Varlığın  Fiziksel  ve  Ruhsal   Doğum  Saatleri

 

RUHSAL   OLGULARI   GÖSTEREN   VEDİC    ASTROLOJİ    SİSTEMİ    ŞARLATANLARI   AÇIĞA  ÇIKARTIYOR..

 

Bu ayın astroloji konusu gene dünyayı sarmaya başlayan sahtekarların ve gerçek olmayan sözde astroloji kurallarının geçersizliklerini gösteren mükemmel bir yaşam olayı ve analizi olacaktır. Yazının yazılmasını zorunlu kılanı bir okurumuzun gönderdiği mesajın kapsamı oluşturdu. Şunları açıklıyordu mesajında : " Siz dönem dönem Edgar Gayce'den bahsediyorsunuz. Geçen gün kitapçıda harika bir kitabına rastladım. Gayce'nin astrolojiyle ilgili okumalarını içeren bir kitap.."  Öncelikle Gayce'nin yazılmış bir kitabının olmadığını adım gibi biliyorum. İlkokul eğitimi bile olmayan bir Amerikan köylüsüydü. İki Amerikalı oturup kitabın kapağına kocaman "Edgar Gayce" yazısını yerleştirdikleri bir astroloji eseri hazırlamışlar ! Okurumun açıklamalarına göre onu etkileyen bir açıklama kitapta şu şekildeymiş : "Varlığın fiziksel ve ruhsal doğum saatleri farklıdır. Fiziksel doğum bir burçta, ruhsal doğum ise diğer burçta gerçekleşmiştir. Astrolojik yorumlarda zaten bu yüzden sık sık kararsızlığa düşülmektedir.." Bu açıklama da kesinlikle doğru sayılamaz. Bir kere astroloji yorumlarımda hiç bir zaman kararsızlığa düşmedim.  Bu kararsızlığa her halde tercüme ettirdiği kitaplara kendi adını koyarak yayınlayan ve Türkiye'de  "astrolojinin kraliçeleri" olduğunu iddia edenler düşebilir ! Bu konuda hafta içinde gelişen bir astroloji olayı karşıma mükemmel bir yaşam olayı çıkarttı. Varlığın fiziksel ve ruhsal doğum saatleri görüşünü ortaya atanlara yanıt olarak bu analizi göstereceğiz.

 

Hafta içinde bize başvuran  bir uzman pedagog (A.K.) şunları açıklamıştı : "Ben otizmli öğrencilerle çalışan bir eğitimciyim. Otizmi çoğu insan zeka geriliği zanneder ama aslında bir tür sosyal iletişim problemidir. Nedeni bulunmuş değil ama sonuçta beyin temelli, beynin işlevlerini yerine getirememesi olayı. Bu konuyla ilgili olarak yıllardır araştırmaları takip ederim. Tıbbi olarak bu çocuklarda net bir farklılık saptanabilmiş değil. Benim öznel kanaatim şudur : Çocuklar doğum sırasında aldıkları keskin ve ters açılı yıldız etkileri nedeniyle bu tür farklılıklar gösteriyorlar. Çünkü bilim tüm çabalarına rağmen bir bulgu ortaya çıkartabilmiş değil henüz.."

 

 

Bilimin  Çaresiz   Kaldığı   Yaşam   Olayları

 

Bilimin çaresiz kaldığı olaylar konusunda otizm olayını öne sürmekte uzman bir pedagog açıklaması aslında yıllardan beri üzerinde çalıştığım ve defalarca makaleler yazdığım bir konuyu yeniden gündeme çıkarttı. Bizim halkımız astrolojinin magazin olaylarını çok sever. Bu nedenle bilimsel konular ile ilgilenmezler, ya da sıkıcı bulurlar. Cinleri  kullanan bir medyum bile daha fazla ilgilerini çeker. Hatta papaz büyüsü yapıldı diyen adamla yatağa girmek için ta İsviçre'den günü birlik gelenler bile bulunur. Einstein'in dediği gibi  evrenin olabilir ama sadece insan aptallığın sınırı yoktur ! Bu nedenle yıllardan beri üzerinde ısrarla durduğum Ay Düğümleri Ekseni (Rahu-Ketu axis) olayının önemini çok az insan biliyordur. Zaten, Batı astrolojisi ile ilgilenenler konunun yakınına bile gelemezler ! Onlar için daha uzun süre büyük sırlar alemi olarak kalacaktır ?

 

Uzman pedagog araştırmaları içinde yer alan ve çözemedikleri bir olayın kahramanı kişinin doğum bilgilerini bize verdi. Otizm teşhisi konulan çocuk, 23 Haziran 2002 tarihinde saat 12.30'da Türkiye'de dünyaya gelmiş. Doğum kentini saklı tutuyoruz. Aşağıda Rasi (Doğum) ve navamsa haritaları veriliyor. Olayı Vedic astroloji sisteminde ele alacağız.

 

BALIK

7.Ev

 

 

KOÇ

8.Ev

BOĞA

9.Ev

MERKÜR

RAHU

SATURN

İKİZLER

10.Ev

GÜNEŞ

MARS

JÜPİTER

BALIK

Yük.Burç

1.Ev

 

KOÇ

2.Ev

MARS

BOĞA

3.Ev

MERKÜR

 

İKİZLER

4.Ev

JUPITER

KOVA

6.Ev

 

 

VEDİC

 

RASİ

 

YENGEÇ

11.Ev

VENÜS

KOVA

12.Ev

KETU

 

VEDİC

 

NAVAMSA

 

YENGEÇ

5.Ev

 

OĞLAK

5.Ev

 

ASLAN

12.Ev

OĞLAK

11.Ev

ASLAN

6.Ev

SATURN

RAHU

YAY

4.Ev

 

AKREP

3.Ev

AY

KETU

TERAZİ

2.Ev

 

BAŞAK

Yük.Burç

1.Ev

 

YAY

10.Ev

GUNES

AY

AKREP

9.Ev

VENUS

TERAZİ

8.Ev

 

BAŞAK

7.Ev

 

Doğumdaki Vimsottari Dasa : Merkür Dasa (2002 - 2016)

 

Eski Çağlarda  Çözülemeyen  Olaylara  Şeytanın   İşi  Derlerdi

 

"Brihat Jataka " Vedic astrolojinin  altın eserlerinden biridir. B.Suryanarain Rao tarafından İngilizce düzenlemesi hazırlanan kitabın 496.sayfasında "Stanza 12" aynen şöyledir : "Eğer Ay Tutulum  ekseninde  yerleşirse ve zararlı gezegenler üçgen evlerde yerleşirse kişiyi şeytani güçler ele geçirir." Yukarıda verilen Rasi haritasında Ay, Ekliptik ekseninde, düşüşte olduğu akrep burcunda ve Ketu ile aynı yerdedir. Üçgen (Trikona) Ev olan 9.evde (Boğa ) yerleşen zararlı gezegenler  Rahu ve Satürn oluyor. Ayrıca olumlu ev sayılan köşe ev (Kendras) 10.Evde yerleşen zararlı gezegenler  Güneş ve Mars olarak göze çarpıyor. Buradaki horoskop kişiyi o zamanların açıklaması ile şeytani güçlerin ele geçirdiği yorumunu yapmaktadır. Normal olmayan olayları ve çözemedikleri konuları "şeytanın işi" veya "cinlerin eseri" diye açıklamak insanlar için halen değişmiş değildir. Oysa, bu bir ruhsal hastalıktır. Doğrudan Ay yani zihin olguları ve Merkür yani beyin ve akıl olguları zarar görmektedir. Sonuç olarak kişilikte gözlemlenen davranışlar normal dışı olduğundan şeytan veya cin işi denmektedir. Oysa, belirli organların kozmik olarak zarar görmesi ve normal çalışmaması sorunudur. Bu konuların nedenlerini bilim henüz çözememiştir ama astroloji neden olduğunu açıklamaktadır. Bu bakımdan özellikle Vedic astrolojinin gücü tartışılamaz.

 

Ay Düğümleri Ekseni ruhsal dengenin ve zihin performansının en önemli düzenleyicisidir. Üstün yeteneklerin ve hünerlerin nedenleri arasında ilk sırada gelir. Edgar Gayce'nin Doğum horoskopunu yıllar önce incelemiştim. Ay Düğümleri ekseni normal sayılmayacak kabiliyetler vermekteydi. Transa girdiği zaman hipnoz durumunda hastaların sorunlarına çareler buluyordu.  Bu şekilde tutulan ses kayıtlarından usta (!) astroloji yazarları varlığın fiziksel ve ruhsal doğum zamanlarını bile yeniden kararlaştırmışlar. Analizler ve yorumlar sadece Batı astrolojisini bilen kişiler için belirsizlik gösterebilir. Gerçek bir Vedic astrolog ise bunlara güler geçer. Kanıt mı gerekiyor ? İşte, Uzman pedagog açıklaması ile bilimin çözemediği bir sağlık sorunu, yaşayan bir kişi ve bir olay sunduk. Antik  çağın astroloji eserlerin içinde altın bir yere sahip Brihat Jataka açıklamasını da verdik. Eğer gerçek bir astrolog hatta bilen ve anlayan kişi olmak istiyorsanız, mesleğiniz ne olursa olsun ilerlemek için Vedic astroloji öğrenmeye hemen başlayın diyeceğim. Bu gün Türkiye'de bu konuda astrolog sayılması gereken insanların sayısı bir elin parmakları kadar bile değildir. Zararlı gezegen için "Malefik" ve faydalı gezegen için "Benefik" diyen astrologların ülkesidir burası !

 

© Yücel Sügen 2012- Astromistik  (Kaynak göstererek kullanılabilir)