Karmik  İşaretlerin   Gösterdiği   Yazgının   Aile  Soyunda  Analizi

 

 

AİLEDEN  BİRİNİN   DOĞUM   HOROSKOPUNDA  DİĞER    BİREYLERİN   ACI   KADERLERİNİ   GÖREBİLİRİZ

 

 

Kennedy ailesinin adını duymayan yoktur. 1963 Sonbaharında Dallas'da suikaste kurban giden J.F.Kennedy ailenin en ünlü simasıdır. Daha sonra 1968 yılında vurulan R.F.Kennedy ile dünya savaşında ölen J.P.Kennedy çeşitli kitap ve filmlere konu olmuştur. Bunların içinde yine hayatı acılı bir roman olan Rosemary Kennedy Amerika'da ilk defa "Prefrontal Lobotomy" uygulanan kadın olarak bilinir. Bu ayın astroloji konusu seçilmesinin nedeni ilginç hayatını yansıtan mistik doğum horoskopudur. Kennedy ailesinin hayatını yansıtan dizi film "The Kennedy's" içinde bir bölümde bahsedilen Rosemary ailenin 3.çocuğu olarak 13 Eylül 1918 tarihinde Brookline'de dünyaya gelmiştir. Suikaste kurban giden ve savaşta ölen 2 erkek kardeşi ondan önce  doğmuştur. Yine suikaste kurban giden erkek kardeşi ile diğer erkek ve kız kardeşleri daha sonra doğmuşlardı.

 

Rosemary Kennedy özel bir okulda eğitim yaparken sağlık sorunları ortaya çıkmaya başlamıştı. 15 yaşında çılgın davranışlara sahipti  ve buyruk dinlemez bir mizacı olduğu görülüyordu. Manastır tarzındaki okulda onun için özel bir sınıf kurulmuştu ama okuldan kaçıyor ve  davranışları ile ailesini kaygılandırıyordu. Bir gün başına bir dert geleceğinden ve hamile kalacağından endişe ediyorlardı.  1941 yılında Rosemary  23 yaşında iken doktorlar babasına yeni bir beyin operasyonundan bahsetmişti. Kızı için bir çıkış yolu arayan babası sonunda ameliyata izin verdi ve ABD içinde en ciddi ilk beyin operasyonu gerçekleştirildi. Beynin ön lobunun ak maddesindeki sinirlerin lifleri kesildi ve bir miktar beyin lobu alınmış oldu. Operasyon sırasında genç kızın uyanık olduğu ve sadece sakinleştirici verildiği açıklanmıştır. Ameliyat sonrasında agresif ve çılgın davranışlar sona ermiş fakat Rosemary konuşamaz olmuştur. Bundan başka idrar tutamama ve saatlerce sessizce bir duvara bakarak olduğu yerde durduğu görülmüştür. Bu kadar ağır şartlara karşın Rosemary 07 Ocak 2005 tarihine kadar yaşamıştır.

 

 

Rosemary'in doğum horoskopu başına gelen trajedinin ve ağır sağlık sorunlarının tam olarak yansımasını sağlamaktadır. Ancak bu konuda asıl verilmek istenen konu aileden birinin horoskopundan diğer bireylerin kaderlerinin görülmesidir. Vedic Astroloji sisteminde yaşam alanlarının ayrı hazırlanan haritaları vardır. Bunlara "Bölüşümlü" (Divisional) haritalar adı verilir. Örneğin "Drekkana" haritası kardeşleri ve bunlarla ilişkileri yorumlar.  Dwadasamsa haritası ebeveynleri ve ilişkileri açıklar. Rashi yani Doğum haritasından ailenin tüm bireylerinin ayrıca yaşamları ve bir ölçüde kaderleri yorumlanabilir. Aşağıda verilen Rosemary'in  Vedic Doğum haritasından önce başına gelen korkunç olayın nasıl göründüğünü göstereceğiz. Bunun arkasından bir ailede çok ender rastlanacak kardeşlerin trajik sonlarını yorumlayacağız.

 

BALIK

5.Ev

KOÇ

6.Ev

 

BOĞA

7.Ev

KETU

 

İKİZLER

8.Ev

JÜPİTER

BALIK

8.Ev

AY -JÜPİTER SATÜRN

KOÇ

9Ev

BOĞA

10.Ev

MARS

 

İKİZLER

11.Ev

VENÜS

 

KOVA

4.Ev

 

VEDİC

 

RASHİ

(Doğum)

 

 

YENGEÇ

9.Ev

SATÜRN

29.28º

 

KOVA

7.Ev

RAHU

 

VEDİC

 

Navamsa

(Evlilik)

 

YENGEÇ

12.Ev

MERKÜR

 

OĞLAK

3.Ev

ASLAN

10Ev

VENÜS -MERKÜR GÜNEŞ

OĞLAK

6.Ev

ASLAN

Yük.Burç

1.Ev

KETU

YAY

2.Ev

AKREP

Yük.Burç

1.Ev

RAHU

AY

TERAZİ

12.Ev

MARS

 

BAŞAK

11.Ev

 

YAY

5.Ev

GÜNEŞ

 

AKREP

4Ev

TERAZİ

3.Ev

BAŞAK

2.Ev

 

 

Ay Düğümleri  Ekseni  Ruhun   Sorunlarını  Yansıtır

 

Vedic Rashi haritasında sistemin en zorlu Yoga'sı olan "Kala Sarpa Yoga" (KSY) görülüyor. Rashi haritasında tüm gezegenler Rahu-Ketu ekseninde bir taraftaki evlerde yerleşerek Yoga yapmışlardır. Gezegen bulunmayan evler yukarıda sarı renkli olarak belirtilmiştir. B.V.Raman'ın biyografisinde anlattığı bir olayda benzer bir haritada Ay Düğümlerinde yerleşen AY çılgınca davranan bir kadının davranışlarını göstermektedir. Vedic astrolog bu kadının bir kaç kişinin kaldırmakta zorlanacağı kaya parçasını eliyle tutup havaya kaldırdığını bizzat gördüğünü yazmaktadır. Ruhun sağlığının bozulması kadar fizik olarak kazandığı gücü yazmıştır. İşte Rosemary için ruhsal sağlık sorunu için  Yükselen Burç (Akrep) yönetici gezegeni ile Sağlık evi olan 6.ev (Koç) yöneticisi MARS'ın zararlı 12.evde yerleşmesi ve Ketu (Güney Düğümü)  ile görünüm yapmasıdır. Jüpiter de 8.evde (İkizler) yerleşerek koruyucu olmaktan çıkmıştır. Bu kadar ağır haritada uzun yaşam vermesinin sırrı da Ay'ın 9.ev yönetici gezegeni olarak Yükselen Burçta yerleşmesidir. Bu durumda ortaya "Laksimi Yoga" çıkmıştır. Bu Yoga hayatı uzatmıştır ama ruhsal sağlığa faydası dokunmamıştır. Hayatı uzatan diğer önemli görünüm Jüpiter ile Yükselen Burç (Akrep) yöneticisi MARS arasındaki görünümdür.

 

 

Maryrose haritası ruhsal sorun kaynağı olarak kafa (beyin) işaret etmektedir. Sağlık evi olan 6.ev koç burcunda yerleşmiştir ve evin yönetici gezegeni Mars da zararlı 12.evdedir.  12.Ev (Terazi) yönetici gezegeni Venüs ile 8.ev (İkizler) yönetici gezegeni MERKÜR birlikte Güneş ile beraber aslan burcunda  yerleşmiştir. Güçlü ve başarılı bir Baba simgesidir ama sağlık sorunlarında Baba'nın payını göstermektedir. Anne temsilcisi AY (Matrukaraka) düşüşte olduğu Akrep burcundadır ve Ay Düğümleri ile görünümdedir. Ay'ın ve bu nedenle annenin hayatı çeşitli zorluklar ile geçmiştir.

 

Rosemary için doğum haritasının en fazla dikkat çeken yerleşimleri kardeşler ile ilgili olanlardır. Küçük kardeşleri gösteren 3.ev (Oğlak) ile Büyük kardeşleri gösteren 11.ev (Başak) aynı gezegenden (Satürn) görünüm almaktadır. Satürn burcun son derecesinde olup büyük zarar görmüştür. Ayrıca Yengeç burcu Satürn için düşüş burcudur. Gezegen burada çok zayıflar.  Böylece Vedic haritasındaki yerleşimler kardeşlerin trajik yaşamlarını yansıtmaktadır. Hem küçük hem de büyük kardeşler aynı şekilde etkilenmektedir. Ayrıca 1941 yılında gerçekleşen operasyon sırasında T.Satürn Koç burcunda olup kafa ile ilgili operasyonu ve sağlık sorunlarını göstermektedir. Koç burcunda bulunan T.Satürn aynı zamanda 12.ev ve burada yerleşen Mars ile görünüm yapmaktaydı. Satürn-Mars görünümü ameliyatın işaretidir.

 

Burada dikkat çeken en önemli husus Ay Düğümlerinin ruhsal hastalığı açıklaması kadar ailenin diğer bireylerinin hayatlarını da yansıtmasıdır. Bu bakımdan Vedic astroloji karmik ve genetik etkilerin adeta göz kamaştıran  kozmik tablolarını gözler önüne sermektedir. Bir TV programında bir görünümü anlatan astrolog "Oğlak'lar için para kapısı ve yatırım şansı açılıyor.." gibi sözleri sıralamıştı. Tüm Oğlak burcu insanlarını aynı kefede toplayan bu bayan şarlatanın bir de gerçekten astroloji bilseydi neler anlatacağını merak ediyorum !