Titanik,    Avatar    ve    İnsan    beyni

Türkiye İktidar  İle  Son  Yılbaşını  Yaşadı

Alaca Karanlıktan  Zifiri  Karanlığa  Geçiş

Yaşamda  Asla  Rastlantı  Yoktur

 

 

Güneş    Tutulması  Kara  Günlerin   Habercisi

 

 

TÜRKİYE'NİN  MUNDANE   HARİTASINDA  14  EKİM  2023   TUTULMASI

 

Tutulmalar en önemli astrolojik olaylar arasındadır. Tutulmanın etkisi altı aya kadar (veya bir tutulma evresinden bir sonraki tutulma döngüsüne kadar) hissedilebilir. Tutulma sırasında ekliptik ekseni diğer gezegenlerle bir araya gelmediği zamanlarda bile her zaman önemlidir. Bazı astrologlar tutulmaların önemli kriz alanlarını temsil ettiğini ileri sürerler.  Ekliptik zamanında  transit GÜNEŞ horoskopun duyarlı noktaları ile  bir görünüm yaparsa ortaya çıkacak sonuçlar kafamızı çok meşgul eden bir alanda karmaşık sonuçlar verebilir. İnsan hayatında olay sadece horoskop sahibini ve yakınlarını etkiler ancak ülke horoskopunda (Mundane)  geniş kesimleri ve yaşam alanlarını tetikler veya olağanüstü olaylar yaşatır.

 

Türkiye'nin Mundane horoskopunda 14 Ekim 2023 içindeki Güneş tutulması sırasında çok dikkat çekici bir görünüm vardır. Ekliptik Güneş ile Ay  beşinci evdeki natal Satürn ve Merkür üzerinde olacaktır. Bundan daha önemli başka bir görünüm daha vardır. Ekliptik Güneş ve Ay tutulma zamanında Mundane horoskopun  en aktif ve yoğum olan 5.ev çizgisinde olacaktır. TC Mundane haritasında beşinci ev kısaca yaşam evidir ve burada yerleşerek "stelyum" yapan  5 gezegen hayati görevler yapmaktadır. Eğer doğum horoskopunun beşinci evi farklı enerjiler tarafından tetiklenirse ülke derin sorunlar yaşayarak sadece 1 yüzyıl içinde olabilecek tarihinin en büyük depresyonlarını yaşar. Tarihe ve siyasi olaylara bakarsak darbeler ülkesi olarak bilinen Meksika'yı bile geçebilir !

 

 

14 Ekim 2023 günü Türkiye horoskopunda Güneş Tutulması

 

Türkiye'nin mundane horoskopunda 5.evde natal Satürn ile Merkür kavuşumu vardır.  Satürn din ve felsefeyi yöneten 9.evin yöneticisidir. Merkür bilinçaltını yöneten 12.evin yöneticisidir. Siyaset hayatında en fazla kullanılan toplum mantalitesi daima din olmuştur. İnsanlara bu dünyadaki hayatı yaşamak yerine öteki dünyadaki hayatı hayal etmeleri telkin etmek siyasette  en az maliyeti olan tercihtir !

 

Beşinci ev entelektüelleri, duygusal istikrarı, toplumsal uyumu, insanların spekülatif doğasını, yatırımları, borsayı, çocukları, nüfusu, üniversiteleri, insanların ahlak ve değerlerini yönetir. En zararlı gezegen veya yavaş hareket eden gezegenler tarafından beşinci eve veya yöneticisine yakın doğum veya transit rahatsızlıklar, ülke için duygusal üzüntüyü ve ülkenin finansal piyasalarında gerilemeleri gösterir.

 

Satürn, düşük kastların ve memurların liderinin, daha az ücretle çok çalışma gerektiren işlerin, işçilerin liderliğinin, hükümette pozisyon almaya çalışmanın, emek ve emeğe yönelik sanayi, petrol çıkarma ve arıtma, tarım, balıkçılık, imalat, inşaat, hafriyat/yol inşaatı, işçiler ve istihdam. Düşük teknolojili sanayi ve madenciliği de yönetir. Onuncu, dördüncü ve sekizinci evlerin göstergesi olarak işlev görür.

 

Merkür,  iletişimin ve ayrımcılığın göstergesidir. Devlet başkanlarının politikalarını ve danışmanlarını yönetir. Matematik, danışmanlık rolleri, işletme, muhasebe, mühendislik ve ilgili alanlar, araştırmacı akademisyenler, iletişimciler, editörler, yazarlar, avukatlar, analitik çalışma uzmanları, yazılım mühendisleri, entelektüeller, nakliyeciler, yayıncılar, satıcılar ve tüccarlar gibi meslekleri yönetir. Bunların yanında rejimin beyin kontrolüdür.

 

Türkiye Mundane horoskopta 5.ev "Kesişen Burç"  olduğundan doğal olarak zarar görmüştür. Horoskop evinde 3 burç yerleşir ve ortadaki burcun ev çizgileri (cusp) olmazsa kesişen burç ortaya çıkar. Dünyevi hayatı ıskalayan insanların ülkesidir. Neden halk kendisine yoksulluk getiren iktidarların peşinden gidiyor diye soran düşünürler vardır. Onlara gerekli yanıtı TC doğum haritası vermektedir. Beşinci evdeki Satürn ve Merkür üzerinden ekliptik Güneş ve Ay transiti yaşanacak yılın zorluklarını ve sorunlarını göstermektedir. Ekliptik eksenindeki Güney Ay Düğümü (KETU) 5.evden ve Satürn üzerinden geçmektedir. Bu transit yaşanan zamanın son derece kritik olacağını ve ağır gezegenler olan Satürn ve Ketu enerjilerinin ülkenin ve halkının başına derin sorunlar getireceğini göstermektedir.

 

Türkiye solar haritasında 2023 yılında 2.ev ile 8.evde yerleşen Güneş ve Ay karşıt görünüm yapmaktadır. Güneş yöneticiyi Ay da halkı gösterir. Yönetici ile halk arasında derin bir uçurum oluşması işareti sayılsa da genel olarak ekonomik depremi vurgulamaktadır.

 

 

©Yücel Sügen

 

06.08.2023

 

 

YAŞAMDA  ASLA   RASTLANTI    YOKTUR

 

 

Türkiye tarihinin en derin ekonomik krizi ile boğuşuyor. İki fakülte bitiren ve üç lisan konuşan eğitimli parlak gençler işsiz iken eğitimi olmayan ama iyi futbol oynayan 18 yaşındaki  Arda Güler müthiş bir ivme yaşadığı bir yılda dünyanın en popüler futbol kulüplerinden İspanyol Real Madrid'e transfer oldu. Bu bir Kül Kedisi öyküsüne benziyor ama şaşırtıcı olayın tam bir horoskop yansıması olması daha da ilginç sayılır !

 

Arda 25 Şubat 2005 günü Ankara'da dünyaya geldiğinde 18 yıl sonra futbol tarihine gireceğini kimse söyleyemezdi. Bunu sadece iyi bir astrolog açıklayabilirdi. Kader denen gelecek serüveni aslında sır olarak saklanan bir DNA şifresi değildir. Kuralları son derece açık  bir bilimsel uygulamadır. Astrolojiyi burç falı olarak düşünen veya kabul edenler orada keşfedilmeyi bekleyen mucizeyi asla anlayamazlar ! Çünkü burç falından elde edilecek sonuç kahve falından bile daha değerli sayılamaz. Arda'nın Vedik doğum haritasından yaşadığı mucizeyi anlayabiliriz.

 

 

BALIK

6.Ev

RAHU

KOÇ

1.Ev

YB 

BOĞA

2.Ev

 

İKİZLER

3.Ev

SATÜRN

BALIK

6.Ev

RAHU

 

 

KOÇ

7.Ev

MERKÜR

BOĞA

8.Ev

 

İKİZLER

9.Ev

SATÜRN

KOVA

11.Ev

GÜNEŞ

VENÜS

MERKÜR

 

VEDİK

 

RASHİ (Doğum)

 

YENGEÇ

4.Ev

KOVA

5.Ev

 

VEDİK

 

NAVAMSA

 

 

YENGEÇ

10.Ev

OĞLAK

10.Ev

ASLAN

5.Ev

AY

OĞLAK

4.Ev

GÜNEŞ

ASLAN

11.Ev

JÜPİTER

YAY

9.Ev

MARS

 

AKREP

8.Ev

TERAZİ

7.Ev

BAŞAK

6.Ev

KETU

JÜPİTER

YAY

3.Ev

AKREP

2.Ev

AY

VENÜS

TERAZİ

1.Ev

YB

BAŞAK

12.Ev

KETU

MARS

 

 

Vedik haritalarda mucizeyi gerçekleştiren kozmik yerleşimleri ve kuvvetlerini aşağıda maddeler içinde vereceğiz.

 

1) Rasi haritasında ve Navamsa'da rahu Balık burcunda, Ketu Başak burcunda yerleşerek "Vargottama" kuvvetine erişmiştir. Ay düğümlerinin Vargottama olması insanı hayatında çok başarılı yapar ve dünya çapında tanınmış birisi olur. Böyle bir kozmik büyüye  doğum haritasında sahip olarak Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan gösterilebilir.

 

2) Kariyer evi olan 10.Ev Rasi haritasında Oğlak burcundadır. Oğlak yöneticisi SATÜRN Rasi ve Navamsa haritasında İkizler burcunda olunca "Vargottama" olmuştur. Mükemmel bir kozmik işarettir. Harita sahibinin mesleğinde çok tanınmış birisi olacağını gösterir. Bu kozmik yerleşim aynı zamanda uzun bir hayat verir. Yapılması zor olan fiziksel sağlamlık gerektiren iş alanlarında insanı yükseltir.

 

3) Rasi haritasında 11.evde yerleşen Güneş, Venüs ve Merkür harita sahibini ünlü, tanınmış ve popüler birisi yapar. Para evini yöneten Venüs 11.evdedir. Bu yerleşim insanı çok  varsıl birisi yapar.

 

4) Yükselen Burç Koç olup yönetici gezegen MARS 9.evde (Yay) yerleşmiştir. Bu durumda ortaya "Laksimi Yoga" çıkıyor. Bu bir başarı, ün ve zenginlik işaretidir.

 

5) Dünya çapında başarılı ve ünlü futbolcuların haritalarında çok güçlü Mars yerleşimi vardır. Mars YB yöneticisi olarak 9.evdedir ve kuvvetlidir. Dünya çapında ses getiren Real Madrid transferi sırasında "Mars - Mars Dasa"  yaşanmaya başlanmıştı. Bu sırada transit Jüpiter de Rasi haritasında 1.evden (Koç) geçmekteydi.

 

BATI  TİPİ  DOĞUM  HOROSKOPUNDAKİ   MUCİZE

 

Batı tipi (Placidus) doğum horoskopunda kariyer evinde (10.ev) yerleşen GÜNEŞ-URANÜS kavuşumu vardır. Bu mucizevi bir açıdır ve insanı çok yetenekli, ünlü ve müthiş birisi yapar.

 

"Güneş kavuşum Uranüs natal, hüner veya doğal özellikleriniz aracılığıyla fiziksel olabilen benzersiz bir kendini ifade etme olanağı sunar. Ayrıca, özel bir ilgi alanınız veya kariyeriniz nedeniyle veya düzensiz veya şok edici davranışlarınız nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılabilirsiniz.

 

 Değişim, yaşamda önemli bir temadır; sık ve hızlı gelebilir. Değişim  sizin başınıza gelebilir veya kendinizde, başkalarında ve toplumda değişiklik arayabilirsiniz. Başına buyruk biriyseniz, geleneğe, otoriteye veya topluma karşı isyan ederseniz bir miktar tepki beklemeniz gerekir.

 

Muhtemelen zamanınızın ilerisindesiniz ve başkaları değişim isteme nedenlerinizi yanlış anladığında isyankar olabilirsiniz. Hayatın erken dönemlerinde, değişim yaygın olabilir ama   sinirsel kaygıya neden olabilir. Güneş kavuşum Uranüs nedeniyle zorunlu değişim, beklenmedik olayları veya iş için ülke değiştirmeyi içerebilir.

 

Kendini kabul etme ve kendini geliştirme için değişimin gerekli olduğunun farkına varma, başkalarının seni nasıl gördüğüne dair daha fazla farkındalık ve evrendeki yerin hakkında daha iyi bir anlayışla gelir. Bu, kaza ve diğer ani şok riskini azaltır ve sinirleri yatıştırır. Benzersizliğinizle rahat olmayı öğrendiğinizde, bir trend belirleyici ve vizyoner olduğunuz için parlayabilirsiniz, sonunda kabul edilebilir hale gelen ve insanlığa önemli ölçüde fayda sağlayan yeni şeyler yapmanın yollarını bulursunuz.

 

Rüyalar ve meditasyon yoluyla içgörü flaşları yaşayabilir veya gözlerinizi kapatırken bilgi alabilirsiniz. Bu keskin sezgi sizi tehlikeli durumlardan kurtarabilir ve sizi alanınızda bir dahi yapabilir. Bilim, fiziksel sporlar, teknoloji, bilgisayarlar, internet ve astroloji gibi okült alanlar size uygun olacaktır. "

 

©Yücel Sügen

 

07.07.2023

 

 

 

ALACA  KARANLIKTAN    ZİFİRİ    KARANLIĞA   GEÇİŞ

 

 

DEMOGRAFİK  YAPISI   DEĞİŞEN   ÜLKELERİN    GELECEĞİ

 

 

 

Türkiye'nin değiştirilen demografik yapısı son seçimlerde karanlık çağın kapısını araladı !  Sayıları tam olarak bilinmeyen ama on milyonu aştığı söylenen sığınmacılar dünyada daha önce görülmeyecek şekilde seçimi etkiledi.  Bu gün Avupanın demokrasi ülkelerinden nüfusu Türkiye'ye benzeyen birini 10 milyon vatandaş yapılan sığınmacılarla doldurursalar orada da bütün dengeler alt üst olur. Örneğin demokrasi havarisi Fransa'nın başına böyle bir değişim gelmiş olsa koca ülke deprem geçirmiş gibi sarsılır ve kimliğini kaybetmeye başlar.

 

İşte Türkiye yaşadığı olağanüstü  demografi depremiyle maalesef karanlık çağa ilk adımı attı ! Türk halkının kaderi önceki seçimlerde kendi kanından insanlar tarafından belirlenirdi. Demokrasi kuralları böyle öğrettiğinden halk beğenmediği bir sonuca bile katlanırdı. Sonraki seçime kadar yaşam şartlarında anormal değişlimler olmadan hayat devam ederdi.

 

Buna benzer değişimler daha önce Nazi  yönetimindeki Almanya'da görülmüştür. Alman halkının sevinç çığlıkları ile desteklenen  Naziler dünya savaşına neden olmuşlardı. Türkiye'nin tablosu ise gerçekten zamanla temel dengeleri değiştirecek kadar zorlayıcıdır. Para veya siyasi destek ile seçimde yüzde on oranında oyları değiştirecek duruma gelen sığınmacılar Türk halkının kaderini değiştirmeye başladı. 28 Mayıs seçimlerinde ülkenin ikiye bölündüğü görülüyor. Sığınmacıların yüzde on oy etkisini kazanan taraftan alıp kaybeden tarafa eklersek her şeyin değişeceğini görebiliriz. Böyle bir sistem Türkler gibi tarihte kahramanlık destanları yazan bir ulusa yakışmıyor. Benim dedem tam 7 kez Osmanlı ordusunda Yemen'e giderek savaşan bir askerdi. İngiliz Lawrance tarafından baştan çıkartılan Araplar Türk askerlerine baskınlar yaparak öldürdükleri cehennem günlerini yaşamıştı. Şimdiki zamanda o Arapların torunları bizim kaderimizi etkiliyor ! Böyle bir düzen bir ülkeyi demokrasi mücadelesinde yükseltmez.

 

Daha önceki astroloji yorumlarında bu sistemi yöneten iktidarın 2023 sonunu göremeyeceğini yazarken ülkenin içinde bulunduğu şartları da göz önünde tutmuştuk. Bu konuda görüşümüz değişmedi. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ile değişen demografik yapısı 2023 sonuna kadar zamanın daha zor olaylara gebe olduğunu gösteriyor. Artık alaca karanlıktan çıkılarak  zifiri karanlık içine giriliyor. Bu şartlar halkı rahat bırakmaz ve gelecekte daha çetin sorunlarla karşılaştırır. Böyle bir fırtınalı okyanusta her tarafı çatırdayan bir gemide yol alırken  personelden daha çok kaçak yolcuların olduğu seferde kimse güvende değildir !

 

©Yücel Sügen

 

29.05.2023

 

 

 

 

 

6 ŞUBAT 2023  DEPREMİNİN   ÖNGÖRÜSÜ

 

ÖZLEM SÜGEN  AYLAR  ÖNCESİNDE  DEPREMİ   AÇIKLAMIŞTI

 

 

Özlem Sügen'in 23 Ağustos'ta yazdığı Facebook yazısından bir bölümü aşağıda veriyoruz...

 

"Gelelim yılın en önemli astrolojik transitine...Mars 10 Ağustos’ta Boğa burcuna geçti. 13 Mart 2023 tarihine kadar burada olacak. 28 Ağustos-24 Eylül arasında Rohini nakshatrada olacak. 3 Aralık’ta geri dönüş esnasında tekrar Rohini’ye giriş yapacak. Özellikle 15 Kasım-13 Mart arası Mars oldukça agresif çalışacak. Global olarak doğal afetler, savaş ve depremlerin aktif olarak hissedildiği zamanlar olabilir. Retro hareketi esnasında dünyaya daha çok yaklaştığı için kaotik ortama zemin hazırlar. 1962 yılında Çin-Hindistan savaşında Mars çok üzün süre Yengeç burcundaydı. Özellikle Mars bir burçta uzun süre kaldığında kan dökülen ve toplu ölümlere neden olabilecek enerjiler üretir."

 

Facebook'da yazının tamamını okumak için aşağıdaki linki tıklayın.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0tD8DMzXRcmm7M7UxKXtWPFjFMf4LcXzFmv3XhBRLiJpkX7krhjaTdszTFHPh9mSl&id=100045523989934&mibextid=Nif5oz

 

 

 

TÜRKİYE     İKTİDAR     İLE     SON     YILBAŞINI       YAŞADI

 

2023 Yılına merhaba dedik. Her yılbaşında yeni yılda neler olacak diye kahinleri konuştururlar. Özellikle son yıllarda  Baba Vanga adlı Bulgar kahin 1996 yılında öldüğü halde sahneye sürülür ve yaşanan olayın yorumlarında bulunduğu yazılır !  Mezarında yatan Vanga’nın ruhu mu çağrılır bilinmez ama Türkiye’de algı uygulaması gibi medyanın kehanet uygulaması vardır. Bir zamanlar bir gazete muhabiri yıldız falını yazan arkadaş hastalanınca işi ona verdiklerinde itiraz ettiğini söylemişti. Ben ne anlarım yıldız falından demiş. Yazı işleri müdürü de daha önce yazılanlara bak, yorumların yerini değiştirip on dakikada masama getir demiş.  Türkiye’de  medya yönetimi böyle işte. Bir kehanet mi gerekti, Baba Vanga şöyle söyledi yazın. Kim anlayacak   onun  ölüp gittiğini derler !

 

Gelelim 2023 yılının kehanetlerine. Bu konuda astroloji sistemi ele alındığında yaşanacak yılın Türkiye için çok ilginç ve çarpıcı olaylarla geçeceğini gösteriyor. Ülkelerin Mundane adı verilen doğum horoskopları vardır. Türkiye Doğum horoskopunda 2023 yılını kapsayan Solar (Güneş Dönüşü) haritasında Yükselen Burç ile doğumdaki Yükselen burç 5 derece  Yengeç burcunda birleşiyor. Her iki haritada Yükselen yerleşimi aynı olursa ülkenin çok önemli olaylar yaşayacağı söylenir. Demek astroloji ilmi 2023 yılının unutulmayacak bir sene olacağını açıklıyor. Olacaklar arasında doğal olayları sayabiliriz. ABD ve Kanada ancak bir nesilde bir kere  görülen müthiş bir kış yaşıyor. Kutup soğukları buzul çağını geri getirmiş gibi. Meteoroloji bilimine göre buzul çağının 1-2 ay içinde Avrupa ve Türkiye coğrafyasını sarması bekleniyor. İşte anormal olayların başında buzul çağını sayabiliriz. ABD felaket sayılan doğa sorunları ile savaşabilir ama Türkiye gibi ekonomisi zayıf bir ülke çok fazla zarar görebilir.

 

Bu yorumun daha da ilerisine geçmek için  iktidarın tek hakimi  ve sahibi olan Cumhurbaşkanının Vedik haritalarına bakacağız. Onun başına gelecekler iktidarın başına gelecek demektir.

 

Cumhurbaşkanının Vedik Rasi (Doğum) haritasında Kuzey Ay Düğümü (RAHU) 12.evde bulunuyor. Aslında çok kuvvetli sayılan  doğum haritası  sahibine tarihte  az rastlanır bir ikbal yaşattı.  Türkiye cumhuriyetini bir kişinin eline teslim ettiler. Vedik sisteminde yaşam “Dasa” adı verilen periyotlara bölünür. Her Dasa bir gezegen tarafından yönetilir.  Halen yaşanan Rahu Maha (Büyük)  Dasa 2022 yılının ortasında başladı. Bundan önceki Ay ve Mars Dasa’lar yaşanırken yönetici gezegenler haritada çok güçlü olduğundan ikbaline bir zarar vermediler. Oysa yeni başlayan Rahu Dasa böyle değil.

 

Rahu 29 derecede yerleşerek anaretik gezegen olduğundan  zayıflıyor. Rahu 12.ev gibi zararlı bir yerde yerleşmiş.  En önemlisi Rahu içinde bulunduğu takımyıldızın yöneticisi Güneş olduğundan haritanın en zayıf  dasa yöneten gezegeni olmuş. Bu nedenle Rahu Dasa başlayınca onu koruyacak enerjiler çalışmaz olurlar.  Rahu bitişleri temsil eden 12.evdedir. Transit Satürn de  Ocak ayının ortasında Kova burcuna girince “Kandaka” adı verilen hayatın zor bir dönemi başlayacak. Görüldüğü gibi ikbal dönemini yıkmak için çeşitli kozmik güçler el ele vermiş durumdalar !

 

Astroloji bilimi diyor ki, 2023 yılında ülkeyi yöneten iktidar  son ikbal  yılını yaşayacaktır. Bu güne kadar kozmik gerçeklerin kesinlikle değiştirilebildiği görülmemiş olduğundan halk olarak  çok farklı, etkili, heyecanlı, çarpıcı  ve biraz da sancılı bir sürece girdiğimizi anlıyoruz.  Dünya ve Türkiye çeşitli nedenlerle 2023 yılını asla unutmayacaktır !

 

 

©Yücel Sügen

 

01.01.2023

 

 

 

 

 

 

 

TİTANİK,   AVATAR  VE  İNSAN  BEYNİ

 

 

“Avatar 2” adlı film “Doğa yok olursa yaşam da yok olur” görüşünü insanların beynine saplamak isteyen bir yapım olarak sunuluyor. Teknoloji ve ürettikleri insanlık için kabus olmaya başladı. Sömürgecilik savaşları insan hakları ve uygarlık için savaştıklarını ileri süren toplumlar tarafından doğa ile barışık yaşayan ama teknoloji alanında sivrilmemiş halkları yok etmeye yönelik bir çıkar kavgasıydı. Amerika’da Kızılderililere uygulanan soykırım gibi.  Teknolojiyi başka insanları topluca ve kısa zamanda katletmek için icat edenler ne yazık ki uygar olduklarını yıllarca anlatan kitaplar yazdırdılar, bunu yazanlara Nobel ödülleri verdiler, sinemalarda filmler oynattılar ve Hollywood gibi bir süper düş sömürgesi oluşturdular. Bunun sonucu sadece bir yüzyıla sığan iki dünya savaşı, atom bombası ve iklimlerin değişerek dünyayı cehenneme çevirmesidir.

 

İnsan beyni hayal edilen her şeyi gerçekleştirecek gücü yaratan muazzam bir organdır. Evrende var olan her şeyin başında gelen  evrensel bir Tanrı gösterilmesi gerekirse buna örnek  insan beyni olabilir !  Titanik adlı zamanın süper transatlantik gemisini gerçekleştiren insan beynidir ama daha önce suyun buhar gücünü yani ısı enerjisini makinede kullanarak türbünü icat eden aynı beyindir. Gemide salonları ve kamaraları aydınlatan elektrik enerjisini üreten makineleri de insan beyni yaratmıştır.

 

Aynı beyin okyanusu en kısa zamanda geçmek fikrini üretmiş ve kazanan için ödül koymuştur. Sadece ticari bir amacı olan sürati  elde etmek yalnızca makine gücüne bağlı değildir. Buz dağlarının yüzdüğü okyanusta risk alarak hayatları tehlikeye sokmayı da gerektirir. Titanik kaptanı mavi kurdeleyi almak uğruna kuzey enlemlere çıkarak yolculuk yapmak yerine daha güvenli ama sonunda kişisel  bir ödülü olmayan  daha güney enlemde bir rotayı seçseydi  binlerce insan buzlu okyanus sularında ölmeyecekti. O halde insan beyni aynı zamanda yok eden, öldüren ve mahveden bir güce de sahiptir. Bunlar da şeytanın özellikleri olduğuna göre insan beyni  tanrı ile şeytanı birleştiren bir organ sayılır. Dinci fanatikler, tarikatlar ve siyaset yobazları aynı yöntemi kullanırlar.

 

İnsan beyni diğer  koruyucu beyinler tarafından kontrol edilmezse dünyaya hatta evrene  büyük zararlar verecek bir gücü geliştirebilir. Dinozorların dünyada sonlarını hazırlayan bir gök taşı olmuşsa insanların ve dünyadaki yaşamın sonunu getirecek güç insan beyninden üreyebilir. O halde Avatar filmiyle anlatılmak istenen sadece doğanın yok olma riski olmayıp insanlar ve diğer canlılara eziyet edecek, acılar verecek hatta çaresi bulunamayan hastalıklarla boğuşturacak bir tehlikedir. Sömürgeci akıl ve onların uydusu olan  yerli  beyinlerin kontrol altında tutulmalarını sağlayan politikalar ve düzenler oluşturulmalıdır. Teknoloji ve sağladığı kolaylıklar hayatın tek amacı olmamalıdır. Bu kolaylıklar beyni sağlıklı olmayanlar için sadece doğayı değil barışı ve masumiyeti tahrip eden bir güce erişebiliyor. Her alanda gerileyen toplumların esir oldukları tehlikeler bağnazlık, din sömürüne açık olmak ile eğitimi gereksiz gibi gösteren sömürgeci taktikleridir.

 

Türkiye’nin Mundane (Doğum) haritasında bütün 2022 yılını kapsayan ve devam eden Transit Satürn – Natal Neptün karşıt görünümü ülkenin Titanik kadar riskli bir yolculukta olduğunu gösteriyor. Bu kozmik açının analizi şöyledir ; “Bu, psişik enerjileri ifade etmek için iyi bir zaman değildir. Zihin etkileyen önerilerden kaçınmalı ve insan gruplarıyla etkileşim kurarken ruhani düzeyde savunmacı bir yaklaşım izlenmelidir. Muhtemelen halk şaşırmış ve kafası karışmış hissedecek olsa da, cevapları medyumlardan veya okült çalışmalar yoluyla  anlamadan aramamalıdır. Ayrıca tarikatlardan, gurulardan, komplo teorilerinden ve spekülasyondan uzak durulmalıdır. Sorumlulukları sınırlayarak ve temelleri koruyarak kendinizi ve uygarlığı koruyun. Bu, hayal kırıklığı, kayıp, utanç, aldatma ve skandal riskini azaltacaktır.”

 

Yaşanan zamanda neler olduğuna bakılırsa astrolojinin gücünü anlamak kolaylaşır ve neden bunlar başımıza geliyor diye şaşırılmaz. Titanik kaptanı gibi amaç gemisini, personelini ve yolcularını güvenle yolculuk yaptırmak yerine mavi kurdeleye (!) kavuşmak olan beyinlere teslim olmak felaketlere davetiye hazırlamaktır.

 

©Yücel Sügen

 

17.12.2022