MANTIĞIN   EFENDİSİ   DUYGULARIN    KÖLESİDİR...

 

 

       Son günlerde medya yine ilişkileri diline doladı.  Bir gazetede köşe yazısında alaylı bir üslupla yaşlı erkeklerin genç kadınlara ilgisini "Azgın teke sendromu" diye adlandırmış. Oysa, bunun tersi de görülüyor artık. Bazı kadınlar kendinden daha genç erkekler ile ilişki kuruyorlar. Haberin yayılmasındaki  hızlanma her zaman olan şeylerin bile şimdi ortaya çıkmış gibi görünmesini sağlıyor. Oysa, ister kadın ister erkek olsun kendinden daha genç veya yaşlı bir partner arama meyli tamamen doğum haritası ile ilgilidir. Örneğin Yükselen burç, 7.Ev burcu, Mars, Venüs ve Ay yerleşimleri ile Satürn pozisyonu insanın aradığı sevgili yaşını ortaya çıkartır.

 

       Neyse ki, neler yazılıp çizilse de astroloji ve gerçekleri var.  Saman alevini yangın ve ahmak ıslatan yağmuru tufan diye yutturmaya çalışanlara yanıtı bilimsel gerçekler veriyor. Alışılmışın dışında davranış örnekleri gösterenler toplumu kızdırır ! Onların kuralları bozduğunu ve düzeni hırpaladığını ileri sürerler ve kötü biçimde yargılarlar. Bunun en basit düzeyi bolca dedikoduların yapılmasıdır. Geçmiş yıllarda  böyle olay ile karşılaştım. Orta yaşlı bir iş adamının evliliği görünüşe göre hoş şartlarda yürüyordu. Küçük ve sevimli kızı ve insanlarla kolayca samimi olan eşinin güler yüzü mutluluk tablosunu tamamlıyordu. Hepimizin gözünde mutlu ve olumlu bir aile vardı.

 

       Bir ağustos sabahı adam eşine bir mektup bırakarak evini terk etti. Başka bir kadını sevdiğini ve onunla yaşayacağını yazmıştı. Bu haber aileyi tanıyan herkesi şok içinde bıraktı. Kimse adamın aldığı kararın onu günler boyu ezeceğini ve geri dönüşün eşiğine getireceğini konuşmuyordu. Toplum için önemli olan konunun zevk tarafıydı. Orta yaşını geçmeye başlayan bir erkek başka bir kadına aşık olamazdı ! Başka bir kadını sadece cinsel arzuları için isterdi ve erken başlayan andropoz işareti sayılırdı ?  Daha da alaycı lisan kullanan birisi buna "azgın teke sendromu" bile diyebilirdi !

 

      Olaydan sonra sevgilisini seçen iş adamı ile  sevdiği kadının doğum bilgilerini alarak onların Eşleşim  (Synastry) horoskoplarını hazırladım. Astroloji gerçeği gözler önüne seriyordu. Dünyadaki hiç bir güç bu aşkı bozamaz ve adamı eski günlerine geri döndüremezdi. Aile büyükleri, eş ve dost günlerce nasihat etseler, yaşadıkları ortak hayatın koşulları her gün çeşitli sorunları ortama taşısa, modern bir engizisyon mahkemesinde yargılanıp boyunlarına zincirler vurulsa, gök yıkılıp dünyanın altı üstüne gelse böyle bir aşkın sonunu getiremezdi !

 

       Aşağıdaki Vedic Doğum (Rashi) horoskopları birbirini seven erkek ile kadına aittir. Şimdi, astrolojik gerçeklerin insanları birleştiren kozmik gücün yasalarını ortaya çıkartmasını izleyelim.

 

BALIK

  8.Ev

KOÇ

9.Ev

KETU

BOĞA  

    10.Ev

   

İKİZLER  

  11.Ev

  

  

BALIK

  10.Ev

RAHU

KOÇ  

11.Ev

JÜPİTER

BOĞA  

12.Ev

RAHU

İKİZLER

 

Yük.Burç

1.Ev

KOVA  

7.Ev 

 VEDİC 

Rashi (Doğum)

 

Erkek Horoskopu

YENGEÇ

12.Ev

KOVA  

9.Ev

GÜNEŞ

SATÜRN

 

VEDİC 

Rashi (Doğum)

 

Kadın Horoskopu

YENGEÇ

2.Ev

OĞLAK  

6.Ev

AY

ASLAN  

Yük.Burç

1.Ev

Merkür

OĞLAK

 8.Ev

VENÜS

MERKÜR

 

ASLAN  

AY

Arudha Yükselen

YAY

 5.Ev

 

AKREP

4.Ev

SATURN

 

TERAZİ

3.Ev

Venüs

Rahu

Arudha

Yükselen

Upapada Yükselen

BAŞAK

2.Ev 

Güneş Jüpiter Mars

YAY

7.Ev

AKREP

6.Ev

KETU

TERAZİ  

5.Ev

 

BAŞAK

4.Ev

MARS

Upapada

Yükselen

 

 

       Burada açıklanan astrolojik terimleri anlamak için önce Astromistik sitesindeki  "Ebedi, Aşk ve Karmik Eş" başlıklı yazıyı okumalısınız. Orada, Arudha Yükselen nedir ve nasıl bulunur veya Upapada Yükselen nedir ve nasıl bulunur gibi bilgileri bulacaksınız. Erkek haritasında Arudha Yükselen yani dünyevi değerlerin yükseleni ile Upapada Yükselen, yani duygular ve ruhsal yapının yükseleni Terazi burcunda birlikte yerleşmişlerdir. Kadın haritasında Arudha Yükselen Aslan burcundadır. Upapada Yükselen de Başak burcundadır.

 

       Kadının Arudha Yükseleni ile Erkeğin Yükselen burcu aynı evde (Aslan) yerleşirken, Erkeğin Arudha Yükseleni ile Kadının Yükseleni üçgen (trine) görünüm yapmaktadır. Bu yerleşim dünyevi değerler ve amaçlar bakımından tamamen uyumlu çifti gösterir. Erkeğin Upapada Yükseleni ile kadının Yükseleni arasında üçgen görünüm vardır. Bu yerleşim de ruhların uyumu veya karmik eş göstergesi sayılır.

 

       İki horoskop arasında   ilişkilerde ender rastlanan astrolojik başka bir işaret vardır ki, onların çeşitli baskılar karşısında yılmadan beraberliklerini sürdürmelerini açıklamaktadır. Erkek haritasında 4.Ev (Akrep) yöneticisi Mars ile 5. Ev (Yay) yöneticisi Jüpiter birlikte Başak burcunda, Yükselen (Aslan) yöneticisi  Güneş ile birlikte yerleşerek "Yogakaraka" adı verilen haritanın en güçlü görünümünü oluşturmaktadır. Bu güçlü gezegensel bileşim kadın haritasının Upapada Yükseleni ile kavuşum  yapmaktadır.

 

       Kadın horoskopunda 4. Ev (Başak) yöneticisi Merkür ile 5. Ev (Terazi) yöneticisi Venüs Oğlak burcunda birleşerek "Yogakaraka" oluşturmaktadır. Burada oluşan Yogakaraka bileşim ile Erkek haritasındaki  Yogakaraka bileşim arasında üçgen (trine) görünüm oluşmaktadır. Burada oluşan enerjiler o kadar güçlüdür ki, oluşturduğu duygular demire su katılarak oluşturulan çelik kadar sağlam ve uzun ömürlüdür  !

 

       Aşk her zaman uygun ve toplumun onayladığı şartlar altında yeşermez. Onu anlamak için mantığın efendisi rolünü oynarsanız, duyguların kölesi olduğunu anlamakta zorlanırsınız....