Kalbi  Değiştirilen   Çocuğun   Horoskopundaki    Mucize

 

 

ASTROLOJİ'Yİ   GELECEĞİ   GÖRMEK  YETENEĞİNİN   HAYAT   KURTARMA   ROLÜNDE  TANIYABİLİRİZ

 

 

Geçen ay içinde bir bayan okurumuz için yaptığımız analiz dosyasını gönderdikten sonra aldığımız mesajda şu satırlar vardı : "Analizi göz yaşları içinde okudum... Çocuğumun sağlık sorununu bu kadar inceliklerine kadar astrolojinin ortaya çıkartması beni şaşkına çevirdi !" Hazırlanan yorumda çocuğun annesi aslında kendi analizini yaptırmak için verdiği açıklamalarda çocuğunun doğum bilgilerini de yazmıştı. Analiz içinde çocuğunun önemli gördüğümüz sorunlarını yazarak annesini uyarmak istemiştik. Bir kaç gün önce de başka bir anneden  (N.E.) aldığımız mesajda sanırız pek çok okurlar ve bilim alanlarında çalışan insanlar için önemli olacak bir haber vardı. 9 Yaşındaki çocuğuna kalp nakli yapılan bir anne şunları yazmıştı : " Yücel bey merhaba, Nasılsınız ?  Oğlum kalp için bekliyordu. Onun için analiz yapmıştınız. Bilmem hatırladınız mı ? Hatta web sitenizde yayınlamıştınız. Oğluma 16 Haziran'da kalp nakli oldu. Şu an durumu çok iyi. Okula gidiyor ve her şey yolunda. Sizi bilgilendirmek istedim. Yorumlarınızda aynen sizin dediğiniz gibi oldu. Oğlum mucizevi bir şekilde kurtuldu. Bana yaptığınız analizle çok destek oldunuz. Hep olumlu düşündüm ve olumlu düşünmenin neticelerini görüyorum. 16 Haziran'da Ay tutulması olduğu akşam oğluma kalp bulundu ve hemen ameliyat oldu. Size çok teşekkür ederim. Yaptığınız yorumlar için."

 

 

Astroloji neye yarar diye düşünenler vardır ! Gerçekten binlerce yıldan beri insanların kafasını kurcalayan bir soru olmuştur ve sadece geleceği öğrenmek merakı şeklinde bir açıklama yavan kalır. Örneğin ben astroloji'de eserler veren uzman bir kişi olduğum halde geleceği hiç aşırı merak etmedim. Astroloji'ye de bunun için başlamadım. Geleceğin değiştirilemez olduğunu biliyorum ve insanlar için önemli olan tek  gerçek vardır ; talih. Talihin olumlu olması önemlidir. Bazen talihsizlik sayılan olaylarda bile mucizeler bulunur. Ben hayatımda böyle bir zamanı  gençliğimde  bir kere yaşadım. Geleceğin karanlık göründüğü bir süreçti ve tüm hayat sanki ayaklarımın altındaki bir halı gibi çekiliyordu. Daha sonra savaş bölgelerinde veya azgın fırtınaların hüküm sürdüğü okyanuslarda bile bu kadar etkilenmemiştim.  Astrolojiyi öğrendikten sonra mucize işaretleri olduğunu görünce bilimin özü adına sevinmiştim. Talihli bir doğum horoskopu insanı bir daha yaşanmasını bile istemeyeceği belalardan çekip çıkartıyordu. Bunun tersi olan bir horoskop da suçu bile olmayan kişiyi zindanlarda çürütüyordu.

 

 Astroloji'nin yaşam olayındaki rolünü  bilmeyen ama bilimi iki günde öğrendiğini düşünen insanlar var. Bunlar sadece kendilerinin geleceği için kehanetlerde bulunsalar sorun değil ama başka insanlara da çözümcü olduklarını belirtiyorlar ve yardım ettiklerini sanıyorlar. İşte gerçek astrolojinin ne olduğunu asıl bunların tanımasını istiyorum. Bazen akıl da satıyorlar. Hayatı bilinen birinin horoskopunu yorumlamakta ne var diyorlar ! Ancak hayatlarında bir kere bile tanımadıkları insanların sahip oldukları sorunları sadece horoskop taslağını inceleyip görememişler. Bozuk saat gibi günde iki kere doğru zamanı göstermekten başka hünerleri yok ve bu hünerleri de filan burcun kadınına hangi hediye alınmalı diye zaman harcatıyor... İşte bilen, bilmeyen, öğrenmeye çalışan veya  bilimi tanımak isteyenler için gerçek astrolojiyi göstermek üzere  ilginç konuları kapsayan makaleler yazıyoruz. Bu seferki konumuz da çok ilginç ve çarpıcı. Bilimin sadece kurallarını öğrenmekle astrolog olunmayacağını ciddi şekilde gözlere sokan bir hayat olayı. Astroloji'de kaç kişinin kalbi değişen bir çocuğun kaderinde mucizeyi gösteren işaretleri yorumlayacak yeteneği olabilir ? Doktorları bile doku uyumu sağlayacak uygun bir kalbin ortaya çıkmasını bekler. Bunun ortaya çıkacağını iddia edecek bir doktor bile bulamazsınız. O halde hayatın şifresi önce talih olarak her olayda kendini gösteriyor...

 

Kalbi değişecek çocuğun verilen doğum bilgileri  şöyledir : 30 Ağustos 2003, saat 02.00, Türkiye. Daha önce çeşitli yazılarımızda anne için hamile kalma zamanının ne kadar önemli olduğunu vurgulamıştık. Annenin hamile kalma zamanında Doğum horoskopunun Çocuk evi olan 5.evinde geri (R) Satürn transiti vardır. Sadece bu kadar işaret bile hamile kalma zamanının doğru olmadığını gösteriyor. Çocuğun sağlığı ile ilgili sorunların ortaya çıkması beklenmelidir. Bu konuda son sözü doğum zamanı söyleyecektir. Batı (Tropik Zodyak) Doğum horoskopunda çocuğun başına gelecek sağlık sorunları olacağını görebiliriz ama kalbinin değiştirileceğini gösteren bir işaret göremeyiz. Ancak 8.evde yerleşen Mars ve Uranüs kavuşumunun Güneş ile karşıt görünüm yapması yorum konusunda yardımcı olur. Aşağıda verilen Vedic (Yıldızıl Zodyak) horoskopları ise bahsettiğimiz mucizeyi gözler önüne sermektedir ama bakmasını bilen bir göz için doğal olarak  !

 

BALIK

10.Ev

 

 

KOÇ

11.Ev

RAHU

 

BOĞA

12.Ev

 

İKİZLER

Yük.Burç

20.10º

1.Ev

SATÜRN

BALIK

Yük.Burç

12.Ev

 

KOÇ

Yük.Burç

1.Ev

BOĞA

2..Ev

 

İKİZLER

3..Ev

JÜPİTER

KETU

 

KOVA

9.Ev

MARS   R

 

 

VEDİC

 

RASHİ

 

30 Ağustos 2003

 

YENGEÇ

2.Ev

 

KOVA

11.Ev

SATÜRN

 

VEDİC

 

Navamsa

 

YENGEÇ

4..Ev

GÜNEŞ

 

 

OĞLAK

8.Ev

 

ASLAN

3.Ev

Jüpiter

GÜNEŞ

Venüs

OĞLAK

10.Ev

MARS

MERKÜR R

ASLAN

5.Ev

VENÜS

 

YAY

7.Ev

AKREP

6.Ev

TERAZİ

5.Ev

KETU

 

BAŞAK

4.Ev

MERKÜR R

AY

YAY

9.Ev

RAHU

AKREP

8.Ev

TERAZİ

7.Ev

 

BAŞAK

6.Ev

 

 

 

Gökyüzünde başkasının kalbi ile yaşamı sürdürecek işaretler bulunması gerçek astrolojiyi bilmeyen insanlara tuhaf ve inanılmaz gelir. Çoğu bu gerçeğe mucize sözünü çok görür ve rastlantı der. Rastlantı gelecek içinde olacağı belirlenemeyen olaydır. Çocuğunun iki merdiveni bile çıkamadığı gören ve kalbinin hasta olduğunu öğrenen bir anneye bunları anlatamazsınız. Somut veriler ancak onu teskin edebilir. Kalbi değiştirildikten sonra 31 yıl yaşayan ve rekor kıran kişi Amerikalı Tony  Huesman olarak bilinir. Onun Vedic doğum haritasında Akrep burcunda yerleşen SATÜRN ile Aslan burcu arasında görünüm vardı. Kalp sorunlarında Satürn ile Aslan burcu yani Güneş burcu arasında görünüm ilişkisi olduğu anlaşılıyor. Aynı durum yukarıdaki Rashi haritasında da vardır. Ayrıca Mars ve Rahu da görünüm yapıyor. Mars'ın hem Güneş hem de 4.ev (Başak) ile görünüm yapması ayrıca ilginç. Çünkü Güneş ve 4.ev kalp temsilcileridir. Satürn ve Mars birlikte görünüm yaptığından ameliyat gerektiren bir sağlık sorunu olduğunu gösterir. Bundan başka 8.ev (oğlak) yönetici gezegeni Satürn 1.evde yerleşerek sorunu göstermiş oluyor. Risk için önemli zaman Ay Maha Dasa olacaktır. Doğumdaki Dasa Ay Dasa olup 08.06.2012 tarihine kadar sürmektedir. Vedic sisteminde ölümcül sorunların ortaya çıkma zamanı çocuklar için Ay Dasa olur.

 

Rashi haritasında Yükselen Burç İkizler olup 20.10 derecede yerleşerek  "Purnavasu" Nakshatra içindedir. Yönetici gezegen JÜPİTER olduğundan mucizenin ilk adımıdır. İkinci adım kalbi temsil eden Güneş yönettiği Aslan burcunda ve iki faydalı gezegen olan  JÜPİTER ve VENÜS arasında kalarak "sıkıştırılmış" (Hemmed) gezegen olmuştur. Sıkıştıran gezegenler Jüpiter ve Venüs olduğundan bu işaret mucizenin adıdır ! Bu durumu önemli bir sorunun olduğu savaş meydanına çıkan insanın zırhlı olmasına benzetebiliriz. Koruyucu kalkanı iki mükemmel gezegen olacaktır. Mucizenin 3.işareti 4.evde yerleşen MERKÜR ve AY'ın da olumlu gezegenler olmasıdır. Özellikle Merkür kendi yönettiği Başak burcundadır. Tüm bu gezegenlerin Navamsa haritasındaki yerleşimleri de köşe veya üçgen evlerdedir ve kuvvet kazanırlar. Navamsa haritasında Güneş 5.evin (Aslan) yönetici gezegeni olarak 4.evde (Yengeç) yerleşmiştir. Bu yerleşim de çok önemlidir ve Navamsa haritasının yaşam olaylarındaki etkin rolünü gösteriyor.

 

Hayatta mucizeleri hazırlayan mistik güçler vardır. Bunların doğum zamanında horoskopta yerleşmeleri rastlantı değildir. Örneğin Rahu (Kuzey Düğümü) ve Ketu (Güney Düğümü) dispozitörleri olan Mars ve Venüs "Karmik Kontrol Gezegenleri" olarak bilinir. Doğum haritasında bu gezegenlerin görünüm yapmaları doğaüstü güçlerin yardımını almayı sağlar. Bu yardım insana para da kazandırır itibar da hatta sağlık da verebilir. Mars ve Venüs aynı zamanda hasta organı temsil eden Güneş ile görünüm içindedir. Mucizelerin işaretleri çoğalmaktadır. Ay tutulmasının olduğu 16 Haziran günü değişecek kalbin bulunma zamanıdır. Tutulma eksenindeki Ay ile natal Güneş üçgen (Trine) görünümü ortaya çıkarak yaşamdaki her olayda bir işaret olduğunu belirtiyor. Ameliyatın Vedic astroloji'de "Sadesati" zamanına rastlaması dikkat çekiyor. T.Satürn ile N.Ay Başak burcunda buluşarak hayatın en zor zamanını yaşatıyor. Bir insanın kalbinin değiştirilme zamanı doğal olarak mutluluk zamanı sayılmaz. Mutluluk, aşk, hüzün  ve talihin son zamanlarda en güzel yorumlandığı "Descendants"  filminde aslında bir astroloji öyküsü yer alıyor. Hayatı yaşanan yılların sayısına göre değil ruhumuzdaki yankıları ile ölçmek gerekiyor.

 

Buraya kadar yapılan açıklamalarda konunun teknik çözümünü sunduk. Ancak ortada göze çarpan en önemli ayrıntı gelecekte yaşanacak mucize gibi bir olayın çok önceden yorumlanması ve umutsuz anneye yaşam gücünün verilmesidir. Gerçek astroloji budur ve astrolojinin neye yaradığını gösteren önemli bir sınavdır.

 

© Yücel Sügen 2012- www.astromistik.com  (Kaynak göstererek kullanılabilir)