Voynich     El     Yazması     Kitap  ve     Tanrısal     Boyutun      Şifresi

 

 

HALA    ÇÖZÜLEMEYEN    SIRLAR   İÇİNDE   YER    ALAN    VOYNİCH    ELYAZMASI     KİTAPTA 

2012  SAYISININ  YER  ALMASI     İNSANLARIN    GELECEK    KORKUSUNU    GÜÇLENDİRİYOR.

 

 

Belgesel kanalda Voynich El yazması kitap ile ilgili bir program izledim. Sunucu genel olarak sırları çözülemeyen kitabın muzip bir keşiş tarafından uydurma yazıldığı görüşü üzerinde duruyordu. Bilmeyenler için kısa bir açıklama yapacağız. 15.asırda ortaya çıkan kitap 230 sayfadan ve 5 kısımdan oluşuyor.  Yazının hangi dilde olduğu çözülememiştir. Kitapta yer alan bitki şekillerinin dünyada olmadığı ileri sürülmektedir. Kitapta astroloji ile ilgili sayfalar ve şekiller vardır. Yukarıdaki resimde yer alan horoskoplar  67.sayfada bulunmaktadır. 12 burcun yer aldığı resimde her burç 2 parçaya ayrılmıştır. Ayrıca horoskopun 4 ana ekseni belirtilmiştir ama yazıları anlaşılamamıştır. Bize göre ne ifade ettiği anlaşılan kelimeler ancak horoskop sayfasında bulunabilir. El yazmasında çeşitli tarihlere bağlanan sayı grupları var. Bunların içinde 2012 olmasını garip karşılamak gerekiyor. Çünkü Maya takvimi El yazmasının hazırlandığı tarihte Avrupa'da bilinmiyordu.

 

 

 

Voynich El yazması kitap Yale üniversitesinde korunuyor. El yazmasının sayfalarına internetten ulaşmak mümkün ve bir şifre çözümcünün çıkması bekleniyor ! El yazmasında bitki resimleri bulunmaktadır. Bunların bilinen türler olmadığı ileri sürülmektedir. Bazı bilim adamları bitkilerden hazırlanan şifalı ilaçları anlatan bir çeşit simya kitabı olduğunu ileri sürüyor. Bazıları da başka boyutlardan alınmış bilgilerin derlenmiş olduğunu açıklamaktadır. Bu konuya temas edilince Amerikalı kahin Edgar Cayce ile ilişkili bilgiler dikkatimi çekmeye başladı. 1877-1945 arasında yaşayan Cayce bilinen en ünlü medyumlardan birisiydi. Hipnoz ile uyutularak yapılan seanslarda doktorların çözemediği hastalık sorunlarına ilaçlar tavsiye ediyordu. Üniversitelerin seçkin kurullarının önünde yaptığı oturumlarda farklı, tuhaf bir ses tonu ile bilinmeyen varlıklar (boyutlar) ile temas kurduğu ve bilinmeyen bir lisanı konuştuğu yazılmaktadır.  Cayge için ilginç olan çeşitli ilaçların yapılmasını açıklamasıdır. Uyandığı zaman bir şey hatırlamamakta ve kullanılan bitkileri tanımamaktadır. Edgar Cayge ile  Voynich elyazması arasında bir paralellik bulunuyor. Sanki Cayge bu kitap ile trans haline gelince bir ilişki kuruyordu. (Not: Kitap hakkında Kennedy bile görüşünü yazdığı halde bu paralellik kimsenin dikkatini çekmemiştir.)

 

Bu konuda geldiğimiz nokta evrende farklı boyutların ve kavramların var olduğu gerçeğidir. Bilinen evren bile o kadar büyüktür ki, başka kuralların ve tanımların var olduğu boyutlar olmalıdır. Bilinen evrende ve tüm atomdan ortaya çıkan mekanlarda "Pi" sayısı değişmez. Dairenin çevresinin çapına bölünmesi ile elde edilen Pi sayısı evrenin her yerinde aynıdır. Bunun  bir anlamı da ulaşılması ışık hızı ile bile mümkün olmayan mesafelerdir. Atomların yapı taşını oluşturduğu evren için durum insanı hayal kırıklığına uğratıyor. Bir boyutta tutuklanmış duygusu yaşatıyor. Oysa Pi sayısının "0" olduğu Tanrısal bir boyut olmalıdır. Orada en uzak mesafe bulunduğun noktadır ama orası da aynı zamanda en uzak noktadır. Yapı taşı anti madde veya başka bir şey olabilir. İşte orada akıl almaz şeyler olmalıdır. Örneğin sonsuz hayatın acı vermediği bir düzen, hastalıkların ve felaketlerin bulunmadığı fizik ve kimya kuralları olmalıdır. Bu boyutun daha mükemmel olduğunu gösteren bir delil yine Edgar Cayge ile ortaya çıkmaktadır. Cayge sahip olduğu müthiş yeteneği para kazanmak için kullanmak istediği zaman olay sona ermiştir. Hipnoz sırasında asla temas kuramamış ve yardım alamamıştır. Tekrar insanlara yardım etmek için karar verdiğinde yeteneği geri dönmüştür.

 

 

 

İnsanların yaşadığı evrende bazen mucizeler olur. İnsanlık tarihi bu mucizeleri asırlar boyu anlatır. Örneğin İsa peygamberin ölüyü diriltmesi gibi. 2012 tarihine de böyle bakmak gerekiyor. Bu evrenden daha iyi mekan olması bu dünyada yaşanacak hiç bir şeyin felaket sayılmamasını çağrıştırıyor. Eğer Maya takviminde bir olayı gösteren tarih onlarla bağlantısı olmayan  Voynich el yazmasında yer alıyorsa durup düşünmek gerekiyor. Bu tarih asla bir felaket zamanı veya kıyamet olamaz. Dinazorlar çağında dünyaya çarpan gök taşı büyük bir felakete neden olmuştu. Şayet o çağda başka bir boyut ile temas sağlayan  akıllı canlılar olsaydı yaklaşan felaketi bilecekler ve önlemler alacaklardı.

 

 Bu gün pi sayısı "0" (sıfır) olmayan bir boyutta olduğumuz için madde için yaşıyoruz. Maddeye ve onun  sağladığı zevklere tutukluyuz. Bu eşsiz güzellikteki evrenden daha güzel ve aklı tutuklu kılmayacak bir boyut olduğu Voynich el yazmasından ve Edgar Cayge gibi arada bir ortaya çıkan insanlardan anlaşılıyor.  Basit insan için Ay Düğümleri ekseni diğer boyut ile hayat içindeki teması sağlar. Bunun ne kadar önemli olduğunu görmek için Edgar Cayge'nin 18 Mart 1877 tarihindeki doğum günü için horoskopunu çıkartıp bakmak yeterlidir. Bu horoskopta Ay Düğümleri Ekseni en az Voynich el yazması kadar ilginçtir.

 

Ünlü bilim adamı Einstein  görecelik kuramı üzerinde çalışırken düşüncelerini şöyle açıklamış : "Ben Tanrı'nın evreni nasıl yarattığını bilmek istiyorum. Tanrının düşüncelerini öğrenmek istiyorum. Gerisi tamamen ayrıntıdır.." Tanrısal boyutu anlamak için Pi sayısının "0" olacağı bir evren düşlemesi gerekiyordu..

 

 

© Astromistik ; 10 Ocak 2011- Yücel Sügen