Tanrının    Senaryosu

 

ZAYIF   İNSANLARIN    YAPACAKLARINI  DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ   ŞEYLER    GÜÇLÜLERİN    ESERİ    OLABİLİR

 

 

Tanrının senaryosu eşsizdir ve benzeri bile olamaz... Bazen neden pek çok insanın tutkun oldukları TV dizilerini seyredemediğimi düşünürüm ? Ekrandaki diyaloglar normal hayattaki konuşmaların yanında çocuk sözleri kadar basit ve monoton gelir. Birbirini izleyen olaylar eğer bilgisayar efektleri veya hızlı sahneler yoksa ilginç sayılmaz. Böyle zamanlarda Tanrının senaryolarını hayal etmek gerçeğin ne olduğunu gösterir. Onun kahramanları hiç umut yokken akıl almaz işler yapar. Kurgusunun mistik tablosu sayılan horoskop üzerinde usulca bir noktada yerleşen Mars en güçlü uyuşturucudan daha etkili  şekilde ruhunu ele geçirip mantık dışı kahramanlık yaptırabilir. Aşk acısı üreten Venüs ve Uranüs mantık dengelerini alt üst eder ve ortaya hiç bir yazarın hayal bile edemeyeceği yaşam tabloları çıkartır. Akşam haberlerini izleyenler ekrandaki insanların yaptıkları söylenen şeylere inanamazlar. Tanrının senaryosu insanı anlatır ve lisanı  da astrolojidir.

 

 

Şimdi size zayıf insanların eseri olduğunu düşündüğümüz ama ancak çok yürekli insanın yapmayı başaracağı bir yaşam sonu olayından bahsedeceğim. Astroloji kariyerimde çok çeşitli nedenlere dayanan ve birbirinden farklı yaşam sonları gördüm. Genellikle insanların özgür arzuları dışında olanlar kader bilmecesinde yer alır. Özgür iradesi ile hayatına son veren insanların da bir anlık depresyona kurban gittiklerini düşünürüz. Acaba gerçek bu mudur ? Yoksa hayatın bin bir motif işlemesi içinde yer alan sahne bir Tanrı senaryosu mudur ? Örnek kişi, 11 Kasım 1987 günü saat 16.30'da Türkiye'de dünyaya gelen sanatçı bir kadındır. Kimliğini saklı tutmak için doğum kentini yazmadık. Sanatçı en yakınlarının bile anlam veremedikleri bir şekilde ,15 Şubat 2013 günü intihar ederek hayatını noktalamıştır. Böyle bir olayda okült bilimlerle ilgilenen birisi ölüm olayının arkasındaki karanlık labirentleri düşünür. Bir doktor veya uzman kişi aniden gelen depresyonun  özellikle zayıf kişilik üzerindeki etkilerini tartışır. Acaba gerçek nedir ? Gerçeği öğrenmek için kılavuz bilim aracı astroloji olacaktır. Tanrının senaryosunda muhakkak bazı izler gözümüze çarpacaktır. Bunları araştırmak için önce Vedic Doğum haritalarını kuracağız.

 

 

BALIK

12.Ev

RAHU

JUPITER

KOÇ

Yük.Burç

1.Ev

BOĞA

2.Ev

İKİZLER

3.Ev

BALIK

5.Ev

JUPITER

KETU

KOÇ

6.Ev

 

BOĞA

7.Ev

GUNES

 

İKİZLER

8.Ev

KOVA

11.Ev

 

 

VEDİC

 

RASİ

 

YENGEÇ

4.Ev

AY

KOVA

4.Ev

 

VEDİC

 

NAVAMSA

 

YENGEÇ

9.Ev

AY

OĞLAK

10.Ev

 

ASLAN

5.Ev

OĞLAK

3.Ev

ASLAN

10.Ev

YAY

9.Ev

 

AKREP

8.Ev

VENÜS

SATÜRN

TERAZİ

7.Ev

MERKUR

GUNES

T.Satürn

BAŞAK

6.Ev

KETU

MARS

YAY

2.Ev

AKREP

Yük.Burç

1.Ev

MERKUR

VENUS

TERAZİ

12.Ev

 

BAŞAK

11.Ev

MARS

RAHU

 

Doğumdaki Vimshottari Dasa : Jüpiter Dasa

 

Astroloji  Çalışmalarında  Kolay  Rastlanmayacak  Bir  Horoskop

 

Bu olayı ayın astroloji konusu olarak seçmemdeki en önemli  özellik hayatta kolay rastlanmayacak bir doğum horoskopu olmasıdır. Tanrının  senaryosu olarak görmek dışında insanlara anlatılmak istenen bazı gerçekler olmalıdır. Çünkü karşımıza çıkan hiç bir şey nedensiz ve rastlantı sayılmamalıdır. Bu olayın insanlara vereceği dersler olmalıdır. Birinci ders en zor işi bile yapmak için insanda ruhsal güç olmasını açıklar. Eğer yukarıdaki haritalarda göze çarpan gezegen yerleşimlerinden sadece birini bile değiştirsek ortaya başka bir insan ve farklı bir yaşam çıkacaktır.  Eğer zamanı değiştirsek ve ölüm zamanında yaşanan Vimshottari Dasa "Merkür - Güneş Dasa" yerine farklı bir süreç olsa haritanın sahibi farklı bir gün yaşayacaktır. İntihar etmek yerine bir AVM'de alış veriş yapıyor olacaktır ! İşte, hayatı ve kaderi kolayca değiştiren faktörler neden birbirini tamamlayacak biçimde dizilince normal insanın yapamayacağı çarpıcı işlere sürükleniyorlar ? Bu olaya kısaca kader diyoruz ama yapıcı faktörlerin daha doğumda yerleştirilmeleri bize anlatılmak istenen bazı özellikleri olduğunu gösteriyor.

 

Yukarıda yer alan Rasi haritasında aslında birbirinden ilginç astroloji işaretleri yer almaktadır. Hayatın sonu tam Merkür - Güneş Dasa başladığı gün ortaya çıkmıştır. Merkür ve Güneş maraka (öldürücü) ev olan 7.evde  (Terazi) yerleşmişlerdir. Maraka evde olmasına rağmen gezegenler zarar görmemiş olsalar bu yaşta ölümü vermezdi. Ancak Güneş Terazi burcunda düşüştedir ve Merkür de zararlı 6.ev (Başak) yöneticisidir. Bundan başka iki zararlı gezegen (Mars-Satürn) arasında kalarak "Papakartari Yoga" etkilenmesi oluşturmuştur. Bu duruma rastlantı desek bile ölüm şekline ne yanıt vereceğiz ? Yükselen Burç 28 derece olduğundan 22.Drekkana  Akrep burcunun 2.ondalığına düşer. Yaşam sonunu gösteren işaretlere bakarsak yerleşim "Pasa" yani ilmek olur. Bunun anlamı da asılarak ölümdür. Ölüm nedenini bize açıklayan astroloji işaretleri  arasında 8.evde yerleşen gezegenler olur. Satürn zararlı bir gezegendir ve zor bir ölümü gösterirken Venüs bu yerleşimde ani ve çabuk ölümü gösterir.

 

Bu konuda işaret etmek istediğimiz en önemli astroloji özelliği haritaların aynı zamanda çok güçlü olmalarıdır. Rasi haritasında Jüpiter ve Ay yönettikleri burçlarda yerleşmiştir. Gezegenler ayrıca "Vargottama" kuvvetine sahiptir. Bundan başka Venüs ve Mars da "Vargottama" gezegen olmuştur.  Buradan ortaya çıkan sonuç şudur ; Rasi ve Navamsa haritaları zor bir ölüm yolunu gözü kırpmadan seçecek kadar güçlüdür. O halde neden intihar etmiştir ? Kadın haritalarında Jüpiter ile Mars arasında "mutual" (karşılıklı) görünüm olması büyük cesaret kaynağı olur. Delice cesaret gösterisi yapan ve çok tehlikeli meslekleri olan kadınlar böyledir. Örneğin Pasifik Okyanusu uçağı ile geçerken kaybolan  Amelia Earhart aynı görünüme sahipti. Kendini 26 yaşında asarak öldüren bir kadın da aynı cesarete sahiptir. Kendi hayatının sonlandırması Jüpiter-Mars yerleşiminin Ekliptik üzerinde olmasıdır. Aynı görünüm Navamsa haritasında da yine Ekliptik üzerindedir. İnsanları şaşırtan olayların kahramanı kişilerin horoskoplarında çok etkili Ekliptik (Rahu-Ketu axis) yerleşimi vardır.

 

 Ölüm zamanında transit Satürn  Terazi burcundadır. Bu durumda Yükselen Burç ile görünüm yaparken natal Ay ile "Kandaka Satürn" yaşatıyordu. Kandaka Satürn periyodunda en riskli zaman natal Ay'a göre 4.evde olan Satürn zamanıdır. Ölümün nedenlerini bize açıklayan 8.ev yerleşimine göre aşk acısı ortaya çıkıyor. Venüs ile Satürn beraberliği ve Navamsa haritasında Venüs-Güneş karşıt görünümü aynı öyküyü gösteriyor.  Batı horoskopunda da Venüs ile Satürn arasındaki paralel kavuşum aşk acısının derinliğini yansıtır. Aşk acısı yaşayan herkes intihar etmez ! Ancak horoskopta hayat bağının kuvvetli olması gerekir. Bu konuda Güneş en önemli işarettir. Güneş doğal atmakaraka gezegendir. Chara atmakaraka gezegen ise Mars olmaktadır. Güneş düşüş burcunda yerleşerek hayata bağlığı engelliyor. Mars da Ekliptik ekseninde ve Ketu ile birlikte yerleşerek zararlı 6.evde hayat sevgisini etkiliyor ve zarar veriyor. O halde böyle bir kişinin doğum horoskopu kuvvetli bile olsa hayata tutunmak istemez...

 

Sonuç olarak burada analiz ettiğimiz horoskop Tanrının gizemli senaryolarından bir tanesidir. Ölüm  nedeni için aşk ve ölüm zamanı için cesaret gerekiyorsa insana bolca verilmektedir !

 

© Yücel Sügen 2012- Astromistik  (Kaynak göstererek kullanılabilir)