Astroloji   ve    Kuantum     İlişkisi

 

 

KUANTUM  FİZİĞİ  İLE    ASTROLOJİ   ARASINDAKİ     İLİŞKİ     ÖLÜM   İLE   YAŞAM   ARASINDAKİ    İNCE    ÇİZGİDE   KARŞIMIZA     ÇIKIYOR

 

 

Sevgili Astromistik okurları,  Bu haftaki yazımın konusunu bir okurumuzdan aldığımız mesajda açıklanan bir soruyu yanıtlamaya ayıracağım. Kuantum fiziği ve astroloji arasındaki ilişki ile ilgili soruyu yazan okurumuzun satırları aynen şöyle :

 

"Sitenizi çok beğeniyorum ve şu ana kadar yazılarınızdan çok faydalandım. Uzun yıllardır enerji - astroloji ve kuantum fiziği ile yakından ilgileniyorum ve bu konularda çok araştırıp bana uygun gelen yayınları takip etmeye çalışıyorum.

Soruma gelince;

Kişisel horoskopumuzda diyelim ki bazı planetler diğeriyle kare yapıyor. Bu kare yaptığı planetler ve bulundukları evler itibariyle sözgelimi bizim iş yaşantımızda para kazanmakla ilgili zorlukları anlatıyor olsun. Buraya kadar problem yok.

 

Kuantum fizikçileri de kuantum alanında gözlemcinin baktığı şeyleri değiştirebildiğinden bahsediyor. Yani bizler gerçekten istersek ve bu konuda çalışmalar yaparsak iş hayatımızın bizim istediğimiz gibi gelişeceğini anlatıyorlar. (Tabi bunun içinde negatif çekirdek inanç sitemiyle ilgili çalışmalar ve olumlama uygulamaları yer almakta. Hayatımızda olan her şeyi kendimizin seçimi olduğu ve istersek değiştirebileceğimizden bahsediyorlar.)

 

Benim bu iki bilimsel uygulama ile ilgili sorum şu; Eğer benim horoskopumda iş evimdeki planetlerde sert açılar varsa ben olumlamalar ve pozitif düşünce tekniği ile istediğim iş hayatına ve para akışına kavuşabilir miyim, yoksa bu sert açılara sahipken ne yaparsam yapayım boş mu?

Bu iki bilim dalının birbirini tamamladığı ve ayrıldığı noktalar nelerdir?"

 

Kuantum fiziği ile astroloji ilişkisi olduğunu ileri sürmek fazla iddialı olacaktır. Mesajı okuduktan sonra bu konu üzerinde Yücel Sügen ile tartıştık. Bu yazıda açıklayacağım fikirleri savunan bir yanıt gönderdi okurumuza. Temel noktası evrende asla özgür irade olmadığını açıklamasıydı. Düşünürler  konuyu şöyle noktalıyor : "Bilim özgür irade sorununu çözemez. Bu bir metafizik konusudur." Eşim felsefeyi sever ve maddi değişimler ile metafizik kuramları paralel kullanarak çıkar sağlamaya çalışanları  eğlendirici bulur. Bu yazımı hazırlarken düşüncelerimin temel noktası özgür irade tartışması oldu. Astroloji çok açık şekilde kader adı verilen geleceğin bilindiği gerçeğini gözümüzün içine sokuyor. O halde özgür iradenin olmadığı evrende şeyler hem öyle hem de böyle olamaz diyen Yücel Sügen, karmaşık gözüken kavramlar yerine sadece ölüm anının bile belirlenmiş olmasını, evrenin değiştirilemez kurallarının astroloji ile ispatı diye açıklıyor. Ölüm değiştirilemez şekilde var olmanın sonu olduğuna göre her hangi bir düşünce tekniği ile bir şeyin değiştirilmesi nasıl mümkün olabilir ?

 

Bu konuda beni çok etkileyen bir hastamın kaybını düşündüğümde onun haklı olduğunu anladım. Gerçekten değiştirilemez şekilde yazılan bir gelecek olduğunu anlamanın basit yolu hastalık ve ölüm konusunu ele almakla olacaktır. Modern zamanların tıp olanaklarında bile çare bulunamayan hastalıklar var. Diyaliz makinesine  düzenli zamanlarda bağlanan bir hastam vardı. 17 Haziran 1959 günü saat 20.00'de İstanbul'da dünyaya gelmişti. Kronik böbrek yetmezliğinden diyaliz makinesine bağlandığında 25 yaşındaymış. Hastalığını ve hastalığın başlama zamanını gösteren Vedic Doğum haritası aynı zamanda yaşam sonunu da işaret ediyordu. Diyaliz hastası kişi 21 Eylül 2009 günü vefat etti. Aşağıda bu kişiye ait  Vedic haritaları görülüyor.

 

BALIK

4.Ev

KETU

 

KOÇ

5.Ev

BOĞA

6.Ev

 

 

İKİZLER

7.Ev

GÜNEŞ MERKÜR

BALIK

10.Ev

AY MERKÜR

KOÇ

11.Ev

 

 

BOĞA

12.Ev

 

İKİZLER

Yük.Burç

1.Ev

RAHU

 

KOVA

3.Ev

 

 

VEDİC

 

RASHİ

 

YENGEÇ

8.Ev

MARS VENÜS

KOVA

9.Ev

 

VEDİC

 

NAVAMSA

YENGEÇ

2.Ev

JÜPİTER SATÜRN

OĞLAK

2.Ev

 

ASLAN

9.Ev

 

OĞLAK

8.Ev

 

 

ASLAN

3.Ev

 

 

YAY

Yük.Burç

1.Ev

SATÜRN

AKREP

12.Ev

JÜPİTER

TERAZİ

11.Ev

AY

 

BAŞAK

10.Ev

RAHU

 

YAY

7.Ev

MARS VENÜS KETU

AKREP

6.Ev

 

TERAZİ

5.Ev

GÜNEŞ

BAŞAK

4.Ev

 

 

Vedic haritalarda hastalık ve ölüm zamanı o kadar net şekilde anlaşılmaktadır ki, insanın adeta kanını donduruyor. Hastalık yani kronik böbrek yetmezliği Venüs gezegeninin temsil ettiği sağlık sorunudur. Venüs zararlı (dusthana) ev ve sağlık evi olan 6.Ev (Boğa) yönetici gezegenidir. Zararlı 12.Ev (Akrep) yöneticisi gezegeni Mars ile birlikte kronik hastalıklar evi olan 8.Evde (Yengeç) yerleşmiştir. Vedic kaynakları bu yerleşim için böbrekler ve üriner hastalıklar açıklaması yapmaktadır. Sağlık için zayıflığı ve tehlikeleri Rashi haritasında Yükselen burçta yerleşen Satürn ile Navamsa haritasında Yükselende yerleşen Rahu göstermektedir.

 

Satürn Maha Dasa (1976-1995) yaşanırken hastalık 1984 yılında başlamıştır ve bu sırada yaşanan Dasa "Satürn-Venüs" olarak görülüyor. Aynı sırada transit Satürn Terazi burcunda olduğundan  "Sadesati" zamanıdır. Bu durumda T.Satürn,  N.Ay üzerinden geçerken aynı zamanda Yükselen Burç (Yay) ve 6.Ev yönetici gezegeni Venüs ile görünüm yapmaktadır.

 

Navamsa haritasındaki yerleşimler de dikkat çekiyor. 6.Ev (Akrep) yönetici Mars ile 12.Ev (Boğa) yönetici Venüs birlikte Yay burcundadır. Burada Ketu ile birliktedir. Sonuç olarak kronik hastalık haritaların her yerinden adeta bağırmaktadır !

 

Hayatın sona erdiği 21 Eylül 2009 tarihinde yaşanan Dasa "Merkür-Jüpiter" olarak göze çarpıyor. Merkür,  Rashi'de 7.ev (İkizler) yöneticisi olarak Maraka yani ölüm getiren gezegendir. Jüpiter de Navamsa haritasında 7.Ev (Yay) yöneticisi olarak Maraka gezegendir. Ölüm zamanında T.Satürn Başak burcuna girmiştir. Rashi'de Sadesati başlangıcıdır. Navamsa haritasında "Kandaka Satürn" zamanıdır.

 

Henüz doğduğu gün başına gelecek hastalığı gösteren hatta ölüm zamanını açıklayan astroloji ile Kuantum fiziği arasındaki ilişki  nasıl bir şey olabilir ?  Hangi düşünce tekniği veya enerji  kronik hastalığı geciktirir veya ölümü bir ay erteleyebilir ?  Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın.

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN