Bir  Şampiyonun   Kötü   Zamanı

 

HAYATIN  İYİ  ZAMAN  VE  KÖTÜ  ZAMAN  SARMALINDAN  OLUŞTUĞUNU   GÖSTERMEK   GÖREVİNİ    ASTROLOJİ   SATÜRN'E    YÜKLEMİŞ   OLMALI  !

 

 

Hafta sonu eski bir dostum olan başarılı bir iş adamı Teos'da bizi ziyarete geldi. Bürokrasi ile önemli bir sorun yaşıyordu. Vedic  Rashi (doğum) haritasında "Kandaka Satürn" yaşadığını görünce "kötü zaman" bitene kadar kaderine razı olması gerektiğini açıkladım. Astroloji kaderin kötü zaman sarmalını iyi zamandan ayırma görevinde sanırım Satürn'ü görevlendirmiş olmalı. İş adamı dostuma durumuna üzülmemesini zira pek çok sorunun aynı zamanda Türkiye gerçekleri olduğunu anlatırken örnek olarak eylül ayında çek borcu nedeniyle bir kaç gün hapis yatmak zorunda kalan dünya rekortmeni  bir sporcudan bahsettim. Bağlı olduğu spor federasyonu ve dostları aralarında çek borcunu toplayıp onu hapisten kurtardıklarında şunları söylemiş : "Spor salonunun kirasını ödeyemeyen bir dünya şampiyonunu içeri atıyorlar.." Kendisini daha önceden tanırız ve rekor kırmaktan başka amacı yok gibidir. Satürn insanın kötü zamanlarını nasıl kontrol ediyor  bu yazıda göreceğiz.

 

Aşağıda rekortmen sporcunun Vedic Rashi (Doğum) haritası ve hapse girdiği tarihteki gezegen transitleri görülüyor. Rashi'de, onu şampiyon bir sporcu yapan MARS'ın "Yogakaraka" gezegen olduğuna dikkat ediniz.

BALIK

9.Ev

GÜNEŞ

AY

T.JÜPİTER

KOÇ

10.Ev

BOĞA

11.Ev

SATÜRN MARS JÜPİTER

İKİZLER

12.Ev

T.KETU

KOVA

8.Ev

MERKÜR KETU

 

VEDİC RASHİ

 

HARİTASI

 

N.E.

 

17 Mart 1942

 

YENGEÇ

Yük.Burç

1.Ev

OĞLAK

7.Ev

VENÜS

ASLAN

2.Ev

RAHU

 

YAY

6.Ev

MARS

T.RAHU

AKREP

5.Ev

TERAZİ

4.Ev

GÜNEŞ MERKÜR

BAŞAK

3.Ev

VENÜS

T.SATÜRN

               

 

Yanda gösterilen Vedic haritada Ay Balık burcunda yerleşmiştir. Ay Yükselen (Chandra Lagna) hesabına göre transit SATÜRN başak burcunda ve 7.evdedir. Vedic kurallarına göre  "Kandaka Satürn" adı verilen hayatın en zor zamanlarından biri sayılır.

 

Borçlar ve tutuklanma evi olan 12.Ev (İkizler) yönetici gezegeni MERKÜR natal KETU ile birlikte zararlı 8.evde yerleşerek kaderini gösteriyor. Burada ilginç olan Kandaka Satürn sürecinde T.Satürn aynı zamanda 12.Ev ile görünüm yapmaktadır. 12.evden geçmekte olan T.Ketu yerleşimi ve evin yönetici gezegeni Merkür ile görünüm yapması kaderin ince hesaplarını gösteriyor.

 

Kandaka Satürn sürecinde ne sorunlar geleceğini ve hangi yaşam alanını tehdit ettiği açıkça görülüyor. Rekortmen sporcunun dostların yardımı ile kurtuluşu da N.Ay üzerinden geçen T.Jüpiter belirtiyor. Bu konuda farklı bir yorum ayrıca "Kota Chakra" haritasında görülmektedir. Tutuklanmanın olduğu 21 Eylül 2010 tarihinde Kota Çakra haritasında  "Kota Swami" (Kale Kumandanı) olan JÜPİTER haritanın "Bahya Exterior"  mevzisinde yerleşmiş. Burası "kırmızı" bölge olup en savunmasız alandır. Kale kumandanı gezegenin Bahya alanında yerleşmesi yaklaşmakta olan sorunu gösterir. İşte, çeşitli kanallardan ve farklı yöntemlerle astrolojinin kaderi açıklayan ama önlem almak fırsatı yerine sadece ders veren  mistik bir konu olduğunu görmekteyiz.