RÜYANIN    GERÇEKLEŞME     ŞANSI....

 

 

      Astromistik sayfalarında önce bir teori olarak açıklanan ve gelen örneklerle bir yaşam gerçeğine dönüşen hamile kalma zamanında gökyüzü işaretleri giderek daha fazla önem kazanıyor !  Okuyucularımdan aldığım mesajlarda ilginç örneklere rastlıyorum. Çocuk doğumunda neden tuhaf sonuçların göze çarptığını daha iyi anlıyoruz. Çocuğun yazgısını ayarlamak pek çok anne ve babanın düşüdür. Bunun için doğum saatini belirlemek sıkça rastlanan bir seçimdir. Ancak, bu konuda "Sezar'ın hakkı Sezar'a, Tanrının hakkı Tanrıya" şeklinde düşünmek hayalleri kıskaca sokabilir. Başka bir değişle yazgıya karışmak da bir yazgı şeklidir diyebiliriz !

 

       Anne olmak rüyası içindeki bir bayan okuyucum şunları yazıyor :  " 20.07.1979, saat 11.00'de Bulgaristan'da, Kırcaali'de dünyaya gelmişim. Eşimle ilk tanışmamız 1993 yılında oldu ve başlangıçta sadece arkadaştık. Daha sonra ilişkimiz ilerledi ve biri 1995  diğeri 1996 yılında olmak üzere iki kere beraberliğimiz oldu.

 

       Bir ayrılığın ardından 2004 yılında yeniden karşılaştık ve aynı yıl içinde nişanlanıp sene sonuna doğru evlendik. Eşimle çok iyi anlaşıyoruz. Evlilikle ilgili bir sorunumuz yok ama, yaklaşık iki buçuk ay önce ilk bebeğimizi kaybettik. Hamileliğimde hiç bir sorun yoktu ve çalışıyordum ama 35.haftanın başında aniden gelişen iç kanamayla (Ablasyo plesenta) 17 Şubat 2006 sabaha karşı bebeğimizi kaybettik. Benim de hayati tehlikem vardı ama şükürler olsun atlattım.

 

       Oğlumun ölüm nedeni belirsiz çünkü, ablasyo plesantanın oluşum sebeplerinden hiç biri ben de mevcut değil. Şimdi, en yakın zamanda bir çocuk sahibi olmak istiyoruz. Doktorlar bunun mümkün olduğunu söylüyorlar ama ben çok korkuyorum. Lütfen bize yardımcı olur musunuz ? Ne zaman sağlıklı bir çocuk sahibi oluruz ?  Şimdiden çok teşekkür ederim "

 

       Öncelikle, Batı tipi Doğum haritasından neden çocuğun kaybedildiğini analiz edeceğiz. Sonra da, Vedic sisteminde sağlıklı bir çocuk sahibi olma şansını araştıracağız. 

 

       Yapılan inceleme ve Başvuru sahibi okurumun onaylamasına göre hamile kalma tarihi 26 Haziran 2005 tarihidir. Bu tarihte incelenen transitlere göre hamile kalınan çocuğun yaşamını kaybedeceği açık biçimde görülmektedir. Doğum haritasında hamile kalma tarihinde transit Uranüs ile Ay, Ay Düğümleri Düzleminin Ketu ucundan geçmektedir. Karşıt olarak da natal Satürn yerleşmiştir. Bu yerleşimler 6 ve 12.evlerde gerçekleşmektedir. Bilindiği gibi sağlıklı çocuk için hamile kalmakta en önemli görünüm Ay Düğümleri Düzlemi ile Ay arasındaki ilişkilerdir.

 

       Başvuru sahibine ait Vedic Doğum Horoskopu (Rashi) ile "Çocuklardan Alınacak Mutluluk Haritası" (Sapthamsha) haritası  aşağıda görülmektedir. Sapthamsha Haritası sadece Vedic sistemine ait bir "Bölüşümlü" (Divisional) haritadır ve Doğum haritası temel alınarak hazırlanmaktadır.

 

       

BALIK

  7.Ev

KOÇ

8.Ev

BOĞA  

      9.Ev

     AY         MARS

İKİZLER  

  10.Ev

Venüs

  

BALIK

  Yük.Burç

1.Ev

AY

KOÇ  

2.Ev

Mars

BOĞA  

3.Ev

Merkür Jüp Ketu

İKİZLER

  4.Ev

KOVA  

6.Ev

Ketu

 

Vedic

Doğum Horoskopu

(Rashi)

YENGEÇ

11.Ev

Güneş Merkür Jüpiter

KOVA  

12.Ev

 

Sapthamsha

 

(Çocuklardan Alınacak Mutluluk)

Haritası

      

YENGEÇ

5.Ev

OĞLAK  

5.Ev

ASLAN  

12.Ev

Rahu

Satürn

OĞLAK

 11.Ev

  Güneş

ASLAN  

6.Ev

 

YAY

 4.Ev

AKREP

3.Ev

 

TERAZİ

2.Ev

 

BAŞAK

 

Yük.Burç

YAY

10.Ev 

Sat

AKREP

9.Ev

Venüs Rahu

TERAZİ  

8.Ev

BAŞAK

7.Ev

 Yaşanan Dasa :  Rahu - Mars

       

       Vedic Doğum Haritasında "Rahu" Dasa içinde doğacak çocuğun kaybedileceği açık şekilde görülmektedir. Haritada Çocuk Evi (5.Ev) Oğlak burcunda olup yöneticisi Satürn 12. evde Rahu ile birlikte yerleşmiştir. Rahu ve Satürn aynı zamanda zararlı (Ölüm) evi olan 8. ev yöneticisi Mars'tan görünüm almaktadır. Bu işaret bize Rahu Dasa içindeki çocuk kaybını göstermektedir.

 

       Oysa, Çocuk evi (5-Oğlak) ile görünüm yapan 11. Evdeki Jüpiter hem "Çocuk temsilcisi" (Karakas) olup hem de köşe evlerin (4-7) yöneticisi olarak güçlüdür ve yükselimde olduğu Yengeç burcunda yerleşmiştir. Bu da bize "JÜPİTER DASA" içinde çocuk sahibi olunacağını açıklamaktadır.

 

       Jüpiter Dasa 22 Mayıs 2006 tarihinde başlayacaktır. Böylece, çocuk sahibi olmak için sadece olumlu Jüpiter transiti olması yetecektir. 

 

       Çocuk sahibi olma konusunda Doğum haritasını destekleyen bilgileri Sapthamsha Haritasında görebiliriz. Burada Yükselen Burç Balık'ta olup burada 5. ev (Yengeç) yöneticisi AY yerleşmiştir. Ay ayı zamanda çocuk evi yöneticisidir ve güçlüdür. Bu yerleşim haritayı güçlendirmekte ve doğacak çocukların anneye büyük mutluluk vereceğini açıklamaktadır.

 

       Buradaki örnekte görüldüğü gibi bazen rüyaların gerçekleşmesi uzun ve zahmetli bir yolun sonunda ortaya çıkabilir ....