Ender   Rastlanan   Bir  Hastalık  İçin  Astroloji   İşaretleri

 

 

  HASTALIK  KONUSUNDA  KOZMİK  İŞARETLERİ  DOĞUMDAN  SONRA  HOROSKOPTA   GÖREBİLİRİZ 

 

 

Henüz sıfır yaşında bir bebeği düşünün. Yeni doğmuş ve annesinin kucağında hayatı yudumlamaya başlıyor. Dünyanın en yetenekli ve usta tıp bilginlerini bir araya toplayın  ve çocuğun teknolojinin izin verdiği tüm kontrollerini yapsınlar. Kimse  onun 35 yaşında yakalanacağı ve milyonda bir kişide rastlanan hastalığını teşhis edemez. Dünyadaki bilim dalları arasında bunu başaracak tek sistem vardır ; Astroloji. Bu konuda astrolojinin faydası nedir diye düşünebiliriz ? Tıp bilimi gibi bir tedavi yöntemi veya ilaç sunamaz. Ancak tıp kaynaklarına bakıldığında insanı dehşete düşüren istatistik bilgilerinin uzağına taşıyabilir insanı. Doktorların umut vermeyen düşünceleri nedeniyle sevdiklerini düştükleri kaygı çukurundan çıkartabilir. Kişiye ve onu seven insanlara umut verebilir. Çünkü hayat uzunluğunu yöneten kozmik formülü çözen tek yoldur.

 

Bir anneden aldığım kaygı ve üzüntü dolu satırlarda şu bilgiler vardı : "Kıymetli Yücel bey, sizi kızımın bana getirdiği Astroloji ve Kehanet adlı kitabınızdan  1992 yılında tanıdım ve o günden beri takip ederiz. Kızıma Desmoid tümör tanısı konmuş ve onkolojiye yönlendirilmiş. Aileden gelen genetik bir hastalık, milyonda bir görülür ve hangi organı tutarsa orada kanser başlar demişler. İki günlük safra kesesi ağrısı ile müracaat etmiş. Aklıma siz geldiniz. Bazı ilginç horoskopları yayınlıyorsunuz. Bize de bir yön göstermenizi istiyorum."  Mesajı aldıktan sonra yaptığım araştırmada hastalığın "Agresif Fibromatozis" adı ile tanındığını öğrendim ve gerçekten çok ender rastlandığını gördüm. O halde astroloji verileri de ilginç işaretler kapsamalıydı ama bizim için önemli olan okurumuzun kaygısını giderecek veya hafifletecek bulgular görmek olacaktı.

 

 

Vedic astroloji bilgelerinden  Maharshi Parasara  matematik ile Vedic sistemini en başarılı şekilde buluşturan kişidir. İnsanlığa 16 adet  "Bölüşümlü Harita" (Divisional Chart-Varga) tanıtmıştır. Bu haritalar Doğum horoskopundan farklıdır. Hazırlanma yöntemleri değişiktir. Doğum horoskopundaki yaşam alanları ayrıca Bölüşümlü haritalar ile analiz yapılır. Örneğin sağlık  konuları horoskopun 6.evinden analiz yapılır. Ayrıca sağlık konuları için hazırlanan "Shasthamsa" " adlı Bölüşümlü Harita veya "D6" haritası kullanılır. 18.08.1976 günü İstanbul'da saat 17.10 da dünyaya gelen bayan kişiye ait Vedic Rasi ve Shasthamda (D6) haritalarını kuruyor ve analize başlıyoruz. Ancak, ilk aşamada insanlığa adeta bilmece gibi gözüken hayatın aslında bir hesap işi olduğunu sayılarla gösteren Parasara önünde saygı ile eğilmemiz gerekiyor ! "Evrenin hakimi sayıdır. Sayılar evreni yönetiyor" diyen  Pisagor  da aslında doğruyu açıklamış sayılır.


 

BALIK

4.Ev

 

KOÇ

5.Ev

KETU

 

BOĞA

6.Ev

JUPITER

AY

İKİZLER

7.Ev

 

 

BALIK

10.Ev

KOÇ

11.Ev

 

 

BOĞA

12.Ev

 

İKİZLER

Yük.Burç

1.Ev

RAHU  KETU

KOVA

3.Ev

 

VEDİC

 

RASHİ

 

(Doğum)

YENGEÇ

8.Ev

SATURN

 

KOVA

9.Ev

 

 

VEDİC

 

SHASTHAMSA

 

(D6)

 

YENGEÇ

2.Ev

VENUS

OĞLAK

2.Ev

 

ASLAN

9.Ev

GUNES

VENUS

MERKUR

OĞLAK

8.Ev

SATURN

 

ASLAN

3.Ev

YAY

Yük.Burç

1.Ev

AKREP

12.Ev

 

 

TERAZİ

11.Ev

RAHU

BAŞAK

10.Ev

MARS

YAY

7.Ev

 

AKREP

6.Ev

JUPITER

AY

TERAZİ

5.Ev

MARS

BAŞAK

4.Ev

MERKUR

 

Yaşanan Dasa : Jüpiter (2012-2028)

 

1) Vedic Rashi (Doğum) haritasında 6.evde (Boğa) yerleşen Jüpiter 1.ev yönetici  gezegeni olduğundan sağlığın zarar göreceğini gösteriyor. Fakat bunun derecesi ne olacak ? Jüpiter burada kronik hastalık evi olan 8.ev (Yengeç) yöneticisi Ay ile birlikte olduğundan çıkacak hastalığın zorlu olacağını anlarız. Jüpiter Karaciğer ve safra kesesini kontrol eder. Kanser türü hastalıların yöneticisidir. 6.Ev karın bölgesi hastalıklarını yönetir. Ay da bezlerin, salgıların ve sıvıların yöneticisidir. Durumu ayrıca Ay Yükselen (Chandra Lagna) olarak kontrol edeceğiz. Ay evi 1.ev olunca 6.evde (Terazi) yerleşen  Rahu görülüyor. Bu horoskopun zayıf noktası "Kala Sarpa Yoga" (KSY) oluğundan sağlık sorununun kronik olması mümkündür. Ketu 5.evde ve Rahu 11.evde olduğundan Vishdhar Kalsarpa Yoga ortaya çıkıyor. Önemli sağlık sorunu işareti olduğunu biliyoruz.

 

2) Normal  bir Vedic Doğum haritasında yaşam olaylarını inceledikten sonra sağlık sorunları olacağını görüp bu alanla ilgili harita olan Shasthamsa (D6) haritasını incelemek fayda sağlar. Bu inceleme bir çeşit sınama şeklidir. D6 haritasında Yükselen Burç İkizler olup burada yerleşen Rahu-Ketu hastalık riskini hemen gösteriyor. Ay Düğümlerinin sağlıktaki rolleri kalıtımsal sağlık sorunlarını açıklamaktır. D6 haritasında 1.evde yerleşen "Rahu-Ketu"  6.Ev (Akrep) yöneticisi Mars ile görünüm yapmaktadır. Hastalığın kalıtımsal olduğu anlaşılıyor.

 

3) Rasi haritasında  Satürn 8.evde (Yengeç) yerleşerek kısa bir hayatı göstermiyor. Aynı zamanda hastalığın başlama zamanı "Jüpiter-Jüpiter Dasa" olduğundan Satürn yerleşimi maraka olarak daha risklidir. O halde Jüpiter Dasa içinde hayati bir tehlike olmaz ama horoskoptaki gezegen yerleşimleri Dasa sürecinin kolay geçmeyeceğini gösteriyor. Graha Arudha yerleşiminde Jüpiter Yengeç burcunda gözüküyor. Bunun anlamı Dasa sırasında hayatın nasıl gözükeceğidir. Yengeç burcu 8.ev olduğundan zararlıdır ama gezegen burada yükselimdedir ve güçlüdür. O halde Jüpiter Dasa rahat ve kolay bir süreç olmayacaktır fakat hayati tehlike de vermeyecektir. Graha Arudha yerleşiminde Mars ve Venüs 12.evdedir. Bunun sonucunda Mars ve Venüs antardasa süreçlerinin kolay olmayacağını anlıyoruz. Bunu anlamak için hastalık teşhisinin konulmasının bile kişi ve sevenleri üzerinde nasıl psikolojik baskılar yapacağını düşünmek  yeterlidir.

 

4) Satürn ile 12.ev yönetici gezegeni Mars arasında görünüm olması ve Satürn'ün 8.evde yerleşmesi sağlık konusunda çeşitli operasyonların gerekeceğini açıklamaktadır. Mars 12.ev yönetici gezegeni olduğundan tıp önlemleri ve operasyonlar yurt dışında yapılacaktır.

 

Burada yer alan Doğum haritası ve Shasthamsa haritası belirli bir yaş gelince ortaya çıkacak sağlık sorununu ve daha sonraki yaşam olaylarını açık şekilde gösteriyor. Ayrıca doğum saati farklı olunca insan kaderinin ne kadar büyük boyutlarda değiştiğini de görebiliyoruz. Haritanın sahibi kişi sadece 2 saat önce dünyaya gelmiş olsaydı kalıtımsal geçen hastalık genleri yine mevcut olacak ama zarar verecek fırsatı (kozmik şartları) asla bulamayacaktı.

 

 Rasi haritasında canlılık (vitality) gezegeni Güneş 9.evde ve kendi burcu olan aslanda yerleşmiştir. Yaşama arzusu ve hayata bağlılık için çok etkili ve önemli astroloji işaretidir. Bu kadar kuvvetli güneş yerleşimi ender çıkan bir hastalık da olsa bunu yenmek için gerekli talihin kozmik işaretidir.

 

© Yücel Sügen 2012- www.astromistik.com  (Kaynak göstererek kullanılabilir)