Facebook  Kurucusu  Mark  Zuckerberg

 

2011  DEĞERİ  YAKLAŞIK 15  MİLYAR  DOLAR  OLAN  FACEBOOK  SİTESİNİ  KURAN  KİŞİYİ  HOROSKOPU  ANLATIYOR

 

Sevgili Astromistik okurları,  bu haftaki konum  dahi kafasını ve büyük para kazanma talihini gösteren fakat aynı zamanda kalıcı bir şeyi olmayan sanal fabrikadan para kazanmak hünerlerini ele alan bir inceleme yazısı olacaktır. Böyle bir konuyu araştırma fikrini izlediğim "Facebook"  filmi verdi. Dünyada popüler olan sosyal paylaşım sitesini kuran Zuckerbeg filmde gerçekten ne ise  olduğu gibi anlatılmış. Doğum horoskopunu incledikten sonra bir kere daha astrolojinin gücünü anladım. Bir insanı gerçekten tanımak ve geleceğini görmek için bundan başka faydalı bir okültizm yolu olamaz. Filmin senaryosunu yazan A.Sorkin sanki bir astrologdan yardım almışa benziyor. Açıklamalara göre Zuckerberg film için işbirliğini kabul etmemiş ve şöyle demiş : "Bu sadece bir film, bir eğlence. Benim hayatım bu kadar dramatik değildir.." Filme değil de doğum horoskopuna bakılırsa hayatının mucize gibi başarılı ama çok da dramatik olduğu görülüyor. 14 mayıs 1984 tarihinde New York eyaletinde dünyaya gelen ve halen 27 yaşında olan Zuckerberg'in Doğum horoskopunda dramatik bir şekilde son bulacak yaşamının öyküsünü horoskopa bağlı kalarak yorumlayacağız. Hayatın büyük başarısını gösteren en önemli olgu  para kazanmasıdır. Kalıcı bir fabrikadan veya tesisten değil bir bilgisayar ve kafasından ortaya çıkan milyar dolarlardan bahsediyoruz. Bu bakımdan onun horoskopu üretim yapan tesislerin sahipleri gibi benzer özellikler göstermeyecektir.O bir sanal fabrikanın sahibidir ve bir gün fabrikasının rüya gibi kaybolması mümkündür.

 

 

Yanda gösterilen Batı tipi Doğum horoskopunda gezegenler "Tahterevalli" adı verilen şekilde iki grup halinde yerleşmişlerdir. Bu yerleşim hayatının iki uç arasında gidip gelen bir serüven olduğunu belirtiyor. Bu konuda yaşam felsefesi "Başarıya giden her yol kullanılabilir" şeklinde olmalıdır. Bunu, horoskopun "sübjektif" yaşam alanlarını gösteren bölgede yerleşen geri (retro) gezegenlerin varlığından anlıyoruz.

 

Bir Doğum horoskopunda sübjektif alan olan Kuzey yarım küresinde üstelik su grubu bir burçta (akrep) retro Satürn, retro Mars ve Ay stellium (gruplaşma) yaparsa dengeli bir kişilik ortaya çıkmaz. Filmde Zuckerberg sevdiği genç kızı Internet sitesinde aşağılıyor. Tam böyle bir horoskopa yakışan sonuçtur !

 

Zuckerberg Yahudi bir ailenin çocuğu olarak yetiştirilmesine rağmen ateist olduğunu açıklamış. Horoskopta 9.ev felsefe ve din görünüşünü yansıtır. 9.ev koç burcunda yerleşmiş ve yönetici gezegen retro Mars olup Yükselen Burç ile kare açı içindedir. Ateist olmasının temel nedeni budur. Görüldüğü gibi insanın din inancı bile horoskopuna bağlı bir sonuçtur ve binlerce yıldan beri din için öldürülen bu kadar insanı düşünürsek insanlığın ayıbını anlarız.

 

Horoskopun Yükselen burcu aslan olduğundan yönetici Güneş tüm haritanın yönetici gezegeni olur.  Güneş kariyer evinde (10.ev) yerleşmiştir ve Ay-Mars ile karşıt açı yapmaktadır. Başarılı kariyer hayatını ama duygusal dengesizliği gösteriyor. 4.evde yerleşen Mars ve Satürn Yükselen Burç ile kare açı yapıyorlar. Bu da giyim kuşamına dikkat etmeyen, kilo almayan beden  ve çıkarı için her şeyi göze alacak karakter oluşturur. Yaratıcılık evinde (5.ev) yerleşen Uranüs ile Yükselen Burç arasında üçgen (trine) açı görülüyor. Bu noktada bilgisayar ve Internet teknolojisini başarı şekilde kullanmasını anlıyoruz ama dünya çapında başarıyı gösteren işaret Uranüs'ün Ay Düğümleri ekseninde ve güney ucunda yerleşmesidir. Bu noktada karmik güçleri sezebiliriz. Bir yahudi kişilik ancak bacası olmayan ve bir şey üretmeyen sanal konudan bu kadar zengin ve ünlü olabilir. Ay Düğümleri ekseni doğa üstü güçlerin dünyaya açılan penceresidir. Yaratıcılık evinde yerleşen Uranüs, Neptün ve Jüpiter çok etkilidir ama üçü de retro gezegendir. Yaratılan şeyin hayal ürünü olmasını daha iyi bir şey anlatamaz. Satürn ile Venüs arasındaki karşıt sert açı Magi astrolojisine göre "Satürn Çarpması" oluyor ve romantik ilişkilerde başarısızlığı açıklıyor. Ünü ve parası olmadığı zaman onu geri çeviren sevgilisi bu durumun işaretidir. Bundan sonra da yaşayacağı romantik ilişkinin ün ve parası için mi olduğunu bilmeyecektir !

 

Batı tipi Doğum horoskopunun en önemli işareti retro Satürn ve retro Mars kavuşumudur. Bu yerleşim yaşam sonu zamanını  göstermektedir. İlerletilmiş (progres) horoskopta Mars ileri harekete geçip natal Satürn ile kavuşum yapınca hayati risk ortaya çıkar. Bu son aynı zamanda dramatik bir yaşam sonu olur. Yaptığımız hesaplara göre Progres Mars ile natal Satürn  2036 yılında kavuşum yapacaktır. Bu sonuç bize Zuckerberg'in 52 yaşında risk altında olacağını gösterir. Vedic Rashi haritasında aynı zaman içinde "Ketu-Rahu Dasa" sürecinde olacağını görüyoruz ve bu süreçte "Sadesati" yaşamakta olacaktır.

 

Doğum horoskopunun insana vereceği en iyi ders çok büyük servetlerin de horoskopu zehirli sarmaşıklardan temizlemeye yetmeyeceğini göstermesi olmaktadır.

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın.

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN