Yazgıyı  Oluşturan   İki   Yaşam    Zamanı

 

 

BİR  KADIN   İÇİN  ÇOCUĞUNU  DOĞURMA  ZAMANI  KADAR  ÖNEMLİ  BİR  ZAMAN  DAHA  VARDIR

 

 

Çocuk doğurmaya karar veren anneler için Astromistik sitesinde çeşitli yazılar ve uyarılar bulunuyor. Bu konuda astroloji alanlarında yayınlanan bir görüş olmadığı ileri sürülüyor. Astroloji alanları da Türkiye'nin hukuk sistemine döndü. Öyle akla uymayan işler oluyor ki insan şaşkınlıktan neredeyse küçük dilini yutacak ! Örneğin okurlarımızdan aldığımız bazı mesajlarda filanca kişinin doğum haritasını hatalı çıkarttığını okuyoruz. Bazı yıllarda Türkiye'de uygulanan yıl boyu sürekli yaz saati uygulamasını bilmiyorlar. Hatta bazıları yıl boyu uygulanan yaz saatine ilave olarak 1 saat daha fark eklendiğini sanki hiç duymamışlar. Bu konuda yazılar yazdık ama web sitelerinde yaz saati tablolarında insanları hala yanıltıyorlar. Demek ki, bir ülkede pek çok şey birden bozuluyor ve kimsenin taşlı pirinci ayıklamaya niyeti yok. Özellikle 1980 içindeki bazı yıllara ait yaz saati farkı için o yılları yaşayan bir seyir (navigasyon) eğitim görevlisi olarak durmadan hesap yaptığımdan bu gün yaşanan durumu komik buluyorum. Ben o yıllarda üniversitede öğretim görevlisiydim ve işim göksel üçgen kuralları ile  yıldızların konumlarını hesaplamayı öğretmekti. GPS olmadığı yıllarda mevki bulmak için yıldızları kullanırdık. Şimdi bazı insanlar o yıllarda annelerinin bile rahmine düşmedikleri halde yaz saati konusunda ahkam kesiyorlar ! Bizim insanımızın en büyük sorunu bilmediği konularda durmadan fikir ileri sürmektir. 1980 Yıllarında Türkiye'nin resmi görevli kurumları ve yetkili insanları da gençleri tutuklayıp hapsetmekle çok meşguldüler. Bu bakımdan ülkede bir çok alanda ipin ucu kaçmıştı. Belki on sene sonra da 2000 yılları için aynı sözler konuşulacaktır !

 

 

Diğer astrologların kuram üretmekteki zayıflıklarını bir kenara bırakarak yeniden konumuza döneceğiz. Bir anneden aldığım mesaj üzerine bazı kozmik etkilerin hala anlaşılmadığını ve hatalar yapılmaya devam edildiğini gördüğüm için hamile kalma zamanı ile ilgili yeniden yazı yazmaya karar verdim. Bu ayın konusu aslında pek çok insanı ilgilendiriyor. Her anne adayının fizik ve ruhsal sağlığı mükemmel bir çocuk doğurmak istemesi normal ve insani bir duygudur. Okurumuzun mesajı özet olarak şöyle yazılmış : "Web sayfanızda -Bize ulaşın- başlığını görünce size yazmadan edemedim. Sorum kızım hakkında. 18 Ekim 2007 tarihinde (...) de dünyaya geldi. Doğum zamanı 07.30 idi. Kızım çok hareketli canlı bir bebekti ve çok dikkat çeken bir kızdır. Geçen yaz ağır bir hastalık geçirdi ve bu hastalık nedeniyle hala halsiz ve yorgun görünüyor. Eşimin işi nedeniyle Avrupa'ya taşındık. Kızım çoğunlukla yorgun ve mutsuz gözüküyor. Çok zeki bir çocuktur ama hiç bir şey ile ilgilenmiyor. Dışardan bakanlar onun iyi göründüğünü söylüyor ama bilirsiniz anneler hissediyor içlerinde. Onunla ilgili bir şeylerin ters gittiğine dair bir his var bende. Doğum bilgileri ile hazırlanacak horoskopu bunların nedenlerini açıklayabilir mi acaba ? "

 

Bu konuda analiz çalışmasına başlamadan önce annenin doğum horoskopunu kurup hamile kalma zamanındaki transitleri incelemek gerekiyor. Yaptığımız çalışmalar kaderin belirlenmesinde yaşamın iki zamanının etkili olduğunu göstermektedir. Bunlardan birincisi annenin hamile kalma zamanındaki transit gezegenlerdir. Diğeri de doğum zamanındaki gökyüzü tablosu yani doğum horoskopudur. Annenin verilen doğum bilgileri ile kurulan doğum horoskopunda hamile kalmaz tarihi olan 29 Ocak 2007 tarihindeki transitlerin görünümü aşağıda görülmektedir. Bu konuda bazı kişisel bilgileri kimlikleri saklı tutmak için yazmadım.

 

 

 

 

Anne horoskopunda hamile kalma zamanında göze çarpan en önemli görünüm transit Satürn ile natal AY arasında ortaya çıkan sert kare açıdır. Görünüm 1 derecenin içindedir ve çok etkilidir. Hamile kalma zamanı için başka horoskop yerleşimlerine bakmak gerekmiyor. Satürn-Ay arasındaki kare görünüm doğacak çocuğa büyük zararlar verecek sert açıdır. Bu nedenle özellikle Satürn ile Ay ve Ay Düğümleri arasında sert görünümler varken hamile kalmak son derece risklidir.

 

Analizin ikinci aşaması yazgının çizildiği doğum zamanı için hazırlanan Vedic haritaların incelenmesidir. Böylece hayatın en önemli zamanları için olacakları tespit edebilir veya nedenleri anlayabiliriz. Aşağıda yer alan Vedic haritaları kız çocuğa aittir. Doğumda başlayan Vimsottari Dasa "Venüs Dasa" olup halen yaşanmakta olan "Venüs-Rahu Dasa"  18 Haziran 2011 tarihinde  sona erecek ve "Venüs-Jüpiter Dasa" başlayacaktır.
 

 

 

BALIK

6.Ev

T.JÜPİTER

 

KOÇ

7.Ev

 

BOĞA

8.Ev

İKİZLER

9.Ev

MARS

BALIK

12.Ev

 

KOÇ

Yük.Burç

1.Ev

 

BOĞA

2.Ev

 

İKİZLER

3.Ev

 

KOVA

5.Ev

RAHU

 

 

VEDİC

 

RASHİ

(Doğum)

 

 

YENGEÇ

10.Ev

 

KOVA

11.Ev

MARS

 

 

VEDİC

 

Navamsa

 

YENGEÇ

4.Ev

SATÜRN

KETU

OĞLAK

4Ev

 

 

ASLAN

11.Ev

SATÜRN

KETU

VENÜS

OĞLAK

10.Ev

MERKÜR

JÜPİTER

RAHU

ASLAN

5.Ev

VENÜS

 

YAY

3.Ev

AY

 

AKREP

2.Ev

JÜPİTER

 

TERAZİ

Yük.Burç

1.Ev

GÜNEŞ

MERKÜR

BAŞAK

12.Ev

T.SATÜRN

YAY

9.Ev

AKREP

8.Ev

TERAZİ

7.Ev

GÜNEŞ

 

BAŞAK

6.Ev

AY

 

Kandaka  Satürn  Sürecinin  Enerjileri

 

Vedic haritalarda "Yogakaraka" gücündeki Satürn Rashi ve Navamsa'da zararlı yerleşimlerdedir. Satürn aslan burcunda ve Yengeç burcunda düşüştedir. Bu nedenle transit Satürn zorlu bir dönemde hayata küstürür. Yaşanan Dasa "Venüs-Rahu Dasa" olarak zorludur. T.Satürn de başak burcunda ve N.Ay'a göre köşe evde olduğundan Kandaka Satürn yaşanıyor. T.Jüpiter balık burcunda faydalı olamıyor. Mayıs 2011 içinde Jüpiter Koç burcuna girecek ve hem faydalı evde olacak hem de Yükselen Burç ile görünüm yapacaktır. Haziran 2011 içinde Dasa değişecek ve "Venüs-Jüpiter Dasa" başlayacaktır. Daha olumlu ve verimli süreçtir. Kasım 2011 içinde T.Satürn terazi burcuna ve N.Ay'a göre 11.eve girecektir. Burada gezegen en güçlü enerjilerini verecektir.

 

 

 

Satürn 8.ev (Boğa) yönetici gezegen Venüs ile birliktedir. Jüpiter de 8.ev  ile görünüm yapmaktadır. Bu haritanın zararlı yerleşimleri vardır ama yaşanacak hayat kısa değildir. Özellikle yaşanan Kandaka Satürn sürecinde küçük kız çocuğunun hayata küsmesi doğaldır. Yükselen Burç (Terazi) yönetici gezegeni Venüs, Satürn ve Ketu ile birlikte yerleşmiştir ve yaşamdaki Satürn periyotları sorunlar verecektir. Vedic astrolog B.V.Raman doğum haritasında Güneş, Ay ve Merkür zarar görürse fiziksel ve ruhsal sorunların işareti olacağını açıklamıştır. Rashi haritasında söz konusu gezegenler gerçekten büyük zararlar görmektedir. Hayatın en önemli iki zamanında yazgı biçimleniyor. Bir gün insanlık genleri temizlemek yerine temel içgüdüsel zevk zamanını ayarlamanın daha pratik olduğunu anlayacaktır.