Hayatımı  Değiştiren  Jüpiter  Taşı  (Tıklayın)

 

KADERİN     GERÇEK     YÖNETİCİSİ     NEDİR  ?

 

 

BAZI ZAMANLARDA  İNSANLARI  TANIMAK  MÜMKÜN  OLMAZ.  BUNUN  PERDE  ARKASINDAKİ   NEDENLERİNİ  BİLİYOR MUSUNUZ  ?

 

 

Sevgili Astromistik okurları,  bir süreden beri yazılarım aksadı. Çok yoğun analiz çalışmalarım vardı. Aynı zamanda da özel işlerim beni tutsak aldılar. Aslında birbirinden ilginç konular var ama zaman hızla akıp gidiyor ve her şey çok çabuk eskiyor. Bana aktarılan sorular içinden bir kitap bile yazılabilir. Her şeyi açıklamak mümkün olsaydı bunları bir roman gibi okuyabilirdiniz. Okurlarımız ile aramızda her zaman var olan gizlilik prensibi nedeniyle ancak izinleri alınan olayları sizinle paylaşıyorum. Geçen hafta bir grubun içindeki arkadaşlarının tutarsız davranışlarını anlatan mesajı okuyunca eşim Yücel Sügen ile talih ve kaderin gerçek yöneticisinin ne olduğunu tartışmaya başladık. Bazı insanları hayatının belirli zamanında tanımak mümkün olmayınca acaba perde arkasındaki gerçek sebep nasıl anlaşılır ?

 

Yücel Sügen kendisinden sadece 11 ay küçük olan erkek kardeşi ile birlikte Florya, Şenlikköy İlkokulu'na  başladığında Mars Dasa içinde olduğunu açıklıyordu. Kardeşi ile arasında 3 yıl ara ile  aynı Mars Dasa periyotu yaşanmış. Florya'dan o zaman bir köy olan Küçükçekmece'ye gezmeye gittiklerinde civardaki çocuklar ile kavgalar yapılırmış. "Kardeşim ve ben o kadar yaramaz çocuklar olduk ki, kavga ve gürültüsüz bir gün bile geçmezdi !" diye açıklarken  kendisi de bunun nedenlerini düşünmüş yıllarca. Lisede  sevilen, çalışkan ve romantik  uslu bir çocuk olduğu halde ruhunda fırtınalar estiren zamanların asıl suçlusunu astroloji bir gün ona göstermiş : Mars Dasa.. Doğum horoskopunda Yükselen Burç yöneticisi olan Mars fırtınalı, kavgalı  ve hırçın bir Dasa yaşatmış. Vedic sisteminde Dasa çok önemli bir hayat ve gelecek göstergesidir. Vimsottari Dasa hayatı kabataslak özetler. Vedic sisteminde 50'den fazla Dasa sistemi vardır. Doğumda Ay'ın yerleştiği Nakshatra (Takımyıldız) içindeki derecesi Vimsottari Dasa'nın temelidir. Buna göre hayat 120 yıllık bir periyot içinde gezegenlerden birinin yönetiminde olmak üzere kısımlara bölünür.

 

Aldığımız mesajda açıklanan sorunları yaşatan kişinin  davranışları  Dasa etkisinin hayatın gerçek yöneticisinin ne olduğunu  gösterdiğini açıklıyordu ve çok ilginçti. Mesajda bahsedilen kişi için şunlar yazılmıştı : "Bahsettiğim kişi tüm cahillerde var olan sonsuz cesaret ile çevresine zarar vermeye başladı. Bize soru sorar gibi davranarak "fake" mesajlar gönderiyor. İşi gücü bırakmış sahte mesajlar üretiyor ve insanların en kutsal değerlerine sataşıyor ve bundan zevk alıyor. Aslında neden bu kadar değiştiğini de merak etmiyor değilim ? Acaba ülkenin içinde bulunduğu bunalım bunları körüklüyor mu ?"

 

Şikayet edilen kişinin doğum bilgilerini saklı tutarak sadece Vedic Rashi ve Navamsa horoskoplarını veriyorum. Konumuz ile bağlantılı ve ilginç bir örnek olduğu için bu horoskopu seçtim. Aşağıdaki Rashi haritasında RAHU-KETU 0.23 derece Balık-Başak ekseninde yerleşmiş olup yaşanan Vimsottari  Dasa "Rahu" olarak görülüyor.

 

BALIK

8.Ev

RAHU

0.23ͦ

KOÇ

9.Ev

AY

SATÜRN

BOĞA

10.Ev

VENÜS

İKİZLER

11.Ev

MERKÜR GÜNEŞ

BALIK

11.Ev

VENÜS

 

KOÇ

12.Ev

 

BOĞA

Yük.Burç

1Ev

GÜNEŞ

İKİZLER

2.Ev

 

 

KOVA

7.Ev

 

 

VEDİC

 

RASHİ

 

YENGEÇ

12.Ev

 

KOVA

10.Ev

JÜPİTER

 

 

VEDİC

 

NAVAMSA

YENGEÇ

3.Ev

RAHU

 

OĞLAK

6.Ev

 

ASLAN

Yük.Burç

1.Ev

GULİKA

 

OĞLAK

9.Ev

KETU

 

ASLAN

4.Ev

SATÜRN

 

YAY

5.Ev

 

AKREP

4.Ev

MARS

 

TERAZİ

3.Ev

 

BAŞAK

2..Ev

KETU

JÜPİTER

YAY

8.Ev

MERKÜR

AKREP

7.Ev

AY

TERAZİ

6.Ev

 

BAŞAK

5.Ev

MARS

 

 

Yukarıda görülen Vedic horoskoplarda  gerçekten zorlu yerleşimler göze çarpıyor. "Gulika" hesabi bir gezegendir ve Vedic astroloji'de büyük bir önem verilir. Yükselen Aslan burcunda yerleşen ve faydalı bir gezegenden görünüm almayan Gulika için "Scientific Analysis of Horoscope" (Dr.I.R.Chawdhrti) adlı eserde aynen şöyle yazılmıştır : " Gulika Yükselen Burçta yerleşince kişiyi yalancı, zalim, sönük, duygusuz ve hastalıklı bir kişi yapar". Rashi'de Mars "Yogakaraka" gezegen olarak Akrep burcunda yerleşmiştir ve böyle özelliklere sahip olan insanın  Mars katkısı ile neler yapmaya cesaret edeceğini kestirmek  gerçekten zordur !

 

Vedic sisteminin en önemli gezegeni ve duygusal sağlamlığı oluşturan Ay Koç burcunda düşüşte olan Satürn ile birliktedir ve büyük zarar görmüştür. Merkür yönettiği İkizler burcunda zeka veriyor gibi gözüküyor ama Satürn görünümü ile zarar gördüğünden böyle bir zeka kötülüğe çalışacaktır. Karma evi olan 5.Ev (Yay) yönetici gezegeni Jüpiter gölgeli gezegen Ketu ile birliktedir. Ay Düğümlerinde yerleşen Jüpiter hasar görmüştür ve karma olarak geçmiş yaşam kredisi çok düşüktür.

 

Aslında konumuz bir horoskopun zarar görmesi ve kişiliği etkilemesi değildi. Böyle bir kişiliğin neden hayatın belirli zamanlarında insanlara düşmanlık yaptığı sorusuydu. Yukarıdaki haritada yaşanan Dasa (Gezegensel periyot)  Rahu olup gezegen 0.23 derecede yerleşerek burcun ilk derecesinde olmakla zarar görmüştür. Atmakaraka gezegeni bulmak için Rahu ve Ketu için gezegen yerleşimi 30 dereceden çıkartılır. Bu durumda Rahu "atmakaraka" gezegendir. Atmakaraka gezegen Dasa yönetici olarak zarar gördüğünde görünüm yaptığı gezegen enerjileri ile çalışarak davranışları ve kaderi yönetir. Rahu ile Mars arasındaki görünüm de insanı saldırgan ve kavgacı yapar. Bu durumda insanların başka kimliklere dönüşmesinin altında yaşanan Dasa yöneticisinin büyük rolü bulunmaktadır.

 

 

  Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN

 


 

Hayatımı  Değiştiren  Jüpiter  Taşı

Sevgili Astromistik okurları sizlerden aldığımız mesajlarda astro takı taşları için çeşitli sorular yazdığınızı görüyorum. Bu konuda okurlarımıza analizler de yapıyoruz. Bu haftaki yazımda kendi hayatımdan bazı deneyimlerimi anlatmak istiyorum. Başlık yazısında zaten yazımın amacı hemen belli oluyor. Astromistik sitesinde ana sayfadaki Astro Takı taşları seçmesini tıklayarak kaderi değiştiren takı taşları için bilgiler ve açıklamalar bulabilirsiniz. Benim yazmayı düşündüğüm konuda takı taşlarına ne kadar güvenmemiz gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

 

Bundan on sene önce  bana hayatımı etkileyen bir gezegen olduğunu ve bu gezegenin enerjilerini düzeltmem gerektiği söylenseydi inanmakta zorluk çekerdim sanıyorum ! Astrolog Yücel Sügen'i eserlerinden tanıdığım zaman işimden ayrılmış ve kitaplarımın arasına gömülmüş bir durumdaydım. 1999 Yılının başında, resmi bir işte çalışan pek çok kişinin başına gelen istenmeyen bir tayin neden olmuştu işimden kopmama ve biraz da bunalıma girmiştim. İşte böyle başlamıştı astroloji alanlarındaki çalışmalarım. Hayatın mistik kulvarında pek çok olayın gelecekte alacağımız şekil ve durum ile yakından ilgisi bulunur. Benim tayin işine kafayı takan memur aslında benim daha mutlu ve başarılı olacağım başka bir kulvara girmeme neden olmuştu.

 

1999 Depremi beni ve ailemi çok kötü etkilemişti. Neredeyse Türkiye'nin yaşanması mümkün olan her yerini güvenli diyerek denemeye başlamıştık. Deprem sırasında özel bir hastanede görevliydim ve 1 dakika kadar süren depremde öleceğimi düşünmüştüm. Nedir bu başımdaki talihsiz olaylar diyerek astroloji ile daha çok ilgilenmeye başlamıştım. Daha sonra eşim olacak Yücel Sügen doğum horoskopuma bakar bakmaz şöyle demişti :"Hastaları iyileştirme bilgin ve yeteneklerin olabilir ama horoskoptaki zararlı gezegeni düzeltmek için kolları sıvamalısın.." Daha sonra benim de gördüğüm gibi Vedic Rashi (Doğum) horoskopumda JÜPİTER zararlı olduğu Oğlak burcunda yerleşmişti.  Gezegen Navamsa haritasında elindeki tek düzelme fırsatını kaçırmış gibi  12.ev yöneticisi olarak 6.evde ve İkizler burcundaydı !

 

Kaderi bir takı taşı nasıl değiştirir diye uzun süre direndim. Zararlı yerleşen Jüpiter durmadan beni etkilemeye devam etti. Peş peşe hayatımı etkileyen olaylar sonucunda 2005 yılının başında yurt dışından getirilen sarı safir takı taşını altın bir yüzük üzerinde yerleştirip sol elimin işaret parmağında takmaya başladım. İşte bundan sonra hayatım gerçekten değişmeye başladı. Hayatımda önemli sayılacak maddi ve manevi kazançlar birbirini izlemeye başladı. Sonunda bir tane daha sarı safir takı taşı aldım. Şimdi iki sarı safir Jüpiter taşı bulunan bir yüzük kullanıyorum. Hayatımı bunların nasıl etkilediğini ve değiştirdiğini gördüm ve yaşadım. Astrolojinin binlerce yıldan beri gelen uygulamalarının ve önerilerinin insanların mutluluğu için ne kadar yararlı olacaklarını sınayarak öğrenmek gerekiyormuş.

 

Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN