Lanetli  Olarak    Bilinen   Olayların   Arkasındaki    Sırlar

 

Firavun Mezarlarını  Açanların  Lanetlendikleri   Söylenir. Astroloji  Bu  Gizemi   Açıklıyor

 

 

 

 

Atlantik okyanusunu geçerken New Foundland açıklarında buz dağına çarparak batan Titanic adlı yolcu gemisinde ölen insanların bir lanete kurban gittikleri yıllardan beri konuşulmaktadır. Geminin bağlı olduğu şirket "White Star" olup kumpanyanın sahipleri arasında bulunan James Cole'un babasının Mısır'da katıldığı bir kazıda mumyasını çıkardığı firavun Ramses 'in lanetine uğradığı anlatılır. Lanetin Ramses'in şu sözlerinde saklı olduğu yazılmıştır : "Beni yerimden oynatan herkesi sulara gömeceğim.." Gerçekten de kazıya katılan tanınmış insanlar peş peşe  hayata veda etmişlerdir. White Star Line şirketinin ortaklarından olan Sir James Cole'un babası Mısır'daki kazıdan sonra ölmüş ve cesedi Akdeniz'de fırtınada batan bir gemide kaybolmuştur.  Kazıya katılan tüm insanlar çeşitli kazalarda ölürken ortadaki lanetin Titanic'e kadar uzandığı belirilmiştir ! White Star şirketinin ortaklarından olan James Cole sermayesini devrin en lüks üç transatlantiğine yatırmıştır :Olympic, Titanic ve Britannic. Gemilerin üçü de çeşitli kazalar sonucunda tarihten silinmişlerdir. Böylece dünyanın lanet üzerine kurulmuş en önemli öyküsü yaşamaya başlamıştır ! Web sitelerinde lanet öyküleri içinde bu olaylar daima okuyucu bulurlar...

 

Titanic filmlere konu olan yaşam öyküsü ile hayatı kısa süren ama ölümsüz kalan bir gemi  sayılır. Geminin buz dağına çarparak battığı Kuzey Atlantik Okyanusunda aynı rota üzerinde defalarca yolculuklar yaptım. Gelişen haberleşme olanakları ile buz dağları adım adım izleniyordu. Bu nedenle buz dağına çarpmak artık mümkün değildir ama kötü kader  başka şekilde de insanın karşısına çıkabilir. Yaşadığım uzun denizcilik yıllarımda bir Kaptanın emri altında çalıştığım süreler benim için kısa sürmüştü. Bir gemide en son 3.kaptan (Zabit) olarak görev yaparken birden şansım sayesinde yabancı bandralı bir gemide Kaptan (Süvari) olmuştum. O zamandan sonra denizlerdeki  tam 30 yılım Kaptan yani yöneten kişi olarak  geçti. Kaptan olarak doğum haritamda 9.evde yerleşen JÜPİTER sayesinde kimsenin burnu bile kanamamıştır. Dünyayı defalarca dolanacak kadar uzun seferler yaptım. Tüm denizlerde ve okyanuslarda bulundum ama seferlerde personelime bir zarar gelmedi ve böyle bir olay da yaşamadım. Daha sonra astroloji ile kaynaştığım yıllarda denizcilik hayatımdaki sorunsuz hayatın nedenlerini araştırınca karşıma hep Jüpiter çıktı.

 

 

 

İşte dünyada firavun 2.Ramses'e kadar uzayan bir lanet öyküsünde aslında nedenlerin çok farklı ve kozmik olduğunu ünlü bir örnek ile açıklayacağım. Titanic aslında gemi Kaptanı  Edward John Smith'in kötü kaderi yüzünden batmıştır. Gemilerin kaderleri genel olarak kumanda mevkiinde bulunan insanlara bağlıdır. Bu konuda batıl inanç gibi gözüken ama çok sıkı uygulanan kurallar vardır. Örneğin bir geminin ilk seferine kadın asla alınmaz. Bunun uğursuzluk getireceği söylenir. Ben aksini yapanların başına neler geldiğini gördüm. Bunun gibi geminin kaderinin kaptanına bağlı olduğunu da deniz hayatımda deneyimlerle öğrendim. Sınıf arkadaşım ve meslektaşım olan bir Kaptan özel hayatında da çok talihsiz olarak kabul edilirdi.  İlk kez gemi süvarisi olduğu seferde, Akdeniz'de gemisi ile bir adada karaya oturmuştu. Daha sonra da tüm meslek hayatı acı olaylarla geçti. Şimdi, neden Titanic'in Kaptanın kötü kaderi yüzünden battığını astroloji ile göreceğiz.

 

Kuzey Atlantik'de sulara gömülen ve içindeki 1517 kişinin ölümüne neden olan Titanic tam anlamı ile bir felaket olayı sayılır. Geminin Kaptanı Edward John Smith, 27 Ocak 1850 günü İngiltere'de Hanley'de dünyaya gelmişti. Titanic'in battığı 15 Nisan 1912 tarihinde en son saat 02.13'de Kaptan köşkünde görülmüş. Olay sırasında 62 yaşındaydı. Aşağıdaki Vedic Rashi haritalarında Kaptan Smith ile Titanic batış anındaki Horary (Gökyüzü Zamanı Horoskopu) verilmektedir. Kaptan Smith'in haritası Ay Yükselen (Chandra Lagna) kuralı ile hazırlanmıştır.

 

BALIK

9.Ev

SATÜRN

T.RAHU

KOÇ

10.Ev

T.SATÜRN

 

BOĞA

11.Ev

MARS

İKİZLER

12.Ev

BALIK

3.Ev

AY 

VENÜS

 RAHU

KOÇ

4.Ev

GÜNEŞ

MERKÜR

SATÜRN

BOĞA

5..Ev

 

 

İKİZLER

6..Ev

MARS

 

KOVA

8.Ev

KETU

MERKÜR

 

 

VEDİC

 

RASHİ

(Doğum)

 

Capt.Edward J.Smith

YENGEÇ

Yük.Burç

1.Ev

 

AY

KOVA

2.Ev

 

 

VEDİC

 

RASHİ

 

TİTANİC  Batışı

Horary

YENGEÇ

7..Ev

 

 

 

OĞLAK

7.Ev

VENÜS

GÜNEŞ

ASLAN

2.Ev

RAHU

 

 

OĞLAK

Yük.Burç

1.Ev

ASLAN

8.Ev

 

YAY

6.Ev

AKREP

5.Ev

TERAZİ

4.Ev

 

 

BAŞAK

3.Ev

JÜPİTER

0.42º

T.KETU

YAY

12.Ev

AKREP

11.Ev

JÜPİTER

 

TERAZİ

10.Ev

BAŞAK

9.Ev

KETU

 

 

 

 

Vedic Rashi haritalarına daha ilk bakışta bir Denizci için çok ilginç JÜPİTER yerleşimi dikkatimizi çekiyor.Gezegen zararlı 3.evde, düşüşte olduğu Başak burcunda ve son derecesi içinde yerleşerek büyük zarar görmüştür. En önemlisi Jüpiter "Maraka" gezegen olan SATÜRN görünümü almaktadır. Satürn aynı zamanda "Yogakaraka" gezegen olan MARS ile görünüm yaparak zarar vermektedir. Rashi haritasında kariyer evi (10.ev) yönetici gezegeni ile görünüm yapan Satürn iş hayatında  muhakkak zarar verecektir. Satürn, Maraka gezegen olduğundan aynı zamanda yaşam sonu zamanında rol oynayacaktır.

 

Vedic sisteminde AY yerleşimi çok önemlidir. Ay yönetici olduğu Yengeç burcunda yerleşmiştir ama Nakshatra (Takımyıldız) "Pushya" olup yöneticisi Satürn olur. Böylece ruhun hissedeceği en önemli yaşam darbesinde Satürn izleri olacaktır. Satürn uzun yolculukları temsil eden 9.evde (Balık) yerleşmiştir ve 9.ev yönetici gezegeni Jüpiter ile görünüm yapmaktadır. Bir kaderin bu kadar net ve bir film gibi gösterilmesi insanı şaşırtmaktadır ! Yogakaraka gücündeki kariyer yöneticisi Mars onu kariyerinde zirveye taşıyor ama can alıcı noktada uzun zaman bekleyen Satürn ölümcül darbeyi vuruyor.

 

Kaptan Smith en son 15 Nisan 1912 günü saat 02.13'de Titanik'de kaptan köşkünde görülüyor. Bu sırada transit SATÜRN en zararlı ve düşüşte olduğu Koç burcundadır.  Natal Ay Yengeç burcunda olduğundan hayatının "Kandaka Satürn" zamanıdır. Sadesati gibi Kandaka Satürn zamanı da hayatın kaos zamanıdır. Titanik kaptanı için kaos demek gemisi ile sulara gömülmek olmalıdır ! Deniz faciası sırasında transit Ay Düğümleri (Rahu-Ketu ekseni) Balık-Başak evlerinde olup uzun yolları etkilemektedir. Geminin batış zamanı için hazırlanan Horary (Gökyüzü Zamanı) horoskopunda Yükselen Burç Oğlak olup yönetici gezegen Satürn düşüş burcunda (Koç) ve kazalar evi (8.ev)  aslan burcu yönetici gezegeni Güneş ile birliktedir. Horary haritada Balık burcunda yerleşen AY "Uttarabhadra" Nakshatra içindedir ve yöneticisi Satürn olur. Görüldüğü gibi olumsuz bir zamanda gökyüzü işaretleri sanki kötü kaderi göstermektedir.

 

Kaptan Smith'in Vedic Rashi horoskopu kötü kaderini doğum zamanında yazmıştır. Bu kaderin oluşmasında White Star kumpanyasının ortaklarının veya Mısır'da Ramses mumyasını çıkartan insanların hatta laneti yazan Firavunun bile etkisi yoktur. Lanet ancak kötü olaylarda mistik bir iz arayan insanların kafalarından çıkabilir. Titanik'in batışından önceki son Güneş tutulması (ekliptik) 21 Ekim 1911 günü olmuştu. Güneş tutulmasında tutulum ekseni  Kaptan Smith'in Rashi haritasında kariyer evinde (10.ev-Koç) yerleşmiştir. T.Satürn de burada bulunmaktadır. Güneş tutulmasında Satürn de olaya karışıyorsa hayatın en zorlu zamanı şekillenmektedir. İşte gerçek lanet budur ve Titanic'in kaderi kaptanın kaderine bağlı seferine başlamış sayılır.

 

 

© Yücel Sügen - www.astromistik.com


 

BALIK

9.Ev

 

KOÇ

10.Ev

BOĞA

11.Ev

 

İKİZLER

12.Ev

 

BALIK

3.Ev

MARS

KOÇ

4.Ev

 

BOĞA

5.Ev

SATÜRN

 

İKİZLER

6.Ev

 

KOVA

8.Ev

JÜPİTER

     RAHU

 

 

 

     VEDİC  RASHİ

 

Marc Dubois

06.01.1958

Fransa

 

Yaşanan Dasa :

RAHU

 

YENGEÇ

Yük.Burç

1.Ev

  T.Ketu

 

 

 

KOVA

2.Ev

   VENÜS

 

 

 

 

VEDİC RASHİ

 

 

F.C.Necipoğlu

18.01.1972

İstanbul

Yaşanan Dasa :

JÜPİTER

 

YENGEÇ    

     7.Ev

    KETU

 

 

 

 OĞLAK

7.Ev

VENÜS

MARS

T.Rahu

ASLAN

2.Ev

   KETU

T.SATÜRN

OĞLAK

Yük.Burç

1.Ev

GÜNEŞ

RAHU

AY

 

ASLAN

8.Ev

T.SATÜRN

YAY

6.Ev

AY

MERKÜR GÜNEŞ

AKREP

5.Ev

 

TERAZİ

4.Ev

 

 

BAŞAK

3.Ev

SATÜRN

 

YAY

12.Ev

  JÜPİTER

  MERKÜR

 

AKREP

11.Ev

 

 

TERAZİ

10.Ev

 

 

 

BAŞAK

9.Ev

 

 

SİZİ  BAŞKA  BİRİSİ   ÖLÜMLE   TANIŞTIRABİLİR  !

 

Astromistik’te yayınlanan ayın konusu yazımız üzerine bir okurumuz şunları yazmıştı :

 

“Merakla beklediğim Kasım ayı makaleniz yayınlandı ve konusu astrolojide en çok merak ettiğim konulardan birisi..Kaza ve savaş gibi olaylarda farklı horoskoplara sahip insanların nasıl toplu halde hayatını kaybettiğiydi? .Aynı anda herkesin horoskopu ölümü gösteremezdi sonuçta.. Liderin kaderin belirleyici olacağı aklıma gelmemişti. Muhteşem bir yazı olmuş.Astrolojide bu konuda kafama takılan her şeyin cevabı bu yazıda mevcut. Buradan hareketle gemilerin kaderi gemi kaptanının kaderine bağlı olduğuna göre, örneğin bir savaşta büyük ölçüde kumandanlarının kaderine bağlı olmalı diye düşünüyorum?”

 

Geçen hafta medyada,  Atlantik üzerinde 01 Haziran 2009 günü düşen Air France uçağında ölen tek Türk, arp sanatçısı Fatma Ceren Necipoğlu’nun cesedinin bulunduğu  açıklandı. Uçağın Kaptan pilotu Fransız Marc Dubois  11.000 uçuş saati deneyimine sahip olarak Airbus A330 ile uçmak sertifikasını 2007 yılında almıştı. Brezilya’dan havalanan AF447 uçuş sayılı uçak Atlantik okyanusunda düştü ve bu sırada Marc Dubois görevi başında değildi. Uçağı 2.pilot yönetiyordu. Kaza sonucunda 228 kişi hayatını kaybetmişti. İşte feci bir uçak kazası ve yönetici kumandan ile bir kazazede için doğum horoskopları bulunuyor. Artık kaderin nasıl çalıştığını anlayacağız !

 

Marc Dubois Vedic Rashi haritasında Ay Düğümleri “Kala Sarpa Yoga” yapmış. Yoga ekseninde  JÜPİTER Kova burcunda ve RAHU (Kuzey Düğümü) ile yerleşmiş. Rahu aynı zamanda 8.evde olduğundan KSY 12 çeşidinden ortaya “Karkotik Kalsarpa Yoga” çıkartıyor. Vedic kaynakları Yoga için aynen şunları yazıyor :”Şiddetli (violent) bir ölüm verecektir” Violent anlamı şiddet ve dehşeti kapsar. Kaza sırasında T.Satürn aslan burcunda yani düşüş evindedir ve burası Yükselen burca göre 2.ev yani ölüm evidir. T.Satürn ile N.Ketu aynı evde buluşmuştur. Kaza zamanında T.KETU Yengeç burcunda yani Yükselen üzerindedir. Gölgeli gezegen kumandanın kafasını öyle karıştırmış olmalı ki uçak  yönetiminde değildir. Bunlara ilaveten yaşanan Maha Dasa RAHU olarak görülmesi ilginçtir. Çünkü KSY Bulunan haritalarda en zorlu ve riskli süreçler Rahu ve Ketu periyotlarıdır.

 

Kazada hayatını kaybeden F.C.Necipoğlu’nun Vedic Rashi haritasında ise bu kadar insanı ölüme götürecek dehşetli bir işaret yoktur.  Ay Yükselen haritasında Ay burcun son derecesinde yerleşmiştir. 12.evde kalan Jüpiter “Maraka” olduğundan ölüm Jüpiter Dasa içinde gelmiştir. Rashi haritasında Güneş ve Ay aynı evdedir ve ortaya “Soluk Ay” çıkıyor. Ay Düğümleri ekseninde (Rahu-Ketu axis) yerleşen Ay ve Güneş başka bir karmadan zarar göreceğini gösteriyor. İşte onun kaza ile tek ilişkisi bu görünüm olabilir. Necipoğlu ile Dubois’i birbirini tanımadığı halde aynı uçakta bir araya getiren kader dikkatli gözler için bazı ayrıntılar sunuyor. Ben astroloji ile ilgilenen bir yönetici olsam  Jüpiter’i bu kadar karmik güçlerden etkilenen bir pilotu asla sorumlu mevkie getirmem !   Ancak bu konuda henüz insanlık emekleme çağındadır. Bu gün Başak burcu kadını ne giymeli gibi konular ile ilgilenmektedir !