Tanrıyı  Savunmak   Zamanı..

 

YAŞAMLA  ÖLÜM  ARASINDAKİ  İNCE  ÇİZGİYİ  HENÜZ  TANIMAYAN  KİŞİLER  BAZI  İNSANLARIN  ZOR  ZAMANLARINDA  TANRI  İÇİN  DUYGULARINI  ANLAYAMAZLAR  !

 

 

Paulo Ceollo  "Simyacı" adlı eserinde Yaşlı Bilge Kral'a şunları söyletiyor ; " Tanrı, herkesin izlemesi gereken yolu yeryüzüne çizmiştir, yazmıştır. Senin yapman gereken, senin için yazdıklarını okumak yalnızca"  Kral  veya Bilge olsun kimse Tanrının ne istediğini bilmiyor aslında ! Kaderi çizen, bunu yaşatan gücün amacını çözmek haddimize düşmüyor ama bilgelerin yanıtlaması gereken mistik olayları görmezden gelemeyiz. Geçen ekim ayında İzmir'de hastalanıp ölümden döndüğüm hastaneden ayrılıp İstanbul'da konunun uzmanı nice prof'ların ve uzman doktorların tedavisi ile artık bu hastalık benim semtime bile uğramaz diye düşünürken 7 ay sonra İzmir'e döner dönmez aynı sorunla karşılaşmak talihmidir yoksa talihsizlik mi ?

 

Geçmişin deneyimi ile soruna hemen çare bulan hastane ekibine tedavi olmak talih sayılır ama yeniden hastane odaları görmek ne sayılabilir ? Tanrının işaretini yorumlamak için bilge olmak gerekmiyor. Bize düşen sadece kaderi yorumlamak görevi olmadığı anlaşılıyor. Tanrıyı savunmak bana düşmez ama yaşadıklarım bunu yapmamı gerektirdi. Çok genç yaşında ölümü bekleyen bir hasta tanıdım. Tanrıya onun kadar bağlı ve bağnaz denecek kadar düşkün bir insan az görülür. Buna karşın her saat Tanrı ile savaşıyor ve başına gelen dertler için Tanrıyı suçluyordu. Benim kozmik takvimin bir noktasında orada olmam ve sorunun nedenlerini görüp açıklamam kaderin mistik halkasının bir nedeni olabilir mi ?

 

Bay "Ş"  24 Nisan 1983 tarihinde Türkiye'de 05.30'da dünyaya gelmiş. Doğum kentini kimliği açısından saklı tutuyorum. Henüz 26 yaşında genç bir erkek. Dal gibi incecik bedeni Yükselen karşıtı Satürn etkisiyle yaşam boyu kilo sorunu vermeyecek ! Ancak iyileştiği zaman neler yiyeceğininin hayali ile ayakta duruyor. Kronik böbrek yetmezliği var. İki böbrek çalışmıyor. Bundan başka nedenleri bilinmeyen çeşitli sağlık sorunları var. Durmadan özel bir gıda bulunan serumla besleniyor. Bunun dışında midesi kesinlikle yiyecek kabul etmiyor ve çıkartıyor.

 

Bay "Ş" araba sevdalısı. Otomobiller onun en sevdiği sohpet konusu. Bir gün istediği arabaya sahip olursa nasıl değişiklikler yapacağını ve otomobili göz kamaştırıcı hale sokacağını anlatıyor. Hastalık onu kemirdikçe Tanrı ile söyleyişe başlıyor. Aslında aşırı ve abartılı din inancı var. Cehennemin kapılarını anlatıyor ve hangisinin daha fazla kavuracağını hesaplıyor. Böyle bir insanın Tanrı'yı suçlaması ve başına gelenlerin hesabını sorması insanı şaşırtıyor ! Çektiği acıların sonucu olduğunu hissediyoruz.

 

BALIK

12.Ev

KOÇ

Yük.Burç

GÜNEŞ MARS MERKÜR

BOĞA

2.Ev

VENÜS

İKİZLER

3.Ev

RAHU

KOVA

11.Ev

 

 

 

 

RASHİ

24 Nisan 1983

 

 

YENGEÇ

4.Ev

 

OĞLAK

10.Ev

 

ASLAN

5.Ev

AY

T.SATÜRN

YAY

9.Ev

KETU

 

AKREP

8.Ev

JÜPİTER

Satru Pada

TERAZİ

7.Ev

SATÜRN

 

BAŞAK

6.Ev

Yaşanan Dasa : Rahu (2005-2023)

Yan tarafta görülen Vedic Doğum horoskopu (Rashi) klasik bir kronik hastalık işaretleri taşıyor. 12.Ev (Balık) yöneticisi Jüpiter 8.evde (Akrep) yerleşmiş ve 8.ev yöneticisi Mars da Yükselen burçta (Koç) yerleşmiş. Mars'ın yanında 6.ev (Başak) yöneticisi Merkür var. Bunlar tipik kronik hastalık yerleşimleridir.

 

Haritanın kurtarıcı gezegeni olabilecek Jüpiter zararlı  yerleşime sahip olurken iki zararlı gezegen olan Ketu ve Satürn arasında kalarak "sıkıştırılmış" (hemmed) gezegen olarak haritaya en büyük zararı veriyor.

 

İnsan bedeninde böbrekleri yöneten Venüs yönetici olduğu Boğa burcunda nasıl olurda kronik böbrek yetmezliği verebilir diye düşünebiliriz ? Bunun iki nedeninden bir tanesi Jüpiter görünümüdür. Jüpiter kronik hastalıklar evinde ve "Anuradha" nakshatra (takımyıldız) içinde yerleşmiştir. Bu takımyıldızın yönetici gezegeni Satürn olur ve gezegenin kurtarıcılık özelliklerini tamamen körletir ! Jüpiter'in yerleştiği Akrep evinin ashtakavarga puanı "21" olarak gözüküyor. Gezegen bir darbe de buradan yemiştir. Sağlık evinin Arudha Yükseleni (Satru Pada) akrep burcunda olduğundan zararlı Jüpiter olumsuz sayılır.

 

Böbrek yetmezliğinin ikinci nedeni haritada oluşan "Sisnavyadhi Yoga" olur. Yoga'nın oluşması 6.ev yöneticisi olarak Merkür'ün Yükselen burçta 8.ev yöneticisi olan Mars ile buluşmasıdır. Klasik Vedic kuralları böyle bir yoga için böbrekler ve boşaltım sisteminde kronik hastalıklar etiketi yapıştırmıştır !

 

Yükselen burçta yerleşen Mars-Merkür beraberliği insanı matematik gibi bilimlerde başarılı yapar. Bilgisayar alanlarında yetenek verir. Bu kişinin mesleği de bilgisayar alanıdır. Felsefe evi olan 9.ev (Yay) gölgeli gezegen Ketu'ya ev sahipliği yapıyor. Yönetici Jüpiter de zararlı 8.evde yerleşmiş. 9.evdeki Ketu buradan Yükselen burç ile görünüm yapıyor. Burada göze çarpan görünümler insanın kafasını tutku şeklinde din bağımlısı yapar. Cennet ve cehennem temaları aklını çeler. Vedic kurallarına göre Ketu ile zihin yöneticisi Ay ve sağduyu yöneticisi Merkür arasında görünüm vardır. Bu da özel bir Yoga oluşturur ve insanı bağnaz birisi yapar.

 

Haritanın sahibi genç erkekte moral olarak hayatın sonuna gelindiği fikri gelişmiş ve ölümün çok yakın olduğu düşüncesi hakim olmuştu.  2005 tarihinde başlayan Rahu Dasa 2023 yılına kadar sürecekti. Transit Satürn natal Ay üzerinden Aslan burcunda geçerken yaşadığı "sadesati" sonucunda zor zamanlar yaşıyordu. Rahu  "maraka" gezegen değildi ve Dasası içinde öldürmezdi. Yine de daha emin olmak için "Narayana dasa" tablosuna baktım. Şu sırada  İkizler Dasa Rasi içindeydi. Bu dasa 2017 yılına kadar sürecekti ve ardından Yengeç Dasa Rasi başlayacaktı. Yengeç burcu yükselen olunca Rahu 12.evde kalacaktı. Narayana Dasa için en tehlikeli yerleşimdir. Demek ki, Narayana Dasa olarak en aşağı 2017 yılına kadar ölümcül tehlike yoktu. Ölümü bekleyen ve moral olarak çökmüş bir insan için iyi şeyler açıklamak kozmik takvimin bir yerinde bana düştü. Tanrıyı savunurken bir hesabı olduğunu görmek gerekiyor. Bunu anlamak için kılavuz olarak astrolojiyi kullanmayı öneriyorum. Tabi önce gerektiği şekilde anlamak ve öğrenmek şartıyle !