Tüp  Bebek  İçin   Astrolojinin   Rolü

 

 

TÜP  BEBEK  SAHİBİ  OLMAK  İSTEYEN  BİR  ANNE  TIP  YARDIMI  ALIR  AMA  ÇOCUĞUN  TUTMASI   İÇİN  YİNE  ASTROLOJİ  GERÇEKLERİ  SAHNEYE  ÇIKACAKTIR  !

 

 

Çocuk sahibi olmasında biyolojik sorun olan bir Kadın için son çare Tüp bebek için baş vurmak olacaktır. Bu konuda sorunların kaynağını gösteren Vedic astroloji işaretleri vardır. Çocuk temsilcisi gezegen (Putrakaraka) Jüpiter Doğum haritasında (Rashi) burcun ilk ve son derecesinde yerleşirse çocuk sahibi olmak için sorunlar vardır. Eğer Kadın haritasında Kshetra Sphuta (yumurtalık verimi) zarar görüyorsa tüp bebek denemesi bir çözüm olacaktır. Ancak tüp bebek için uygun zaman seçilmelidir. Hamile kalmak için uygun zaman ne kadar önemli ise tüp bebek tutması için benzer olgular geçerlidir. Burada tüp bebek denemesi yaşayan iki anne adayı için başarı ve başarısızlıkların nedenlerini göstereceğiz. Böyle bir çalışma dünya astroloji kaynakları içinde görülmüyor. Bu bakımdan Astrolog Yücel Sügen önemli bir konuyu aydınlatmaktadır.

 

Aşağıda görülen Rashi-1 haritası 14 Kasım 1969 tarihinde doğan bir kişiye ait olup diğer doğum koordinatları kimliği saklı tutmak için verilmemiştir. Tüp Çocuk denemesi yapan kişinin açıklamaları şöyledir : "Tüp bebek yöntemi ile hamile kalmış bulunmaktayım. Yumurtaların toplanma tarihi 08 Nisan 2009 saat; 10.00 -11.30 gibi, döllenmiş yumurtaların yerleştirilme tarihi ise 10 Nisan 2009 saat : 09.00 - 10.00 dur

 

BALIK

7.Ev

 

KOÇ

8.Ev

SATÜRN

Kshetra

 

T.MERKÜR

BOĞA

9.Ev

   

 

İKİZLER  

  10.Ev

  

 

BALIK

9.Ev

 

KOÇ  

10.Ev

MARS

 

BOĞA  

11.Ev

RAHU

 

İKİZLER

12.Ev

GÜNEŞ MERKÜR

Kshetra

KOVA  

6.Ev

RAHU

 

 

 

Doğum Haritası-1

 

Rashi

 

14 Kasım 1969

 

   YENGEÇ

    11.Ev

   

KOVA  

8.Ev

 

 

 

Navamsa Haritası

      

YENGEÇ

Yük.Burç

1.Ev

SATÜRN

 

OĞLAK  

5.Ev

MARS

ASLAN  

12.Ev

KETU

 

OĞLAK

7.Ev

VENÜS

ASLAN  

2.Ev

YAY

  4.Ev

AY

 

AKREP

3.Ev

 

TERAZİ

2.Ev

VEN MER

GÜNEŞ

JÜP 0.28˚

BAŞAK

Yük.Burç

1.Ev

 

YAY

6.Ev

 

AKREP

5Ev

AY

KETU

TERAZİ  

4.Ev

JÜPİTER

BAŞAK

3.Ev

 

Vedic Rashi horoskopunda Jüpiter 0.28 derecede olduğundan çocuk için sorun verecektir. Çocuk evi olan 5.Ev (Oğlak) içinde zararlı 8.ev yöneticisi Mars yerleşmiştir. 5.Ev yöneticisi Satürn düşüşte olduğu Koç burcunda ve zararlı 8.evdedir. Böyle bir harita tıp alanında gelişmelerin olmadığı çağlarda kesin olarak çocuk vermezdi. Çocuk konusunda umut verecek tek işaret Rashi ve Navamsa haritalarında aynı burçlarda yerleşen Jüpiter'in "Vargottama" gücünde olmasıdır. Ancak harita "KP  Bhava (Krishnamurti Paddhati)  ev sistemi " ile hazırlanmış olup Eşit Ev sistemi veya "Sripati Bhava" sisteminde yapılsa Jüpiter Rashi'de ev değiştirip "Vargottama" olmaktan çıkacaktır. Bu durumda harita sahibi kadın için "Kshetra Sphuta" (Yumurtalık verimi) analizi yapacağız.

 

Jüpiter Boylamı = 180.28

Mars Boylamı     = 283.17

Ay Boylamı        = 263.53

 

Toplam             = 726.98 = Kshetra Sphuta = 7º Koç Burcu (Erkek) bulunur. Bu yerleşimin Navamsa haritasındaki yeri "İkizler" (Erkek) olarak ortaya çıkar. Kadın haritasında Kshetra Sphuta yerleşimleri erkek burçlarda çıkarsa biyolojik olarak hamile kalma sorunu vardır. Bu durumun çocuk vermesi ancak Jüpiter görünümleri ile olur. Rashi'de Kshetra Sphuta (Koç) Jüpiter görünümü alıyor. Navamsa'da Kshetra Sphuta Jüpiter görünümü alıyor. Şu halde uygun zamanda döllenen  kadın yumurtası çocuk verecektir.

 

Kadın yumurtasının döllenme zamanında yaşanan Dasa  "Rahu-Venüs" olarak olumludur. Rahu, Jüpiter'den görünüm alıyor ve Venüs Jüpiter ile birlikte yerleşmiştir. Döllenme zamanında T.Merkür Rashi'de Koç burcundan geçerken Kshetra ile görünüm yapıyor. Merkür faydalı gezegendir. Bu sırada  "Aswini" nakshatra içinde olup "Parama Mitra" (İyi dost) Tara içindedir ve olumludur.  Ayrıca T.Merkür "Vedha" (perdelenme) almıyor. Navamsa'da İkizler burcundaki Kshetra transit gezegenlerden zararlı görünüm almıyor. Çocuk temsilcisi Jüpiter transit olarak  "Dhanistha" nakshatra içinde olup "Kshema" (Varlık) gibi olumlu Tara içindedir. İşte böyle yerleşimler çocuk sahibi olması çok zor olan bir kadının tüp bebek yöntemi ile hamile kalmasına neden olmuştur.

 

Batı tipi Doğum horoskopunda yumurtanın döllenme zamanında T.Chiron ile N.Jüpiter arasında üçgen (trine) görünüm vardır. Batı astroloji sisteminde hamile kalma zamanı için mükemmel bir işarettir.

 

Tüp  Bebek  Yönteminin  Başarılı  Olmadığı  Bir  Örnek

 

Aşağıda verilen Rashi-2  ve Navamsa haritaları tüp bebek denemesinin başarılı olmadığı bir Kadın için hazırlanmıştır. Başvuru sahibi mesajında şunları yazmıştır : "6 Kasım'da benden alınıp, 7 Kasım'da embriyo oluşturulan ve 9 Kasım'da bana transfer edilen 3 embriyo tutunamadı ve başarısız oldu. Geride kalan diğer 3 dondurulmuş embriyo'nun bana transfer edilmesi için en iyi zamanlama hangisidir ?"

 

BALIK

8.Ev

KOÇ

9.Ev

SATÜRN

BOĞA

10.Ev

AY

   

İKİZLER  

  11.Ev

  

BALIK

6.Ev

GÜNEŞ

VENÜS

 

KOÇ  

7.Ev

KETU

 

BOĞA  

8.Ev

 

İKİZLER

9.Ev

 

 

KOVA  

7.Ev

RAHU

 

Doğum Haritası-2

 

Rashi

 

12 Aralık 1970

 

   YENGEÇ

    12Ev

    Kshetra

T.MARS

T.AY

KOVA  

5.Ev

 

 

Navamsa Haritası

      

YENGEÇ

10.Ev

JÜPİTER

 

OĞLAK  

6.Ev

ASLAN  

Yük.Burç

1.Ev

KETU

 

OĞLAK

 4.Ev

MARS

 

ASLAN  

11.Ev

YAY

  5.Ev

MERKÜR

 

AKREP

4.Ev

GÜNEŞ

JÜPİTER

0.19˚

TERAZİ

3.Ev

 

BAŞAK

2.Ev

MARS

VENÜS

YAY

3.Ev

 

AKREP

2.Ev

SATÜRN

TERAZİ  

Yük.Burç

1.Ev

RAHU

 

BAŞAK

12.Ev

AY-MER

Kshetra

T.SATÜRN

 

Yukarıda görülen Rashi'de Çocuk temsilcisi Jüpiter 0.19 derece Akrep burcunda yerleşerek çocuk sahibi olmakta sorun vermektedir. Aslında gezegen Çocuk evi (5.Ev-Yay) yöneticisi olarak köşe evdedir ve "Rajayoga" gücündedir ama Sripati Bhava'da 3.eve geçerek yine sorun işareti olacaktır. 5.Ev faydalı gezegen Merkür'ü barındırıyor fakat Mars ve Ketu'dan görünümler alarak zarar görüyor. Harita çocuk sahibi yapmakta sorunlar gösterdiğinden "Kshetra Sphuta" (Yumurtalık verimi) analizi yapacağız.

 

Jüpiter Boylamı = 210.19

Mars Boylamı     = 190.29

Ay Boylamı        =  57.13

 

Toplam             = 457.61 = Kshetra Sphuta = 7.61º Yengeç Burcu (Dişi) bulunur. Bu yerleşimin Navamsa'daki yeri Başak (Dişi) burcudur. Kshetra Sphuta yerleşimleri kadın haritasında dişi burçlarda olursa verimlidir. Bu durumda görünümlerine bakmak gerekiyor.  Rashi'de, Kshetra'dan sonraki 5.evde Güneş yerleşmiş. Navamsa'da aynı pozisyonda Mars yerleşmiş. Böylece yumurtanın dölenme sorunu yani biyolojik bir sorun ortaya çıkıyor. Bunun çözümü tüp bebek olacaktır. O halde neden tüp bebek denemesi başarısız olmuştur ?

 

Döllenen embriyonun yerleştirme zamanında yaşanan Dasa "Satürn - Satürn" görülüyor.  Satürn Navamsa'da Jüpiter'den görünüm alıyor. Bu durumda Satürn Dasa çocuk için olumsuz sayılmaz.  Gerçi Satürn Rashi'de düşüş bucunda (Koç) ve Navamsa'da düşman burçta (Akrep) yerleşmiş olup zarar görmektedir ancak bulunduğu Nakshatra yöneticisi Venüs olduğundan çocuk verecektir. Bunları sınadıktan sonra operasyon zamanındaki etkili transitleri incelemek gerekiyor.

 

Rashi'de Kshetra Sphura burcundan T.Mars ve T.Ay geçiyor. Mars 1.derece zararlı gezegendir. Ay faydalı gezegendir fakat  bulunduğu "Aslesha" nakshatra'da  "Pratyak" (Engeller) Tara içindedir. Ay  Vedha (perdelenme) görünümü alıyor. Bu durumda operasyon zamanı Rashi haritası için olumsuzdur.  Navamsa haritasında da Kshetra Sphuta üzerinden T.Satürn geçiyor. Gezegen ayrıca Rashi'de N.Jüpiter ile görünüm yaparak kısıtlıyor. Böylece operasyon zamanı olarak uygun periyot olmadığı anlaşılıyor.

 

Aynı olaya ait Batı tipi Doğum haritasında  operasyon zamanında T.Jüpiter ile N.Satürn arasında sert kare açı olduğu görülüyor. Batı haritasının 5.evinden (Çocuk) geçen T.Jüpiter için son derece kötü bir durumdur !

 

Bu sayfada verilen örneklerin tıp olanakları açısından ifade ettikleri anlam da ilginçtir. Başarılı olan tüp bebek operasyonu Türkiye'de ve başarısız olan operasyon Amerika'da yapılmıştır. Bize göre operasyonun sonucunu astroloji verileri gösteriyor ama tıp başarısı konusunda  farklı görüşler ileri süren insanlar da olabilir !


©  2009 Yücel Sügen - Astromistik