Astroloji Gündeminin Haftalık Konusu

 

 

2019 Yılındaki  Büyük  Kozmik  Ders

Paralel  Evrenler  ve  Aşk

İnsanlık  tarihinin  en  kanlı  Canavarı

 

 

 

Güneş  Ufuktan  Şimdi   Doğdu

 

Geçmiş seçimlerde  nasıl  kazandıkları  sonunda  anlaşıldı

 

 

Seçim sabahı nasıl bir gün yaşayacağımızı görmek için Vedik haritalarda transit Ay durumlarına bakmıştım. Benim ve Özlem'in Rasi haritalarımızda T.Ay yerleşimi günün mükemmel geçeceğini gösteriyordu. Bir de iktidarı elinde tutan kişinin Ay transitlerine bakınca "Naidhana" açıklamasını gördüm. Bunun anlamı "ölüm kadar kötü bir üzüntü" demekti. Hayırdır inşallah diyerek günümüze başladık. Türkiye çok önemli bir yerel seçim yapıyordu. Seçimden önce bu ülkede görülmedik uygulamalar ve tuhaflıklar yapılmıştı. Atatürk'ün kurduğu partiye ve seçmenlerine her gün meydanlarda terörist diye bağıran siyasetçi orada olmayanlara da onlarca TV kanalından izlettiriyordu. Rahmetli İsmet İnönü'nün kaybederek iktidarı devrettiği seçimden beri Türkiye'deki tüm seçimleri görmüş birisi olarak bu kadar rezalet ile tanışmamıştım ! Şu seçim günü gelse de kurtulsak diye dua ediyordum.

 

Seçimler bitmiş sandıklar kapatılmış ve sayım başlamıştı. Yapmam gereken önemli işlerim olduğu halde TV karşısına geçip seçim sonuçlarını izlemeye başladım. Önceki seçimlerde olduğu gibi muhalefetin moralini bozacak bir tarzda önce iktidarın yüksek oy aldığı yerler ekranda gösteriliyordu. Zaten doğru habercilik yapan en fazla 5 TV kanalı vardı. Gerisi vıcık vıcık yağcılık içinde birilerine yaranmak için çırpınıyordu. Önceki seçimlerde saat 21 civarında iktidarın oy potansiyeline bakarak morali bozulan muhalefet ipin ucunu bırakırdı. Bu sefer böyle olmayacağını belli edecek şekilde, İstanbul Belediye Başkan adayı E.İmamoğlu arka arkaya ekranlara çıkıp bir tuhaflık olduğunu açıklamaya başlamıştı. "Ben kimsenin hakkını yemedim, kendi hakkımı da yedirmem.." diyerek birilerin kulaklarına kar suyu kaçırıyordu.

 

Sonunda seçim zaferini muhalefet  olan Millet ittifakının kazandığı ve Türkiye'nin büyük kentlerini ele geçirdiğini açıklayan YSK açıklamaları ancak bu sabah öğlene doğru yapılabildi. Demokrasi tarihinde görülmeyecek şekilde İstanbul'u iktidara hediye etmenin her türlü denemesi yapıldı. Demek ki bundan önceki seçimler de neler olduğunu düşünmek gerekiyor. Bu savaşın baş komutanı Başkan adayı İmamoğlu olmuştur. Anaların ne evlatlar doğurduğunu gösterdi  Türk halkına. Tanzim satışlarında  patates-soğan almak için soğuk havada sıra bekleyen insanların bir bakıma öcünü almış oldu. Ülkemizi çok büyük sorunlar ve sancılı uzun bir yol bekliyor. Bunları aşmak veya zorluklara dayanmak için gerekli olan moral kazanma günüdür. Bundan sonra kaybeden siyasetçiler konuşurken bile dikkat edeceklerdir.

 

Eğer bu seçim sonucu Batı demokrasilerinde olsaydı bu gün iktidarın istifa etmesi görülürdü. Örneğin, İngiltere'nin demir leydisi, Başbakan  Margaret Hilda Thatcher benzer bir seçim yenilgisinden sonra görevinden istifa etmişti. Bizim ülkemizde ise siyasetçiler mezara kadar sloganı ile koltuğa yapışırlar ! Yine de bu gün keyifli bir gün. Güneş ufuktan doğdu artık.

 

 

©Yücel Sügen

01.04.2019


 

 

 

İnsanlık  Tarihinin  En  Kanlı   Canavarı

 

Siyasetin  Günümüzdeki  Dehşet  Manzaralarını  Unutturacak  Bir  Delinin  Analizi

 

 

Evrende insan kılıklı  ve ellerinde büyük güç bulunan manyaklar yönetici olarak çeşitli zamanlarda tarihte yer almışlardır. Bunların içinde dünya savaşına neden olan ve yakın tarihi ilgilendiren en ünlü şizofren deli Hitler olur. Hitler deliler kervanının sonu olmamıştır. Uganda'nın yamyam Başkanı İdi Amin için "Uganda kasabı" deniyordu. Romanya'da Nikolay Çavuşesku adlı bir diktatör de ülkeye acılar çektirmişti. En güçlü olduğu  1980'lerde Romanya'da bulunmuş ve saldığı korkuyu görmüştüm. Portekiz diktatörü Salazar da ülkesinde korku imparatoru olmuştu. Lizbon'da bir eğlence yerinde Salazar köpeği olmuş polislerin  eline düşmekten beni Portekizli bir kadın kurtarmıştı. Benim kadar talihli olmayan bir Japon hastanelik olacak kadar dayak yemişti.

 

Bir çırpıda adlarını hatırladığımız şizofren deli oldukları belli diktatörler ülkelerinde asla unutulmayacak vahşet rüzgarları estirmiştir. Aslında burada ilginç olan şey bunların peşinden giden bir takım taraftarlarının da olmasıdır. Diktatöre toz kondurmazlar ve onu göklere çıkartırlardı. Akıl tutulmasına uğrayan bu tür insanların her devirde dünyaya en az diktatörler kadar zarar verdikleri görülmektedir. Burada asıl konumuz insanlık tarihinin en ünlü canavarını size tanıştırmaktır. Evrenin en azgın  delisi olan bu kişi Roma imparatoru Caligula'dır. Tam olarak adı  Galius Julius Caesar olup 31 Ağustos 0012 yılında Roma yakınlarında dünyaya gelmiştir.  MS 37 Yılında Roma imparatoru olmuştur. Dört senelik saltanatı sırasında akla hayale gelmeyecek vahşet uygulamış  ve dünyanın gelmiş geçmiş en kanlı diktatörü olmayı başarmıştır.

 

Üç kızkardeşi ile ensest ilişkiler yaşayan Caligula ahlaksızlık, acımasızlık ve despotlukta tarihe geçmiştir. Siyasi nedenlerle bir düşmanını idam ettiren ve karısını da öldürten Caligula, 12 yaşında bakire olan kızlarını Roma kanunlarına göre öldürtemeyince cellata önce kıza tecavüz et sonra öldür demiştir. Bu canavara dur diyenler imparatoru korumakla görevli muhafız kıtası olan Praetorian olmuştur.  24 Ocak 041 günü sarayda askerler tarafından delik deşik edilerek öldürülmüştür. Arkasından son eşi olan  Caesonia ve 2 yaşındaki kızı  Julia idam edilmiştir. Caligula dünyanın en zalim ve sapık kişisidir.

 

Caligula doğum yılında Lahiri ayanamsa değeri -3.46 derecedir. Doğum tarihine ait gezegen yerleşimleri de Swiss Ephemeris'de kolayca bulunur. Bu bilgilerle Vedik Doğum haritası kurulmuş ve makalenin başında verilmiştir. Bu yaratığı bu kadar korkunç yapan kozmik nedenler araştırılmıştır. Rasi haritasında en önemli işaret "Kala Sarpa Yoga" bulunmasıdır. Ekliptik eksenin Ketu (Güney) ucunda Satürn yerleşmiştir. Boğa burcundaki Rahu ile Merkür görünümü vardır. Akrep burcundaki Ketu ile Ay görünümü vardır.

 

Rasi haritasındaki "Matibhramana Yoga" yapan Rahu ve Ketu'nun Ay ve Merkür görünümleri şizofren delilik nedenidir. Bu zararlı Yoga'yı bozacak Jüpiter görünümü yoktur. Bu nedenle KalaSarpa Yoga katkısıyla ortaya dünyanın en zalim ve sapık delisi çıkmıştır. Rasi haritasında 8.evde yerleşen Mars ona son derece şiddetli bir yaşam sonu vermiştir. Öldüğü gün transit Satürn ile natal Satürn Ekliptik ekseninde kavuşumdaydı. Kalsarpa Yoga bir haritada tüm gezegenlerin ekliptik ekseni bir tarafında toplanması demektir. Eksenin diğer tarafında gezegen olmaz. Yukarıdaki haritada eksen  kırmızı çizgi ile gösterilmiştir.

 

Mars'ın Aslan burcundaki yerleşimi ölümün kesici silahlar tarafından yapılacağını gösterir. Mars ile Satürn ve Ketu görünümü ölümün dehşetini yansıtır ama katledilen sayısı bilinmeyen insanın öcünün alındığını göstermez. Eğer uluslar başlarına gelen felaketlerden ders almayı başarsaydı bir gün İtalya'nın  başına diktatör Mussolini gelemezdi !

 

©Yücel Sügen

17.03.2019


 

 

 

 

 

 

Paralel  Evrenler  ve   Aşk

 

 

Yeni teoriler çağını yaşıyor sanki dünya !  Büyük patlama  (Big bang) konusunda ortaya atılan son teori paralel evren çarpışması olduğunu ileri sürüyor. Bilindiği gibi evrendeki üç boyutun varlığından daha ilerisine geçilemedi. Oysa, son zamanlarda bilim adamları çok sayıda boyut olduğunu iddia etmeye başladılar. Evrenlerin arasındaki ince boşluklar da bir boyutun göstergesi olarak betimleniyor. Buna bağlı olarak büyük patlama teorisi de değiştirilmiş. Paralel evrenler arası çarpışma olduğu ileri sürülüyor. 1 trilyon yıl içinde bir çarpışma daha olacağını ve evrenin yeniden şekilleneceğini açıklıyorlar. Buna göre paralel evrenler birbirine çok yakın ama kolayca birbirini etkileyecek durumda değiller. Çarpışma ve yeniden oluşmak için 1 trilyon yıl gerekiyor.

 

Çok sayıda boyut ve sayısız evrenin olması yaşamı daha da büyülü kılıyor. Bir boyutta sevdiği insandan yüz bulamayan ve acı çeken birini düşünelim.  Hayatı,  Ondaki  aşk tutkusu enerjisiyle büyük bir yangına dönüşebilir. Belki de insanın gözlerini karartan  büyük aşkların gerisindeki gerçek varoluş  nedenidir. Varoluş nedeni bazen sevdiğinin canını alacak kadar delirtebilmekte olduğundan aşkın kuralları sadece  rastlantıya bağlanamaz. Boyutların çarpışmasının yeniden büyük patlamaya neden olacağını hayal ediyoruz ama aşk tutkusunun esrarlı yıkıcılığın çok ince dengeye bağlı olmasının ölümcül sonuçlarını hep gözden kaçırıyoruz. Aşk boyutu evrenin en fazla sarsıcı, kalp burkan, gözyaşı nedeni hatta intihara bile sürükleyen gerçeğidir. O halde yaşamı ilginç kılan hormonlar veya  diğer tetikleyicilerin insafına terk edilen insanın  paralel evrende tutuklanmasıdır. Belki de ölüm kendisine bir türlü  şans vermeyen bir boyuttan kurtulmasını sağlayacaktır.

 

İçine sıkıştığımız paralel evreni gösteren kozmik işaret horoskoptaki Ay Düğümleri ekseni veya Ekliptik olabilir.  Güney Ay düğümü, karmik deneyimlerin sonuncusunun alındığı önceki yaşamın sınırıdır. Son geçilen boyutun sınırıdır. Kuzey Ay Düğümü yeni hayatımızın giriş kapısından sonra alınacak yolun başındaki tabeladır. Bir çok deneyimin kazanılacağı alandır. Örneğin Kuzey Düğümü 8.evde olursa mistik deneyimler yaşanarak karmik   olguların kazanılacağını anlarız.

 

Evrendeki en tehlikeli viraj, Ay Düğümleri ekseni ile Venüs arasındaki ilişkiden ortaya çıkar.  Örneğin Güney Düğümü ile kavuşum yapan  Venüs  yaşamda en acı verecek karmik dersleri yaşatabilir. Bunu anlamak için  Londra kalesinde boynunu uçuracak cellat  kılıcının inmesini beklemekte olan   Anne Boleyn olduğunuzu düşünün.  Boyut değiştirmenin farkında bile olsak girilecek kapının ötesinde, sonraki hayat boyunca  ruhumuzu her zaman rahatsız edecek karmik anıları da beraberimizde taşırız.  Anne Boleyn,   19 Mayıs 1536 cuma günü İdam edilirken Güney Ay Düğümü (Ketu) ile Venüs arasında görünüm vardı.  Ne müthiş bir boyut değiştirme işareti değil mi ?

 

Yaşadığımız boyutu güzelleştirmek varken ölüm uykusuna dalmış gibi kopuk yaşamak evrenden bir büyük aptallık sayılmaz mı ? Yaşamı güzelleştirenlerin başında yer alan ama belki de Ketu'nun intikam aldığı Lesbos (Midilli) adasının erdemli kadını Sappho'dan bir şiirle kutsayalım ölümsüz aşkları.

 

"Dalın, en tepedeki dalın ucundan sarkar

elmanın en tatlısı ;

bıraktılar onu orada, kopartmadılar ;

Sanma ki unuttular ;

uzanamadı ki kimse taa oralara..."

 

            

©Yücel Sügen

07.02.2019


 

 

 

 

 

2019  YILINDAKİ  BÜYÜK  KOZMİK  DERS

 

 

Yeni bir yıla girmeye sadece günler kaldı. Türkiye önemli bir ekonomik krizden kurtulmaya uğraşan bir ülke durumunda. İnsanların moralini bozan ve geleceğe umutla bakmalarını engelleyen çeşitli sorunlarımız var.  Böyle zamanlarda kişisel horoskoplardaki  kozmik işaretler nelerle karşılaşacağımızı ve hangi dersleri alacağımızı gösterir. Bazı önemli doğa olayları bile anahtar görevi yüklenebilir. Örneğin Güneş tutulmaları (Ekliptik) birer kozmik şifre olabilir. En büyük ders verici Satürn gökyüzünün ebedi şefidir. Transit Satürn henüz 2019 yılının ilk ayının başında oluşacak yılın ilk Güneş tutulmasında çok önemli bir rol yükleniyor. 06 Ocak 2019 günü oluşan Güneş tutulmasında transit Satürn Ekliptik içinde yer alıyor.  Bu durumda gezegenin bulunacağı horoskop evi ve yapacağı görünümler büyük önem taşıyacaktır.

 

Türkiye'nin Mundane horoskopunda yılın ilk Güneş tutulmasında Ekliptik ekseni 7.evde kurulduğundan T.Satürn de burada  olup 1.evdeki natal Plüto ile sert karşıt görünüm yapmaktadır. Doğal olarak daha büyük açısal toleransa sahip olan Güneş ve Ay da Ekliptik ekseni üzerinde natal Plüto ile karşıt olmaktadır. Böyle bir kombinasyondan çok etkili ve önemli bir Satürn dersi çıkacağı açıkça bellidir. Bu konuda görünüm, 14-15 yıllık geçmiş bir sürecin hesabının görülmesi anlamına geldiğinden Türkiye'nin geçtiği siyasi yolun sanki yansımasıdır. İktidar da bu kadar  süre boyunca hatalar yaparak sonunda Satürn dersine layık bir kötü performans göstermiştir.

 

Türkiye mundane horoskopunda karşımıza tutulma sırasında çıkacak Satürn-Plüto karşıt (opposite) görünüm  astroloji'de bir devrin kapanması ve başka bir devrin başlaması şeklinde yorumlanmaktadır. Ülke insanlarının sahip oldukları ve eksiklik konusunda bilinçli bir farkındalık böyle bir zamanda ortaya çıkabilir. Bu çok önemli bir süreçtir. Çünkü dışlanmak için haklı gerekçeler birikimi oluşmuştur. Genel olarak bu bir sonlanma zamanıdır. Böylece hayatın bir bölümü artık kapanışa hazırlanmaktadır.  İnsanlar için bir şey bittikten sonra yerini alacak başka bir şeyin  mevcut olduğunu anlamaları yaşamın  önemli derslerinden biridir. Bu döngünün olanakları sınırlayan çabası daha fazla kayıplara neden olacağından özellikle zararın nedeni siyaset olunca insanlar artık bir nokta koymak zamanının geldiğini hissederler. Ne kadar zor görünse de belli bağları kesmek gelecekteki kurtuluşu hazırlayacağından yapılması artık zorunludur. Yaşanmakta olan olaylar güç kullanımındaki kötülükleri insanların anlayacağı dilden konuşmaya başlar. Hayal kırıklığı en acil arzularımıza karşı çıkabilen bir şekle bürünmüştür. Eğer daha fazla zorlama yolu seçilirse sert bir meydan okuma ile karşılaşmak olasıdır. Bu da enerjilerin boşa harcanması ve sahip olunan daha değerli şeylerin kaybedilmesine yol açabilir. Eğer dönüş noktası iyi seçilirse kurtarılacak çok değerler olduğunu anlayabiliriz. Kazanmak için kaybetmek gereken şeyler vardır ama bundan daha önceki durumdan daha iyi olanaklar sağlanması için son noktadır. Aksi halde kayıplar olağanüstü olabilir. Çünkü transit Satürn daha sonra gireceği 8.evde unutulmaz dersler vermeye devam edebilir !

 

2019 Yılının henüz başında oluşacak birinci Güneş tutulmasında, Ekliptik üzerinde olacak T.Satürn  bir dost değildir ve haddini bilmeyenlere vereceği dersleri hazırlayan  evrensel  kozmik bir güçtür. Ben bu yoldan vazgeçmem diyen ve işaretlere aldırmayan sabit fikirlilere tokadını defalarca indirmiştir. İnsanlık tarihi bu derslerle doludur. İşte 2019 yılının sürprizi budur ve kendini daha yılın ilk günlerinde göstermeye başlamaktadır.

 

©Yücel Sügen

12.12.2018


 

 

 

Horoskopun Şifresi

Yaşamın Anlamı

Rüyanın Gerçekleşme Şansı

Mutluluğun  Resmi

Mantığın  Efendisi  Duyguların  Kölesidir

Burca Göre Partner Seçimi

Teos Günleri

Borsa ve Talih

Dünyanın durduğu gün

Dört Boyutlu Horoskop

Tanrıyı  Savunmak  Zamanı

Bir şampiyonun kötü Zamanı

Talihin  Güzel Zamanları ve  Kötü  Zamanları

 

Özgür  İrade   Olsaydı...

Yaşam Bazen Pamuk ipliğine bağlıdır

Tutkunun Sonsuz Yolculuğu

Astroloji Ne  İşe Yarar ?

Kalan son çare

Çocuk Sağlığı

Horoskopun  Şeytani  Görünümleri

Halkımızdan birinin portresi

Karanlık   tarafın  kapısı

Talihin Döngüsü

Tanrı Geleceği Niçin Açıklar ?

Kadın  Ruhunun  Hassas  Dengeleri

Astrolojinin  Anlamını  Kavramak

Eş  Zamanlık   veya  Karmik  Etkileşim

Kala Purusha  Uygulaması

İnsan her zaman yanlış bir burç altında doğabilir. Dünyada onurlu 

biçimde kalmaksa kendi yıldız falını gün gün düzeltmek anlamına gelir.