ASTROLOG  YÜCEL  SÜGEN  &  ÖZLEM  SÜGEN   KİMDİR   ?

Denizci ve serüvenci bir gezgin olan Yücel SÜGEN, hayatının büyük bölümünü dünyanın pek çok ülkesinde yabancı kültürler içinde geçirmiştir. Astroloji alanında Türkiye'de en fazla  ve türde kitaplar yazmış ve mistik bilimin benimsenmesinde önemli bir rol oynamıştır.

 

Astroloji eserlerinde gezilerin,gizemli olayların ve derinlemesine yapılmış analizlerin okurları sarsan sonuçları açıklanır. Bu şekilde astrolojinin  bilgi kadar dünyayı ve insanları tanımak olduğu gösterilir. 

 

Yücel Sügen, "İşlevsel astroloji" adını verdiği bir ekolün uzmanıdır. Yabancı lisandan kelimeler alarak insanların anlamadığı lisanı konuşan astrologlar gibi yaşadığı toplumun dışına düşmez. İnsanların anlayacağı ve kabul edeceği tanımlamalar yapar.

 

Yücel Sügen, ele aldığı konuyu işlerken masa başı çalışmasından önce kültürlerin yoğrulduğu özel mekanlarda bulunur. Örneğin, "Mistik Hint Astrolojisi" eserini yazmadan önce Hindistan'a gider, Çin Astrolojisini Şanghay'da araştırır.

 

    Yazar,  İstanbul'da dünyaya gelmiştir. YDO ve İTÜ Denizcilik Fakültesinde Öğretim üyeliği yapmış ve Kaptan olarak görev yaparken eğitimde kullanılan çeşitli eserler kaleme almıştır. Kitapları halen denizcilik eğitiminde kullanılmaktadır. Bunlara ilaveten dört romanı ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır. Kaptan Yücel Sügen, TC.Ulaştırma Bakanlığı tarafından "NATO Denizcilik Uzmanı" görevine atanmış ve Türkiye'yi Nato toplantılarında temsil etmiş bir denizcidir. Yücel Sügen'in oğlu Fırat Sügen de Uzak Yol Kaptanıdır ve Nato uzmanı olarak görev yapmıştır.

 

 Yücel Sügen, "Astromistik" sitesinin yazılarından animasyonlarına kadar tüm yazım ve teknik işlerini yapmış ve astroloji alanında çeşitli bilgisayar programları hazırlamıştır.

 

     Yücel Sügen'in astroloji kitaplarını ve astroloji programlarını  Astroloji Kaynakları sayfasında görebilir ve bilgi alabilirsiniz.

 

     Astrolog Yücel Sügen 1999 Yılından beri astroloji eğitimi verdiği ve asistanı olan Özlem Mertcan ile 29 Nisan 2006 tarihinde İstanbul'da evlenmiştir. Sügen ailesi  İstanbul ve Teos'taki  (İzmir) evlerinde dönüşümlü olarak yaşamakta ve astroloji çalışmalarını  birlikte yürütmektedir.

 

 

 

 

 

www.astromistik.com web sitesi Sügen'lerin çeşitli makale ve araştırma yazıları ile astroloji dünyasının en fazla renkli ve ilgi çeken köşesi olmuştur. Batı astrolojisi, Vedic Astroloji, Horary Astroloji ve Magi Astroloji alanlarının hepsinde uzman ve söz sahibi astrologları dünya astroloji yazarları arasında görmek çok zordur.

 

     Özlem SÜGEN, astro numeroloji alanında çarpıcı ve  başarılı yenilikler yaparken aynı zamanda Türkiye'nin en başarılı Bayan Vedic Astrolog'u olmuştur. Sügen'lere aşağıdaki eposta adreslerinden  veya verilen tel no.dan ulaşabilirsiniz.

 

astromistik@astromistik.com

yucelsugen@astromistik.com

ozlemsugen@astromistik.com 

astromistic@astromistik.com

Tel. 0505 3737070   (Whatsapp)

 

 

Yücel SÜGEN, Gölcük'te Deniz Yedek Subay eğitim günlerinde

efsane YAVUZ  (Goeben) Savaş gemisinin ana güvertesinde

 

 

Kpt Yücel Sügen ile Oğlu Fırat 2.Kaptan iken gemide birlikte

 

 

 

 

Kaptan Yücel Sügen Astroloji felsefesini şöyle dile getirmektedir :

"Astroloji; bizi yaratan gücün hayatımızı yönetme tekniğini açıklayan bir bilimdir.

Astroloji öğrenmek bu nedenle Tanrının lisanını anlamaktır. "

Özlem Sügen 2 yaşında

Yücel Sügen 7 yaşında, annesi ve kız kardeşi ile çekilen bir fotoğrafta