Bağımlılık  ve  İntihar  Meyli

 

 

AY  DÜĞÜMLERİ  EKSENİNİN  TETİKLEMESİ  İLE  NORMAL   HAYATIN   FONKSİYONLARI  ZARAR   GÖRECEKTİR

 

 

Sevgili Astromistik okurları,  fizik olarak sağlıksız olabilen hatta ölümü böyle gerçekleşen insanların ruh yapısının hangi tehlikeler altında olacağını düşünmeyiz. Akıl sağlığının zarar gördüğü ispatlanan insanların kanun karşısında bile ceza görmeyeceği bilinir. Tudors dizisinde 8.Henry'nin 5.karısı olan  Catherine Howard'ın baştan çıkartılmasında rol oynayan nedimesi zindanda aklını kaçırdığından idam yapılamıyordu. Kral, "vatana ihanet varsa aklını kaçıranlar bile idam edilir" diye bir kanun maddesini çıkartarak nedimeyi idam ettirdi. Bundan başka akıl sağlığı yerinde olmayan insanların cezaya çarptırıldığını duymadık. O halde en ağır cezalardan bile kurtulmayı sağlayan akıl ve ruh sağlığının  bozulmasının ne kadar önemli olduğunu anlamak gerekir. Hayatın sunduğu en önemli mükafat budur.

 

Burada doğum bilgilerini kimliği saklı tutmak için veremediğimiz  henüz 23 yaşında olan bayan okurumuz başvurusunda şunları yazmıştır : "Neden yaşadığımı bilmiyorum. Durmadan kendimi yok etmek düşüncesi geçiyor kafamdan. Zaten 2 defa intihar girişimim oldu. Uyuşturucu, alkol ve sigara beni durmadan bitiriyor. Bu benim kaderim mi ? Oysa başarılı ve sevilen bir insan olmak istiyorum ama ilişkilerim başarılı değil.."

 

 Aşağıda Vedic Rashi (Doğum) ve Navamsa haritaları verilmiştir. Yaşanan zamanda Vimsottari Dasa "Güneş - Jüpiter  Dasa" olarak görülüyor.

 

BALIK

10.Ev

GÜNEŞ

KOÇ

11.Ev

JÜPİTER

 

BOĞA

12.Ev

VENÜS

 

İKİZLER

Yük.Burç

1.Ev

 

 

BALIK

6.Ev

 

KOÇ

7.Ev

KETU

BOĞA

8.Ev

 

İKİZLER

9.Ev

MERKÜR

SATÜRN

RAHU

KOVA

9Ev

RAHU

MERKÜR

 

VEDİC

 

RASHİ

(Doğum)

 

 

YENGEÇ

2.Ev

KOVA

5.Ev

 

VEDİC

 

Navamsa

YENGEÇ

10.Ev

AY

JÜPİTER

OĞLAK

8.Ev

MARS

 

ASLAN

3Ev

AY

KETU

OĞLAK

4.Ev

MARS

VENÜS

 

ASLAN

11.Ev

YAY

7Ev

SATÜRN

AKREP

6.Ev

 

TERAZİ

5.Ev

 

 

BAŞAK

4.Ev

YAY

3.Ev

KETU

 

AKREP

2.Ev

GÜNEŞ

 

TERAZİ

Yük.Burç

1.Ev

BAŞAK

12.Ev

 

Ünlü Vedic astrologu B.V. Raman, "How to Judge A Horoscope" adlı eserinin 1. cildinde şunları yazmaktadır : "Astroloji ile uğraşan her kişi bedenin sağlığında zihinsel etkilerin önemini kavramalıdır. Bir bedenin sağlamlığı Güneş ve Ay'ın zararlı etkiler almamasına ve güçlü olmasına bağlıdır." Günümüzde hastalıkların ilaçlarla tedavi edileceği fikri yaygındır. Bilim bunu ileri sürer. Oysa ilaçlar tedavinin tümü değildir. Çünkü sağlık beden ile zihin arasındaki bir uyumun sonucudur. Bu nedenle, astroloji analizinde ilk yapılacak şey Ay'ın durumunu incelemek olmalıdır. İyi yerleşime sahip, olumlu bir nakshatra (Takımyıldız) içinde bulunan ve faydalı yöneticiye sahip olan, ayrıca bir Yoga oluşturan Ay haritanın sağlamlığını kanıtlar. Zihin oluşumların gücünü ve durumunu gösteren ikinci araştırma Merkür üzerinde yapılacaktır. Merkür sinir sisteminin yöneticisidir. Bu iki gezegen üzerindeki araştırma bize fiziksel sağlamlığın temelini gösterecektir."

 

 

Yukarıdaki Rashi haritasında  Ay ve Merkür Ay Düğümleri Ekseninde yerleşmiştir. Ketu ile Ay ve Rahu ile Merkür temasta olduğundan ruhsal sağlık büyük ölçüde zarar görmektedir. Ay da "KETU" yönetiminde "Magha" Nakshatra (takımyıldızı) içinde yerleşerek ayrıca zarar görmüştür. Burada bir noktaya daha dikkat edilmelidir. Merkür Yükselen Burç (İkizler) yönetici gezegenidir. Düğümler  ekseninde zarar görmesi  ayrıca SATÜRN görünümü alması ile şiddetlenmektedir. Haritanın ruh sağlığını ve zihin barışını yöneten gezegenin bu kadar zarar görmesi intihar düşüncesini ve meylini açıklıyor.  Eğer 8.ev (oğlak) yönetici gezegen (Satürn) hem Yükselen Burç (İkizler) hem de yönetici Merkür ile görünüm yapmasa daha ilk girişimde hayat sona ererdi. Bu şekilde doğum haritası aynı zamanda açıklanan sorunlar ile yaşamayı gösterir.

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın.

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN