EMİNE  ERDOĞAN'IN  KADERİNDE  DEĞİŞİM  ZAMANI

 

İNSANLARI  DEĞİŞTİREN  ÖZELLİKLERİN  KADERLERİ   Mİ  VEYA  BAŞKA  İNSANLAR  İLE 

ÇEVRE  ŞARTLARI MI  OLDUĞU  TARTIŞILMAKTADIR

 

 

 

 

Sevgili Astromistik okurları,  Bu haftaki yazımda çok tartışılan bir konuyu ele alacağım ve Türkiye'nin gündeminde yer alan kişiler arasında ilk sıralarda bulunan Başbakanın eşi Emine Erdoğan'ın hayatında araştıracağım. Emine hanım akrabam olduğundan mizacı ve geçmişi hakkında bilgi sahibi olmam normal sayılır. Babamdan dinlediğime göre genç kızlığında başı açık ve modern tarz sayılan bir kıyafet anlayışı varmış. Ancak R.T. Erdoğan ile evlendikten sonra tamamen değişmiş. Kardeşleri ile görüşmelerimizde de aynı şeyler anlatılıyor ve evliliğin onu ne kadar değiştirdiği konuşuluyor. Acaba Emine hanımı Doğum haritasında zaten yer alan kozmik etkiler mi değiştirdi yoksa  yeni çevre şartları mı ?
 

 

Emine Erdoğan 21 Şubat 1955 tarihinde İstanbul'da 12.35'de dünyaya gelmiştir. 4 Temmuz 1978 tarihinde R.T.Erdoğan ile evlenmiştir. Bu evlilikten 4 çocuk sahibi olmuştur. Daha sonra Başbakan olan R.T.Erdoğan'ın çok güçlü Vedic Doğum haritası vardır. Normal şartlarda orta tabakadan çıkan bir kadının da ulaştığı yüksek ve parlak seviye  kendi doğum haritasından ortaya çıkmalıdır. Eşini bekleyen kaderi de  onun haritasından, Dasa ve transit gezegenlerden görebiliriz. Aşağıda Emine Erdoğan'ın Vedic Rashi (Doğum) ve Navamsa haritaları görülmektedir.

 

BALIK

10.Ev

 

KOÇ

11.Ev

MARS

BOĞA

12.Ev

 

İKİZLER

Yük.Burç

1.Ev

JÜPİTER

KETU

BALIK

4.Ev

 

 

KOÇ

5.Ev

MARS

BOĞA

6.Ev

 

İKİZLER

7.Ev

JÜPİTER SATÜRN

KOVA

9.Ev

GÜNEŞ

 

 

VEDİC

RASHİ

 

Emine Erdoğan

YENGEÇ

2.Ev

 

 

KOVA

3.Ev

 

 

VEDİC

NAVAMSA

 

YENGEÇ

8.Ev

MERKÜR RAHU

OĞLAK

8.Ev

MERKÜR

AY

ASLAN

3.Ev

 

OĞLAK

2.Ev

KETU

ASLAN

9.Ev

AY

YAY

7.Ev

RAHU

VENÜS

AKREP

6.Ev

 

TERAZİ

5.Ev

SATÜRN

 

BAŞAK

4.Ev

YAY

Yük.Burç

1.Ev

GÜNEŞ

AKREP

12.Ev

VENÜS

TERAZİ

11.Ev

 

BAŞAK

10.Ev

 

 

Yukarıda görülen Vedic Rashi'de   yaşanan Vimsottari Dasa  "Satürn" (1996 - 2015) görülüyor ve arkasından Merkür Dasa başlıyor. Rashi oldukça güçlüdür. Yükselen Burç İkizler'de yerleşen JÜPİTER köşe evlerin yöneticisi olduğu gibi "Vargottama" gücüne sahiptir. Benzer durumda Mars da "Vargottama" olmuştur. Satürn Rashi ve Navamsa'da en güçlü olduğu burçlarda yerleşmiştir ve eşinin politik kariyerini ve kazanacağı gücü göstermektedir. Rashi'de 7.evde yerleşen VENÜS  Vedic kaynaklarına göre 21-26 yaş arasında evlilik verir. (Scientific Analysis of Horoscope-Dr.I.R.Chawdri-Sagar Publication-New Delhi. Sayfa:361)

 

Vedic Rashi haritasında Yükselen Burç olan İkizler'de yerleşen 7.Ev (Yay) yönetici gezegeni JÜPİTER Vedic astroloji sisteminde kadın haritasında kocasının temsilcisidir. Yükselen burca yerleşen ve Vargottama olan Jüpiter eşin yükseleceğini ve hayat görüşü üzerinde büyük etkisi olacağını gösteriyor. Jüpiter ile güçlü Satürn arasındaki görünüm de eşin politika alanında başarısını belirtiyor. Kasım 2002 seçimlerinde Transit Jüpiter Yengeç burcundan ve Transit Satürn İkizler burcundan geçiyordu. Vedic sisteminde transit etkileri natal Ay'a göre yorumlanır. Bu durumda 7.evden geçen T.Jüpiter ile 6.evden geçen T.Satürn mükemmel sonuçlar verecek yerlerdedir ve hayatın "Satürn-Venüs Dasa" gibi en güzel periyodu yaşanmaktadır.

 

Yukarıdaki harita için sorumuzu yanıtlayacak işaretler öncelikle  9.ev ile görünüm yapan JÜPİTER olacaktır. Bu yerleşim için Vedic kaynakları şunları açıklıyor : "Das/Behari says, "makes you very religious, an advocate of conventional philosophies & morals. " Bunun anlamı kişinin çok dindar olması ve geleneksel (klasik) felsefeler ile ahlakın avukatlığını  (savunmasını) yapmasıdır. Emine hanım evlendiğinde "Rahu-Ay" Dasa içindeydi ve hemen arkasından Jüpiter Dasa başladı.  Emine hanımla birlikte fotoğrafta onun doğum haritasına uygun  giyimi ile benim doğum haritama uygun giyim tarzım aynı çevrelerde ve akraba ailelerde yetiştiğimiz halde aslında kozmik etkilerin ne kadar güçlü ve hayatımızı yönettiklerini  gösteriyor. Onun hayatında evlilik ile değişen en önemli fark eşini temsil eden Jüpiter'in aynı zamanda Ketu ile birlikte Yükselen burçta yerleşmesidir. Atmakaraka gezegen olan Satürn ile gezegenlerin birlikte görünüm yapmaları onun hayatını bilinen şekilde değiştirmiştir. Bu durumda kaderimizi değiştirecek insanları yine kaderimiz ortaya çıkartır.

 

 Yeni bir konuda buluşmak üzere hoşça kalın

 

Astrolog  Özlem  SÜGEN