BÜYÜ,  MEDYUM  VE   ŞARLATANLARIN    DÜNYASI

 

Gazete haberlerine göre bir şarkıcı sanatkar sahibi olduğu TV'de  bir program sırasında sahneye girip orada bulunan medyumu yaka paça dışarı atarken şöyle bağırmış : "Kapıdan kovsak bacadan giriyorsun.." Büyücülere ve medyumlara olan ilginin eğitim sorunu ile bağlantısı olduğu ileri sürülür. Şöyle ciddi bir araştırma yapılsa bunun eğitim fakirliği ile tam paralel olmadığı görülecektir. Üniversite mezunu hatta yurt dışında master yapan bazı kadınların büyücülerin peşinde koştukları bilinen bir gerçektir. Bu sonucun eğitim ile doğrudan ilişkisi olmadığını çarpıcı iki olay üzerinden göstereceğiz. İkisi de üniversite mezunu olan kadın kişilerin doğum horoskoplarındaki yerleşimler ve yaşadıkları Dasa nedeniyle çektikleri eziyet ve sorunları büyücü veya medyumlardan yardım isteyerek kurtulmaya çalıştıklarını göreceğiz. İnsanın hayatında doğa üstü kaynaklardan yardım alma şansı her zaman olabilir. Burada "doğa üstü kaynakları"  sözünü inler ve cinlerle karıştırmamak gerekiyor!  Bunlar yine horoskoptaki Ay Düğümleri ekseninin (Rahu-Ketu) sebep olduğu enerjilerdir ve bazı horoskoplarda etkin olurlar. Hayatın "iyi zaman-kötü zaman" bilmecesi olduğunu bilmek gerekir. Shakespeare ünlü eserinde Hamlet'i şöyle konuşturur ; "Olmak veya olmamak.. İşte bütün mesele bu.."

 

Aşağıda Vedic Rashi (Doğum) haritaları bulunan kişilerden biri  09 Temmuz 1978 tarihinde diğeri de  24 Ağustos 1954 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kimliklerini saklı tutmak için diğer bilgileri vermiyoruz. 1954 Yılında doğan kişinin açıklamalarından aldığımız  ve ruhsal (!) danışmanlarının ifadeleri olan bazı satırlar şöyledir : "Senin kaderin annenin kaderi ile sarmalanmış. Annenden, doğumla gelen kötü enerjileri yüklenerek dünyaya gelmişsin." 1978 Yılında doğan kişinin sorunları nedeniyle gittiği  medyum konusunda açıklamaları da şöyleydi : "Bir tanıdık vesilesiyle gittiğimiz ünlü bir medyum bana babamın ve iki halamın hayatımızı yok etmek için büyü yaptırdıklarını ve bunları yapmaktan vazgeçmeyeceklerini söyledi !"

 

 

 

İki kadın ve insanların en yakınları olması gereken anne ve babaları için şarlatanların uydurmaları adeta mide bulandırıcı bir tablo çıkartıyor karşımıza. Anne veya baba ile anlaşamamak bir horoskop kurgusu olabilir. Sert açılar hayatın belirli bir zamanında başlar ve bir olay ile aniden sona erebilir. Etkili bir transit başlamıştır veya olumlu bir Dasa'ya (Gezegensel periyot) girilmiş olabilir. Bu konuda doğum tarihlerini verdiğimiz kişiler için Vedic Rashi (Doğum) haritalarını kurunca gerçekler su yüzeyine çıkacaktır.

 

 

BALIK

3.Ev

 

KOÇ

4.Ev

BOĞA

5.Ev

 

İKİZLER  

  6.Ev

KETU AY JÜPİTER

BALIK

2.Ev

KETU

 

KOÇ  

3.Ev

 

BOĞA

4.Ev

İKİZLER

5.Ev

GÜNEŞ JÜPİTER

KOVA  

2.Ev

 

 

 

Rashi (Doğum)

 

24 Ağustos 1954

 

   YENGEÇ

    7.Ev

   

   

KOVA  

Yük.Burç

1.Ev

 

 

 

Rashi (Doğum)

 

09 Temmuz 1978

YENGEÇ

6.Ev

MERKÜR

 

OĞLAK  

1.Ev

ASLAN  

8.Ev

GÜNEŞ MERKÜR

OĞLAK

12.Ev

 

ASLAN

7.Ev 

VEN  SAT AY MARS

 

YAY

  12.Ev

RAHU MARS

AKREP

Yük.Burç

11.Ev

TERAZİ

10.Ev

SATÜRN

BAŞAK

9.Ev

VENÜS

YAY

11.Ev

 

AKREP

10.Ev

TERAZİ  

9.Ev

BAŞAK

8.Ev

RAHU

 

İki Vedic Rashi haritasında "Kala Sarpa Yoga" olduğu görülüyor. Tüm gezegenler Rahu-Ketu ekseni içinde kalmıştır. Bu Yoga'nın kötü ünü bilinmektedir. Harita sahiplerinin başına gelen tüm sorunların ana nedenidir. Soruna katılan diğer etkenler gezegen yerleşimleri ve bulundukları Nakshatra'lardır. Ketu Maha Dasa yaşayan 1954 doğumlu kişinin kocası bir not bile bırakmadan evini terk etmiştir. "Ay-Satürn Dasa" içinde olan 1978 doğumlu kişi Sadesati yaşarken  eşinden 3 ay içinde boşanmıştır. T.Satürn Aslan burcuna girince yaşanan Sadesati şiddetini gezegenin aslan burcundaki Ashtakavarga puanı tayin eder. Aslan burcunda Satürn için Sav puanı "0" olarak korkunçtur. Boşanma yılında aynı zamanda işini de kaybetmiştir.  Hamile kaldığını anlayınca kürtaj ile çocuğunu aldırmıştır. Peş peşe gelen sorunlar nedeniyle psikolojik bunalıma düşerek medyumlara gitmeye başlamıştır. İntihar etmeyi düşündüğünü açıklamaktadır.

 

Astroloji bize içine düştüğümüz en derin sorunların ve ruhsal girdapların nedenlerini bilimsel ve mantıklı yoldan açıklamaktadır. Horoskop kurgusunun ve gezegenin bulunduğu evin gücüne bağlı olarak Sadesati süreçleri bazı haritalarda dehşetli olurken bazı haritalarda hafif atlatılır. Bu haritada bir de Kala Sarpa Yoga varsa insanı adeta bitirir. Çaresiz kalan insanların baş vurduğu büyücüler veya medyumlar aslı astarı olmayan açıklamalar ile onları soyarlar. Olumlu bir transit veya Dasa başlar ve insanın sorunları çözülmeye başlarsa kurtuluşu medyumun yeteneğine bağlar ve müşteri kazanmasına neden olurlar. Aslında hayatın şifresi o kadar da karmaşık değildir. Hayat iyi zaman ve kötü zaman sarmalından ibarettir. İyi zamanların tadını çıkartırken kötü zamana dayanmayı ve sabırla sona ermesini beklemesini öğrenmek gerekiyor. Sonuç olarak her şey doğum horoskopunun gücüne bağlıdır hayatta !