarla yakınlık kurmaktan kaçınmayın. Koyu mavi ve siyah renkli giysiler özellikle Mart, Temmuz ve Aralık aylarında fayda sağlayacaktır. Şans için mavi safir takın. Bu yıl kırmızı renkten uzak durmalısınız.

Kariyer

İş hayatı olarak güzel bir yıl. İşten başarı kazanmak ve iyi para sağlamak mümkündür. Ev hayatında işinizde ve alım satımlarda zayıf tarafları ortadan kaldırmayı ve sağlam noktalara bağlanmayı başarabilirsiniz. Bu konuda kabiliyetlerinizi aşırı büyütmemek önemlidir. Aşırı maddi olmak yerine gücünüzü kullanmayı denemelisiniz. Kasım ayı size eski işler için yeni bir soluk verebilir. Maddi ve manevi olgular arasında kurulacak denge size başarı ve bağımsızlık getirebilir. Talihli olmak için Cumartesi, Perşembe ve Cuma günlerini deneyin. İş girişimleriniz Şubat, Haziran ,Eylül ve Kasım da olağan üstü olacaktır.

Yolculuk

Bu yıl yapılacak yolculuklar son derece başarılı ve verimli olacaktır. Buna karşın eğlence için gezi yılı değildir. Yolculuklar alım satım işleri, kanuni gerekçeler veya vefat olayları nedenlerine bağlı olacaktır. Bir iş başarısının ödülünü almak üzere bir yolculuk fırsatı çıkabilir.

Sağlık

Yalnızlık ve depresyon sağlığı etkileyebilir. Sinirsel gerginlikler baş ağrısı, karaciğer sorunları, kabızlık, kan ve ifrazat organları sorunları verebilir. Diz ağrıları, diş ağrıları ve kemik sorunları ortaya çıkabilir. Bu yıl içinde bir sakıncada hasta olduğunuzda yanlış ilaç tedavisinin mümkün olmasıdır. Dengenizi ve uyumu sağlamak için diyet yapmak, iradenize hakim olmak ve düzenli yaşamak gerekecektir. Sindirim sistemi Ağustos ayında bazı sorunlar çıkartabilir. Ocak , Mayıs ve Ekim aylarında sağlığınıza azami özeni göstermelisiniz. Bu yıl sebzeye dayalı yemek listesi sizi canlı ve sağlıklı tutacaktır.

 

Başa Dön

DOĞUM YILI TİTREŞİM SAYISI : 9 (Dokuz)

Yönetici :Mars

Tema : Tamamlamak, Tatmin edici rüyalar, Ayrılma ve Sonlandırma, Uzun Yolculuklar.

Bu yıl bir periyodun sonudur ve tüm iş ve olaylarınızda ister kişisel ister profesyonel olsun, bir tamamlama sürecidir. Elinizden geldiğince anlayışlı, sevecen, toleranslı ve iyimser olmaya çalışmalısınız. Çünkü bu bir hümanist yıldır. Karşılığını beklemeden vermek ve bir ödülü gözetmemek insan ilişkilerindeki başarınızın anahtarı olacaktır. Kozmik olarak hayatınızın tüm evrelerinde yetecek kadar ödüllendirilmiş olacaksınız. Durgun ve değişmeyen olayları bırakmak, kötü huylardan kurtulmak ve yanlış olandan ayrılmak gelecek yıl oluşacak yeni başlangıçlar için önemli bir adım olacaktır. Büyük sorunlara önderlik edeceğini bildiğiniz olgulara son vermek ve sonucu sağlamakta çaresiz durumlardan uzaklaşmak gerekmektedir. Olumlu yönden amaçlara ulaşmak ve arzuların tatmin olduğunu görmek yılıdır. Bu bakımdan süren olayların başarılı sona erdirilmesi için iyi bir zamandır ama yeni bir girişim veya serüven için uygun periyot değildir. Son dokuz yılın çabaları ve gayretleri için ödül kazanmak ve karşılığını görmek zamanıdır. Yılın sonunda yeni fırsatlar ve talih kapıları açılacaktır. Nisan ve Kasım ayında doğanlar için veya her hangi bir ayın 9, 18 ve 27.ci gününde doğanlar için mükemmel geçecek bir yıl olacaktır.

Aşk-Arkadaşlık-İlişkiler

Yıl son derece dramatik ve duygusal olduğundan aşk maceraları sizin dikkatinizi başkalarının üzerine çekecektir. Eğer başınızda böyle bir olay yoksa olması için fazla istekli olmayacaksınız. Yıl egosuz davranma ve başkalarını düşünme yılı olduğundan talihiniz veya ödülünüz başkalarına yardımcı olmaktan doğacaktır. Bu yıl yeni insanlara ve ilgi alanlarına yönelecek ve eskilerden uzaklaşacaksınız. Eğer sevdiğiniz insan özgürlük istiyorsa ona nefes alacak bir alan bırakın. Böylece olumsuz bir sonuçtan kurtulmuş olursunuz. Karşı cins ile ilişkilerinizde evrensel düşünün, ön yargısız davranın ve kültürel bağlar oluşmasına karşı çıkmayın. Kozmik olarak, Nisan ve Kasım aylarında doğanlar veya ayın 9,3,6 veya 1.ci gününde dünyaya gelenler sizin için daha faydalı ve yardımcı olacaklardır. Kızıl fesleğen, kırmızı ve pembe renkli giysiler size şans getirecektir. Siyah, kahve rengi ve sarı renklerden uzak durmalısınız. Altın üzerine yakut taşı talih verir. Romantizm Şubat, Haziran ve Kasım aylarında oldukça yüksek olacaktır. Bu yıl geçmiş yıllarda yardımcı olduğunuz insanlardan karşılığını bekleyebilirsiniz.

Kariyer

Kariyer bakımından tam olarak tatmin olma yılıdır. Tüm amaçlarınıza ve içten beklediğiniz arzularınıza ulaşmanız olasıdır. Evrensel düzeyde ilişkiler, seminer ve konferanslar talih getirecektir. Yanınızda çalışanlar veya iş arkadaşlarınızla kuracağınız olumlu ilişkiler başarı sağlayacaktır. Toplantı ve buluşmalar için Salı ve Perşembe günleri uğurludur. Ödül toplamakta duraksamayın ama gelecek dönemi ilgilendiren bir sözleşme veya kontratı Eylül ayının sonuna kadar imzalamayın. Felsefe ve okült çalışmalar faydalı olacaktır.

Yolculuk

Temmuz ayında bir tatil yapabilirsiniz. Bu doktorun önerisi üzerine gerçekleşebilir. Siz veya size gelen birisi deniz aşırı bir yolculuğu göstermektedir. Daima tanışmak istediğiniz birisi ile veya tanınmış birisi ile karşılaşmak bir yolculukta oluşabilir. Mayıs, Eylül ve Ekim aylarında bulunduğunuz yerden uzaklaşmanız daha kolay olacaktır.

Sağlık

Agresif ve tartışmalardan uzak durun. Böylece sinir gerginliğinden kurtulursunuz. Soğuktan sakının. Keskin aletler ve bıçak kullanırken kaza yapabilirsiniz. Yangın tehlikesi de sizin için dikkat çekicidir. Özellikle sigara içenlerin buna çok dikkat etmeleri gerekir. Sabırlı olmanız sağlığınıza olumlu etkiler yapacaktır. Bu yıl Nisan, Haziran ve Eylül aylarında sağlık titiz bir gözetim gerektirecektir.

 

Başa Dön