Mao'nun  Son  Dansçısı   ve  Karmik  Kader

 

 

DÜNYANIN  EN  KÖTÜ  ŞARTLARINDA   DÜNYAYA   GELEN   İNSANIN  KARMİK  TALİHİ   HAYATINI  DEĞİŞTİREBİLİR

 

 

TV'de izlediğim "Mao'nun Son Dansçısı" filmi hem bir astrolog olarak beni heyecanlandırdı hem bir gezgin olarak yılların ötesine taşıdı ! Filmde ünlü Çinli Ballet  Li Cunxin'in yaşamı anlatılıyordu. Avustralyalı bir kadınla evli ve Avustralya'da yaşamakta olan Ballet, ABD'ye iltica ettiği için yıllarca ana yurduna geri dönememişti. Li Cunxin'in Doğum horoskopunda karmik kaderi en fazla etkileyen mükemmel astroloji işaretleri olduğundan mayıs ayının konusu olarak seçtim. Ayrıca onun doğduğu yerleri gören ve zamanın havasını bilen bir gezgin olarak konu gerçekten çok ilginç olacaktır.

 

Li Cunxin 26 Ocak 1961 tarihinde Çin'de,  Quingdao kenti civarında bir köyde dünyaya geldi. Çok fakir ve 7 çocuklu bir ailenin 6.çocuğu olmuştu. Çin Komünist Partisinin bir programına göre seçtiği köylü çocukları arasında Pekin'e gönderildi ve burada Ballet olarak yetiştirilmeye başlandı. Daha sonra ABD ile karşılıklı öğrenci değişimi projesinde  Houston'a gitti ve evlenerek bu ülkeye sığındı. Filmi seyrederken doğduğu Quingdao"ya gidişim ve orada yaşadıklarım gözlerimin önünde film şeridi gibi akmaya başladı. Li'nin hayatının benim için ilginç olması doğduğu  ve yaşadığı zamanların Çin kentlerinde gezmek hakkını sağlamamdan kaynaklanıyordu. Turistlerin bile dolaşmadığı yerleri görmem için bir yazar olduğumu kanıtlamış ve özel izin almıştım. Bana bir araba, şoför ve rehber vermişlerdi. Yantai'den gezerek Quingdao'ya gelmiştik. Pasifik sahilinde kurulmuş güzel bir Çin kentiydi. Pazar yerinde dolaşırken tekerlekli arabasında kuru üzüm satan bir adam görmüştüm. Elimde olmadan "Burada çekirdeksiz üzüm de varmış.." sözü dökülmüştü. Tezgahtaki köylü mükemmel bir Türkçe ile bana "Ya, burada üzüm de yetişir..." diye cevap vermişti. Meğer üzümü yaşadığı Sincan Uygur bölgesinden getiren bir Türk karşıma çıkmış. O yıllarda Pasifik sahilindeki pazar yerinde bir Türk ile karşılaşmam heyecan vericiydi. Uygur köylüsü bana zorla bir torba üzüm verdi ve para almadı.

 

 

Li Cunxin'in ABD'ye gidişi ve oradaki hayatı görünce büyülenmesi de bana yabancı gelmedi. Ben de ilk kez New York'a gittiğimde üniversite son sınıfta öğrenciydim. Daha önceden mektup arkadaşım olan Sally Lantz'ın Bridgeport'daki evlerinde kalmıştım ve ben de Amerikan büyüsüne kapılmış ve evlenmeye karar vermiştim. O yılların Çin ve Türkiye'sini bilmeyen kuşaklara anlattıklarım tuhaf gelebilir. O zamanlar yokluklar ve fakirlik zamanıydı. Amerika ise bir rüya diyarıydı. Sally benim ilk nişanlım olmuştu. Li Cunxin'in gerçekten daha mükemmel horoskopu varmış. Evliliği gerçekleştirip ABD'ye sığınma hakkını elde etmiş ve komünist Çin'den kurtulmuştu. Ne de olsa dünyanın en ünlü Ballet'lerinden birisi sayılıyordu. Bunu sağlayan da biraz sonra göreceğimiz "Karmik Kontrol Gezegenleri'nin" şahane yerleşimleri olmaktadır.

 

 

Analizin yorum kısmına girmeden önce doğumla başlayan Vimsottari Dasa'nın Ay Dasa olduğunu ve ardından Haziran 1966 Mars Dasa ; Haziran 1973 Rahu Dasa ; Haziran 1991 Jüpiter Dasa ve Haziran 2007 Satürn Dasa yaşandığını belirtmek gerekiyor.

 

 

BALIK

7.Ev

 

 

KOÇ

8.Ev

 

BOĞA

9.Ev

AY

İKİZLER

10.Ev

MARS

BALIK

2.Ev

 

KOÇ

3.Ev

GÜNEŞ

 

BOĞA

4.Ev

AY

 

İKİZLER

5.Ev

VENÜS

 

KOVA

6.Ev

KETU

VENÜS

 

 

VEDİC

 

RASHİ

(Doğum)

 

Li Cunxin

YENGEÇ

11.Ev

 

KOVA

Yük.Burç

1.Ev

KETU

 

 

 

VEDİC

 

Navamsa

 

YENGEÇ

6.Ev

OĞLAK

5.Ev

MERKÜR

GÜNEŞ

Ghati (GL)

ASLAN

12.Ev

RAHU

OĞLAK

12.Ev

ASLAN

7Ev

RAHU

 

 

YAY

4.Ev

JÜPİTER

SATÜRN

AKREP

3.Ev

 

 

TERAZİ

2.Ev

BAŞAK

Yük.Burç

1.Ev

 

YAY

11.Ev

MARS -JÜPİTER

SATÜRN

AKREP

10.Ev

TERAZİ

9.Ev

BAŞAK

8.Ev

MERKÜR

 

 

Ay Düğümleri  ve  Karmik  Kontrol  Gezegenlerinin  Büyüsü

 

Vedic haritalarda Rashi ve Navamsa'da Ay Düğümleri (Rahu-Ketu) aynı burçlarda (aslan-kova) yerleşerek karmik talih için mistik bir yazgı hazırlamışlardır. Vedic sisteminde bu yerleşime "Vargottama" adı verilir ve mükemmel bir güç sağlar. Hint inanışına göre Li Cunxin'in yetenekleri karmik bir olaydır ve reenkarnasyon ile önceki yaşamlardan gelen bir kabiliyettir. Bu konuda Karma evi olan 5.evin (Oğlak) Merkür ve Güneş gibi Ay Yükselene (Chandra Lagna) göre "Rajayoga" olan iki gezegeni barındırması önemli bir işaret vermektedir. Karma evinde yerleşen "Ghati Lagna" (GL) "Şöhret Yükseleni" olur ve sanat alanlarında isim kazanan insanların göstergesidir. Bu haritada GL yerleşimi de olağanüstüdür. GL karma evindedir ve 1.ev ile 10.evi yöneten Merkür ile birliktedir. Ayrıca  Mars görünümü almaktadır. 12.ev (Yabancı ülkeler) yönetici gezegeni Güneş de şöhretin kazanılacağı yerleri gösteriyor.

 

Vedic haritaların mükemmel işaretleri arasında Ay düğümlerinin dispozitörleri olan "Karmik Kontrol Gezegenleri" içindeki Satürn'ün Yay burcunda Rajayoga olması ve Düğümler ekseni ile görünüm yapmasıdır. Ayrıca haritalarda Jüpiter, Satürn ve Ay  ile Düğümleri (Rahu-Ketu) "Vargottama" gezegenlerdir. Özellikle Ay Düğümleri karizma, statü ve şöhret için çok etkilidir. Başbakan Tayyip Erdoğan'da Vedic haritalarında Vargottama Düğümlere sahiptir. Yukarıdaki haritalardan yaşam olaylarını yansıtan yerleşim ve görünümler aşağıda maddeler içinde verilmiştir.

 

a) Vedic sisteminde Rahu yurt dışındaki yaşam, başarı ve evlilik konusunda en etkili gezegendir. Rashi haritasında Rahu vargottama olarak çok güçlüdür ve 12.evde yerleşerek doğum yerinden çok uzaklarda kariyer vermiştir. İlk kez yurt dışına gidiş Rahu Maha Dasa içinde olmuştur. İki evlilik Rahu Dasa içinde yapılmıştır. Kariyerde şöhret ve başarı Rahu Dasa içinde ortaya çıkmıştır.

 

b) Navamsa haritasında değişken burçta (İkizler) yerleşen VENÜS iki evlilik vermiştir.  Venüs 4.ev ve 9.ev yöneticisi olarak "Yogakaraka" olduğundan evlilik talihi vermiş ve başarılı olmuştur. Birinci evlilik ABD'ye sığınmasını sağlamıştır. İkinci evlilik başka bir vatan (Avustralya) ve 3 çocuk vermiştir. Yay burcunda yerleşen ve "Vargottama" gücündeki Jüpiter fazla sayıda çocuk sahibi yapmıştır.

 

c) Navamsa haritasında Merkür (Başak) ve Jüpiter (Yay) kendi burcunda yerleşmiştir. Güneş en güçlü olduğu Koç burcundadır. Ay Boğa'da "Moolatrikona" olmuştur. Mars Yay burcunda dost evdedir. Rahu ve Ketu Vargottama olmuşlardır. Nakshatra haritasında bu kadar etkili yerleşimler olursa insanı dünya çapında tanınmış birisi yapar.

 

Li  Cunxin'in Vedic haritaları bize Ay Düğümleri yerleşiminin gizemini ve gücünü bir kere daha gösteriyor. Bazı haritalarda Ay Düğümleri Kala Sarpa Yoga yaparak hayata zararlar verirken bazı haritalarda Vargottama yaparak insanı dünya çapında ünlü birisi yaparlar.