Bir   İntihar    Olayının   Perde   Arkası

 

 

 HAYATTAN  HİÇ  KOPMAYACAK  GİBİ  GÖZÜKEN   İNSANLARIN   ÖLÜMLERİNİN   ARKASINDA    GİZLENEN   SIRLARI   AÇIKLAYAN  TEK  BİR  YOL  VARDIR

 

 

Sevgili Astromistik okurları,  çok sevilen birinin kaybından dehşet duymamak olanaksızdır. Kendi elleriyle hayatına son veren sevilen birinin acısını unutmak çok daha zor olmalı ! Okurlarımızdan biri gönderdiği mesajında henüz 24 yaşında silahını kalbine doğrultup ateşleyen ve ölümü seçen bir yakını için bilgiler vermiş. Astroloji ile ilgilenen okurumuz intihar olayına ait bulgularını batı tipi doğum horoskopunda incelemiş. Hafta içinde mesajı okuyunca hemen Vedic Rashi haritasını kurdum. Bazı olaylarda sağ kulağı sol el ile göstermeye benzeyen açıklamalar ile karşılaşıyoruz. Vedic astrolog B.V.Raman bir kitabında Amerikalı bir astrolog ile tartışmasını anlatır. Amerikalı astrolog kronik hastalıktan ölen bir kadının horoskopunda Neptün, Plüto ve Uranüs karışımı izleri uzun uzun anlatır. Raman kalemi alır ve kadının Vedic haritasını çizer. 6.ev, 8.ev ve 12. ev yerleşimlerini gösterip birbirinin evlerinde yerleşen yönetici gezegenleri işaret eder. "Durumu açıklamak bu kadar basit bir şeydi.." diye satırlarını bitirir ! İşte bu intihar olayının perde arkasını anlamak da bu kadar açık bir şeydi !

 

24 Ekim 1983 tarihinde saat 10.00'da İzmir'de dünyaya gelen ve  2 Aralık 2007 gecesi silahla kalbinden kendini vurup yaşamını sonlandıran  genç erkek kişinin Vedic haritalarını aşağıda veriyorum

 

BALIK

5.Ev

KOÇ

6.Ev

BOĞA

7.Ev

AY

RAHU

İKİZLER  

8.Ev

 

BALIK

8.Ev

 

KOÇ  

9.Ev

BOĞA  

10.Ev

 

İKİZLER

11.Ev

 

 

KOVA

4.Ev

 

 

Doğum Haritası

 

Rashi

 

24 Ekim 1983

   YENGEÇ

    9.Ev

 

KOVA  

7.Ev

AY

 

 

 

Navamsa Haritası

 

YENGEÇ

12.Ev

RAHU

 

OĞLAK  

3.Ev

 

 

ASLAN  

10.Ev

VENÜS MARS

T.SATÜRN

OĞLAK

6.Ev

KETU SATÜRN

 

ASLAN

Yük.Burç

1.Ev

 

YAY

  2.Ev

AKREP

Yük.Burç

1.Ev

JÜPİTER

KETU

TERAZİ

12.Ev

MERKÜR GÜNEŞ SATÜRN

BAŞAK

11.Ev

YAY

5.Ev

GÜNEŞ

JÜPİTER

 

AKREP

4.Ev

TERAZİ

3.Ev

MARS MERKÜR VENÜS

BAŞAK

2.Ev

 

Yukarıda Vedic Rashi (Doğum) haritasına ilk bakışta irkilmemek mümkün değil ! Kala Sarpa Yoga'nın en fazla ruhsal (mental) gerilim veren şekli olan "Takshak Kalasarpa Yoga" göze çarpıyor. Tüm gezegenler Rahu-Ketu ekseni içinde yerleşmiş olup Ketu Yükselen burç olan Akrep burcunda bulunuyor. Rahu da 7.evde yerleşmiş oluyor. Genç erkek gece yarısından sonra kız arkadaşına mesaj atarak hayatına son vereceğini ve bunun kendisiyle bir ilgisi olmadığını yazıyor. Rahu 7.evde olduğundan ilişkisinin bir tetikleme yapması mümkündür.

 

Aslında intihar olayının tetiğini çeken Satürn olmuştur. Gezegen terazi burcunda ve zararlı (dusthana) ev olan 12.evde yerleşmiştir. Satürn  Swati Nakshatra içindedir ve yönetici gezegen RAHU olmaktadır. Ölüm tarihinde aslan burcunda olan transit Satürn  Makha Nakshatra içindedir ve yönetici gezegeni KETU olmaktadır. Satürn bu pozisyonda Karmik Kontrol Gezegenleri olan Mars ve Venüs ile birliktedir. Satürn ayrıca 12.evde yerleşen Merkür, Güneş ve Satürn ile görünüm yapmaktadır. Satürn yine Vedic kurallarına göre Ay ve Rahu ile görünüm içindedir. Bu kadar gezegen ve horoskop noktasını tetikleyen Satürn transiti ölüm kararını getirmiştir. Bu olayda Kala Sarpa Yoga'nın bariz etkisini Satürn yerleşimlerinde görmekteyiz. Nakshatra yöneticileri olan Rahu ve Ketu ruhsal baskıyı oluşturmuştur.

 

"Scientific Analysis of Horoscope" (Dr.L.R.Chawdhiri) adlı eserde 12.evde yerleşen Satürn için şöyle bir açıklama bulunmaktadır : "Ruhsal gerginlikler sonucu intihar meyli ve trajik bir ölüm nedenidir." Satürn ile Ay Düğümleri ekseninin meşum ilişkisi Navamsa haritasında da kendini göstermektedir. Burada Satürn Rahu-Ketu ekseninde ve  6.evde (oğlak) yerleşmiştir. Bu evden 12.ev ile görünüm yapmaktadır. Navamsa haritasında yerleşimi farklı olsaydı hayata sarılmayı gerçekleştirecek amaçlar verebilirdi. Böyle bir olayın Vedic sisteminden başka bir yoldan bu kadar ince şekilde açıklanması sanırım mümkün değildir !  Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın.

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN