Karanlık  tarafın  kapısı

 

 

HAYATIN  VE  EVRENİN  KARANLIK  TARAFINA  GEÇİŞ  KAPISINI  TUTAN  PLÜTO  İNSANLAR  İÇİN  FARKLI,  ÜLKELER  İÇİN  FARKLI  ETKİLER  VE  SONUÇLAR  OLUŞTURUR. 

 

 

 

Romantik filmlerin ünlü İngiliz aktörü Laurence Harvey 1973 yılında kanserden öldüğünde "Domino" adını verdiği kızı 4 yaşındaydı. Domino Harvey 7 Ağustos 1969 günü Londra'da dünyaya gelmişti. Batı tipi doğum horoskopunda PLÜTO Ay Düğümleri Düzleminde Ketu (Güney düğümü) ile kavuşumdaydı. Plüto horoskopun IC (Ayakucu) noktasında yerleşmişti ve Yükselen ile kare açı yapıyordu. Gezegen yaşamın karanlık yanı ile sarmaş dolaş yaşayacak ve öteki dünyaya karanlık bir yoldan geçecek bir yaşamı  doğumda göstermişti. Plüto genellikle Mundane horoskoplarda daha etkili ve gelecek yöneticisidir. Kişiler için çok etkili ve duyarlı horoskop noktalarına yerleşirse ortaya şaşırtıcı hayatlar çıkartabilir. Plüto yerleşimi insanların sezgilerinin duyarlığı ve doğa üstü yeteneklerin gelişimi konusunda işaretler verir. Örneğin benim doğum horoskopumda Plüto-Merkür-Yükselen burç arasında "Büyük Üçgen" görünümü vardır. Her hangi birinin horoskopuna bir süre baktığımda tüm hayatının gözlerimin önünden geçtiğini görebilirim. Özlem'in horoskopunda Plüto  Yükselen Burç ve Başucu (MC) ile üçgen (trine) görünümler (Büyük üçgen) yapıyor. Astroloji alanında yetenekli olmasını bu görünüme borçludur.

 

Domino Harvey soluk tenli, nahif ve agresif bir genç kız olduğunda bir kadın için yakıştırılması çok güç bir kariyer alanı seçti kendine. Ödül avcısı olarak bir grubun içinde yer almıştı. Boynunda ve belinde fişekler dizili kemeri ve uzun namlulu tüfeğiyle posterlerde boy gösteriyor ve 2005 yılının en ünlü ödül avcısı ilan ediliyordu. Amerika'da mahkemenin kefalet tayin ederek serbest bıraktığı suçlular dava günü ortaya çıkmazsa ödül avcıları bunları izliyor ve yakalayınca kefaletin %10'nu bunlara veriliyordu. Domino tehlikeli bir yaşamı seviyordu zira doğumunda Plüto horoskopun karanlık tarafında kapıyı aralamıştı. Oraya geçmek için bu kadar büyük tutku beslemek başka nasıl açıklanabilir ?

 

27 Haziran 2005 tarihinde yani en ünlü ve henüz 36 yaşında olduğu yıl Hollywood'daki evinde morfinden yüzlerce kat güçlü uyuşturucudan ölü olarak bulundu. Horoskopunda ölüm zamanındaki transitlere baktığımızda çok ilginç bir tablo ile karşılaşıyoruz. Transit Plüto  Yay burcunun 22.50 derecesinden geçerken natal Ay Düğümleri ile kare görünüm yapıyor. Bu durumda natal Plüto ile de tam kare açı içinde oluyor. Böylece Hades'in bekçisi gezegen karanlıklar ülkesinin kapısını aralıyor ve onu içeri alıyor. İnsan yaşamında Plüto etkilerini görmek için Domino gibi gerçekten çok ilginç doğum horoskopuna sahip olmak gerekir. Çok ağır hareket eden ve gezegenler içinde en uzak yörüngede yerleşen Plüto'nun etkilerini görmek her zaman mümkün olmaz ama ülkelerin horoskoplarında (Mundane) Plüto etkileri transitlerinde daha belirgin olarak ortaya çıkar.

 

Türkiye'nin horoskopunda 2008 sonuna doğru böyle etkili bir görünüm var. Haritada 12.evde yerleşen Ay zaten bilinçaltını etkiliyor. Din bezirganlarının halkı bu kadar kolay ikna etmelerinin veya inanmalarını sağlamalarının işareti sayılabilir. Erzak paketi veya bir kaç torba kömür karşılığında oy satmak fakirlik ile açıklanabilir. Yine de insanların kolayca kandırılmaları konusunda burcun son derecesinde yerleşen 12.evdeki Ay sorumlu tutulabilir ! İşte bu kadar duyarlı yerleşime sahip Ay, Kasım 2008'den itibaren uzun süre transit PLÜTO tarafından tetiklenecek.  Gezegen  Yay burcunun son derecesinde natal Ay ile karşıt görünüm yapacak. Ay ve Plüto bulundukları burçların son derecesinde çok etkilidir. Böyle bir açı Plüto'nun geri harekete başlaması ile 2009 yılında tekrar ortaya çıkacak.

 

Mundane astrolojide Plüto Yeniden yapılanmaları ve değişimleri, organize suçları ve yer altı faaliyetlerini temsil eder. Gizli kapaklı, çetelerle ve başkalarının zarar göreceği şekilde yürütülen her olayda Plüto etkisi vardır. Türkiye haritasında Plüto-Ay karşıt açısı organize suçları tetiklediği gibi büyük sırların da ortaya dökülmesine neden olacaktır. Örneğin son zamanlarda büyük sarsıntı oluşturan "Deniz Feneri" olayı  buna örnek olabilir. Bunların çözülmesi ile ortaya daha büyük sarsıntılar çıkabilir. Sonuçta Plüto değişim gezegenidir aynı zamanda. Burç değiştirirken bu güne kadar işlerini yürütmeyi başaran organize suçluları ve suçları ortaya dökebilir. Büyük bir değişimin kapısında olduğumuzu gösteren kozmik bir olayı izliyoruz...