Astroloji'de  Kaderi   Değiştiren   Duyarlı    Noktalar

 

 

  VEDİC  ASTROLOJİNİN  MİSTİK   ÇÖZÜMLERİ  ASTROLOJİ  SEVENLERİ   ŞAŞIRTMAYA  DEVAM   EDİYOR

 

 

Bu haftaki konumuz gerçekten çok çarpıcı ve çok ilginç. Aynı olay içinde birbirinden gizemli astroloji işaretlerini görecek ve bunların yorumda nasıl ufuklar açtıklarını izleyeceğiz. Bu kadar farklı ve ilginç konuları araştıran ve inceleyen tüm dünyada Astromistik dışında bir tek başka Internet sitesi göremezsiniz. Vedic astroloji bilmediklerini ama Batı astrolojisini öğrettiklerini ileri süren astrologlara (!) sesleniyoruz. Bu sayfalarda çözdüğümüz örneklerden tekini bile Batı tipi horoskopta çözebiliyorsanız bilgilerinizi sergileyin.  Vedic sisteminde benzer olaylar gösterin bile demedik. Vedic astroloji eğitimi veriyoruz diye sahneye çıkan kişilerin  açıklamalarında sadece bizim eserlerimizden alınmış kurallar tren vagonları gibi sıralanır ! Oysa, astroloji  eğitimi demek kozmik kuralları ifade etmek değildir. Canlı, taze ve çarpıcı yaşam olaylarını  bunları kullanarak açıklamak demektir. Astroloji  bilimi ancak yaşamın kendisi ile hayat bulur. Yaşamın kendisini kendi yüzünüz kadar ayrıntılı görmek isterseniz bunun tek adresi vardır : Vedic astroloji.

 

Geçen ayın konusu olan Gandantha Vedic horoskopta bir alandır. Anlamı düğüm demektir. Açıklamasında "knot" yazar. Bunun tam anlamı "gemici bağı" dır. Şimdi açıklamayı tercüme eden bir astrolog düşünün. Düğüm kelimesinden anlayacağı ile denizciliği bilen kişinin anlayacağı arasında dağlar gibi fark olur. Gemici bağı da bir düğümdür ama açılması mümkün olmayacak şekilde yapılan özel bir düğümdür. Bir tekneyi veya yelkeni bağlamakta kullanılan düğüm kendiliğinden açılırsa ortaya kötü sonuçlar, kazalar ve kayıplar çıkar. Bu satırları yazarak açıkladığımız astroloji işareti için yazımızda bir de örnek vermiştik. Burada vereceğimiz örnek hem Gandatha hem de birbirinden ilginç Vedic astroloji kuralları konusunda son derece çarpıcı olacaktır. Bu örnek bize  40 yaşında intihar eden kalabalık bir aile babasının trajedisini gösteriyor. Aslında çok sayıda çocuk sahibi ve sevişerek evlendiği eşiyle insanlara çok mutlu gözüken bir erkeğin aslında ince bir ip üzerindeki akrobata benzediğini göreceğiz. Örnek kişi, 22 Ağustos 1938 tarihinde günün son saatlerinde dünyaya gelmiş bir teknik işçidir. Bulunduğu yerin en güzel kızı ile romantik ilişki yaşamış ve evlilikten ortaya 5 çocuk çıkmıştır. Her şey yolunda gidiyor sanılırken 13 Ekim 1978 günü üç katlı evin bodrum katında tavana bağladığı bir halatla  asarak intihar etmiştir. Doğum haritalarını kurduktan sonra birbirinden ilginç Vedic işaretlerini belirteceğiz.

 

BALIK

12.Ev

SATURN  (R)

 

KOÇ

Yük.Burç

1.Ev

KETU

BOĞA

2.Ev

İKİZLER

3.Ev

AY

 

BALIK

11.Ev

MARS

 

KOÇ

12.Ev

BOĞA

Yük.Burç

1.Ev

GUNEŞ

İKİZLER

2.Ev

AY

RAHU

KOVA

11.Ev

JUPITER  (R)

 

VEDİC

 

RASİ

 

YENGEÇ

4.Ev

MARS

26,48º

KOVA

10.Ev

SATURN

 

VEDİC

 

NAVAMSA

 

YENGEÇ

3.Ev

VENUS

 

OĞLAK

10.Ev

 

ASLAN

5.Ev

GUNEŞ

MERKUR

OĞLAK

9.Ev

ASLAN

4.Ev

MERKUR

YAY

9.Ev

 

AKREP

8.Ev

22.Drekkana

TERAZİ

7.Ev

RAHU

 

BAŞAK

6.Ev

VENUS

 

YAY

8.Ev

KETU

 

AKREP

7.Ev

JUPITER

 

TERAZİ

6.Ev

 

BAŞAK

5.Ev

 

 

Rasi haritasında Mars yerleşimi Gandantha işareti veriyor. Gezegen  Yengeç burcunda 26,48 derecede yerleşmiştir. Mars, Aslesha nakshatra içindedir.  Duygusal düğümlenme anlamına gelir. Mars Evlilik evi (7.Ev), Kariyer evi (10.Ev) ve Arkadaşlar ve dostlar evi (11.Ev) ayrıca çocukları temsil eden Jüpiter ile görünüm yapıyor. Ruhen tüm bu yaşam alanları ile kavgalı ama derdini içinde saklayan bir kişiyi gösterir. Başka insanlar mutlu bir evlilik sahibi olduğundan "şanslı adam" diye düşünürler. Çünkü çevrenin en güzel kızı ile evlenmiş, 5 çocuk sahibi olmuştur. Oysa evliliğinde ruhunu rahatsız edecek kimsenin bilmediği konular olabilir ve içinde bir düğüm gibi çözülmeden dururlar. Çocukların sayısı çoktur. Çünkü 5.evde yerleşen Güneş burcun yöneticisidir ve Merkür de "Vargottama" gücündedir. Çocuk evi aynı zamanda Jüpiter görünümü almaktadır. Deneyimsiz bir astrolog içinden "Ne güzel yerleşim ! Adama 5 çocuk ve mutluluk vermiş" diye düşünür. Oysa gandantha gezegenden görünüm alan ve retro (geri) hareketli Jüpiter hasarlanıyor. En büyük çocuk gerisinde bir mektup bile bırakmadan evden kaçıyor. Onu yıkan ve düğümü sertleştiren olayların başında çocuğun evi terk etmesi geliyor.

 

 

Ancak haritada var olan  ve Jüpiter için daha önemli yıkım sağlayan olay "Dwirdwadasa"  olayıdır. Jüpiter ve Satürn aralarında Dwirdwadasa yoga yapmaktadır. Rasi haritasında Satürn Jüpiter'e göre 12.evin (oğlak) yöneticisi olarak 2.evde (Balık) yerleşmiştir. Bu yerleşim son derece zararlıdır. Satürn yaşam uzunluğu gezegenidir. Jüpiter yaşama gücüdür. Böylece Dwirdwadasa kişinin sahip olduğu yaşama arzusunu törpülüyor. Jüpiter ve Satürn arasında ayrıca "Burç değiştiren gezegenler" ilişkisi vardır. İki önemli ve etkileşen gezegen zararlı 12 evin karanlığını paylaşıyor. Astrolojinin bu kadar ince özelliklerini kapsayan bir horoskop zor buluruz. 12.Ev yöneticisi ile 8.ev yöneticisi görünüm içindeler. 6.Ev yöneticisi ile 12.Ev yöneticisi aralarında görünüm yapmaktalar. Yükselen Burç (Koç)  Ay Düğümleri yani Ekliptik etkisinde ve Ketu görümünde kalarak büyük zarar görüyor. Gandantha Mars da Düğümlerin Rahu (Kuzey) ucu ile görünümde. Bu kadar negatif enerjiler altında yaşayan insanların normal davranışlarda bulunması beklemek hatalı olur. Aslında başka insanlara göre son derece normal insan gibi görülebilirler. Sevdiği kadın ile evlenen ve 5 çocuk sahibi olan birinden kimse anormal bir "U" dönüşü beklemez !

 

Yaşam sonunu gösteren en önemli astroloji işaretlerinden biri de Rasi'de 22.Drekkana yerleşimidir. Rasi haritasında 22.Drekkana Akrep burcunun 2.ondalığında yerleşmiştir. Ölüm şekli "Pasa" olur. Bunun anlamı ilmek ve geniz demektir. Asılarak ölen kişinin yaşam sonunu gösterir. Burcun (akrep) yönetici gezegeni  Mars da ayrıca Gandantha derecesinde ve yerleşimindedir. Akrep burcunun 2.ondalığının yönetici gezegeni Jüpiter olur. Jupiter de yerleşim olarak Dwirdwadasa gezegendir. Böylece hayatta bir gün gelir insanın içindeki yaşama arzusu körleşir. Hayatın taşınamayacak kadar ağır bir yük olduğunu hisseden kişi bundan kurtulmak için ölümü seçer. Bize gerçeği ve geleceği bu kadar özel ve hassas şekilde açıklayacak Vedic astroloji sistemi gerçekten Tanrının lisanı olmalıdır. Bunları değiştirecek aklı da insana verdiğine göre Tanrıyı suçlamanın anlamı olamaz !

 

 

 

© Yücel Sügen 2012- Astromistik  (Kaynak göstererek kullanılabilir)