YAŞAM BAZEN  PAMUK  İPLİĞİNE  BAĞLIDIR....

 

 

       Astroloji  kuralları bazen çok hassas dengeler üstünde çalışır. Olayın nedenlerini çözmek için sistemleri alt üst etmek gerekebilir. Sonuca ulaşmak için büyük çabalar ve zaman harcanır ama her zaman olayı çözmek mümkün olmaz ! Kurulan hassas dengeler gök cisimlerinin devinimlerine ve bazı horoskop tasarımlarına bağlıdır. Örneğin, horoskop kurgusu "Eşit Ev Sistemi" veya "Placidius sistemi" ile olsaydı ne değişirdi sorusu gelir hemen aklımıza ? Bu kadar hassas dengeleri kuran ve enerjileri çalıştıran küçük bir hesaplama hatası ile ortadan yok olmaz mı ? Örneğin, birbirinden yarım saat farklı zamanlarda doğan tek yumurta ikizlerinin yazgısını düşünelim. Önce doğan çocuk bir hafta sonra yaşama veda ediyor. Diğer ikiz sağlıklı şekilde hayatını sürdürüyor. Birine hayat diğerine ölüm getiren enerjileri araştırırken sistem cambazlıkları, ölçüm metotları veya başka bir bakış noktası bize yol gösterecektir. O zaman kurgu, teori veya bakış noktası doğru mudur ? Astrolojide bu sorular insanın aklını kurcalar. Bazen pes edilir ve "Takdiri ilahi" sonucuna varılır ! Bazen de birbirine benzeyen olaylarda bulunan çözümler göz kırpmaya başlar. O halde birbirine benzeyen örneklere bakarak kuramlar üretebiliriz diye düşünmeye başlarız.

 

       Yıllar boyu süren astroloji çalışmalarım ve araştırmalarım sırasında en fazla ilgimi çeken konu doğumdan sonra ikizlerin başına gelenler olmuştur. Özellikle bir süre yaşayan ve sonra da ölümün yolları ayırdığı ikiz çocuklar kapsayan konular bana daima ilginç gelmiştir.  Özellikle karşıma çıkan olaylarda benzer etkenleri görmek var olmanın bazen ne kadar acımasız  nedenlere bağlı olduğunu göstermiştir. Doğumdan sonra hayatını kaybeden bebek için doktorlar muhakkak bir neden ileri süreceklerdir. Tıp alanında ölümün bilimsel bir nedeni  ve açıklaması vardır. Burada aklımızı kurcalayan soru şu olacaktır : Neden diğer kardeş değil de bu çocuk yaşama veda etmiştir ?  Bu konuda yine ilginç bir astroloji başvurusu alınca bulgularımı okurlarım ile paylaşmak istedim. Bayan N.S. 15 Haziran 1962 günü İzmir'de saat 03.45'de dünyaya gelmiştir. Tek yumurta ikizi olan kardeşi ondan yarım saat önce doğmuş ve ancak bir hafta yaşadıktan sonra ölmüştür. Neden ikiz kardeşlerden biri yaşama veda etmiştir ?

 

       Aşağıda İkiz kardeşlerin Doğum horoskopları görülmektedir. Batı tipi doğum haritalarında ilginç ve etkili yerleşimler bulunmaktadır.

 

 

        İkiz kardeşlerin doğum horoskoplarında küçük bir zaman aralığında Yükselen Burcun değiştiği gözlenmektedir. Yaşama veda eden çocuğun horoskopunda Yükselen Burç BOĞA  olurken hayatta kalan çocuğun haritasında Yükselen Burç İKİZLER olmuştur. Burada yer alan Doğum horoskopu aslında oldukça zarar görmüştür. SATÜRN, Ay Düğümleri Düzleminde yerleşmiştir. Zararlı evlerden 6.Evde yerleşen NEPTÜN ve 12.evde yerleşen MARS ile "T-Kare" oluşturmaktadır. Bedensel ve ruhsal sağlığın derinden etkilendiği zorlu bir horoskoptur. Bu harita ile hayatta ve ayakta kalmak için YÜKSELEN BURÇ güçlü olmalıdır.

 

       Önce doğan İkizin Yükselen Burcu Boğa olurken yönetici VENÜS zararlı 3. evde yerleşmiştir ve iyi bir görünümü yoktur.  Bu horoskopta Venüs Boğa ve Terazi yöneticisidir. Terazi zararlı evlerden 6.evin (Sağlık) bulunduğu yerdir. Burada yerleşen Neptün oluşturduğu görünümler ile Ay Düğümleri Düzlemi, Satürn ve Mars ile ilişki içindedir. Negatif enerjiler yaşamı kısıtlamaktadır.

 

       Hayatta kalan İkiz çocuk doğumda İKİZLER yükselene sahiptir. Burcun yöneticisi MERKÜR Yükselen'de yerleşmiştir ve olumlu açılar yapmaktadır. Burada ilginç bir yerleşim daha vardır. Merkür de Venüs gibi iki burcun yöneticisidir. İkizler'de yerleşerek çok güçlenmiştir. Yöneticisi olduğu diğer burç Başak da olumlu evlerden 5.ev çizgisini barındırmaktadır. 5.Evde yerleşen başka bir gezegen de yoktur.

 

       İkizlerden önce doğanın kaderini etkileyen iki ilginç aktör daha vardır !  Doğumda Gezegensel Saatler (Planetary Hours) ilk doğumda VENÜS olup sonraki doğumda MERKÜR olmaktadır. Merkür saatlerinde doğan çocuk hayatta kalmıştır. Diğer ilginç özellik de "Sabit Yıldızlar" dan ALCYONE ile ölen İkizin Yükselen Burcu kavuşum yapmaktadır.  Alcyone  ile Yükselen Burç kavuşum yaparsa şiddetli ateş ile birlikte zorlu bir ölüm gelmektedir.*  

 

       Astrolojini terazisi oldukça hassas olup çok çeşitli dengeler üzerinde durmaktadır.  Daha derinde olan gerçekleri görmemiz olanaksız. Bizim elimizden gelen  ise, çözülemeyen her olayda Tanrının parmağını hissetmek olacaktır...

 


(*) The Fixed Stars and Constellations in Astrology, Vivian E. Robson 1923, Ascella Publications,