Astroloji   Yardımıyla Yüzdeki  Maskeyi  Görmek   Sanatı

 

 

ASTROLOG  ÖNCELİKLE  ELİNDE  MİSTİK  BİR   ARAÇ  BULUNAN  BAŞARILI  BİR   KILAVUZ  OLABİLİR

 

Astroloji nasıl kullanılır ? Üzerinde en fazla düşünülen okült bilim sorusu bu olmalı ! Gerçekten de bir astrolog kendisine başvuran birini teskin mi etmeli, sorunları için bir çözüm yolu mu göstermeli yoksa burcun kadını için  hangi hediyeyi almasını mı söylemeli ? Aslında Vedic astroloji sistemi bu soruyu da yanıtlıyor. Astroloji'yi kullanma sanatını öğretiyor. Biraz karmaşık veya anlaşılması zor olan ve binlerce yılın birikimlerine sahip olan astroloji  bilim kuralları  ötesinde özelliklere sahip olduğunu gösteriyor. Kılavuz bize bilmediğimiz bir yerde doğru yolu gösterir. Hangimiz böyle dosta sahip olmak istemeyiz ? Ancak sorunlarına yanıt aramak da bir kültür ve yetenek konusudur. Geçen hafta şarlatan bir medyum bir iş kadınından papaz büyüsü  (!) bozmak için önemli miktarda para alarak dolandırıcılık yaptığı için tutuklandı.  Dini alet eden biri de kadın hakimin 1 milyon lirasını kapmış ! Şarlatan medyumun tüm diğer medyum olduğunu ilan edenler gibi dolandırıcı olduğunu anlamamamız çok zor değil. Ama bu kadar yüksek bir parayı gözünü kırpmadan, araştırma bile yapmadan ödeyen sözde iş kadınına ve hakim bayana ne demeli ? Belki de medyum iş kadını (veya iş adamını) dolandırıyor, iş kadını veya adamı da hangi alanda çalışıyorsa saf vatandaşları kandırıyor ve bir yoldan para kazanmayı beceriyor. Bu kadar sorunlu insanların bulunduğu bir toplumda gerçek kurtarıcıyı veya kılavuzu anlamak hüner ister ! Çünkü her yüzde bir maske vardır. Hayat da bir maskeli baloya dönmüştür.

 

Hayatın maskeli baloya benzediği zaman 21.asrın başları. Bundan dört veya beş bin yıl önce Vedic astroloji palazlanmaya başladığında tüm insanların bir gerçek yüzleri bir de görmek istediğimiz yüzleri olduğunu açıklayan okült bilimi hangi deneyimlerin ürünü veya kurnaz beyinlerin eseri olabilir ? Meslek sayısının bile bir elin on parmağını geçmediği çağlarda insanların maskelerini nasıl çözdüler ? Sonra da bu bilgileri toplumdaki her bireyin anlamayacağı şekilde sonraki nesillere aktardılar. Eğer bilimin herkesin anlayacakları bir dili olsaydı  insanların maskelerine aldanma diye bir sorun kalmazdı dünyada. Vedic astroloji şöyle açıklıyor mistik bilgileri :

"Gezegenlerin Yükselen Burç ile konumlarına bakarak hayattaki gerçek durumları anlarız. Gezegenlerin AL (Arudha Lagna) ile konumlarına bakarak başka insanların bu kişi için algılarını (maskelerini) anlarız.  Gezegenlerin Arudha Pada yerleşimleri ile Yükselen arasındaki konumlara bakarak  kişinin olayı nasıl yorumladığını ve neler hissettiğini anlarız. Durumları tam olarak anlamazsak kişiye sorunları konusunda astroloji yardımını yapamayız. Burada önemli olan kişinin neler hissettiği ve bu duygulara onu nelerin sürüklediğini anlamaktır. Bu nedenle astroloji biliminde burada açıklanan üç durumun çok iyi anlaşılması gerekiyor. Gerçek maske ile görmeye zorlandığımız maske (mana veya illüzyon) arasında bazen o kadar büyük farklar olur ki, işte bu nokta insana yardım etmek noktasıdır. Çünkü insan hala bunların neden başına geldiğini anlamamaktadır ! Sadece transit gezegenleri veya gök cisimlerinin astronomik özelliklerini izleyerek geleceği çözdüğünü düşünen deneyimsiz astrolog onları yanlış yönlendirebilir. Durmadan geri hareketli Merkür'ü veya bilmem kaç yılda bir özel bir noktaya gelen Venüs'ü allayıp pullayarak astroloji yaptığını düşünenler papaz büyüsü bozan şarlatan gibi insanları yanıltıyorlar. Astroloji tüm bunların ötesinde gerçekten mistik bir kılavuzdur. Bu sayfanın yeni konusu da maskelerimizi çözmek olacaktır. Bu maskeleri  takmamızı gerçekleştiren kozmik güçler olmasaydı hayat daha güzel olur muydu ? Bu sorunun yanıtını felsefeye bırakalım ve yaşamın biyolojik çeşitliliği kadar ruhsal gizemini da zenginleştiren kozmos kurallarını incelemeye başlayalım. Astroloji ölümün bile farklı bir maske olduğunu gösterebilir..."

 

BALIK

4.Ev

VENÜS

GÜNEŞ

MERKÜR

KOÇ

5.Ev

 

BOĞA

6.Ev

JUPİTER

RAHU

İKİZLER

7.Ev

 

BALIK

4.Ev

KOÇ

5.Ev

 

BOĞA

6.Ev

 

 

İKİZLER

7..Ev

MERKÜR

 

KOVA

3.Ev

AY

SATÜRN

 

VEDİC

 

RASHİ

 

30 Mart 1965

 

YENGEÇ

8.Ev

 

KOVA

3.Ev

 

 

 

VEDİC

 

GEZEGENLERİN  ARUDHA PADA

YERLEŞİMLERİ

 

(Graha Arudha)

 

YENGEÇ

8.Ev

VENÜS

 

OĞLAK

2.Ev

 

 

ASLAN

9.Ev

MARS

 

OĞLAK

2.Ev

JÜPİTER

GÜNEŞ

ASLAN

9.Ev

RAHU

KETU

YAY

Yük.Burç

1.Ev

AKREP

12.Ev

KETU

TERAZİ

11.Ev

Arudha AL

 

BAŞAK

10.Ev

 

YAY

Yük.Burç

1.Ev

AY

AKREP

12.Ev

SATÜRN

MARS

TERAZİ

11.Ev

 

BAŞAK

10.Ev

 

 

İnsanın yüzünde hayat boyu bir maske olabilir. Onun gerçek kişiliği ile diğer insanların gördüğü kişilik farklıdır. Yükselen Burç yerleşimi onun gerçek kişiliğidir. Arudha Yükselen ise başka insanların gördüğü kişiliktir. Bu konuda politikacı örneği vereceğiz. Gürleyen, bağıran çağıran ve tehditler savuran bir politikacı aslında başka insanlar tarafından böyle görülmektedir. Gerçek kişiliği ise korkak ve pısırık bir insan olabilir. Bize bunu gösteren Vedic astroloji mistik sayılmaz mı ? Tabi bunu görmek becerisi ve yorumlamak hüneri farklı bir olaydır ve Türkiye'de insanlardan dünyanın parasını alarak bilimi öğrettiklerini sanan astrologlar aslında hakim dolandıran şarlatan hoca gibidir. Burada asıl sorun yahu sen hayatında ne yaptın ? Hangi eserleri verdin ? Mesleğin veya kariyerin nedir ? diye sormayan para kaptıranlar saf insanların çok olmasıdır.

 

30 Mart 1965 tarihinde dünyaya gelen ve kimliğini saklı tutmak için diğer bilgileri vermediğimiz Bayan okurumuzun Vedic Rasi (Doğum) haritası ile Rasi'deki gezegenlerin Arudha Pada yerleşimleri yukarıdaki haritada verilmiştir. Kişi mutsuz olarak tanımladığı Satürn Maha Dasa (1965-2014) yaşamaktadır. 2014 İlkbaharında Merkür Maha Dasa başlayacaktır. Rasi haritasında Yükselen Burç Yay olup yönetici Jüpiter 6.evde (Boğa) yerleşmiştir. Bu yerleşimin vereceği özellikler gerçek kimliği yansıtır. Arudha Yükselen  11.evde (Terazi) yerleşmiştir. Arudha yükselen başka insanların gördüğü kimliği yansıtır. Bu kimlik renkli, çeşitli ve mistik olacaktır. Çünkü yönetici gezegen Venüs köşe evde (4.Ev) yerleşerek ve yükselim burcunda (Balık) olarak kuvvet kazanmıştır. Ayrıca 9.ev (Aslan) ve 10.evin (Başak) yöneticileri olan Güneş ve Merkür birlikte olduğundan 4.ev "Rajayoga" olmuştur. Sonuç olarak Arudha Yükselen çok kuvvetlidir. Zararlı görünüm almıyor. Bu kişi hayatı boyunca diğer insanlar üzerinde olumlu etkiler oluşturacak ve mükemmel bir insan sayılacaktır. Acaba bu kişi kendini nasıl görmektedir ve nasıl duygular taşımaktadır ?

Kişinin sahip olduğu duygular ve hayata bakış tüm yaşam boyu aynı değildir. Dasa'lara yani gezegensel periyotlara göre değişir. Bu durum da ayrıca küçük periyotlara (Antardasa) göre farklı olacaktır. Biz bu araştırmada Büyük Dasa (Maha Dasa) olarak kişiyi inceleyeceğiz. Örneğin  yaşadığı Satürn Maha Dasa nasıl etkilemektedir ve gireceği Merkür Maha Dasa nasıl etkileyecektir ? Bu konuda  gezegenlerin Arudha Pada yerleşimleri bizi aydınlatır. Bunların yerlerini hesaplamak farklı bir uygulamadır ve Vedic Eğitim kursunun 4.bölümünde yer almaktadır. Kişinin kendini nasıl gördüğü ve hissettiğini anlamak için yaşanan Maha Dasa yöneticisi Satürn yerleşimine bakılır. Satürn Arudha Pada  Akrep burcunda yerleşmiştir. Gerçek yükselene göre 12.evdedir. Bu yerleşim çok zararlıdır. Bunun sonucunda Satürn Maha Dasa genel olarak zararlıdır ve kişi kendini mutlu ve huzurlu hissedemez. Başka insanlar onu başarılı ve mutlu görebilirler ama o bu görüşe katılmaz.

Haritanın sahibi 2014 yılında Merkür Maha Dasa yaşamaya  başlayacaktır. Haritada Merkür Arudha Pada İkizler burcunda yerleşmiştir. Merkür hem kendi yönettiği burçta hem de köşe evdedir. Ayrıca gerçek yükselen ile görünüm içindedir. Bu sonuç tek kelime ile mükemmeldir. Yani haritanın sahibi için Merkür Maha Dasa eşsiz bir süreç olacaktır. Bunun anlamı da hayatında o kadar büyük ve etkili değişimler olacaktır ki, mutluluk, ruhsal barış ve dinginlik verecektir. Adeta Satürn Dasa ile Merkür Dasa birbirinin tam tersidir. Hayatı kaç farklı tablodan göreceğimizi anlıyoruz. Bazı insanları suç işlemeye iten nedenleri görebiliriz ama ne zaman olacağını en tatmin edici şekilde gezegenlerin Arudha Pada yerleşimlerinden anlarız. Yüzümüzde hangi maske olsa da astroloji bilimi bunu deşifre edecek hünerlere sahiptir. Kadınlara öldürüp tecavüz eden seri katil Ted Bundy çok sevimli ve itimat uyandıran birisi olarak açıklanmıştı. Bir insan nasıl böyle görünebilir diye anlamayan kişiler sanırız gezegenlerin Arudha Pada etkilerini öğrendikten sonra gerçeği anlamış olmalılar. Astroloji deneyimli ve bilgili bir Vedic astrolog tarafından her olayı ve durumu açıklayacak bir kılavuz olabilir. İnsanlara nasıl yardım edebilirim sorusunun yanıtıdır. Doğru zamanda, doğru yerde ve doğru insan ile birlikte olmanın tek açıklaması vardır ; Talih !

 

© Yücel Sügen 2012- www.astromistik.com  (Kaynak göstererek kullanılabilir)