Ruhu  Yok  Sayan  ve  Cinselliği  Abartan  Bir  Adam...

 

 

NAZİ'LER  SİGMUND  FREUD'UN  BİR MEYDANDA  KİTAPLARINI  YAKARKEN  BÖYLE  BAĞIRMIŞLAR !

 

 

Sigmund Freud’un kitapları Berlin’de  Nazi'ler tarafından halkın önünde teker teker yakılmaya başlanmıştı. Kitapları yakarken şöyle bağırıyormuş  bir Nazi lideri: “Ruhu yok sayan, cinsel yaşamı abartan bu adama karşı, insan ruhunun asaleti adına sizlere bir Freud kitabı yakmayı teklif ediyorum...” 6 Mayıs 1856 tarihinde  Morovya’da dünyaya gelen Freud daha gençlik yıllarımda hayatın her psikolojik karmaşası içine “Libido” konusunu sokması ile ilgimi çekmiştir. Yıllar sonra bir Vedic kaynağından araştırma yaparken yine karşıma çıkınca eski defterleri yeniden karıştırmaya başladım. Vedic astroloji kursları için bir bölümü yazarken Freud’un Nakshatra’larda Gunas hesapları yaptığını öğrendim. Tam da o sırada  Avusturya’da  öz kızını evinin gizli bölmesinde saklayan ve ona yıllarca tecavüz eden Josep Fritzl’in Vedic Rasi (Doğum) haritasını inceliyordum. Son zamanlarda cinselliğin ve tutkuların yeniden sahneye çıkması Nazi hayranlarının yeniden kitap yakmalarına  neden olabilir mi ? Freud bu konuda şöyle demiş : "İyi ki orta çağda değiliz. Yoksa beni de bir meydanda yakarlardı !"

 

Freud’un neden Vedic astroloji ile ilgilendiğini ve Gunas hesapları yaptığını artık biliyorum. Avusturyalı bir nörolog olduğu halde Psikiyatride "psikanaliz" adı verilen bir yöntem geliştirmiştir.  Ruhsal sorunların kaynağını, hastaların bastırdıkları ve bilinçaltına ittikleri sorunlarda aramıştır. Bunların içinde yaradılıştan gelen önemli bir sorumlu da “Libido” olmaktadır. Freud’un bastırmakta zorluk çektiği libido sorunları olması gerektiğini düşünmüştüm ama o zaman Vedic astroloji bilmiyordum. Çok kıskandığı bir kadın olan eşi  Martha ile evlenmesine rağmen baldızı Minna’yı da yanlarına alıp birlikte yaşamaya başladıklarında söylediğini düşündüğüm bir sözü vardır : “Yaşam belirtisinin kökeninde duygulanma vardır, duygulanmanın da temeli aşktır.”  Yaşadığı hayat zamanımızda pek çok erkeğin fantezi dünyasındaki hayali olabilir ama onların doğum haritaları böyle bir hayalin gerçekleşmesine izin vermez !

 

Sigmund Freud ile Josep Fritz’in Vedic horoskopları arasında  bazı noktalarda büyük benzerlikler bulunuyor. Joseph Fritzl  09 Nisan 1935 tarihinde Amstetten’de dünyaya geldiğine göre aralarında tam 79 yıl fark vardır. Buna karşın horoskopların benzerliği insanı şaşırtıyor. Josep Fritz 24 yıl boyunca bir bodrumda tuttuğu öz kızına tecavüz etmiştir. Freud ise daha farklı bir aile içi ilişkiyi yıllarca yaşamıştır. Ayrıca küçük kızı Anna babasına karşı ensest bir duygu bağı göstermişti.  Bu konuda  genç kız yıllarca terapi görmüştür. Buraya kadar  yaptığımız açıklanan olayların  hayatlarda görülmesinin astroloji açısından şaşılacak bir tarafı yoktur ! Hatta insanlar neden yıllarca bunları anlamak için uğraşmışlar diye şaşkınlık göstermek gerekiyor !

 

BALIK

11.Ev

JÜPİTER

 

 

KOÇ

12.Ev

RAHU

VENÜS

3.58º

GÜNEŞ

BOĞA

Yük.Burç

1.Ev

MERKÜR

AY

 

İKİZLER

2.Ev

SATÜRN

 

BALIK

10.Ev

MERKÜR

GÜNEŞ

 

KOÇ

11.Ev

VENÜS

28.35º

BOĞA

12.Ev

 

İKİZLER

Yük.Burç

1..Ev

AY

 

KOVA

10.Ev

 

 

VEDİC

 

RASHİ

 

06 Mayıs 1856

 

Sigmund Freud

YENGEÇ

3.Ev

 

KOVA

9.Ev

SATÜRN

 

VEDİC

 

RASHİ

 

09 Nisan 1935

 

Joseph Fritzl

YENGEÇ

2..Ev

KETU

 

OĞLAK

9.Ev

 

ASLAN

4.Ev

OĞLAK

8.Ev

RAHU

ASLAN

3.Ev

YAY

8.Ev

AKREP

7.Ev

TERAZİ

6.Ev

KETU

BAŞAK

5.Ev

MARS

11.32º

YAY

7.Ev

 

AKREP

6.Ev

TERAZİ

5.Ev

JÜPİTER

 

BAŞAK

4.Ev

MARS

22.02º

 

Freud ile Fritzl Rashi haritalarında Venüs Mars burcu olan Koç burcunda yerleşmiş ve yönetici gezegen olan Mars'tan görünüm alıyor. Müthiş bir libido işareti veya cinsel arzuların insanı bir meşale gibi yakmasıdır ! Rasi haritalarda Ay burçları doğum zamanı ne olursa olsun değişmiyor. Bu bakımdan haritaların Ay Yükselen Burç kurguları temel olarak alınabilir. Cinsel olarak ateşin etkisinde olan bir kişi daha çocukluk çağlarında bunu hissetmeye başlar. Freud da bu duyguları erken çağında sezmiş olmalı. Vedic haritasında Gunas araştırması yapması kafasının bu sorun ile nasıl dolu olduğunu gösteriyor. Joseph Fritzl ise bunları araştırmayı düşünecek birisi değildir. Venüs o kadar çok zarar görmüştür ki, en kolay sahip olacağı insan olan kızını kurban seçmiştir. Gezegenin cinsel suça itecek kadar zarar görmesini ancak Nakshatra sisteminde bulunan "Gunas" yöntemi ile anlayabiliriz.

 

 

 

Vedic astroloji sisteminde 27 tane nakshatra (takımyıldız) vardır. Ay 30 gün içinde bunların içinde geçer ve turunu tamamlar. Her takımyıldız Pada adında çeyrek bölümlere ve Gunas adı ile üç bölüme ayrılır. Gunas bölümleri "Rajas" (Tutkulu), "Tamas" (Zararlı) ve "Satwa" (Duruluk) etki alanlarına ayrılır. Her nakshatra içinde 3 kademe vardır ve Gunas işareti kişilikte büyük rol oynar. Bunun anlamı hepimizin içinde iyilik ve kötülük özellikleri vardır ve bunun su üzerine çıkması doğum horoskopumuza bağlıdır.

 

Freud'un Rasi haritasında Venüs  "Aswini" Nakshatra ve görünüm yapan Mars da "Hasta" Nakshatra içindedir.  Gunas tablosunda Aswini = 3 Rajas ; Hasta = 1 Rajas + 2 Tamas olduğu görülüyor. Böylece cinselliği tetikleyen Venüs ve Mars birlikte 4 Rajas + 2 Tamas işaretine sahip. Josep Fritzl Rasi haritasında Venüs "Bharani" ve Mars da "Hasta" nakshatra içinde olduğundan toplam olarak cinselliği tetikleyen gezegenler "3 Rajas + 3 Tamas"  ortaya çıkartıyor. Sonuç olarak ikisinde de Satwa işareti yok. Ancak Fritzl için Tamas daha güçlü ve cinsel kötülüğe daha meyillidir.

 

Bunları gösteren bir bilim dalının Vedic astroloji sisteminde olduğunu keşfeden Freud'un çalışmalarının anlamını artık anlıyorum. Freud nasıl birisi olduğunu ve meyillerini keşfetmişti. Gece onu karısının yanından kaldırıp başka bir odada yatan baldızının yatağına taşıyan gücün nedenlerini anlamıştı ama buna karşı koyamıyordu. Astrologların da binlerce yıllık rüyası olan bir tedavi veya düzeltme (ıslah) yolu aramıştı. Bulduğunu düşündüğü şey psikanaliz olmuştur. Ancak bu konuda kızının sorunları bile çözülmemiştir. Kızı Anna kadın bir sevgili ile hayatına devam ederek lesbiyen bir hayatı benimsemiştir.

 

Joseph Fritzl ise cinsel baskıların sonucunda öz kızına hayati sorunlar vermesi pahasına tecavüzlerini sistematik bir şekilde sürdürmüştür. Çünkü Vedic Rasi haritasında zaten dengesi bozulmuş Venüs,  Satürn ve Mars görünümleri ile her türlü cinsel kötülüğü yapacak bir karakteri ortaya çıkartmıştır. Olayların başladığı zaman olan 1983-1984 tarihlerinde T.Satürn Terazi burcunda ve içinde 3 tane Tamas bulunduran "Chitra" Nakshatra'da bulunuyordu. T.Satürn 5.evden (Çocuk) geçmekte ve Venüs ile görünüm yapmaktaydı. Bu konuda Venüs'ü zararlı görünümler alan kişiler paniğe kapılmasın. Olayı biçimlendiren Gunas işaretleridir. Böyle bir kişi eşiniz, çocuğunuz veya kardeşiniz olabilir. Freud libido gücünün ne olduğunu bizzat kendi hayatında yaşayarak öğrenmişti. Ölümüne doğru tüm kayıtlarını yakarak imha etmiştir. Belki de yaşadığı ne kadar tuhaf ve çapıcı deneyimler vardı ve bunların bilinmesini istememiştir. İnsanlığa verdiği en önemli dersi cinselliğin her olayın temeli olduğu gerçeğidir. Libido horoskopun keşfedilmeyi bekleyen yeni bir gezegeni bile olabilir !

 

Son olarak yaşam olaylarının sadece tek bir horoskopta değil olaya karışan diğer horoskoplarda da çıplak ve net olarak göründüğünü belirtmek istiyorum. Joseph Fritz'in 24 yıl boyunca hapsederek tecavüz ettiği kızı Elizabeth Fritzl 06 Nisan 1966 tarihinde dünyaya gelmiştir. Elizabeth'in Batı tipi Doğum horoskopunu kurunca bile yaşadığı dehşeti görebilirsiniz. Satürn-Merkür-Chiron tam kavuşumdadır ve stellium Plüto-Uranüs kavuşumu ile karşıt açı yapmaktadır. Satürn ayrıca Jüpiter ile sert kare açı içindedir. Görüldüğü gibi çok kötü bir olayı yaşayan kişinin de horoskopunda yeterli işaret bulunmaktadır. Yaşadığı deneyimler ile tüm bunları keşfeden ve kaderin yolunu değiştiremeyen Freud'u çok iyi anlıyorum. Anlayamadıkları insanın kitaplarını yakanların adını bile bilmiyoruz ama Freud hala insanları uyarıyor.

 

© Yücel Sügen 2012- www.astromistik.com  (Kaynak göstererek kullanılabilir)