ASTROLOJİ   NE   İŞE   YARAR   ?

 

 

Astroloji nedir ve ne işe yarar ? Bu konuda görüşler ve fikirler çok farklı olabilir. İnsanların birbiriyle uyumunu araştırabilir veya bir iş girişiminin başarılı olup olmayacağını yorumlayabilir. Daha dar bir görüş içinde olursak koç erkeğini veya aslan burcu kadınını tanımlamayı başarabiliriz. Bazen ne kadar yaşayacağını merak edenleri tatmin eder. Bazen de evlilik zamanını ortaya çıkartır. Bunlardan daha karmaşık bir konuda faydası olabilir mi ? Örneğin kaybolan bir insanın sonunu görebilir miyiz ?

 

Ağustosun son haftasında İzmir'den bay  H.T. Astromistik'i telefonla arayarak şöyle bir soru sordu : "Sizin kaybolan kişilerin bulunması konusunda uzman olduğunuzu öğrendik. Yaşlı bir yakınımız arabasına binerek evinden ayrıldığından beri bir hafta geçmesine rağmen bir haberini alamadık. Psikolojik sorunları olduğundan ailesi kaygı duyuyor ve merak ediyor. Acaba bu konuda bize yardım edebilir misiniz ?"

 

Kaybolan kişi  olan Bay Z.G. ; 01 Temmuz 1933 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiş olup doğum saati bilinmemektedir. Alzheimer hastası olduğu bildirilmiştir. Başından iki evlilik geçmiştir ve İki erkek çocuk babasıdır. Batı tipi doğum horoskopunda NEPTÜN ile KETU (Güney Düğümü) kavuşum yapmaktadır. Psikolojik zararlar veren enerjileri göstermektedir. Böyle kişilerin zorlu zamanları aynı görünümlerin hayatta ortaya çıktığı süreçlerde görülebilir. Yaptığım analizde Ağustos 2007 içinde  transit Ay Düğümleri Düzleminin Güney (Ketu) ucunun natal Neptün üzerinden geçtiğini saptadım. Aynı zamanda transit Ay da Düğümler Düzlemi ile birlikteydi ve natal Neptün ile kavuşum yapıyordu. Transit Ay'ı "Dolunay" evresinde olması da kuşkusuz çok etkili enerjileri gösteriyordu. Medya kaynakları son dolunay zamanında dünyada pek çok insanın intihar ettiğini açıklamıştı.

 

Yine de elde ettiğim kanıtlar kaybolan kişinin sonunu gösteren deliller sayılamazdı. En yakın akrabaları olan çocuklarının doğum bilgilerini istedim. Büyük ve küçük erkek çocuğa ait doğum bilgileri ile hazırlanan Batı tipi doğum horoskopları ve ağustos sonundaki transit gezegenlerin görünümleri aşağıdaki haritalarda görülmektedir.

 

Büyük çocuğun Doğum horoskopu

30 Ağustos 1961/İzmir/19.00

Küçük çocuğun Doğum horoskopu

27 Eylül 1968/Ankara/07.00

 

 

KAYBOLAN   KİŞİNİN    TRAJİK    SONU

 

Yaptığım analizlerde her iki çocuğun haritalarında babayı temsil eden Güneş zararlı evler olan 6 ve 12. evlerde yerleşmiş görülmektedir. Baba nedeniyle yaşamda karşılaşılan sorunlar göstergesi olduğu gibi babanın yaşam sonunun trajik olduğunu da belirtmektedir. Büyük çocuğun horoskopunda kaybolma zamanında Ay Düğümleri Düzleminin Güney (Ketu) ucu Güneş üzerinden geçerken transit Satürn de natal Ay Düğümleri üzerinden geçmektedir. Soyu kapsayan bir kayıp işaretidir. Şüphesiz babanın başına gelecek trajik bir olay çocukların ikisine aynı duyguları yaşatmaz. Bu nedenle başka transitler ve etkiler görmeliyiz.

 

Küçük çocuğun doğum haritasındaki transit gezegenlere baktığımızda  Transit Ay Düğümleri Düzlemi ile natal Ay karesi göze çarpmaktadır. Düğümler düzlemi natal Mars üzerinden geçmekte ve transit Satürn de natal Mars ile kavuşuma girmektedir. Kısa bir süre içinde büyük üzüntü verecek bir kaybın işaretleridir.

 

Bir astrolog olarak trajik sonu gördüğüm halde bu yorumu yakınlarına mümkün olduğunca hafif bir üslupla bildirmek isterim. Sonuç olarak hazırladığım analizde gerekçeleri açıkladıktan sonra yorumu şu satırlarımla tamamladım. " Tüm bu işaret ve yerleşimleri yorumlarsak kaybolan kişinin yaşamı ile ilgili olumlu düşünmek zorlaşmaktadır. Bence şimdiden kendinizi kötü bir habere alıştırmanız gerekmektedir...."

 

02 Eylül 2007 gününün ilk saatleri başlarken başvuruyu yapan kişiden kaybolan Z.G ile ilgili olarak şu mesajı aldım : :"Z.G ile ilgili olarak çalışmanız için çok teşekkür ederim. Dün gece AKUT çalışanları cesedini Çeşme bölgesinde bulmuşlar."

 

Astrolojiyi Boğa burcu kadını ile Balık burcu erkeği anlaşabilir mi veya Başak'ları bu ay neler bekliyor sorularına yanıt veren bir uygulama olarak düşünenler ile astroloji ne işe yarar diyenler burada açıklanan analizi okuduktan sonra gizemli bilim dalının hayranları arasına katılacaklardır !