Astroloji Gündeminin Haftalık Konusu

 

 

2019 Yılındaki  Büyük  Kozmik  Ders

 

 

 

Paralel  Evrenler  ve   Aşk

 

 

Yeni teoriler çağını yaşıyor sanki dünya !  Büyük patlama  (Big bang) konusunda ortaya atılan son teori paralel evren çarpışması olduğunu ileri sürüyor. Bilindiği gibi evrendeki üç boyutun varlığından daha ilerisine geçilemedi. Oysa, son zamanlarda bilim adamları çok sayıda boyut olduğunu iddia etmeye başladılar. Evrenlerin arasındaki ince boşluklar da bir boyutun göstergesi olarak betimleniyor. Buna bağlı olarak büyük patlama teorisi de değiştirilmiş. Paralel evrenler arası çarpışma olduğu ileri sürülüyor. 1 trilyon yıl içinde bir çarpışma daha olacağını ve evrenin yeniden şekilleneceğini açıklıyorlar. Buna göre paralel evrenler birbirine çok yakın ama kolayca birbirini etkileyecek durumda değiller. Çarpışma ve yeniden oluşmak için 1 trilyon yıl gerekiyor.

 

Çok sayıda boyut ve sayısız evrenin olması yaşamı daha da büyülü kılıyor. Bir boyutta sevdiği insandan yüz bulamayan ve acı çeken birini düşünelim.  Hayatı,  Ondaki  aşk tutkusu enerjisiyle büyük bir yangına dönüşebilir. Belki de insanın gözlerini karartan  büyük aşkların gerisindeki gerçek varoluş  nedenidir. Varoluş nedeni bazen sevdiğinin canını alacak kadar delirtebilmekte olduğundan aşkın kuralları sadece  rastlantıya bağlanamaz. Boyutların çarpışmasının yeniden büyük patlamaya neden olacağını hayal ediyoruz ama aşk tutkusunun esrarlı yıkıcılığın çok ince dengeye bağlı olmasının ölümcül sonuçlarını hep gözden kaçırıyoruz. Aşk boyutu evrenin en fazla sarsıcı, kalp burkan, gözyaşı nedeni hatta intihara bile sürükleyen gerçeğidir. O halde yaşamı ilginç kılan hormonlar veya  diğer tetikleyicilerin insafına terk edilen insanın  paralel evrende tutuklanmasıdır. Belki de ölüm kendisine bir türlü  şans vermeyen bir boyuttan kurtulmasını sağlayacaktır.

 

İçine sıkıştığımız paralel evreni gösteren kozmik işaret horoskoptaki Ay Düğümleri ekseni veya Ekliptik olabilir.  Güney Ay düğümü, karmik deneyimlerin sonuncusunun alındığı önceki yaşamın sınırıdır. Son geçilen boyutun sınırıdır. Kuzey Ay Düğümü yeni hayatımızın giriş kapısından sonra alınacak yolun başındaki tabeladır. Bir çok deneyimin kazanılacağı alandır. Örneğin Kuzey Düğümü 8.evde olursa mistik deneyimler yaşanarak karmik   olguların kazanılacağını anlarız.

 

Evrendeki en tehlikeli viraj, Ay Düğümleri ekseni ile Venüs arasındaki ilişkiden ortaya çıkar.  Örneğin Güney Düğümü ile kavuşum yapan  Venüs  yaşamda en acı verecek karmik dersleri yaşatabilir. Bunu anlamak için  Londra kalesinde boynunu uçuracak cellat  kılıcının inmesini beklemekte olan   Anne Boleyn olduğunuzu düşünün.  Boyut değiştirmenin farkında bile olsak girilecek kapının ötesinde, sonraki hayat boyunca  ruhumuzu her zaman rahatsız edecek karmik anıları da beraberimizde taşırız.  Anne Boleyn,   19 Mayıs 1536 cuma günü İdam edilirken Güney Ay Düğümü (Ketu) ile Venüs arasında görünüm vardı.  Ne müthiş bir boyut değiştirme işareti değil mi ?

 

Yaşadığımız boyutu güzelleştirmek varken ölüm uykusuna dalmış gibi kopuk yaşamak evrenden bir büyük aptallık sayılmaz mı ? Yaşamı güzelleştirenlerin başında yer alan ama belki de Ketu'nun intikam aldığı Lesbos (Midilli) adasının erdemli kadını Sappho'dan bir şiirle kutsayalım ölümsüz aşkları.

 

"Dalın, en tepedeki dalın ucundan sarkar

elmanın en tatlısı ;

bıraktılar onu orada, kopartmadılar ;

Sanma ki unuttular ;

uzanamadı ki kimse taa oralara..."

 

            

©Yücel Sügen

07.02.2019


 

 

 

 

 

2019  YILINDAKİ  BÜYÜK  KOZMİK  DERS

 

 

Yeni bir yıla girmeye sadece günler kaldı. Türkiye önemli bir ekonomik krizden kurtulmaya uğraşan bir ülke durumunda. İnsanların moralini bozan ve geleceğe umutla bakmalarını engelleyen çeşitli sorunlarımız var.  Böyle zamanlarda kişisel horoskoplardaki  kozmik işaretler nelerle karşılaşacağımızı ve hangi dersleri alacağımızı gösterir. Bazı önemli doğa olayları bile anahtar görevi yüklenebilir. Örneğin Güneş tutulmaları (Ekliptik) birer kozmik şifre olabilir. En büyük ders verici Satürn gökyüzünün ebedi şefidir. Transit Satürn henüz 2019 yılının ilk ayının başında oluşacak yılın ilk Güneş tutulmasında çok önemli bir rol yükleniyor. 06 Ocak 2019 günü oluşan Güneş tutulmasında transit Satürn Ekliptik içinde yer alıyor.  Bu durumda gezegenin bulunacağı horoskop evi ve yapacağı görünümler büyük önem taşıyacaktır.

 

Türkiye'nin Mundane horoskopunda yılın ilk Güneş tutulmasında Ekliptik ekseni 7.evde kurulduğundan T.Satürn de burada  olup 1.evdeki natal Plüto ile sert karşıt görünüm yapmaktadır. Doğal olarak daha büyük açısal toleransa sahip olan Güneş ve Ay da Ekliptik ekseni üzerinde natal Plüto ile karşıt olmaktadır. Böyle bir kombinasyondan çok etkili ve önemli bir Satürn dersi çıkacağı açıkça bellidir. Bu konuda görünüm, 14-15 yıllık geçmiş bir sürecin hesabının görülmesi anlamına geldiğinden Türkiye'nin geçtiği siyasi yolun sanki yansımasıdır. İktidar da bu kadar  süre boyunca hatalar yaparak sonunda Satürn dersine layık bir kötü performans göstermiştir.

 

Türkiye mundane horoskopunda karşımıza tutulma sırasında çıkacak Satürn-Plüto karşıt (opposite) görünüm  astroloji'de bir devrin kapanması ve başka bir devrin başlaması şeklinde yorumlanmaktadır. Ülke insanlarının sahip oldukları ve eksiklik konusunda bilinçli bir farkındalık böyle bir zamanda ortaya çıkabilir. Bu çok önemli bir süreçtir. Çünkü dışlanmak için haklı gerekçeler birikimi oluşmuştur. Genel olarak bu bir sonlanma zamanıdır. Böylece hayatın bir bölümü artık kapanışa hazırlanmaktadır.  İnsanlar için bir şey bittikten sonra yerini alacak başka bir şeyin  mevcut olduğunu anlamaları yaşamın  önemli derslerinden biridir. Bu döngünün olanakları sınırlayan çabası daha fazla kayıplara neden olacağından özellikle zararın nedeni siyaset olunca insanlar artık bir nokta koymak zamanının geldiğini hissederler. Ne kadar zor görünse de belli bağları kesmek gelecekteki kurtuluşu hazırlayacağından yapılması artık zorunludur. Yaşanmakta olan olaylar güç kullanımındaki kötülükleri insanların anlayacağı dilden konuşmaya başlar. Hayal kırıklığı en acil arzularımıza karşı çıkabilen bir şekle bürünmüştür. Eğer daha fazla zorlama yolu seçilirse sert bir meydan okuma ile karşılaşmak olasıdır. Bu da enerjilerin boşa harcanması ve sahip olunan daha değerli şeylerin kaybedilmesine yol açabilir. Eğer dönüş noktası iyi seçilirse kurtarılacak çok değerler olduğunu anlayabiliriz. Kazanmak için kaybetmek gereken şeyler vardır ama bundan daha önceki durumdan daha iyi olanaklar sağlanması için son noktadır. Aksi halde kayıplar olağanüstü olabilir. Çünkü transit Satürn daha sonra gireceği 8.evde unutulmaz dersler vermeye devam edebilir !

 

2019 Yılının henüz başında oluşacak birinci Güneş tutulmasında, Ekliptik üzerinde olacak T.Satürn  bir dost değildir ve haddini bilmeyenlere vereceği dersleri hazırlayan  evrensel  kozmik bir güçtür. Ben bu yoldan vazgeçmem diyen ve işaretlere aldırmayan sabit fikirlilere tokadını defalarca indirmiştir. İnsanlık tarihi bu derslerle doludur. İşte 2019 yılının sürprizi budur ve kendini daha yılın ilk günlerinde göstermeye başlamaktadır.

 

©Yücel Sügen

12.12.2018


 

 

 

Horoskopun Şifresi

Yaşamın Anlamı

Rüyanın Gerçekleşme Şansı

Mutluluğun  Resmi

Mantığın  Efendisi  Duyguların  Kölesidir

Burca Göre Partner Seçimi

Teos Günleri

Borsa ve Talih

Dünyanın durduğu gün

Dört Boyutlu Horoskop

Tanrıyı  Savunmak  Zamanı

Bir şampiyonun kötü Zamanı

Talihin  Güzel Zamanları ve  Kötü  Zamanları

 

Özgür  İrade   Olsaydı...

Yaşam Bazen Pamuk ipliğine bağlıdır

Tutkunun Sonsuz Yolculuğu

Astroloji Ne  İşe Yarar ?

Kalan son çare

Çocuk Sağlığı

Horoskopun  Şeytani  Görünümleri

Halkımızdan birinin portresi

Karanlık   tarafın  kapısı

Talihin Döngüsü

Tanrı Geleceği Niçin Açıklar ?

Kadın  Ruhunun  Hassas  Dengeleri

Astrolojinin  Anlamını  Kavramak

Eş  Zamanlık   veya  Karmik  Etkileşim

Kala Purusha  Uygulaması

İnsan her zaman yanlış bir burç altında doğabilir. Dünyada onurlu 

biçimde kalmaksa kendi yıldız falını gün gün düzeltmek anlamına gelir.