Piyangoda  Büyük  İkramiye   Kazandıracak    Horoskopu  Tanıyalım

 

 

DÜNYA  ASTROLOJİ  TARİHİNDE   EŞİ   GÖRÜLMEMİŞ   MADDİ   TALİHİ    YANSITAN   ASTROLOJİ    İŞARETLERİ

 

 

 

Piyango veya diğer şans oyunlarında çok büyük ikramiyeler kazanıldığını duyarız. Biz bundan bahsetmiyoruz. Üst üste kazanan insanlar çok azdır. Belki ikinci kez şans oyunlarında kazanan birini ender olsa da duyarız. Ancak üç ve dört defa piyangodan kazanmak için insan ne kadar talihli olmalıdır ? İşte, Astromistik'de, çok sayıda insanın kafasını kurcalayan talih sorusunu dünyada az bulunan örnekler ve kanıtlar bularak çözdüğümüzü göstereceğiz. Bu konuda Yücel Sügen ve Özlem Sügen, "Kozmik Talih için Uyum Kuralı" olarak adlandırdıkları talihin mistik çözümünü astroloji dünyasına sunmaktadır. Tüm astroloji  ve felsefe dünyasında talih konusunda yapılan araştırmalarda bu kadar gerçekçi kanıtlar yoktur. Bu konuda yıllarca önce Carl G.Jung (1875-1961) ortaya "Eşzamanlık" (Synchronicity) kuralını koymuştur.

 

Eşzamanlık birbirine neden-sonuç ilişkisiyle ya da teleolojik olarak bağlı olmayan, yine de aralarında anlamlı bir bağ olan iki olayın gerçekleşmesini anlatır. Jung, birbiriyle ilgisiz gibi görünen olayların aslında bilmediğimiz bir bütünün parçaları olduğu için eşzamanlı meydana geldiğini söylemiştir. Piyangodan büyük ikramiyeyi kazanmak için Eşzamanlık kuralı bile yeterli değildir. Pek çok kozmik uyum ve eş zamanlılık gerçekleşmelidir. Bu son derece karmaşık ama anlamlı  ve birbiriyle ilişkili astroloji olayını çok ender rastlanan piyango kazanma olayları ile kanıtlayıp okuyucularımıza sunacağız.

 

Önce size olayın kahramanını tanıtacağım. Benzeri zor bulunan sağduyu örneği gösterip kişiliğini saklamak istememiştir. Zaten ilk ikramiyeyi kazandığı 1986 yılının yılbaşı çekilişinde gazete haberinde çıkması da ne kadar cesaret sahibi olduğunun işaretidir. Bu ülkede her ay onlarca ikramiye kazanan talihli olduğu halde hepsi gizlenmeyi tercih etmektedir. Muammer bey ve kardeşi için satın aldığı piyango biletinin seri olduğunu ve hayatı boyunca seri bilet aldığını belirtiyor. 1986 Yılbaşı özel çekilişte büyük ikramiye çeyrek biletine isabet ediyor. Bundan sonra 9 Ocak 1987 çekilişinde çeyrek biletine yine  ikramiye isabet ediyor. Daha sonraki 19 Ocak 1987 çekilişinde yine büyük ikramiyeyi kazanıyor. 1995 Yılında 30 Ağustos özel çekilişinde 50 milyon kazanıyor. 2008 Yılında ilkbahar çekilişinde büyük ikramiyeyi 1 sayı ile kaçırıyor. Bunlardan başka sayısını hatırlamadığı kadar tek sayı ile kaçırdığı ikramiyeler oluyor. Talih oyunlarında sahip olduğu şansın astroloji öyküsünü çözeceğiz ve neden farklı zamanlarda ortaya çıktığını göstereceğiz. Talihimizi işletmesi için Talih kuşuna  acaba hangi özellikler verilmelidir ?

 

 

 

Muammer bey  29 Nisan 1961 tarihinde saat 23.12'de Türkiye'de dünyaya gelmiştir. Aşağıda Vedic Rashi (Doğum) ve Navamsa haritasını veriyoruz. Navamsa haritası Hint sisteminde "Bölüşümlü" (Divisional) harita olarak hazırlanır ve sistemin Doğum haritası kadar önemli bir uzvudur. Bu haritaya Evlilik haritası veya Gezegen güçleri haritası da denir. Talih işaretleri konusunda Navamsa haritasının önemli görevi vardır.

 

Talihi çalıştıran ve piyango, loto veya şans oyunlarında kazanmasını sağlayan Vedic formülü Astromistik sayfalarında yıllardan beri açıklandığı gibi şöyledir : "İkinci ev, dördüncü ev ve on birinci ev arasında sıkı bir ilişki olmalıdır !" Aşağıda verilen Rashi haritasında 2.Ev = Oğlak ; 4.Ev = Balık ve 11.Ev = Terazi olduğuna göre evlerin yöneticileri işbirliği yapmalıdır. Aynı durum sadece Rashi haritasında olursa Talih işaretidir. Rashi gibi Navamsa haritasında da olursa "Büyük Talih" işaretidir ! Vedic astroloji'de 2, 4 ve 11.evlerin  ilişki kuralına "Argala" adı verilir. Evler arasında "aracılık" bağlantısını tanımlar. İnsanın hayatı için en önemli argala talihin çalışması olacaktır.  Tüm insanlar talihli olsalardı kazanmak zafer veya rastlantı olarak kabul edilmezdi !

 

BALIK

4.Ev

VENÜS R

KOÇ

5.Ev

MERKÜR

GÜNEŞ

BOĞA

6.Ev

 

İKİZLER

7.Ev

BALIK

8.Ev

 

KOÇ

9.Ev

JÜPİTER

BOĞA

10..Ev

 

İKİZLER

11..Ev

KOVA

3.Ev

 

VEDİC

 

RASHİ

(Doğum)

 

 

YENGEÇ

8.Ev

MARS

 

KOVA

7.Ev

SATÜRN

 

 

VEDİC

 

NAVAMSA

 

YENGEÇ

12..Ev

RAHU

 

OĞLAK

2.Ev

SATÜRN

JÜPİTER

ASLAN

9.Ev

RAHU

 

OĞLAK

6.Ev

KETU

ASLAN

Yük.Burç

1.Ev

GÜNEŞ  MARS

MERKÜR

YAY

Yük.Burç

1.Ev

AKREP

12.Ev

TERAZİ

11.Ev

AY

BAŞAK

10.Ev

YAY

5.Ev

VENÜS R

AKREP

4.Ev

AY

 

TERAZİ

3.Ev

BAŞAK

2.Ev

 

"Kozmik Uyum Kuralı"  yukarıdaki haritalarda mükemmel denilecek şekilde ortaya çıkmıştır.  Rashi haritasında 2.Ev (Oğlak) burcunda yerleşen yönetici gezegen SATÜRN aynı zamanda 4.Ev (Balık) yönetici gezegeni JÜPİTER ile birlikte yerleşmiştir. Satürn ile 11.Ev (Terazi) yönetici gezegeni VENÜS arasında görünüm vardır. Satürn Vedic kurallarına göre 3.ev, 7.ev ve 10.ev ile görünüm yapar. Böylece 2.Evde yerleşen Satürn aynı anda 4.ev ve 11.ev ile görünüm yapmaktadır. Bu kadar mükemmel ilişki ve uyum işaretleri ender görülür ! Haritalarda bunlar sarı renkli olarak gösterilmiştir.

 

Navamsa haritasına gelirsek ; 2.Ev (Başak) yönetici gezegeni MERKÜR aynı zamanda 11.Ev (İkizler) yönetici gezegenidir. 4.Ev (Akrep) yönetici gezegeni MARS ile 11.ev ve 2.ev yönetici gezegeni MERKÜR aynı evde (1.ev) yerleşmiştir. Böylece Navamsa haritasında da  gerekli evler arasında sıkı bir ilişki kurulmuştur. Burada özel bir durum daha vardır. Rashi ve Navamsa haritasında JÜPİTER Para evlerini yöneten gezegenler (Satürn-Merkür) ile görünüm yapmaktadır. Rashi ve Navamsa haritasında böyle işaretlerin olması çok ender olacak bir durumdur ve neden milyonlarca insanın bilet aldığı bir piyangoda sadece tek kişi ikramiyeyi tutturuyor sorusunun da yanıtıdır. Tabi kazanmak için bu şartların olması yetmiyor. Diğer tüm kozmik enerjiler de bunlara yardım etmelidir. Örneğin Transit gezegenler ve yaşanan Dasa (Gezegen periyodu) olumlu olmazsa talih çalışmaz. Zaten sadece haritanın kuruluşu yani potansiyel gücü buna kafi olsaydı bu kişiler durmadan kazanırlardı. Kumarhanelerde bile durmadan kazanan adamı hemen tespit ederler ve bir hile var mı diye araştırırlar !

 

Kozmik Uyum Kuralına uygun zamanı araştırmak için önce Aralık 1986 içinde yaşanan Dasa'lara bakalım. Öncelikle yaşanan Büyük (Maha) Dasa "JÜPİTER Dasa" olarak gözüküyor. Para evi yöneticileri ile görünüm yapan Jüpiter uygun zamanı yönetiyor. Antardasa (Küçük periyod) "Merkür" oluyor. Merkür köşe evlerin yönetici gezegeni olup spekülasyon evinde (5.ev-Koç) yerleşerek şans zamanını gösteriyor. 3.Dasa olarak "Satürn" ortaya çıkıyor. Satürn de zaten Para evinde (2.ev-Oğlak) ve yöneticidir. O halde büyük ikramiyenin kazanma zamanı olan 31 Aralık 1986 günü yaşanmakta olan "Jüpiter-Merkür-Satürn" Dasa talih zamanı uyumunu göstermektedir.

 

Büyük ve önemli maddi talih zamanlarında transit Jüpiter yardımı olmadan sonuç alınamaz. 31 Aralık 1986 tarihinde T.Jüpiter  23.40º Kova burcundadır.  Gezegen natal Ay'a göre 5.evdedir. Vedic sisteminde transit gezegenler doğumdaki Ay yerleşimine göre çalışır. T.Jüpiter talihi ve spekülasyon şansını en verimli tetikleyeceği yer 5.evdir. Ancak bunun zamanlamasını "Nakshatra" yerleşimi gösterir. Böyle olmasaydı Jüpiter'in 1 yıl kalacağı Kova burcunda çeşitli zamanlarda kazanmak mümkün olacaktı. Piyangoyu kazanma zamanında T.Jüpiter  "Purvabhadra" Nakshatra içindedir ve takımyıldızın yönetici gezegeni "Jüpiter" olur. İşte talihin en önemli detaylarından biri budur. Bazı astrologlar haritalarda sadece görünüm var mı diye araştırırlar ve Nakshatra'ları ihmal ederler. Burada Nakshatra'ların önemini vurgularken bazı özel işaretleri de astrologların hünerine ve araştırma becerilerine bırakıyoruz. Bu konu çok ince detayların bir araya geldiği ve kesin olarak talihi gösteren araştırma sonucudur. Aynı yıl içinde üst üste 3 defa piyangoda kazanmanın başka astroloji sistemlerinde açıklanmasına imkan yoktur. Bu durumu göstermek için Muammer beyin Batı tipi Doğum horoskopunu veriyoruz.

Muammer beyin Batı tipi Doğum horoskopunda aynı yıl içinde 3 kez piyango kazandıracak özel bir işareti bazı astrologlar ancak uydurma işaretler ile  bulabilir !

 

Vedic astroloji konusunda olayları yöneten kuvvetleri tanımlarken astrologlar Nakshatra yerleşimlerini atlarlar. Ay'ın içinde bulunduğu 27 adet Takımyıldız yani Nakshatra bulunur. Yazgının belirlenmesinde ve tetiklenme zamanında Nakshatra yönetici gezegeni önemlidir.  Örneğin, Vedic Rashi haritasında Yükselen Burç 16.37º Yay olduğundan "Purvashadla" Nakshatra içindedir. Takımyıldızın yönetici gezegeni VENÜS haritanın "Doğum Yıldızı" (Birth Star) olur. Ay yerleşimi (4.53º Terazi) ise  "Chitra" Nakshatra olup yöneticisi Mars olduğundan Doğum Yıldızı olmaz. Venüs 11.evin (Terazi) yönetici gezegeni olduğundan piyango talihi verecektir.

 

Transit  Gezegenlerin    Perdelenme (Vedha)  Olayı

 

Astroloji'de birbirinden ilginç uygulamalar vardır. Örneğin Güneş (Solar) haritası yıl içinde başımıza gelecek önemli yaşam olaylarını gösterir. Milli piyangoda büyük ikramiyeyi kazanacak kişinin bu olay Güneş haritasına yansımazsa ortada bir tuhaflık olduğunu düşünmeliyiz. 1986 Yılında normal çekilişlerde 100 milyon TL olan büyük ikramiye ilk defa yılbaşı özel çekilişi için 1 milyar TL yapılmıştı. Böyle bir ikramiye kazanacak kadar talihli olan insanın Güneş haritası da bize bilgi vermelidir. Vedic astroloji sisteminde Güneş haritasının adı "TAJAKA" olur.  Güneş haritası gezegenin her yıl doğumdaki yerine gelme zamanı için hazırlanır ve 1 yıl geçerli olur. Bu nedenle maddi talihin parlak olacağı zamanlarda Güneş haritalarında olumlu işaretler olacaktır.

 

Transit gezegenlerin enerjilerini çalıştırmaları için önlerinde engel olmayacaktır. Vedic sisteminde "perdeleme" (Vedha) adı verilen ilginç bir olgu vardır. Gezegene bağlı olarak bazı özel evlerde başka transit gezegen varsa perdeleme ortaya çıkar ve gezegen mükemmel bir yerde olsa bile enerjileri çalışmaz. Bu durumu özellikle kendi hayatımdan biliyorum. Rashi haritasında T.Jüpiter ne zaman N.Ay'a göre 11.eve girerse hayatımın en talihli süreçlerini yaşarım. Son defasında T.Jüpiter Rahu tarafından perdelenmişti ve 1 yıl boyunca bir faydası dokunmadı. İşte Muammer beyin piyangoları kazandığı zamanlarda transit gezegenleri perdelenme (vedha) göstermediği gibi bulundukları evlerde faydalı yerleşimlerde olmaktadır. Bu sonuç çok önemlidir. Şayet Jüpiter her hangi bir faydalı veya zararlı olsun gezegenden vedha alsaydı büyük ikramiye uçar giderdi ! Buraya kadar yapılan açıklamaların gösterdiği gibi kozmik uyum zamanının ortaya çıkması kolay bir astroloji olayı değildir. Birbiriyle ilgisi bulunan çeşitli kozmik ayrıntının veya eşleşim olgusunun ortaya çıkması gerekiyor.  K.G.Jung benzer olayları "Eşzamanlılık" olarak adlandırmış ama somut bir örneği veya yaşam olayını veremiyor. Soyut ifadeler ile açıklamaya çalışıyor. Oysa bizim ortaya koyduğumuz Talih için Kozmik uyum kuralını dünya astrolojisinde bulunmayan eşsiz bir talih olayı ile kanıtlamaktayız.

 

Son olarak piyangoda kazanma zamanı için gerekli olan şartlardan birini açıklayacağız. Piyango çekiliş zamanında 2.ev (Oğlak), 4.Ev (Yay) ve 11.Ev (Terazi) burçlarının yönetici gezegenleri (Satürn-Jüpiter-Venüs) olumlu Nakshatra'lar içinde bulunmalıdır. 31 Aralık 1986 günü Satürn 21.41º Akrep burcunda ve "Jyeshta" Takımyıldızındadır. Yönetici gezegen Merkür olur. Jüpiter 23.40º Kova burcunda ve "Purvabhadra" takımyıldızındadır ve yönetici gezegen "Jüpiter" olur. Venüs 0.14º Akrep burcunda ve "Vishakha" takımyıldızındadır ve yönetici gezegen "Jüpiter" olur. Böylece yöneticilerin kozmik talih ile bağları vardır. Gezegenler içinde en dikkat çekeni Venüs oluyor. Gezegen doğum haritasında "Purvabhadra" takımyıldızında olduğundan Jüpiter yönetimindedir. Piyango tarihinde yine Jüpiter yönetimindeki Nakshatra içine yeni girmiştir. Venüs aynı zamanda haritanın "Doğum Yıldızı" olduğundan büyük talih gezegenidir. Bazı okurlar talih için önemli rol oynayan Jüpiter'in Oğlak burcunda zarar gördüğünü düşünebilirler. Bu konuda karar vermeden önce gezegenin Navamsa haritasındaki yerleşimi incelenmelidir. Jüpiter Navamsa haritasında 25.10º Koç burcunda ve 9.evde yerleşmiştir. Bu yerleşime göre gezegen "Bharani" nakshatra içindedir ve takımyıldızın yönetici gezegeni Venüs olur. Böylece Jüpiter piyango talihi için olumlu bir gezegen durumuna geçer. Vedic astrolojisi gerçekten mistik bir astrolojidir ve Vedic bilmeyen bir astrolog astrolog sayılmaz !

 

Sonuç olarak milli piyangonun büyük ikramiyesini kazanacak horoskopun hangi özelliklere sahip olması gerektiğini okurlarımız gördüler. Böyle bir doğum horoskopuna sahip olabilirsiniz. Önce bunun araştırılması sonra da talihi tetikleyecek zamanın bulunması gerekir. Hatta bunu farklı Vedic astroloji sistemlerinde sınayabiliriz. Buradaki olayın Narayana Dasa ile sınanması Astrogündem sayfasında verilmiştir. Böyle bir olayın  zamanı gelmişse bunu harcamamak belki de gerçek talihtir !

 

© Yücel Sügen 2011- www.astromistik.com  (Kaynak göstererek kullanılabilir)