KALASARPA    YOGA    İLE    SAVAŞMAK

 

 

VEDİC  SİSTEMİNİN  EN  KORKULAN  YOGA  YERLEŞİMİ  KALSARPA  (KAALSARPA) YOGA  İLE  SAVAŞMAK   İÇİN  ÇEŞİTLİ   SAVUNMA    YÖNTEMLERİ   VARDIR

 

 

 

 

Sevgili Astromistik okurları,  Bu haftaki yazımın konusunu  bir bayan okurumuzun mesajında açıkladığı  yaşam öyküsünün nedeni sayılan Vedic sisteminin karanlık Yoga'sı  Kala Sarpa Yoga'ya ayırdım.  Yabancı lisanı olanlar için Internet'te bu konuda çeşitli kaynaklar ve yorumlar bulunur. Bunların bazılarında yoga için yumuşak kelimeler kullanırlar. "Kötü bir Yoga sayılır ama o kadar da değil.." şeklinde açıklamalar okursunuz. Nasreddin Hoca'nın ölümü tarif ederken "Ben ölürsem büyük kıyamet sayılır !" demesine benzetiyorum yazılanları. Büyük kıyamet ve Küçük kıyamet olarak tarif edilen sonunda aynı şeydir ; ölüm !

 

Kala Sarpa Yoga tüm gezegenlerin Ay Düğümleri (Rahu-Ketu) ekseni içinde tutuklanması demektir. Ünlü Vedic astrolog B.V. Raman bir yazısında şayet Yükselen Burç eksenin dışında kalırsa Yoga etkisi azalır diye yazmıştır. Okurlarımızın içinde önemli sorunlarını açıklayan hatta intiharı düşünenlerin Vedic Rashi haritalarında eksen dışında yerleşen Yükselen burcun bile kurtarıcı (savior) olmadığını görüyoruz. Bu Yoga'nın adı kadar dehşet verici olmadığını savunanlar da vardır. Böyle düşünenlere örnek olarak gösterilecek en hafif olay aile bireyleri tarafından cinsel tacize uğrayan kadınların haritasında Kala sarpa Yoga olduğudur. Babası tarafından cinsel tacize uğrayan kız çocukların haritalarında Kala Sarpa Yoga olduğunu görüyoruz. Bu olaya hafif bir yaşam olayı denirse ağır olay acaba nasıl olacaktır ?

 

Kala Sarpa Yoga bulunan bir Vedic harita için yaşam içinde diğer yerleşimlere bağlı olan sorunlar ve düşüşler ortaya çıkacaktır. Çok zorlanan bir horoskop için zaman kurtarıcı olur. Şiddet içeren bir hayat için Kala Sarpa Yoga'nın etkisi 50 yaşından sonra giderek hafifleyecektir. Daha öncesinde korunma oluşturmak için Vedic sisteminde kullanılan Yantra'lar vardır.  Örneğin Kaalsarpyantra örnekleri web sitelerinde bulunur. Ancak böyle bir korunma her kişiyi tatmin etmez. Yoga'yı oluşturan Rahu (Kuzey Ay Düğümü) ve Ketu (Güney Ay Düğümü) zararlı enerjilerini düzeltecek özel tasarımlı bir yüzük yapılmıştır. Yazımın başında resmi bulunan  Kalasarpa için korunma yüzüğü  kadınlarda sol elde ve orta parmakta taşınır.

 

Kala Sarpa Yoga oluşturan Rahu ve Ketu'nun bulunduğu Nakshatra  (Takımyıldız) yönetici gezegen Vimsottari Dasa süreci çok önemlidir. Bu gezegenin gücüne ve yerleşimine göre hayatın kaos dolu olayları ortaya çıkabilir. Bundan başka yaşaman Vimsottari Dasa gezegenin Nakshatra yönetici gezegeni Rahu veya Ketu olursa hayatta böyle bir süreç yaşamaktan korkmak gerekir. Bu konuda gezegenin durumuna göre başka astro takı taşları ve Yantra'lar kullanılır. Kala Sarpa Yoga etkisinde Doğum haritası insanı çok yükseklere çıkartabilir. Ne kadar yüksek mevki olursa oradan düşmesi de o kadar şiddetli olur.

 

Kala Sarpa Yoga bulunan Vedic Rashi haritasında "Atmakaraka" Gezegen bazı hafiflemeler sağlayabilir. Bazen de hayatı cehenneme çevirebilir. Aslında kader bilmecesinde her noktanın özel anlamı ve etkisi vardır. Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın.

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN