Paranormal    Aktivite    ve    Astroloji

 

 

ASTROLOJİ  BİLİMİN  AÇIKLAYAMADIĞI  NORMAL  ÖTESİ   OLAYLARI  NASIL   YORUMLUYOR  ?

 

 

Sözlükler “Paranormal Aktivite” için şu açıklamayı yapıyor : “Geçerli bilimsel bilgilerle açıklanamayan, alışılmamış, normal ötesi olaylar..”  Gerçek ile gerçek ötesi her konuda İnsanların anlaşamadığı noktalar metafizik unsurlar olur. Örneğin rüyalar gibi. Bir Kaptan rüyasında kendini asla doktor olmuş görmez. Bir doktor da kendini kaptan olarak gemi yönetiyor görmez ! Demek ki deneyimlerin insan beynindeki izleri metafizik olguların kayıtlarıdır. Kayıtların silinmesi yaşamın sonu yani ölüm olurken kayıtların bir nedenle gözden geçirilmesi paranormal aktivite olayları yaşatır.

 

Almanya’dan Citta Slow’u yani Sığacık limanını görmek için gelen yazar arkadaşımı ağırladığım Balıkçı lokantasında yıllardır tanıdığım lokantacının yemek sırasında anlattığı öyküler  paranormal aktivitenin farklı bir uslubu veya çeşnisi olarak hepimizin ilgisini çekmişti. Bana nerede ve ne zaman metafizik konular veya olaylar hikaye edilse bunun astroloji açıklamasını araştırmaya başlarım. Amerikalı kahin Edgar Gayce hakkında ilk kitabı okuduğum günden beri bunu yaparım. Bu olaydan sonra ne kadar çok metafizik olay dinledim ve bunları astroloji ile araştırınca ortaya somut nedenler çıktı. İşte lokanta sahibinin öyküsünü anlatması sona erince “Bana doğum bilgilerini verin de olay astroloji penceresinden nasıl görünüyor bakalım..” dedim. Balıkçı arkadaşımın 20.04.1984 tarihinde dünyaya gelen oğlu transa girip adı "B" olan doğaüstü bir varlık tarafından konuşturuluyormuş. Sesi tamamen değişiyor ve bu sırada sadece sorulara yanıt değil çeşitli deneyler yapılmasını da sağlıyormuş.

 

Öyküyü dinleyince aynı Edgar Gayce olayına benzediğini gördüm ve ilgim çoğaldı. Gayce de transa girip hastaları muayene ediyor ve kimsenin çözemediği sorunlara farklı ve tuhaf bir sesle çareler açıklıyordu. Amerikanın ünlü profesörleri ve doktorları yanında yapılan seanslarda olayın bir şarlatanlık olmadığı gösterilmiştir. Gayce'nin doğum horoskopunu inceledikten sonra paranormal olayların nedenlerini anlamıştım. Tamamen Ay Düğümlerinin horoskoptaki yerleşimleri ve yaptıkları görünümler ve 8.ev ile ilişkili işaretler yetenekleri açıklıyordu. Bundan sonra benzer pek çok olay inceledim ve bunları yaşayanlarla görüştüm. Hatta böyle bir varlık tarafından tecavüze uğradığını iddia eden bir kadının horoskopu bile böyle işaretlerle donatılmış  çıkmıştı.

 

Balıkçı arkadaşımın önce horoskopunu inceledim. Ay Düğümleri ve 8.ev yerleşimleri ile ilgili anormal bir yerleşim yoktu. Zaten o sadece izlemekle ve sorular sormakla kalmıştı. Oğlunun Batı tipi Doğum horoskopu ise gerçekten ilginçti. Öncelikle 8.ev tahmin ettiğim gibi "Kıstırılmış" (İntercepted) olarak zarar görmüştü. Ay Düğümleri ekseninde Ketu ucunda Uranüs vardı. Kesişen Burç olan 8.evde ev çizgisi olmayan Yengeç burcunun yönetici gezegeni AY  yine kesişen burç olan Oğlak'ta yerleşerek büyük zarar görmüştü. Bazı mistik olayları açıklamanın iki yolu vardır. Doğaüstü yol ve mantık yolu. Doğaüstü yol çocuğun her şeyi kendine musallat olan bir varlık tarafından yaptığını açıklar. Mantık yolu da çocuğun her şeyi beyninde tasarladığını gösterir. Astroloji olayları yaşayanların doğum horoskoplarında aynı işaretlerin olduğunu gösteriyor. Böyle bir varlık varsa beynine gireceği insanın horoskopunun buna uygun olması gerekiyor. Varlık yoksa böyle insanlar bunları yaşadıklarını sanıyorlar. Size vereceğim örneğin kahramanı yeni evlenen bir kadın. Önce bahsettiğimiz varlıklar konusunda yaşadığı deneyimi kendi sözleri ile açıklayacak. Daha sonra da Vedic Doğum haritalarında olayı inceleyeceğim.

 

 

Okurumuzun mesajında anlattığı olay özetle şöyle yer alıyor : "1997 Kasım ayında İstanbul'da teyzemi ziyaret etmiştim.  İşleri kötü durumda olan eniştem bir medyum çağırmıştı. Eniştem ve medyum eve gelmeden içimi sıkıntılar basmıştı. Bazı varlıkların orada bulunduğunu hissediyordum.  Gelen medyuma, kimse geleceği bilemez, yoksa senin cinlerin mi var demiştim ve bana şöyle yanıt vermişti. Evet var ve biri de şu anda senin yanında oturuyor. Seni çok sevmiş ! Korkmuyordum ama insan yine de bir tuhaf oluyor. O gün orada neler olduysa yıllarca kısmetim kesildi. O varlık veya medyum bana aşık olmuştu sanırım ve bir türlü evlenemedim. En son bir komşumuz anneme bu kızı bir hocaya götür. Galiba büyü yapılmış demişti.  "

 


         Olayın yorum kısmına girmeden önce okurumuzun kimliğini saklı tutmak için doğum bilgilerini açıklamayacağız ve sadece  1977 yılında doğduğunu belirteceğiz. Açıklamasına göre 2011 yılında evlendiğinde  34 yaşındaydı ve bu gecikmeyi doğaüstü olaylara bağlıyordu. Bu kişiye ait Vedic Rashi ve Navamsa haritaları aşağıda verilmiştir. Evlendiğinden yaşanan Dasa  "Satürn - Ketu Dasa" olarak gözükmektedir. Aslında evlilik olayında  mistik bir tuhaflık olduğunu gösteren Dasa sayılır !

 

 

BALIK

10.Ev

VENÜS

T.JÜPİTER

KOÇ

11.Ev

KETU

 

 

BOĞA

12.Ev

JÜPİTER

 

İKİZLER

Yük.Burç

1.Ev

AY

BALIK

6.Ev

 

KOÇ

7.Ev

KETU

 

BOĞA

8.Ev

 

İKİZLER

9.Ev

 

KOVA

9.Ev

MERKÜR

GÜNEŞ

 

VEDİC

 

RASHİ

(Doğum)

 

 

YENGEÇ

2.Ev

SATÜRN

 

KOVA

5.Ev

GÜNEŞ

VENÜS

 

VEDİC

 

Navamsa

(Evlilik)

 

YENGEÇ

10.Ev

 

OĞLAK

8.Ev

MARS

ASLAN

3.Ev

 

OĞLAK

4.Ev

AY

JÜPİTER

ASLAN

11.Ev

 

YAY

7.Ev

AKREP

6.Ev

 

TERAZİ

5.Ev

RAHU

 

BAŞAK

4.Ev

 

YAY

3.Ev

SATÜRN

AKREP

2.Ev

TERAZİ

Yük.Burç

1.Ev

MERKÜR

RAHU

BAŞAK

12.Ev

 

 

Navamsa  Haritasında  Evlilik  Zamanı

 

Vedic  Rashi  ve Navamsa haritasında evlilik konusunda sorunları gösteren yerleşimler ve işaretlerde astroloji kurallarına göre anlaşılmayan bir gizem yoktur. Rashi haritasında evlilik temsilcisi Venüs değişken burç olan Balık'ta yerleşmiştir ve Yükselen Burç da değişken burç olan İkizler de yerleşmiştir. Temel olarak flörtçü ruha sahip kişiliği ve romantik mizacı gösteriyor. Bunun anlamı evlilik başka nedenler ile gecikse bile romantik hayat oldukça verimlidir ve çeşitli ilişkiler yaşatacaktır.

 

Vedic sisteminde Evlilik haritası olarak bilinen Navamsa haritası "Bölüşümlü" (Divisional) bir haritadır ve 1/9 sistemine göre hazırlanır. Navamsa haritasında Kova burcundaki evlilik gezegeni VENÜS ile GÜNEŞ hemen göze çarpıyor. Kesin olarak geciken evlilik ve evlilik konularında sorunların ortaya çıkmasıdır. Venüs aynı zamanda evliliği geciktirecek SATÜRN görünümü alıyor. Böyle bir Venüs yerleşimi 30 yaşından önce evlilik vermez ama sonu kötü biten romantik ilişkiler yaşatır.

 

Evlilik zamanını gösteren iki Vedic işareti vardır. Birincisi yaşanan Dasa olacaktır. Diğeri de olumlu Jüpiter transitidir. Evlenme zamanında yaşanan Maha (Büyük) Dasa SATÜRN olarak uygundur. Çünkü Satürn ile Venüs arasında görünüm vardır. Antardasa (Küçük Dasa) olarak KETU uygundur. Çünkü Navamsa'da Ketu evlilik evinde (7.ev) yerleşmiştir. T.Jüpiter de Balık burcundadır ve N.Venüs ile kavuşumdadır. Buradan ortaya çıkan sonuç şudur : Bu kişinin evlilik hayatını ne medyumun aşkı veya büyüsü  ne de doğaüstü varlıklar engellemiş olamaz. Doğuşta yazılan kaderi zaten ne zaman evleneceğini belirlemiştir. Astroloji doğaüstü varlıkların veya paranormal aktivitelerin  beynimizin eseri olduğunu somut şekilde gösteriyor. Derin rüyalar, kabus görmeler veya beynin gizemli yerlerinde kaydedilen deneyimler bunlara neden olmuş olabilir.

 

Bu noktada Edgar Gayce gibi olağanüstü beceriler ve mistik işaretler göstermiş olan insanları anlamanın mümkün ama bunları çözmenin olanaksız olduğunu görüyoruz. Doğum horoskopundan Gayce'yi çok iyi anlıyorum ama onu çözemiyorum. İşte mistik nokta budur. Mistik ve gizemli noktaları olmasa hayatın güzellikleri de olmazdı !