İnsan  Öldürecek  Kişilik  Nasıl  Oluşur ?  (Tıklayın)

 

Annesini  Öldüren  Kız  Ceza  Almayacak

 

SBS   SINAVINA   GİRMESİNİ   ENGELLEYEN   ANNESİNİ   ÖLDÜREN  11 YAŞINDAKİ   R.A. CİNAYETİ  TOPLUMDA  YENİ  FIRTINALARIN   ESMESİNE  NEDEN  OLDU

 

Sevgili Astromistik okurları, Toplumu etkileyen her cinayetten sonra medyada  "Nereye gidiyoruz ?" veya "Topluca cinnet mi geçiriyoruz ?" başlıkları atılır ! Bu sefer de böyle oldu. Adana'da 39 yaşındaki annesini öldüren 11 yaşındaki bir kızın ceza almamak için cinayeti planladığı ve böylece hapisten kurtulacağı yazıldı. 7 Ağustos 1997 tarihinde, Adana'da dünyaya gelen R.A. medyada yansıyan haliyle insanları şaşkınlığa düşürebilir. Bu kızın doğum horoskopunu incelersek şaşkınlığımız bir kat daha artacaktır. Aşağıda cinayet sanığı kızın Vedic doğum horoskopu AY Yükselen (Chandra Lagna) hesabına göre kurulmuştur. Doğumda Ay'ın yerleştiği Başak burcu Yükselen Burç ve 1.Ev olmaktadır. Bilindiği gibi doğum zamanı bilinmeyen insanlar için böyle bir horoskop kurgusu da geçerlidir.

 

Sağ tarafta gösterilen R.A.'nın Vedic horoskopunda Düğümler Düzleminin (Rahu-Ketu ekseni yaşamdaki talihsizliklerin ve kötü olayların nedenidir. Bunlara eşlik eden Satürn ve Mars da kötü kaderi belli eder.  "Brihat Jataka" adlı eserin  "Anishtadhyaya" (Talihsizlikler) başlıklı bölümünde  1.Kural (Stanza:1) Ay'dan itibaren 7.ev olumlu yerleşimler ve görünümler almazsa kişinin zararlı etkileneceğini belirtiyor. Aynı eserin  Kural.6 (Stanza 6.) içinde hangi şartlarda insanın kendi ailesine zarar vereceği açıklanmaktadır. Bunlar içinde zarar gören Ay, Merkür ve zarar veren Ay Düğümleri, Satürn ve Mars bulunmaktadır.

BALIK

7.Ev

SATÜRN

KOÇ

8.Ev

 

BOĞA

9.Ev

İKİZLER

10.Ev

KOVA

6.Ev

KETU

 

 

 

 

RASHİ

7 Ağustos 1997

Adana

 

 

YENGEÇ

11.Ev

GÜNEŞ

 

OĞLAK

5.Ev

JÜPİTER

 

ASLAN

12.Ev

MERKÜR

VENÜS

RAHU

YAY

4.Ev

 

 

AKREP

3.Ev

 

 

TERAZİ

2.Ev

MARS

 

BAŞAK

Yük.Burç

1.Ev

AY

R.A.'nın horoskopunda zararlı transitlerde ve kötü bir Dasa içinde harekete geçecek delilik (cinnet) yerleşimleri vardır. Vicdanı ve anneyi temsil eden 4.Ev (Yay) evi Rahu'dan ve Satürn'den görünüm alıyor. Evin yöneticisi Jüpiter düşüşte olduğu Oğlak burcunda yerleşmiş ve zararlı 12.Ev (Aslan) yöneticisi Güneş'ten görünüm alıyor. Merkür zararlı Ketu ve Rahu'dan görünüm alıyor.  Ay,  Satürn'den görünüm alıyor. Ketu ile Mars arasında görünüm var. Cinayet işlemek için insanı tetikleyecek cesaret böyle oluşuyor. Anne temsilcisi Ay iki zararlı gezegen Mars ve Rahu arasında kalarak "sıkıştırılmış" (hemmed) gezegen olarak annenin göreceği zararı belirtiyor. Böylece bir horoskop kurgusu bize insanın en yakını ve en sevdiği kişi olması gereken bir varlığı nasıl yok edeceğini net bir şekilde gösteriyor. Bu harita insanların düzeninde ceza almayacak birisi olsa da  kozmik düzenin nasıl bir ceza biçtiğini 12.Ev yerleşimi ile açık şekilde gösteriyor !

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın..

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN

 

 


 

 

İnsan  Öldürecek  Kişilik  Nasıl   Oluşur  ?

SEVDİĞİ  KIZIN  BAŞINI  KESTİĞİ  SANILAN  KATİL  ZANLISI  GENÇ  ERKEK  İÇİN  ASTROLOJİ  GERÇEKLERİ  VE GİZEMLİ  KURALLARI BİZE  NELER  AÇIKLIYOR  ?

Sevgili Astromistik okurları, bu haftaki yazımda aylardan beri toplumu meşgul eden ve katil zanlısı genç erkeğin halen yakalanamadığı bir cinayetten bahsedeceğim. 29 Ekim 1991 tarihinde dünyaya gelen erkek kişi C.G, medya ve polis kaynaklarına göre kız arkadaşı M.K'yı öldürmüş ve başı kesilmiş bedeni Etiler'de bir çöp konteynırına atmıştı. 3 Mart 2009 tarihinde işlenen cinayetten sonra zanlının yakalanmamış olması veya cinayetin çözülememiş olması toplumu rahatsız ediyor. Burada konumuz polisiye bir olayın analizi değil tabi. Astrolojinin bu konuda neler gösterdiğini araştıracağız.

 

Bu sene Teos'a geldiğimiz zaman başlayan olaylara da temas etmek istiyorum. Eşim Yücel Sügen İstanbul'dan ayrılma zamanında, Vedic Rashi haritasında Kota Chakra'ya göz attığında şöyle demişti : " Mars haritada Kota Swami içine girdi. Başıma yine sağlık sorunu açacak sanırım.." Doğrusu, geçen yıl geçirdiği Akut pankreatit hastalığından sonra gerekli operasyonlar yapılmıştı ve başka bir sorun çıkması sürpriz olurdu.  19 Mayıs günü ortaya çıkan sağlık sorunu ile daha Teos'a gelmemizin üzerinden bir kaç gün geçmişti ki, kendimizi yeniden hastanede bulduk ! Eşim bu sefer ısrarla daha kötü olmayacağını ileri sürüyordu. Gerçi bir sağlıkçı olarak çok kaygılıydım ve geçen sonbaharda çektiklerimiz yeniden gözlerimin önünden geçiyordu. "Kota chakra'da Mars, Kota Swami yani kalenin içinde ama orada aynı zamanda kalenin kumandanı  (fort lord) Venüs var. Mars oradan 24 Mayıs'ta çıkacak ve sorun bitecek" diyen eşim benden daha inançlıydı.

 

20 Mayıs günü sorunun nedeni bulundu. Koledok kanalında 1 cm taş vardı ve ERCP yapılarak temizlenecekti.  22 Mayıs günü operasyon yapıldı ve taş temizlendi. Geçen yıl ortaya çıkan pankreatit sorumlusu da bu taş olabilirdi. Eşimin açıkladığı gibi 24  Mayıs akşamı tahliller iyileştiğini gösteriyordu. Hatta birlikte hastaneden bir kaçamak yaparak İzmir'de güzel bir akşam yemeği yedik. 25 Mayıs akşamı da Teos'ta evimizdeydik. Astroloji'nin uyarıcı işaretlerine rağmen insanın bir önlem alması olanaksız gözüküyor. Buna karşılık geleceğin korkutucu veya sorunlu  olup olmayacağını yorumlamak da önemli sayılmalı.

 

BALIK

9.Ev

KOÇ

10.Ev

 

BOĞA

11.Ev

İKİZLER

12.Ev

KETU

 

KOVA

8.Ev

 

 

 

 

RASHİ

29 Ekim 1991

 

 

YENGEÇ

Yük.Burç

1.Ev

AY

OĞLAK

7.Ev

SATÜRN

ASLAN

2.Ev

JÜPİTER VENÜS

YAY

6.Ev

RAHU

 

AKREP

5.Ev

 

 

TERAZİ

4.Ev

GÜNEŞ MARS MERKÜR

BAŞAK

3.Ev

 

 

Yandaki Rashi (Doğum) haritası genç kızın katil zanlısına aittir. Ay Yükselen (Chandra Lagna) kuralı uygulanarak evler belirtilmiştir. Bu durumda Ay'ın yerleştiği Yengeç burcu Yükselen Burç olmaktadır. Ay yönettiği Yükselen Burç (Yengeç) içindedir.

 

Rashi'de SATÜRN kendi yönettiği Oğlak burcundadır ve yerleştiği evden Yükselen Burç, Anne temsilcisi AY ve baba temsilcisi Güneş ile görünüm yapmaktadır. Haritada "Vicdan evi" olan 4.ev (Terazi) içinde Güneş, Mars ve Merkür yerleşmiştir. Vicdan evi Ketu ve Satürn'den zararlı görünümler almaktadır. Bu haritanın ve Eşleşim (Sinastri) haritasının ortaya çıkarttığı gerçekleri inceleyeceğiz.

 

1) Eşleşim (Sinastri) haritasında genç kız ve erkek Mars ve Venüs'ü arasında sert kare açı vardır. İki cins arasında fiziksel ve cinsel çekim oluşturan ama kıskançlık nedeni olan bir görünümdür. İki horoskop arasında ayrıca Venüs-Neptün kare açısı, Venüs Ay Düğümleri kare açısı, Güneş-Venüs karşıt açısı, Satürn-Güneş kare açısı, Jüpiter-Güneş kare açısı ve Jüpiter-Satürn karşıt açısı vardır. Böyle sert açıların yer aldığı bir beraberlik (ilişki) başarılı bir sonuç getirmez.

 

2) Oğlak burcunda yerleşen ve Yükselen ile görünüm yapan Erkek Satürn'ü son derece güçlüdür ve ortaya soğukkanlı acımasız bir kişilik çıkartır. Satürn ile Yükselen Burç ve Ay görünümü son derece zararlıdır. Böyle bir kişi gözünü kırpmadan birine zarar verebilir. Satürn aynı zamanda 4.ev (vicdan), Güneş (kişilik), Mars (acımasızlık) ve Merkür (sağduyu) ile görünüm yapıyor. Burada ortaya çıkan kişilik son derece ilginçtir. Böyle birisi için olağanüstü diyebiliriz.

 

3)  Satürn ve Ketu zararlı görünümleri altında kalan ve Mars gibi bir gezegeni barındıran 4.ev (yuva) son derece zarar görmüştür. Evinden uzaklarda yaşamak  ve durmadan kaçmak zorunda kalan birisi için hazırlanmış gibidir. Yengeç burcundaki Ay anne için güçlü yerleşimdir. Ancak Ay burada 0.39 derecedir. Burcun ilk ve son derecesinde olan gezegen zarar görür. Güçlü ve yardımcı anne ortadadır ama anne zarar görmektedir. Satürn görünümü ile zarar büyümektedir. Baba temsilcisi Güneş de onun göreceği zararların neler olacağını açıklıyor. 12.evde yerleşen Ketu ile Güneş görünümü babanın hapis hayatını belirtiyor. Mars 4.evde "Yogakaraka" gezegen olarak vicdanı asla rahatsız olmayan kişiliği sergiliyor. Burada ortaya çıkan kişi için Merkür "atmakaraka" gezegendir. Merkür en büyük boylama sahip gezegen olarak soğukkanlı ve vicdanı huzursuz olmayan kişiliğin aynı zamanda zeki ve becerikli olduğunu gösteriyor. Para evinde (2.ev) yerleşen Jüpiter ve Venüs onun maddi gücünü ortaya çıkartıyor.

 

Sonuç olarak kişiliği pek çok insana nazaran son derece yetenekli birisi vardır ortada.

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN