TEOS     GÜNLERİ

 

Geçen yaz "Mutluluğun Resmi" başlığı altında yazdığım yazıda Teos'taki evimin bahçesinde dünyaya gelen kedilerden bahsetmiştim. Yeniden, Ege denizinin lacivert buğulu gözler gibi şakıyan yüzüne dönünce, Teos'tan  yavru kedileri İstanbul'a getirmekle ne kadar doğru yaptığını anlayan  Özlem'in yüzünde mutluluğun bir tablosu daha ortaya çıktı ! Aradan geçen soğuk kış aylarında burada yaşayan kedileri vahşi  sansarlar boğarak öldürmüşler !  Bu arada yukarıdaki resimde Özlem'in kucağında üzgün görünen "Sarıkız" ın annesi de bir Sansarın kurbanı olmuş !

 

Geçen yıl Teos'ta kalırken İzmir'de yaşayan bir Kaptan dostumun küçük oğlu için evlilik analizi yapmıştım. Birlikte pek çok defa okyanusları aştığımız ve dünyanın çeşitli yerlerine gittiğimiz meslektaşım oğlu için şikayetçi bir üslupla şunları anlatmıştı : " Bu çocuk bir türlü evlenmeye yanaşmıyor. Ne zaman uygun bir aday ortaya çıksa muhakkak bir kulp buluyor ! Doğrusu onun evlenme zamanını görecek miyim diye merak ediyorum  ?" Denizci dostuma her şeyde olduğu gibi evlilikte de kaderin önemli rol oynadığını açıklamıştım.  Yaşam ile ölüm arasındaki her olayda gizemli bir yazgı döngüsü rol oynuyor. Yine de insan özgür iradenin sadık bir yoldaşı olarak kaderin büyük baskısını hafifletmek için hayata kendisinin hükmettiğine inanır !

 

Geçen yaz denizci dostumun isteği üzerine oğlunun Vedic horoskopunu analiz ederek evlilik zamanını hesaplamıştım. Horoskop işaretleri çocuğun 2007  yılının yaz mevsiminde evleneceğini gösteriyordu. Benim açıklamalarını dikkatle dinleyen anne ve babaya ;  "Çocuğunuz 1 yıl içinde evlenecek. Bu konuda artık merak etmeyin" demiştim. Genel olarak erkek çocuk ebeyvenleri evlilik konusunda meraklı davranmazlar. Meslektaşımın kaygısı çocuğu için hazırladığı dairenin daha ne kadar boş tutulacağından kaynaklanıyordu.

 

Teos'a 2007 Yaz sezonu için geldiğimizde arkadaşımın heyecanla çocuğunun 16 Haziran 2007 günü evleneceğini haber vermesi ile karşılaştık. Geçen yıl Vedic analizde saptadığım evlilik zamanına tam olarak uyan bir tarih ile karşılaşmıştık. Bir kez daha astrolojinin mistik yanı karşımıza çıkmış gerçeğin sadece yazgı olduğunu gösteriyordu. 20 Şubat 1977 tarihinde saat 01.15'de İzmir'de dünyaya gelen erkek çocuğun ne zaman evleneceğini kader doğum zamanında saptamış... Aşağıda verdiğim Vedic horoskopunda evlilik zamanının hesaplanmasını açıklıyorum.

 

BALIK

  5.Ev

VENÜS

KOÇ

6.Ev

KETU

JÜPİTER

BOĞA  

7.Ev

İKİZLER  

  8.Ev

  

BALIK

  7.Ev

KOÇ  

8.Ev

KETU

BOĞA  

9.Ev

MARS

İKİZLER

  10.Ev

AY

MERKÜR

KOVA  

4.Ev

GÜNEŞ

AY

 

Rashi

Doğum Horoskopu

   YENGEÇ

     9.Ev

  SATÜRN

KOVA  

6.Ev

 

Navamsa

      

YENGEÇ

11.Ev

OĞLAK  

3.Ev

MARS MERKÜR

ASLAN  

10.Ev

OĞLAK

5.Ev

VENÜS

 

ASLAN  

12.Ev

 

YAY

  2.Ev

AKREP

Yük.Burç

1.Ev

T.JÜPİTER

 

TERAZİ

12.Ev

Rahu

 

BAŞAK

11.Ev 

YAY

4.Ev

GÜNEŞ JÜPİTER SATÜRN

AKREP

3.Ev

TERAZİ  

2.Ev

RAHU

BAŞAK

Yük.Burç

1.Ev

 

Yaşanan Dasa : Merkür - Güneş

 

 

Yukarıda verilen Rashi (Doğum) ve Navamsa (Evlilik) horoskoplarında yapılan analiz sonucunda ortaya çıkan yorumları maddeler halinde açıklıyoruz.

 

1) Rashi horoskopunda evlilik evi olan 7. ev (Boğa) yöneticisi VENÜS aynı zamanda evlilik temsilcisi (karakas) olup üçgen (trikona) evde yerleşmiştir. Bir aşk evliliğini ve mutlu bir beraberliği göstermektedir. Rashi'de 9 ve 10. evlerin yöneticileri birlikte yerleşirse "Yogakaraka" olur. Güneş ve Ay birlikte 4.evde yerleşerek yuva mutluluğu ve taşınmaz mallarda talihini göstermektedir. Çocuğun daha evlenmeden oturacağı dairenin hazır olması da bu şansını açıklamaktadır !

 

2) Navamsa (Evlilik) haritasında Evlilik evi olan 7. Ev Balık burcunda olup yönetici JÜPİTER 4.evde Yay burcunda yerleşmiştir. Jüpiter burada Güneş ve Satürn ile birliktedir ve İkizler burcundaki Merkür ile görünüm yapmaktadır. Horoskopta 16 Haziran 2007 tarihinde "Merkür-Güneş-Satürn" Dasa yaşanacaktır. Şu halde evlilik zamanı Dasa olarak haritaya yansımıştır.

 

3) Evlenme tarihinde transit Jüpiter Akrep burcundan geçmekte olacak ve Vedic kurallarına göre Rashi'de Balık burcundaki Venüs ile görünüm yapacaktır. Böylece evlilik zamanı için en önemli işaretlerden bir tanesi olan Jüpiter transiti de görevini yapmaktadır.

 

Sonuç olarak burada yer alan horoskop örneğinde diğer astroloji işaretleri gibi yazgının sarsılmaz gücünü gösterdiğini bir kez daha görüyoruz.