1000 Sene Yaşamak Mümkün Olacak mı ?  (Tıklayın)

 

Astroloji'de   Kör  Noktanın  Aşılması

 

GELECEĞİ  ÖĞRENMEK  İSTEYENLERİN   SORULARI  ARASINDA  EN  FAZLA  YER   TUTAN  KONULAR  İÇİNDE  EVLİLİK  VE  EŞLEŞİM  ÜZERİNDE  GÖRÜŞLER

 

Sevgili Astromistik okurları sizden aldığım bir mesajda aşağıdaki satırlar yer alıyordu : "Ben yaklaşık bir ay önce evlilik analizi yorumunuzu aldım. Bilge  rehberliğiniz için tekrar teşekkür etmek istedim, her okuduğumda daha da anlamlanan ve değerlenen o yorumu hep çantamda taşıyorum,bana onlarca terapinin sağladığından çok daha büyük bir açılım sağladı,insanın kendini görmesi kendi kendine ya da düşünerek pek mümkün değil,astroloji işte bu kör nokta da harika bir rehber,özellikle de siz ve eşiniz gibi ona saygıyla ve bilgece yaklaşan insanların ellerinde..."

 

Gerçekten insanların hayatında çeşitli kör noktalar hep olacaktır. Yaşanan zaman için önemli olan kör noktaların nasıl aşılacağını öğrenmektir. Hayatta özellikle kadınların en fazla sorguladıkları yaşam alanları evlilik, ilişkiler, aşk ve romantizm gibi konuları barındırır. Bilinmeyen ve kafamızı işgal eden sorulara saplanmaya kör noktada takılmak dersek çözümü astroloji'de bulmak ve kör noktayı aşmak mümkün olabilir. Bu konuda Batı Astrolojisi ve Vedik Astrolojisi çeşitli kurallar ve açıklamalar sunmaktadır. Magi Astrolojisinde ise, Şiron (Chiron) yerleşimi ve görünümleri insanları aydınlatıyor. Horoskoplarında Şiron ile Satürn'ün sert kare veya karşıt açısı olan kadın ve erkek sonunda ayrılıyorlar. Vedic sisteminde Ay yerleşimleri birbirine ters Nakshatra'larda veya Mars'ları "Kujadosha" zıtlığı oluşturan çiftler de ilişkiyi yürütemiyorlar. İnsanın kör noktayı aşmayı başarması bildiklerini hazmetmesi ve yaşamda olmadık hayallerin peşinde koşmamayı öğrenmesi ile mümkün olabilir.

 

Başka bir okurum kendisinin ve erkek arkadaşının doğum bilgilerini göndermiş ve ilişkilerinin geleceğini sorguluyor. Kadın 16.07.1984 tarihinde ve Erkek 27.08.1985 tarihinde doğmuşlar. Eşleşim (Sinastri) haritalarında Jüpiter ve Şiron arasında "Sihirli görünüm" adı verilen üçgen (trine) açı var. Magi sisteminde ilişkilerde yapıcı ve birleştirici bir görünüm sayılıyor. Vedic sisteminde "Kuta  Eşleşim" analizinde çiftin uyum yüzdesi % 57 çıkıyor. Şimdi bunların günün birinde ayrılmaları için ufak pürüzlerin yeterli olması kaçınılmazdır. Gerçi yüzde 57  Kuta uyum hesabında evlilikleri ölüme kadar yürüyen pek çok evli çift vardır. Evliliği bitiren ilk bakışta göze çarpmayan bir "kör nokta" olabilir ! Örneğin buradaki örnek kişiler için Kadının Ay yerleşimi "Dhanistha nakshatra" ve Erkek Ay yerleşimi  "Uttarashadra nakshatra" içindedir.  "Gana Kuta" uyumunda Kadın "Demon" ve Erkek "Human" grubundadır. Böyle bir beraberlik şiddetli bir hayat fırtınasına dayanamaz. Şu halde evlilikleri sürdürmek için sadece uyumu gösteren yüksek sayılar yeterli değildir.

 

Bu noktada insanın kör noktayı aşmak için önce kendini tanıması gerekiyor. "Demon" grubu nakshatra'ya sahip bir kadın ve erkek kolayca eş değiştirebilir. Eğer Yükselen burcu İkizler veya Yay olur ve Aşk grubu olarak "Ludus" tipine girerse evliliği yürütmesi için başka tatminler olması gerekir. Örneğin çok zengin bir eş yaşam kalitesini yükseltiyor olabilir. Görüldüğü gibi insan gerçekten bir bilmecedir. Astroloji formüllerini bize veriyor ama çözüm için büyük sabır gerekiyor ! Herkesin hayatında çeşitli kör noktalar bulunur. Güçlü bir horoskop sahibi olmak kör noktaları aşmakta talihli olmanın bir yoludur. Bir tarafın talihli olması diğer tarafın günün birinde çok üzülmesine engel olamaz !

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşçakalın

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN

 

 


 

1000  Sene   Yaşamak   Mümkün  Olacak mı ?

TIP  BİLİMİ  İLERLEDİKÇE  İNSAN  HAYATININ  UZATILMASI  KONUSU  GÜNDEME  GELİYOR. BU  KONUDA  ASTROLOJİ  İLGİNÇ  HESAPLARI  BİNLERCE  YIL  ÖNCEDEN  SUNMUŞ..

Sevgili Astromistik okurları, bu haftaki yazımda Bilim-kurgu filmlerinin konularını yabana atmamamızı gösteren astroloji kurallarından bahsedeceğim. Aslında bunlar Vedic astrolojisinden binlerce yıl öncesinde açıklanmış mistik görüşler. Hayatın uzunluğu son zamanlarda bilim adamlarının kafasında şekilleniyor ve astroloji bize 1000 yıl bile yaşamanın mümkün olacağını gösteriyor. Astroloji böyle söylüyorsa bilim neden bunları görmesin ? Gelecekte 1000 sene yaşayacak insanı Kozmos ortaya çıkartabilir. Bunu bulmak sadece bir hesap meselesi. Aslında hayalleri süsleyen müthiş insanın hangi özellikleri taşıyacağını araştırabiliriz. Örneğin horoskopta tüm gezegenlerin kendi yönettikleri burçlarda yerleşmesi  hayal edilen Kurtarıcı'yı  ortaya çıkartabilir. Bu insanın ne zaman geleceğini bulmak için oturup Jüpiter'in Yay, Satürn'ün Oğlak, Merkür'ün Başak, Ay'ın Yengeç, Venüs'ün Boğa, Güneş'in Aslan, Mars'ın Koç ve Ay Düğümleri'nin  Değişken burçlarda yerleşeceği horoskopun ne zaman ortaya çıkacağını bulmamız gerekiyor.

 

Çok uzun yaşamak için nasıl bir horoskop gerektiğini açıklayan Vedic kaynaklarından bir tanesi Maharshi Parasara'nın "Brihat Parasara Hora Sastra" eseridir. Burada  Vedic kaynağının ilk kez İngilizce tercümesinin hazırlandığı 1992 yılına ait Yeni Delhi baskısını gözden geçireceğiz. Genel olarak Vedic kaynakları Vimsottari Dasa sisteminde belirtildiği gibi insanlar için yaşam uzunluğunu en fazla 120 yıl olarak işaret eder. Hayat uzunluğu 3 farklı şekilde açıklanır ; Kısa hayat, orta uzunlukta hayat ve uzun hayat. Uzun hayat  en az 75 yıl ve daha fazla süren hayattır. Uzun hayat için başlıca işaret Yükselen Burç yönetici gezegenin köşe  (kendras)evlerden birinde yerleşmesi ve Jüpiter'den görünüm almasıdır. Gezegenlerin doğum horoskopunda özel yerleşimlerinin ifade ettiği süper yaşamlar da olabilir. Eserin 56.maddesinde şöyle açıklanıyor : "Birisi  horoskopun köşe veya üçgen evlerinde faydalı gezegenlere sahip ve 3.ev, 6.ev ile 11.evde zararlı gezegenler yerleşmiş ise süper bir hayat zamanına sahip olur. Bu süre 1000 yıldan az olmaz. Bu horoskopta 8.ev olumlu gezegen yerleşimine ait olacaktır."

 

BALIK

Yük.Burç

1.Ev

AY

KOÇ

2.Ev

MER GÜN VENÜS

BOĞA

3.Ev

İKİZLER

4.Ev

KETU MARS

KOVA

12.Ev

 

 

 

 

RASHİ

 

 

 

YENGEÇ

5.Ev

JÜPİTER

 

OĞLAK

11.Ev

ASLAN

6.Ev

SATÜRN

YAY

10.Ev

RAHU

AKREP

9.Ev

ARUDHA

 

TERAZİ

8.Ev

 

 

BAŞAK

7.Ev

 

 

Yanda, Nobel ödüllü Hint şairi Tagore'nin Vedic doğum horoskopu görülmektedir. Şair 07.05.1861 yılında dünyaya gelmiş ve 7.08.1941 tarihinde ölmüştür. Uzun bir hayat işaretlerine sahip horoskopu olacaktır. Bu haritayı seçerek Narayana Dasa'nın yaşam sonunu nasıl gösterdiğini de göreceğiz.

 

Rasi'de Ay ve Jüpiter burç değiştiren gezegenler olarak Yükselen burcun gücünü yükseltiyor. Yükselen burç yöneticisi olan Jüpiter kendi yönettiği ev ve yükselen ile görünüm yapıyor. Hayatı uzatan önemli astroloji işaretlerinden bir tanesidir.

 

 

Satürn'ün 6.evde (Aslan) yerleşerek 8.ev (Terazi) ile görünüm yapması da başka bir uzun hayat işaretidir. Ketu ve Mars'ın köşe evlerden 4.evde yerleşmesi, Merkür, Güneş ve Venüs'ün 2.evde olması hayat uzunluğunu desteklemiyor. Bu nedenle ortaya sadece 80 yıllık bir ömür çıkıyor.

 

Tagore öldüğü zaman  Narayana Dasa olarak Maha dasa Balık ve antardasa olarak Terazi rasi görülüyor. Arudha Yükselen (Akrep) yerleşimine göre Yay burcu 2.ev (maraka) dır ve yöneticisi Jüpiter ile Yükselen Burç arasında görünüm vardır. Antardasa olan Terazi de Yükselen Burç ve Dasa Rasi'den 8.ev sonra yerleşmiş olup maraka özelliklerine sahiptir. Bunlara ek olarak 8.Ev (Yaşam Uzunluğu) Arudha Yükseleni (A8) Yengeç burcunda yerleşmiştir. Burada Dasa Rasi (Yaşanan Narayana Dasa) Balık burcunun yöneticisi Jüpiter vardır. İşte bu işaretler Balık Dasa ve Terazi Küçük dasa içinde hayatın sonuna gelineceğini belirtiyor.

 

Vedic astroloji sisteminde hayatın kendisi kadar ne zaman biteceği de açıklanıyor. Kurallar çok uzun hayat yaşamanın bir hayal olmadığını gösteriyor. Eğer yönettikleri burçlarda yerleşmiş gezegenlerin olduğu bir zamanda dünyaya gelmek mümkün olursa süper bir insanın ortaya çıkması da kaçınılmaz görülüyor. Bunları bilim-kurgu türünde bir filmde izleseydik hoş vakit geçirmenin nedeni sayılabilir. İnsanların göklerden beklediği "Kurtarıcı" nın bir gün dünyada annesinin karnından doğması sürpriz sayılmamalı !

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşçakalın

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN