TANRI  GELECEĞİ   NİÇİN   AÇIKLAR    ?

 

 

       Bir ropörtaj yapılırken tanıdığım orta yaşlı erkek kaygılı ruh haliyle çocuğunun sağlık sorunundan bahsediyordu. Bu konuya da bir falcının söylediklerini açıklaması ile girmiştik. Falcı kadın şöyle konuşmuş : "Öyle kötü şeyler görüyorum ki, hayatını allak bullak edecek..." Zaten mizaç olarak ruhen dağılmaya hazır adam soylarında  görülen bir hastalığın oğlunu elinden alacağını düşünmeye başlamış.  Falcı kadının kehanetinin (!) tutacağı korkusuyla  3 yaşındaki çocuğun tuhaf gözüken davranışlarını incelemiş ve sonunda bir doktora gitmiş. İşler burada biraz daha tuhaflaşmış ! Doktor çocuğun analizini başka birisiyle karıştırınca önce hasta olduğunu bildirmiş, sonra da hata yaptığını açıklamış. Kaygılı baba biraz daha kaos içine düşerek bir gün falcının haklı başka gün doktorun haklı olduğunu düşünmeye başlamış.

 

       İster hayatımız, ister ekin tarlalarımız olsun, sahip olduğumuz şeyleri yitirmekten korkarız. Ama hayat hikayemiz ile dünya tarihinin aynı El tarafından yazılmış olduğunu anladığımız zaman, bu korku uçup gider  (*)....

 

       Çocuğunun, kendinin ve eşinin doğum bilgilerini verirse horoskoplarının analizini yaparak geleceği açıklayacağımı ve içine düştüğü ruhsal çalkantıdan böyle çıkabileceğini anlattım. Aslında onun doğum haritasının nasıl gözüktüğünü biliyor gibiydim. Acılar, korkular, düşüşler ve içinde yaşadığımız toplumun hastalık kokan düzeni de insanı müthiş etkiliyor.. Her insanın ayrı bir öyküsü var. Bu öyküyü değiştirmek yeniden  düzenlemek çekici gözüküyor !

 

       Yaşlı Arap Kahin deveciye sordu :" Neden bu kadar gelecekle ilgileniyorsun ?" "Bir şey yapabilmek için. Ve olmasını istemediğim şeyleri tersine çevirmek için." "O zaman bu senin geleceğin olmaz ki !" (*)

       Kaygılı Baba bir kaç gün sonra doğum bilgilerini bir mesaj ile gönderdi. Önce annenin horoskopu üzerinde hamile kaldığı tarih için transitlerin neler gösterdiklerini inceledim.  Çocuk temsilcisi Transit Jüpiter annenin sağlık evindeki natal Ay Düğümleri Düzlemi ile kare görünüm yaparken, transit Ay Düğümleri düzleminin karanlık ucu Ketu natal Neptün ile kavuşum yapıyordu. Transit Neptün de natal Ay Düğümleri Düzlemi ile sert kare açı yapıyordu.  Hamile kalınan çocuğun büyük bir kaygı uyandıracağı ve ciddi ve kronik bir hastalık ile  uğraşacağı belli oluyordu.

 

       "Tanrı geleceği pek ender açıklar ve bunu bir tek gerekçe için yapar. Değişmek üzere yazılmış bir gelecek söz konusu olduğu zaman."  (*)

 

      Mucize denen bir şey yoktur. Mucize yazgının şaşırtıcı geri dönüşleridir. Yazgıyı iyi bellemek mucizeyi sabırla beklemek yeteneği verir. Hasta olmasından korkulan çocuğun Doğum Horoskopunu inceledim. Orada yazılı olan gerçeği bir gün doktorlar mucize diye açıklayacaklar. Çocuğa konan  ilk teşhis  "Miyopati" adlı ölümcül bir hastalık olmuş. Zaten babanın ailesinde de bu hastalık görülmüş (**). Aşağıda çocuğun Batı tipi Doğum Haritası ile Vedic Doğum Haritası (Rashi) görülüyor.

BALIK

 9.Ev

KOÇ

10.Ev

AY

 

BOĞA

11.Ev

 RAHU VENÜS MERKÜR

İKİZLER

 12.Ev

 SATÜRN GÜNEŞ

KOVA

8.Ev

 MARS

 

 

 RASHİ

VEDİC DOĞUM

HARİTASI

 

25 Haziran 2003

09.40

İstanbul

 

YENGEÇ

Yük.Burç

1.Ev

JÜPİTER

OĞLAK

7.Ev

 

ASLAN

2.Ev

 

YAY

6.Ev

 

AKREP

5.Ev

KETU

TERAZİ

4.Ev

 

 

BAŞAK

3.Ev

 

 

Örnek çocuğun Vedic (Hint) Horoskopu

Doğumdaki Dasa : Venüs

       

         Örnek çocuğun Batı tipi Doğum Horoskopu

         

 

       Yukarıda verilen Batı tipi Doğum Horoskopunda kalıtımsal hastalık ile ilgili işaretler gerçekten göze çarpmaktadır. Satürn ile Güneş kavuşumu ve Uranüs ile Mars kavuşumu kronik bir hastalığın  izlerini yansıtmaktadır. Ancak, hastalık yorumunu yaptıran  iki grup arasında üçgen (trine) görünüm vardır. Horoskop üzerinde kırmızı çizgilerle belirlenmiştir.  Ay Düğümleri Düzleminin Mars-Uranüs grubu ile kare açı yapması kalıtımsal bir hastalığın öldürücü vurgusudur. Ancak, kronik hastalık ile gelişen korkutucu sonu belirleyen yerleşimler arasındaki olumlu görünüm sağlığın sonunda düzeleceğini müjdelemektedir.

 

       Bu konuda yanılmayı önleyen işaretleri Vedic (Hint) sisteminde görebiliriz.  Yukarıda gösterilen Vedic Doğum Haritasında kronik hastalık evi olan 8. evde (Kova) öldürücü MARS yerleşmiştir. İlk bakışta soğuk duş etkisi yapan bir yerleşimdir. Ancak, Rashi haritasında Mars 5. Ev (Üçgen) ve 10.Ev (Köşe) yöneticisi olarak "Yogakaraka" gücündedir. Başka bir ifade ile en güçlü gezegendir ve ölüm getirmez. 

 

       Çocuğun yaşama başladığı zaman içinde bulunduğu Dasa (Gezegensel Periyot) ; VENÜS DASA olarak gözükmektedir. Rashi haritasında Venüs kendi yönettiği Boğa burcunda yerleşmiştir. Gezegen güçlüdür. Kronik bir hastalık yüzünden hayatı sonlanacak bir çocuğun hayata böyle bir Dasa ile başlaması düşünülemez. Sonuç olarak sağlık açısından mükemmel bir horoskop olmasa da, bu çocuğun hayatı kurtulacaktır.

 

       Yaşlı bilge Kıral :" Tanrı, herkesin izlemesi gereken yolu yeryüzüne çizmiştir, yazmıştır. Senin yapman gereken, senin için yazdıklarını okumak yalnızca"  (*)

 


 

(*) Simyacı - Paulo Coello

 

(**) Miyopati : Sinir sistemi bozukluğuna bağlı olmayan kas hastalığıdır. Miyopatilere seyrek rastlanır. Hasta genellikle bir erkek çocuğudur. Hiç yürüyememiş, ya da yürüyemez olmuştur. Kasların zayıflığı yayılır ve kaslar erir. Çocukta zamanla, özellikle solunum sistemini tutan enfeksiyonlar belirir.