Bir   Çocuğun   Doğum    Zamanı   

 

 

BİR  ANNE   İÇİN  ÇOCUK  ANALİZİNDE  HESAPLANAN   ZAMANDA   DOĞUMUN   OLMASI  ASTROLOJİ   SİSTEMLERİ  ARASINDAKİ  YARIŞIN  GALİBİNİ    GÖSTERİYOR  !

 

 

Sevgili Astromistik okurları,  17 Ekim 2009 tarihinde hamile kalma ve çocuk doğumu analizi yaptığımız bir bayan okurumuz gönderdiği mesajında şunları yazmış : "Merhaba Yücel bey ve Özlem hanım, Sizlere ancak şimdi yazabiliyorum. İstanbul'da 13 Temmuz 2010 günü saat 09.45'de bir kız çocuğu dünyaya getirdim. Doğum biraz zorlu geçti ama başardım. Bebeğim sağlıklı doğdu..."  Mutlu anne ile yıllardan beri çeşitli astroloji konuları üzerinde görüşüyoruz. Anne, 6 Ağustos 1969 tarihinde saat 02.00'de dünyaya gelmiş. Analiz yaptığımızda yaşı 40 olduğundan önce "Kshetra Sphuta" (Yumurtalık verimi) çalışmasını yapmıştık. Doğum zamanı orta yaşlara rastlarsa biyolojik bir sorun olup olmadığı araştırılır. Hazırlanan çocuk doğum zamanı analizi gerçekten çok ilginç astroloji bilgilerini veriyor. Aynı zamanda Vedic astrolojisinin Batı astroloji sistemine üstünlüğünü açık biçimde kanıtlıyor. Batı doğum haritasında analiz yapan astrologlar hala başak kadını veya oğlak erkeği için verilecek hediyeler ne olmalı sorusu ile uğraşa dursunlar. Vedic astrolojisi öğrenmek külfetine katlanan yetenekli insanlara kılavuz olmaya devam ediyor. Türkiye ve yabancı astroloji web sitelerinin hiç birinde Astromistik analizlerinde görülen yorum çeşidi ve isabetini bulamayan okurlarımız var ve bize  olumlu duygularını yazıyorlar.

 

Aşağıda, bebeğini dünyaya getiren annenin Vedic haritalarını veriyorum. Haritaları inceledikten sonra analiz sonuçlarını kısaca maddeler içinde yazacağım. Vedic Rashi haritasında yaşanan Maha Dasanın Jüpiter Dasa (2007-2023) olduğu görülüyor.

 

BALIK

8.Ev

T.Jüpiter

9.13˚

KOÇ

9.Ev

SATÜRN

 

BOĞA

10.Ev

AY 3.06˚

Kshetra

Sphuta

İKİZLER  

11.Ev

VENÜS

 

BALIK

8.Ev

JÜPİTER

 

KOÇ  

9.Ev

BOĞA  

10.Ev

MERKÜR

 

İKİZLER

11.Ev

RAHU

 

KOVA  

7.Ev

RAHU

 

 

Doğum Haritası

 

Rashi

 

6 Ağustos 1969

   YENGEÇ

    12.Ev

GÜNEŞ

 

KOVA  

7.Ev

 

 

 

Navamsa Haritası

 

YENGEÇ

12.Ev

 

OĞLAK  

6.Ev

 

ASLAN  

Yük.Burç

1.Ev

MERKÜR KETU

OĞLAK

6.Ev

GÜNEŞ

AY

 

ASLAN

Yük.Burç 

1.Ev

SATÜRN

 

YAY

  5.Ev

AKREP

4.Ev

MARS

13.34˚

TERAZİ

3.Ev

 

BAŞAK

2.Ev

JÜPİTER

9.56˚

YAY

5.Ev

VENÜS KETU

AKREP

4.Ev

MARS

TERAZİ

3.Ev

 

BAŞAK

2.Ev

 

 

1) Kadın doğum haritasında biyolojik olarak çocuk doğmasına bir engel bulunması Kshetra Sphuta analizi ile ortaya çıkar. Rashi haritasında bulunan Kshetra Sphuta noktası aynı zamanda nasıl bir doğum yapılacağını gösterir. Rashi'de bazı gezegenlerin boylam dereceleri kullanılır. Aşağıda, Kshetra Sphuta hesabını veriyorum.

 

Jüpiter Boylamı 159,56 + Mars Boylamı 223,34 + Ay Boylamı 33,06 = Kshetra Sphuta

Kshetra Sphuta = 415,96 - 360 = 55,96 = 26˚ BOĞA (Dişi Burç)

 

Kadın haritasında Kshetra Sphuta sağlıklı yumurtalık verimini göstermesi için dişi burçta yerleşmelidir. Rashi haritasında Boğa burcunda görülen AY  ayrıca olumludur. Kız çocuğunu gösteriyor. Kshetra Sphuta'dan sonra 5.evde yerleşen JÜPİTER mükemmel işaret sayılır ve başarılı bir doğumu ve kız çocuğunu gösterir. Başak burcunda yerleşen Jüpiter kız çocuğu işaretidir. Jüpiter'den sonra 5.evde (Oğlak) zararlı gezegen yerleşimi yoktur. Bu ev aynı anda İkizler burcunda yerleşen Venüs görünümü alıyor. Sağlıklı çocuk işaretidir.

 

2) Yaşanmakta olan Vimsottari  Maha Dasa Jüpiter olup çocuğun doğum zamanında yaşanan  Dasa "Jüpiter-Satürn-Merkür" olarak görülüyor.  Rashi'de Yükselen Aslan'a göre çocuk evi 5.ev (Yay) yönetici gezegeni Jüpiter çocuk verecektir. Jüpiter İkizler burcundadır ve buradan itibaren 5.ev sonraki burç antardasa olarak Satürn gösterir. Ay Yükselen (Chandra Lagna) hesabına göre 5.ev (Başak) yönetici gezegeni Merkür küçük dasa gösterir. Bunun sonucunda çocuğun dünyaya gelme zamanı astroloji kurallarına göre doğrudur.

 

3) Çocuğun doğum zamanda transit Jüpiter Yıldızıl (Sideral) Zodyak hesabına göre  9.13 derece Balık'tan geçiyor. Rashi'de natal Jüpiter  9,56 derece Başak burcundadır. O halde T.Jüpiter ile N.Jüpiter tam derece içinde görünüm yapıyor. Astrolojinin belki de en mistik sınavı burada ortaya çıkıyor. Çocuğun doğumu için kesin olarak tarih veriyor.

 

4) Vedic sisteminde Sahama Noktaları Batı sistemindeki Arap Noktaları ile aynı şeylerdir. Rashi'de Kız Çocuğu Noktası (Sahama) Başak burcundadır.  T.Jüpiter Balık burcunda olduğundan Kız Çocuğu Noktası ile görünüm yaparak  kız çocuğun dünyaya gelişini gösteriyor.

 

Daha önce hazırladığımız analizde çocuğun doğumu için açıklanan yorum sonuçları kısaca yukarıda verilmiştir. Burada yer alan Rashi haritasının çocuk sahibi yapacağını gösteren önemli bir göstergesi  "Veena Yoga" olmasıdır. Doğum haritasında tüm gezegenler en iyi yerleşimlerden bir tanesi olan 7 burç içinde dağılmıştır. Ortaya çıkan Veena Yoga ve "Vargottama" olan Yükselen Burç insanın arzu ettiği şeylere kavuşmasını sağlar ve bunun için güç verir. Vedic sisteminin yarışmada hep önde olmasının nedenlerini umarım sizlere açıklamaya devam edeceğim.

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın.

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN