ÖZGÜR    İRADE   OLSAYDI....

 

       Özgür irade olsaydı 2006 yılının sonunda Saddam idam edilmezdi ! Öyle olsaydı Saddam gibi insanlar zaten dünyayı ele geçirmiş olurdu.  Kaos, Yunan mitolojisinde  zaman tanrısının  iki çocuğundan birisidir ve hayatı karıştırmaktır görevi. Eğer özgür irade olsaydı Kaos için şenlik olurdu hayat. Zira kadere tanrısal bir yön çizilmezdi ve güçlü olan her şeyin sahibi olurdu. Oysa, mitolojide Tanrılar insanı bir gün şımartırken başka bir gün cezalandırırlar. Kimse geleceğini garanti edemez ve bu bir yazgı kuralıdır. O halde özgür iradenin olmaması Kaos için bir engeldir !

 

       2006 Yılının sonunda, Irak'ta  Kurban bayramı namazından önce Saddam idam edildi. Bu konuda pek çok açıklama ve haber yayını yapıldı. Saddam,  Irak gibi petrol damarının üstündeki bir ülke yerine Afrika'nın ücra bir ülkesinde diktatör olsaydı sonu gene böyle olur muydu ? Kuşkusuz hayır diye yanıtlayacağız. O halde zenginliği kontrol edenin kaderi daha tehlikeli ve oynak oluyor demektir. 1989 Yılında yerle bir olmuş Basra'da Panama bayraklı bir gemiyi kurtarmak için uğraşırken Saddam'ın askerleri tarafından az kalsın tutuklanıyordum. Orada yaşadıklarımı düşünürken bir gün Saddam'ın sonunun böyle olacağını görebildiğimi anlıyorum. Savaşlar sırasında Irak, İran ve sonra da Kuveyt'te  bulundum. Korkunç olaylara şahit oldum. Çöllerde esirlere neler yapıldığını izledim. Bu gün insanın genleri ile oynanmadıkça değişmeyeceğini ve her devirde facialar yaşanacağına olan inancım böyle pekişti.

 

       Basra'da bir gemi işi için özel bir izin alarak bulunuyordum. Aslında bir akrabam Saddam'ın büyük oğlu Udey ile bir sorun yaşamıştı. Gece kulübünde patronun eşi olan güzel bir kadını alıp götürmek isteyen Udey'e akrabam karşı çıkmıştı. Bunun cezası da ertesi gece tutuklanması ve savaşta mayın tarlasını temizleme görevine verilmesi olmuştu. Mayın tarlasından sağ dönen olmadığından ölümü bekliyordu ! Basra'dan bir yolunu bulup Bağdat'a gidecek, akrabam ile görüşme yolu bulacak ve sonra da onu Irak'tan kaçıracaktım. Burada anlatması uzun sürecek bir serüven yaşayarak Bağdat'a gittim. Akrabam için sahte bir doküman hazırlayıp  çeşitli askeri kontrol noktalarından geçerek gemiye ulaştık. Son noktada bizden şüphelenen askerler tutuklamak istediler. Bundan kurtuldum ama o gün tutuklansaydık cezamız idam olacaktı ?

 

       Saddam ve hayatı benim için her zaman ilginç bir konu olmuştur. Onun adeta nefesini izledim. Basra'dan gemi ile hareket ettikten sonra Süveyş kanalı yolu ile Akdeniz'e çıkana kadar Saddam'ın bizi yakalatacağını düşünen akrabamdan bana da paranoya dalgası geçmişti. Onun Irak halkına saldığı korkuyu anlamak kolay değildir. İstanbul'a geldikten sonra, TC vatandaşı olduğu halde yıllarca kaçırılacağını düşünerek yaşadı. Sanırım Saddam'ın tutuklanmasına kadar rahat nefes almamıştır. 

 

       Aşağıda Saddam'ın Vedic doğum horoskopu (Rashi) ile Navamsa haritası görülmektedir. Saddam gibi insanların da kozmik kaderde görevleri olduğuna inanmalıyız. Kendinden daha güçlü olanların çekim gücü altında yaşayanlar daha nice diktatörler yaratacaktır. Buna karşı bizim sigortamız ise özgür iradenin olmaması ve her canlının bir kaderi olduğu gerçeğidir. Kader onları bir gün yükseltirken başka bir gün darağacına taşıyabilir.  Mutlak gerçek budur ve  ne oldum değil ne olacağım demek gerekiyor.

 

BALIK

  12.Ev

SATÜRN

VENÜS

   KOÇ

Yük.Burç

1.Ev

GÜNEŞ

BOĞA  

     2.Ev

   MERKÜR

     KETU

İKİZLER  

    3.Ev

  

BALIK

  2.Ev

VENÜS

KOÇ  

 Y.B.

1.ev

 

BOĞA  

2.Ev

İKİZLER

 3.Ev  

KOVA  

11.Ev

 

 VEDİC

Doğum Haritası

 

Rashi

 

 

 

YENGEÇ

4.Ev

KOVA  

11.Ev

JÜPİTER

 

 

 

 

Navamsa Haritası

      

YENGEÇ

4.Ev

KETU

OĞLAK  

10.Ev

JÜPİTER

ASLAN  

5.Ev

 

OĞLAK

 10.Ev

MERKÜR RAHU

 

ASLAN  

5.Ev

GÜNEŞ

YAY

  9.Ev

AKREP

8.Ev

MARS 

AY

RAHU

TERAZİ

7.Ev

 

 

BAŞAK

6.Ev 

YAY

9..Ev

AKREP

8.Ev

TERAZİ  

7.Ev

AY MARS

 

BAŞAK

6.Ev

SATÜRN

Dasalar  :  Mars Dasa (2005 - 2012)

 

       Astrolojiye kaşı olanlar şu soruyu sorarlar : "Aynı zamanda doğan insanların kaderleri neden farklı olsun ?" Gerçekten de yukarıdaki doğum haritasının benzerine sahip olanlar vardır. Hangi küçük ayrıntı insanı darağacına taşır ? İşte bu ayrıntıyı Saddam'ın doğum haritasında görüyoruz. Konuya girmeden önce Saddam'ın Batı horoskopunda hava ve su grubu burçlarda gezegen bulunmadığını belirtelim. Böylece ondan dünyaya bir despot, başka insanlar tarafından kullanılacak bir serüvenci ve katı bir diktatör çıkabilir.

 

       Saddam'ın Vedic horoskopunda 8.evde yerleşen Mars, Ay ve Rahu dehşet veren olayları hayata taşır ve tetikleyici roller oynarlar. Ancak, haritada en önemli rolü oynayan "Kala sarpa Yoga" dır. Dikkat edilirse Boğa burcundaki Ketu ile Akrep burcundaki Rahu  diğer tüm gezegenleri Ay Düğümleri Ekseninin bir tarafında toplamıştır. Ketu ile Merkür zarar görürken Rahu ve Mars da Ay'ı kalbinden vurmuştur ! Yine de dehşetli bir yaşam sonunun nedeni sadece bu değildir.

 

       Doğum horoskopunda Kala SarpaYoga'yı oluşturan eksenin Ketu ucunda sabit yıldızlardan ALGOL, Rahu ucunda ANTARES bulunmaktadır. Tarihteki en zalim olayların tetikçisi bu iki yıldızdır. Modern çağ astrolojisinde sabit yıldızlar unutulmaya terk ediliyor ! Ancak, tek kişi tarafından yönetilen devirlerin baş rolünde sabit yıldızlar görülmektedir. Antares ve Algol tarihte asılarak ölen pek çok insanın kaderlerinde yer almıştır.

 

       Saddam'ın sonu ile bir kere daha gündeme gelen sabit yıldızlardan ANTARES,  2007 yılında Türkiye'de çok önemli bir tarih kavşağında rolü olacak bir politikacının haritasında MARS ile kavuşumda bulunmaktadır.  Böyle kötü ve zalim bir  kozmos tetikleyicisinden arınacak yeni bir yıl beklentimiz gölgeleniyor ama, atalarımız ne ekersen onu biçersin sözünü böyle günler için söylemiş olmalı....