Kalıtımsal  Hastalıklarda   Akraba  Evliliklerinin   Rolü

 

 

ASTROLOJİ  TIP  OTORİTELERİNİN   ÇÖZMEKTE   ZORLANDIKLARI  GERÇEKLERİ  AÇIKLAMAKTADIR

 

 

Almanya'da yaşamını sürdüren yazar bir okurumuz var. Yeni kitabını nazik bir jest yaparak bize göndermiş. Ayrıca çok ilginç bir astroloji konusunu anlatarak okurlarımıza astrolojinin gerçekten mistik yanlarını göstermemize fırsat verdi. Bu ayın konusunu son derece etkili ve ders niteliğinde olan böyle bir konuya ayırdık. Türkiye'de ne yazık ki gerektiği gibi bilinmeyen ve anlaşılmayan okült konuların başında astroloji geliyor. Bir doğum horoskopunda bilim dünyasının henüz çözmekte başarılı olamadığı genlerle ilgili sırları görebiliriz. Bir gün bilim de bunları anlayacaktır ve örneğin akraba evlilikleri gibi korkunç bir uygulamayı insanlık defterinden silip atacaktır.

 

Okurumuzun mesajında anlattığı olay özetle şöyle yer alıyor : "Sevgili Yücel ağabey, Eğer zamanın varsa inceleyeceğin bir konuyu paylaşmak istiyorum. Kişinin doğum bilgileri şöyle ; 31 Temmuz 1995; saat 18.27 ; Almanya. Bu çocuk otiz değil ama zihinsel özürlü. Doktorlar 3-4 yaşlarında anlamışlar sorunu. 9 Yaşındayken bir Türk prof doktor durum 21 yaşında düzelir demiş. Çocuk büyüdü şimdi boyu 1.80 neredeyse. Hangi yıldızlar ve açılar bu çocuğu bu duruma getirdi ? Çocuk tek tük cümleler kurabiliyor. Anne, evet veya hayır gibi. Anne ve baba  yakın akraba.  Acaba size göre Türk doktorun yorumu  haklı mı ?  Hormonlar kafada, zihinde değişim yapabilir mi ?"

 


         Analizin yorum kısmına girmeden önce doğumla başlayan Vimsottari Dasa'nın Güneş Dasa olduğunu ve ardından Haziran 1999 Ay Dasa ; Haziran 2009 Mars Dasa ; Haziran 2016 Rahu Dasa olduğunu belirtmek gerekiyor. Aşağıda özürlü çocuğun Vedic Rashi ve Navamsa haritaları verilmiştir.

 

 

BALIK

5.Ev

SATÜRN

0.25º

 

 

KOÇ

6.Ev

KETU

 

BOĞA

7.Ev

 

İKİZLER

8.Ev

 

BALIK

Yük.Burç

1.Ev

 

KOÇ

2.Ev

MARS

 

 

BOĞA

3.Ev

KETU

 

 

İKİZLER

4.Ev

 

KOVA

4.Ev

 

VEDİC

 

RASHİ

(Doğum)

 

 

YENGEÇ

9.Ev

VENÜS

GÜNEŞ

MERKÜR

 

KOVA

12.Ev

 

 

 

 

VEDİC

 

Navamsa

 

YENGEÇ

5.Ev

SATÜRN

OĞLAK

3.Ev

ASLAN

10.Ev

 

OĞLAK

11.Ev

AY

ASLAN

6Ev

 

 

 

YAY

2.Ev

AKREP

Yük.Burç

1.Ev

JÜPİTER

TERAZİ

12.Ev

RAHU

BAŞAK

11.Ev

AY 1.22º

MARS

 

YAY

10.Ev

MERKÜR

AKREP

9.Ev

GÜNEŞ

RAHU

TERAZİ

8.Ev

JÜPİTER

BAŞAK

7.Ev

VENÜS

 

 

 

Ay Düğümleri  ve  Sağlık  Evinin   Görünümleri

 

Vedic  Rashi haritasında sağlık konusunda sorunları gösteren yerleşimler ve işaretlerde astroloji kurallarına göre anlaşılmayan bir gizem yoktur. Rashi'de Yükselen Burç Akrep olunca Sağlık evi (6.Ev) Koç burcu olacaktır. Sağlık evini yöneten zararlı MARS aynı zamanda zihinsel yetenekleri kontrol eden AY ile birliktedir ve sağlık sorunu olarak kafada (beyin) araştırma yapılması gerektiğini göstermektedir. Bu konuda 6.evin ne kadar zarar gördüğünü araştırmak gerekiyor. Sağlık evinde yerleşen KETU ve görünüm yapan zararlılar arasında RAHU ve MARS göze çarpıyor. Ayrıca Satürn de 0.25 derecede yerleşmiştir ve Sripati Bhava ev sistemine göre Kova burcuna kayarak Sağlık evi ile görünüm yapan zararlı gezegenler arasına katılır. Bu kadar çok zarar gören ve kafa (beyin) fonksiyonlarını yöneten 6.evin (Koç) çok önemli sağlık sorunları ortaya çıkartması beklenmelidir.

 

Sorun doğumla birlikte yani dünyaya gelme zamanında vardır. Çünkü doğumla birlikte başlayan GÜNEŞ Dasa gezegenin yerleştiği  "Pushya" Nakshatra yöneticisinin Satürn olması, Güneşin 8.ev yöneticisi Merkür ile 12.ev yöneticisi Venüs arasında kalarak "hemmed" (sıkıştırılmış) gezegen olması sağlık sorunun doğum zamanında var olduğunu gösteriyor. Arkasından başlayan Ay Maha Dasa  sorunu devam ettirmiştir. Zira Ay da Sağlık evini yöneten Mars ile birlikte Başak burcunda yerleşmiştir. Halen yaşanmakta olan Mars Dasa ve  2016 yılında başlayacak Rahu Dasa hastalığın iyileşmesi için ümit vermiyor. Bu gezegenlerin Sağlık evi ile ilişkileri (görünümleri) vardır.

 

 

 

 

Vedic haritaların yerleşimleri arasında sağlığı en fazla etkileyenler Ay Düğümleri (Rahu-Ketu) olmaktadır. Rahu Dasa (2016-2034) kabaca nasıl bir gelecek olduğunu anlamak için yerleştiği takımyıldıza bakmalıyız. Rahu "Chitra" Nakshatra içinde yerleşmiştir ve zararlı 12.evdedir. Takımyıldızın yönetici gezegeni de Mars olarak ortaya çıkıyor. Böyle bir yerleşimde Rahu Dasa içinde düzelme beklemek astroloji kurallarına göre anormal bir umuttur ! Gerçi Tanrının mucizesini göstermesini dileriz ama buradaki görevimiz yorumu doğru yapmaktır.

 

Sağlık  Sorunu   İçin  Kalıtımsal   İşaretler

 

Rashi ve Navamsa haritalarında farklı burçlarda olsa da SATÜRN aynı evlerde, 5.evde yerleşmiştir. Bu ev karma evidir ve talih ile bağlantılıdır. Satürn burada kalıtımsal sorunları gösterir. Rashi'de ayrıca Talih evi olan 9.evde (Yengeç) yerleşen 8.ev ve 12.ev yönetici gezegenleri çok sert şekilde talihi bozmaktadır. Çocuğun sorunu zihin yetenekleri ile sınırlı değildir. Normal yaşam fonksiyonları arasında bulunan konuşma becerisi de zarar görmüştür. Bunun için Rashi'de 2.evin (Yay) zarar görmesi gerekir. Yönetici gezegen Jüpiter "Anuradha" Nakshatra içinde yerleşmiştir ve yöneticisi Satürn olur. 2.ev,  Satürn, Mars ve Ketu görünümleri alıyor.  Böylece fiziksel bir beceri yani konuşma yeteneği de haritanın en çok zarar gören olgusu oluyor.

 

Burada örnek olarak verilen Vedic Doğum haritalarının en önemli özelliği sağlık sorunu için kalıtımsal işaretler göstermesidir. Vedic sisteminde Ay Düğümleri kalıtımsal özellikleri yani anne ve babadan gelen karmik olguları gösterir. Navamsa haritasında Ay Düğümlerinin Güneş (Baba) ve Ay (anne) ile görünümleri vardır. Böylece sorunun kaynağının kalıtımsal olduğu anlaşılıyor. Bu çocuğun başka kardeşleri de vardır ve onlar sağlıklıdır. O halde neden kalıtımsal sorun kardeşlerinde ortaya çıkmamıştır ? Vedic Rashi haritasında kardeşler evi olan 3.ev (Oğlak) Ay Düğümlerinden görünüm almıyor. Ayrıca bu ev ile görünüm yapan Güneş, Merkür ve Venüs diğer erkek ve kız kardeşleri gösteriyor. Ay Düğümleri 3.ev yönetici gezegeni Satürn ile de görünüm yapmıyorlar. İşte diğer kardeşlerin kalıtımsal sağlık sorunu göstermemesinin nedenleri bunlardır. Gerçek astrolojinin gücünü görmekteyiz !