Kadına  Şiddetin    Astroloji    Öyküsü

 

 

 

ŞİDDET  ASTROLOJİ  TANIMI   İLE  BİR  RUH  HASTALIĞIDIR

 

 

Son zamanlarda medyada en fazla ilgi çeken konulardan biri kadına uygulanan şiddet olayları olmuştur. Eşini döven erkekler artık kanıksanmış ve bıçak veya kurşunla öldürenler sahne ışıkları altına çıkmışlardır ! Dünya'da şiddetin tarihçesinde kadın ve çocuklar daima ön planda gelmiştir. Bunu evinde yapamayanlar sokak olaylarında gerçekleştirir. Geçenlerde öğrencilerin bir yürüyüşünde sivil polis olduğu ileri sürülen bir şahıs genç bir kıza sağlı sollu iki yumruk atarken TV ekranlarında boy göstermişti. Tam bir ruh hastası olduğu belli olan bu adama ödediğimiz vergilerden maaş verilmekte ve yaşaması sağlanmaktadır ! Şiddet olayları konusunda toplum tarih boyunca iyi bir karneye sahip değildir. Sadece kadına değil o sırada karşı koyacak gücü olmayan erkeklere de uygulanmaktadır. 2012 yılına  Maya kuramının tersine yeni bir ruhsal yükselim zamanı olacak diye bakan tüm iyi niyetli insanların aldandıkları belli olmaktadır. İnsan ruhu doğumda çok kere hasta olarak dünyaya gelmektedir ve ilacı bulunmadıkça dünyaya hiç bir zaman huzur gelmeyecektir.

 

Son bölümlerinden birini izlediğim "Tudors" adlı dizide insan kanını donduracak ve isyan ettirecek tarihi gerçekler sergilenmektedir. Ruh hastası olduğu tarihsel bir gerçek olan İngiltere kralı 8.Henry, 1545 yılında kraliçe Katherine Parr ile bağlantılı bir soruşturma sırasında Anne Askew adlı kadına işkence yapılmasına izin vermekte ve ardından bu talihsiz kadın sadece "heretic" (zındık) olduğu suçlaması ile meydanda yakılmaktadır. Kadına yapılan işkence sırasında zindanın (London Tower) kumandanı bile isyan etmekte ama kralın emri ile sesini kesmektedir. Her devirde manyak krallar ve ruh hastası iktidar sahipleri dünyaya gelebilirler. Asıl sorun böyle hastalara yalakalık yapan diğer aşağılık mevki sahipleridir. İran'da savaş sırasında uçaklar çalışmadığından arabası ile beni Türkiye sınırına kadar getiren bir devrim muhafızı genç yolculuk sırasında başından geçenleri anlatıyordu. Tahran'da bir yürüyüş sırasında tutuklanmış. Hapiste aynı koğuşta kalan genç bir kız varmış. Bir gece kız ona yaklaşmış ve bakire olduğunu, nasıl olsa soruşturma sırasında hem işkence göreceğini hem de ırzına geçeceklerini tahmin ettiğinden hiç olmazsa kızlığımı sana vereyim demiş. Genç İranlı erkeğe merakla sen ne yaptın diye sormuştum."Korkumdan onun kadın olduğunu bile görecek durumda değildim.." demişti. Şiddet her yoldan insanları vuruyor ve evinde TV karşısında böyle öyküleri anlatan filmleri izleyenler bir gün kendi başlarına gelmedikçe konunun ciddiyetini anlamıyorlar.

 

Bir bayan okurumdan aldığım mesajda yer alan satırları birlikte okuyalım : "Kocam bana sürekli şiddet uyguluyor. Bu evlilik nasıl devam edecek bilmiyorum ? Bu durumda bir de çocuk sahibi olursam ne yapacağım tahmin edemiyorum.." Eşlerine ve ilişkilerine devamlı şiddet uygulayan birini tanımıştım. Şu sırada Türkiye'nin zengin iş adamları arasında bulunuyor. Bir gün sohbet ederken kadına şiddet uygulayan erkeğin ruh hastası olduğunu ileri sürdüğümde şöyle sormuştu : "Ne yani, sen hiç hayatında  kadına bir tokat bile vurmadın mı ?" Bunu yapmadığımı belirtince kolumu tutarak sarsmış ve "Kızdığında böyle bile davranmadın mı ?" demişti ! Daha sonra onun sorununu beraber yaşadığımız bir olay yardımı ile anlamıştım. İspanya'da, Barcelona'da gece kulübünde iki kadınla tanışmıştık. Gece bizi evlerine götürdüler ve sabaha kadar orada kaldık. Kahvaltıdan sonra arkadaş olduğum kadın bana yaklaştı ve diğer kadının çok sinirli olduğunu, gece boyunca arkadaşımın onunla ilişki yapamadığını açıkladı. Hatta bu konuda talihsiz (!) kadına  yardımcı olursam kıskanmayacağını bile ekledi. İşte yaşadığımız bu olay şiddet düşkünü erkeğin asıl sorunun ne olduğunu göstermişti : iktidarsızlık..

 

Aslında bu da bir astroloji konusudur. Şiddet uygulayan ve özellikle kadınları hedef seçen erkeklerde iktidarsızlık sorunu vardır. Ancak böyle olayların başına geldiğini açıklayan kadınlarında kozmik yasalardan etkilendikleri bir gerçektir. Onların doğum horoskoplarında nasıl bir ilişki ve evlilik yaşayacakları astroloji işaretleri  ile görülür ve bu  kadına şiddetin astroloji öyküsüdür. Kocasından şiddet gören ve şikayet eden genç bayan okurumuz 17 Temmuz 1983 tarihinde dünyaya gelmiş. Aşağıda Vedic haritalarını veriyor ve şiddetin işaretlerini yorumluyoruz.

 

BALIK

5.Ev

 

KOÇ

6.Ev

 

BOĞA

7.Ev

İKİZLER

8.Ev

RAHU

MARS

 

BALIK

9.Ev

MARS

KOÇ

10.Ev

KETU

BOĞA

11.Ev

 

İKİZLER

12.Ev

 

KOVA

4.Ev

 

 

VEDİC

 

RASHİ

(Doğum)

 

 

YENGEÇ

9.Ev

GÜNEŞ

MERKÜR

 

KOVA

8.Ev

 

 

VEDİC

 

Navamsa

(Evlilik)

YENGEÇ

Yük.Burç

1.Ev

GÜNEŞ

VENÜS

OĞLAK

3Ev

 

ASLAN

10.Ev

VENÜS

OĞLAK

7.Ev

 

ASLAN

2.Ev

 

YAY

2.Ev

KETU

AKREP

Yük.Burç

1.Ev

JÜPİTER

TERAZİ

12.Ev

SATÜRN

AY

BAŞAK

11.Ev

 

YAY

6.Ev

AKREP

5.Ev

AY 

SATÜRN

TERAZİ

4.Ev

RAHU

 

BAŞAK

3.Ev

MERKÜR

JÜPİTER

 

Kala  Sarpa  Yoga  (KSY)  ve  Hayata  Etkileri

 

Yukarıda kocasından şiddet gören kadının Vedic Rashi haritasında hayatın bazı sorunlar göstereceğini  kestirmeden açıklayan önemli  bir Yoga vardır : Kala Sarpa Yoga. Tüm gezegenlerin Ay Düğümleri Ekseni bir tarafında kalması ile oluşan Yoga, Vedic sisteminin en zararlı Yoga'sı olup isminin anlamı bile kötüdür ! Kal kelimesinin anlamı "kötü zaman" ve Sarpa kelimesinin anlamı "yılan" + "insan sorunları" demektir. Bu Yoga'nın 12 farklı şekli olur ama genel olarak Vedic astrologları Rahu-Ketu ile Ketu-Rahu dizilişine göre ortaya çıkan Yoga için "Kala Sarpa" veya Kala Amrita" adını verirler. Bu konuda Vedic astrolog B.V.Raman'ın görüşlerini belirteceğim. Raman'a göre gezegenlerin ev sırasına göre başında Rahu varsa "tüm gezegenleri yiyecek ve dünyevi hırsları olan insanı ve sorunlarını" gösterecektir. Şayet başta Ketu varsa tüm gezegenleri yiyecek ve ruhsal sorunları olacak insanı ortaya çıkartacaktır. Yukarıdaki Rashi haritasında ev dizilişine göre ortaya Kala Amrita Yoga çıkıyor ve maddi sorunlardan fazla ruhsal sorunlar veriyor.

 

 

 

Buradaki Rashi haritasında yer alan Yoga zararlı bir Yogadır ve diğer adı da "Karkotik Kalsarpa Yoga" olur. Rahu 8.evde ve Ketu 2.evde yerleşerek Yoga yapmışlardır. Bu Yoga öncelikle sağlığa büyük zarar verir. Çok şiddetli sonuçlar doğurur ve yaşam sonunun dehşetli ve zor olacağını gösterir. Zaten 12.evde yerleşen Satürn ile 8.evde yerleşen Mars böyle şiddetin izleridir. Bu noktada bilgili ve deneyimli astrolog için yorum yapma sanatını kullanma zamanı gelmişir. Kala sarpa Yoga yaşamdaki manevi sorunları gösteriyor. Ketu başta olduğuna göre "yiyeceği" yaşam alanları arasında "Venüs" yani evlilik mutluluğu geliyor. Çünkü Ketu 5,7 ve 9.ev ile görünüm yapar. Ortaya zarar görecek yaşam alanı çıkıyor ancak tam karar vermek için Navamsa (Evlilik) haritası incelenmelidir. Sorunların soyut olması  gerekiyor ama sonucu ölümcül olacaktır.

 

Navamsa haritasında Evlilik temsilcisi (karakas) gezegen Venüs  1.evde ve yengeç burcunda yerleşmiştir ve yanında Güneş vardır. Güneş her durumda evlilik için zehirli gezegendir. Burada Güneş hem Venüs ile birliktedir hem de evlilik evi olan 7.ev (oğlak) ile görünüm yaparak iki katı zarar vermektedir. O halde Navamsa haritasında evlilik büyük zarar görmüştür. Rashi'de olduğu gibi Navamsa'da, Ay ve Satürn birlikte yerleşmiştir. Bu yerleşim oldukça zararlıdır. Zihin barışını etkiler ve zarar verir. Sonuç olarak insanın maddi sorunları olmadığı hatta iyi bir kariyere sahip olduğu halde hayatı zindana döner. Bu haritanın sahibinin eşinin şiddetinden sonunda ölümcül zarar görmesi de olasıdır. Böyle durumlarda son kararımızı vermeden önce yaşam alanını temsil eden gezegenin Nakshatra (Takımyıldız) yerleşimine bakmalıyız. Evlilik alanları için seçilecek gezegen Venüs olacaktır. Rashi'de Venüs "Makha"  Nakshatra içinde yerleşmiştir. Takımyıldızın yönetici gezegeni "KETU" olur. Makha nakshatra "Gana" yerleşimi olarak "Rakkas" (Demon) grubundadır. Bu da son derece sert ve zorludur ve evlilikte insana mutluluk vermez. Böylece haritanın sahibi için kabaca Kala sarpa Yoga'nın gösterdiği zorlu hayat diğer horoskop işaretleri ile doğrulanmaktadır.

 

Hindistan'da evlilik için astrologlara danışılmakta ve kaderi zorlu insanların  birbiriyle evlenmelerine izin verilmemektedir. Belki de bu şekilde   kadına şiddetin doğumu bir derecede engellenmektedir. Kolej mezunu ve son derece kültürlü bir kişi olan Hintli dostum evlenmek üzereydi. Onun da astrolog analizi sonucu evlilik kararı verdiğini öğrendiğimde şaşırmıştım. Şimdi karşılaştığım şiddet olayları ne kadar doğru bir karar olduğunu gösteriyor. Ancak bu konuda Kala Sarpa Yoga'yı bile yorumlamayı bilmeyen bir astrolog sizi ateşe atabilir !