Yine  Çocuk  Sağlığı ve Aile  Mutluluğu...

 

 

 

Bazı konular vardır ezberlense bile gene insan tatmin olmaz! Bu noktada insanları sürükleyen yazgının bildiğini okuyanlar ve asla değişmeyenler karşısında eli mahkum kalır. Neden bu bilim insanlara verilmiştir ve neden Tanrının lisanını öğrenmemiz sağlanmaktadır diye düşünenler hep azınlıkta kalırlar. Amaç geleceği öğrenmemiz değildir. Yazgı varsa geleceği bilmek ne işe yarar ? Ölüm tehlikesini haber veren falcısına Sezar'ın yanıtı ünlüdür : "Tanrıların belirledikleri kaderi değiştirmeye gücüm yetmez !"

 

Bir süre önce bir okurum başvurdu. Mesajını aynen yazıyorum : "Ufak kızım için başvuruyorum. Henüz iki yaşında fakat yaşıtlarından 1 yıl geride seyrediyor..Bu tutukluğunun nedenini arıyoruz ?"  10.12.2005 günü saat  13.10'da dünyaya gelen çocuğun kimliğini belirtmemek için doğum kentini yazmıyorum. Daha sonra bir analiz yapabilmek için çocuğun annesinin doğum bilgilerini istedim. 19 Ocak 1980 tarihinde saat  10.20'de dünyaya gelen annenin hamilelik zamanı transitlerini ve çocuğun doğum zamanı horoskopunu inceledikten sonra özetle aşağıdaki mesajı gönderdim.

 

"Sorunuzun yanıtını astrolojiyi iyi derecede bilmeyen birisine nasıl yazacağımı kestiremiyorum ! İlişikte annenin doğum horoskopunu gönderiyorum. Çocuk evi kız çocuk için zarar görmüş diyeceğim. Çocuk evi (5.ev) Yengeç burcunda ve yöneticisi AY zararlı 12. evde ve Uranüs ile sert kare açı yapıyor.Bu yerleşim KIZ çocuk için sakıncalıdır ve sorun verir. Erkek çocuk için bu sakınca yoktur. Çocuğunuzun horoskopunda sağlık evi olan 6. ev "Kesişen" burç (ıntercepted) şeklinde olduğundan burada sorun olduğunu gösteriyor. Kesişen burçlar 6 ve 12. evlerde olduğundan psikolojik sorunları kapsar. Örneğin "otistik" bir olay gibi.

 Yine de hamile kaldığı zamana ait transitlerde çok ağır bir görünüm yok. Bu da bize olayın tedavi olabileceğini ve ilerleyen tıp yardımı ile sorunun bir ölçüde giderileceğini açıklamaktadır.

 Bu sorunun evliliği de etkilemesi kaçınılmazdır. Zira evlilik evi olan 7. evde geri hareketli Jüpiter, Mars ve Satürn yerleşmiş. Bu sorunların bilinci ile birbirinize destek olmanız ve zor günler için hazırlıklı olmanız gerekiyor." 

 

Mesajımın ardından babadan aldığım yanıt tam düşündüğüm gibiydi : "Değerli yorumunuzu aldım çok teşekkürler. Yorumunuzdan anladığım kadarı ile çocuğumda otistik bir vaka olabileceğinden bahsediyorsunuz.Bu beni derinden sarsttı. Çünkü ben size bu vakkadan bahsetmedim. Biz bir yıldan beri bu otistik vakka için uğraşmaktayız. Bir yıl önce kızımız için otistik belirtileri teşhisi kondu ve bir takım testler istendi. Tüm bu testleri yaptırdık sonucunda temiz çıktı. Kızımız da otistik bir vakka çıkmadı. Ama şimdi bu yorumunuzdan sonra olduğum yerde çakıldım kaldım.. Kızımda bir takım piskolojik bozukluklar devam ediyor..Yaşıtlarından 1 yıl geride, hiç bir motor becerisi yok..Evlilik konusuna da gelince dediğiniz gibi maalesef problemli ve pisikolojik tedavi görüyoruz..İlerleyen günler bakalım bizlere ne gösterecek ? "

 

BALIK

 

KOÇ

 

BOĞA

 

İKİZLER

5.Ev

T.SATÜRN

 

KOVA

Yük.Burç

1.Ev

KETU VENÜS

 Anne

Rashi (Doğum)

 

YENGEÇ

 

OĞLAK

12.EV MERKÜR GÜNEŞ AY

 

(Hamile kalma zamanı  transitler kırmızı  renkte gösterilmiştir.)

ASLAN

RAHU JÜP MARS

YAY

AKREP

TERAZİ

T.KETU

BAŞAK

SATÜRN

 

             Yukarıda anneye ait Vedic Rashi (Doğum) horoskopu ve hamile kalma zamanı olan Mart 2004 ilk haftasına ait  etkin transitler görülmektedir. Şimdi yazgının neler çevirdiğini görelim !

1) Rashi haritasında Aslan burcunda yerleşen çocuk temsilcisi JÜPİTER zararlı Rahu ve Mars arasında kalarak "hemmed" (sıkıştırılmış) gezegen olarak zarar görmektedir. Böyle bir yerleşime sahip bir kadın hamile kalma zamanına çok dikkat etmelidir. Zira çocuk evi olan 5.ev (İkizler) KETU'dan görünüm almaktadır.  Başak burcunda yerleşen natal Satürn de çocuk evi ile görünüm yapmaktadır.  Çocuk evi yöneticisi Merkür de zararlı 12. evdedir ve yanında zararlı 6.ev yöneticisi "soluk" Ay vardır. Bilindiği gibi Vedic sisteminde Güneş ile birlikte olan Ay "soluk" adını alır ve çok zarar görür. Bu haritada çocuk konusunda çok hassas dengeler kurulmuştur.

 

2) Hamile kalma zamanı transit Satürn  12,5 derece İkizler burcundan geçmektedir. Çocuk evinin çizgisi (cusp) 13,5 derecedir. Bu durumda Satürn çocuk evini etkilemektedir. Terazi burcundan geçmekte olan transit Ketu da  hem Yükselen hem de Çocuk evi (İkizler) ile görünüm yapmaktadır. Böylece hamile kalmak konusunda anne için çok kötü bir zamandır.

 

Ketu ve Satürn'ün zararlı enerjileri altında hamile kalınan çocuk için otistik teşhisi konulmuştur. Buna benzer yorumlarla ünlü Vedic astrolog B.V.Raman pek çok doktoru şaşırttığını otobiyografisinde anlatmaktadır. Astrolojinin hala Burç analizleri olduğunu ısrarla ileri süren ve kullanan magazin astrolojisi de böyle analizlere şaşırmakta mıdır merak ediyorum doğrusu ?