Türk  Halkı  Hızla  Kısırlaşıyor mu ?

 

 

BEBEK  OLMASI  İÇİN  ÇIRPINANLAR  VARKEN     KISIRLAŞMA  İDDİALARI  KAFALARI  KARIŞTIRDI

 

 

Ocak 2012 son haftasında yine kafalarımız karıştı ! Medya haberlerine göre Türkiye hızla kısırlaşıyordu. Aynı zamanda Türkiye nüfusunun son sayıma göre 1 milyon çoğaldığı açıklandı. Hatta 3 çocuk yapılmasını durmadan tekrar eden Başbakan bu habere çok sevindi ! Bunlar olurken bir okurumuz gönderdiği mesajında şunları yazmıştı : "Hamile kalamayan bir hanımla ilgili yazınızı okudum. Biyolojik bir sorun yoksa ama kadın çocuk sahibi olmak istemiyorsa bunun astroloji işaretleri nelerdir ? Her gün anne olamamanın verdiği acıyla kalbim yanıyor. Fakat bazı kadınlar bu biyolojik ihtiyacı duymuyorlar. Çok az sayıda olsalar bile varlar.-Çocuk bana çok uzak. Anne olmak arzusunu hissetmiyorum- diyen bir kadını bana yorumlar mısınız ?"

 

Türk Jinekoloji Derneği başkanına göre  1975 yılında yüzde 2 olan kısırlık oranı 2005 yılında yüzde on beşlere çıkmış. 2009 Yılında bu sayının yüzde 25'leri bulduğu yani her dört kadından birinin kısır olduğu tahmin ediliyormuş.. Erkeklerde de sperm sayısının azalmaya başlaması kısırlaşmanın hızla artacağını gösteriyor diyorlar. Bu tahminin yaşanan zaman için doğruluğunu araştırmak için Vedic astroloji yardımcı olabilir. Kadın için biyolojik sorunları gösteren "Kshetra Sphuta" analizi ile Erkek için sorunları gösteren "Beeja Sphuta" analizleri faydalı yöntemlerdir. Kshetra analizi kadın yumurtasının ve hormon sağlığının araştırılmasıdır. Beeja analizi de erkek sperm verimini ortaya çıkartır. Bunların 4 bin yıl öncesine uzanan bir astroloji sisteminde yer alması ise tek kelime ile mistik olaylardır !

 

Anne olmak için yanıp tutuşan kadınlar varken anne olmayı istemeyen ve düşünmeyen kadınların da bulunması ayrı bir astroloji konusudur. Bunların temelinde tetikleme yapan araçlar karmik ve kozmik etkenlerdir ve doğum horoskopunda hemen kendilerini belli ederler. İşte bu ayın Astromistik konusu pek çok insanı ilgilendiren ve bundan sonra da daha fazla insanı ilgilendirecek olan kısırlık  sorunları ve  kadınların çocuk isteme ve istememek nedenleri olacaktır. Bir kadının veya erkeğin çocuk düşkünü olmasının nedeni sadece kozmik olup doğum horoskopuna bağlıdır. 

 

Çocuk sahibi olmak konusunda en fazla iddialı olan ve halkı da çocuk sahibi olmak için teşvik eden Başbakanın eşinin Vedic haritalarını incelemek çok faydalı olacaktır. Çünkü Emine hanım 2 kız ve 2 erkek olmak üzere 4 çocuk sahibi olmuştur. Bu konuda çok istekli ve verimli bir anne örneği olacaktır.  Emine hanım 21 Şubat 1955 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Vedic Rashi-1 (Doğum)  haritası aşağıda verilmiştir. Diğer harita (Rashi-2) Çocuk istemeyen bir kadının Vedic Doğum haritasıdır.

 

BALIK

10.Ev

 

 

KOÇ

11.Ev

MARS

 

BOĞA

12.Ev

 

İKİZLER

Yük.Burç

1.Ev

JÜPİTER 27.31º

KETU

BALIK

Yük.Burç

1.Ev

AY

KOÇ

2.Ev

SATÜRN

JÜPİTER 24º

BOĞA

3..Ev

KETU

İKİZLER

4..Ev

MARS

KOVA

9.Ev

GÜNEŞ

 

VEDİC

 

RASHİ - 1

 

Emine  Erdoğan

 

YENGEÇ

2.Ev

 

KOVA

12.Ev

 

VEDİC

 

RASHİ- 2

 

Virginia  Wolf

 

YENGEÇ

5..Ev

 

 

OĞLAK

8.Ev

MERKÜR

AY

 

ASLAN

3.Ev

 

OĞLAK

11.Ev

VENÜS

GÜNEŞ

MERKÜR

ASLAN

6.Ev

 

YAY

7.Ev

RAHU

VENÜS

AKREP

6.Ev

TERAZİ

5.Ev

SATÜRN

BAŞAK

4.Ev

YAY

10.Ev

AKREP

9.Ev

RAHU

 

TERAZİ

8.Ev

 

BAŞAK

7.Ev

 

Rashi (Doğum) haritasında çocuk sevgisini veya anne olmak arzusunu veren gezegen JÜPİTER olur. Jüpiter "Putrakaraka" yani çocuk temsilcisidir. Gezegen haritada İkizler burcunda ve 27.31 derecede yerleşmiştir. Nakshatra olarak  "Purnavasu" takımyıldızındadır. Takımyıldızın yönetici gezegeni Jüpiter olur. Jüpiter ayrıca Navamsa haritasında aynı burçta yerleşerek "Vargottama" olmuştur. Yani Rashi haritasının en güçlü gezegenidir. İşte burada saydığımız özelliklerden bir tanesi bile çocuk sahibi olmak arzusunu ve çok sayıda çocuk talihini verecektir. Jüpiter böyle özellikler kazanan bir haritanın sahibi kadın çocuk sahibi olmak ister. Şayet biyolojik bir sorunu varsa ve çocuk sahibi olamıyorsa bu enerjiler onu hayatta mutsuz etmeye yeter.

 

Çocuk sahibi olmayan ve bu konuda en aşırı uçtaki ünlü kadınlar arasında yer alan Kadın İngiliz yazarı Virginia Wolf ikinci örnek kişimiz olacaktır. 25 Ocak 1882 günü Londra'da dünyaya gelen Wolf'un Vedic Rashi haritası da Rashi-2 olarak verilmiştir. Bu haritada Jüpiter olumlu bir Nakshatra içinde ve Koç burcunda yerleşmiştir. Ancak Jüpiter Koç burcunda Satürn ile birliktedir. Koç burcu Satürn için düşüş yani en zayıf olduğu yerdir. Satürn burada sadece kendisi zarar görmekle kalmaz yanında bulunan gezegen de büyük zararlar görür.  Jüpiter sadece çocuk sevgisini yok etmekle kalmaz hayata bağlılığı yani yaşam sevgisini yaralar. Wolf'un boğularak intihar etmesinin sırrı burada gizlidir. Jüpiter'i kurtaracak Navamsa haritasında da bir umut yoktur. Wolf'un Navamsa haritasında Jüpiter Mars ve Rahu ile birlikte akrep burcunda yerleşmiştir. Sonuç olarak Wolf aklının ucundan bile çocuk sahibi olmayı geçirmemiştir. Wolf, 28.03.1941 günü intihar ettiğinde transit Jüpiter ve Satürn  Koç burcundaydı. Transit Satürn bile zarar vermiştir ! Bir kadın için çocuk sahibi olmak için çırpınmak ile istememek arasında duvar gibi duran zararlı bir gezegen varsa hayata bakışını da etkiler. Jüpiter'i Balık burcunda ve olumlu Nakshatra içinde yerleşen bir kadın tanıyorum. Beş çocuk sahibi olmak yetmemiş olacak ki bir tane de evlatlık aldı !

 

 

 

Türkiye  Hızla  Kısırlaşıyor mu ?

 

Astroloji'de çocuk istemek ile istememek ayrı bir konudur kısırlık sorunu ayrı bir konudur. Çocuk sahibi olmak arzusu Jüpiter'in eseridir. Jüpiter mükemmel enerjiler verirken çocuk olmasında biyolojik sorunlar varsa konunun kahramanları değişir ! Türkiye'de kadınların ve erkeklerin kısırlaşmasında nelerin rol oynadıklarını incelemek diğer bilim kollarının işidir. Astroloji gıdaların genlerinin değişmesini veya kimyasal etkilerin zararlarını incelemez. Kısırlık var mı yok mu bunu inceler. Kadın veya erkek için biyolojik sorunu gösteren Kshetra ve Beeja analizlerinde boylamları alınan gezegenler Kadın için Jüpiter, Mars ve Ay olurken Erkek horoskopunda Güneş, Venüs ve Jüpiter olmaktadır. Görüldüğü gibi her iki hesaplamada ortak bir gezegen olarak Jüpiter yine ortaya çıkmaktadır.

 

Çocuk olayında çocuk sahibi olmayı tetikleyen Jüpiter'in aynı zamanda kısırlık olayında da biyolojik etkilerin arkasında yer alması bize  astrolojik olarak gezegeni dikkatle takip etmemizi işaret ediyor olabilir. Son on yılın olaylarında Jüpiter ile ilgili bazı kayıtlar vardır. Örneğin Jüpiter 2010 yılında dünyaya en fazla yaklaştığı zaman yaşanmıştır. Daha sonra bir Japon bilim adamı Jüpiter'e Ay büyüklüğünde bir meteorun çarptığını ve manyetik dalgaların dünyayı etkileyeceğini ileri sürmüştü. Tüm bunlar yaşanan kısırlık sorunlarının tetikleyicisi olabilir. Yine de doğum haritasında  kozmik bir sorun olmadığı halde çocuk sahibi olamayan kadınların araştırma yaptırmaları faydalı olacaktır. Böyle olduğunu düşünen kadınların Astromistik'e başvurmalarını bekliyoruz. Gelişen tıp olanakları bir şekilde kadının çocuk sahibi olmasında rol oynuyor. Ancak bunun bile Doğum horoskopunda bir işareti olması gerekmektedir.

 

© Yücel Sügen 2012- www.astromistik.com  (Kaynak göstererek kullanılabilir)