Anneler ve Babalar Çocuğunuzun  Hayatını  Kurtarın

 

Kaderin  Gizemli  Patronu

 

TÜNELİN   UCUNDAKİ   IŞIK

TÜRKİYE  İÇİN    YENGEÇ  2021  INGRESSUS    HOROSKOPU

 

Ülkelerin Mundane horoskopları içinde özel bir kurgu ile hazırlanan “İngressus Horoskoplar” tarihin eski çağlarından beri büyük bir önem taşırlar.  Harita genel olarak Güneş’in Koç burcuna girdiği tarih ve zaman ile ülkenin başkenti temel alınarak hazırlanır. Yükselen yerleşimine bakılarak haritanın hangi tarihe kadar geçerli olacağı bulunur. Buna uygun şekilde her süreç için harita hazırlanabilir.

 

“İngressus” kelimesi Latince kökenlidir ve “giriş” anlamına gelir. Koç Burcu Ingressus horoskopu Güneş’in koç burcuna girdiği zaman temel olarak hazırlanan bir horoskoptur.  Güneşin  Koç burcunun ilk derecesi içine girdiği an gezegen için yeni bir dönemin başlangıcıdır.  Geleneksel astrolojide uygulanan kurala göre haritanın geçerlik süreci Yükselen burcun yerleşimine yani ev çizgisinin bulunduğu burca göre tayin edilir.

 

Eğer Yükselen “öncü” (kardinal) burçlardan birine rastlamışsa haritanın geçerlik süreci sadece 3 aydır. Bu nedenle Güneş Yengeç, Terazi ve Oğlak burçlarına girişleri için yapılan başka horoskoplar hazırlanmalıdır.  Daha önce hazırlayıp incelediğimiz 2021 Koç Ingressus  horoskopunun Yükselen Burç yerleşimi Yengeç olduğundan geçerlik süreci 3 aylıktı. Bu horoskopun analizinde Koç haritasının Cumhuriyet tarihinin en kötü  Ingressus horoskopu olduğunu belirtmiştik. Bunun geçerlik süreci 3 ay olduğundan güneşin Yengeç burcuna giriş zamanı için yeni bir horoskop kurmalıyız. Yengeç Ingressus horoskopunun 21 Haziran 2021 günü başlayacak geçerlik süreci de 3 aydır. Çünkü Yengeç horoskopunun Yükselen burcu kardinal burçtadır. Yengeç horoskopu güneşin Terazi burcuna gireceği  22 Ekim 2021 tarihine kadar süreci kapsayacaktır. Böylece Türkiye’nin siyaset olarak en önemli sürecinde olacakları göreceğiz.

 

TÜNELİN  UCUNDAKİ  IŞIK   GÖZÜKÜYOR

 

Cumhuriyet tarihinin en kötü Ingressus horoskopunun hayatımızı negatif enerjilerle etkileyeceği sürecin ardından umut veren bir geleceği yansıtan  Ingressus horoskop ortaya çıkmaktadır. Yengeç horoskopu demokrasinin ve adaletin kurtarılacağı bir gelecek için umut veriyor. Bu nedenle tünelin ucundaki ışığın gözüktüğü bir zamanı tanımlamaktadır.  Gerçi Yengeç sürecinde yine başımızı ağrıtacak çeşitli sorunlar olacaktır ama hiç olmazsa kurtuluşumuz konusunda umut veren  gelişmeler de ortaya çıkacaktır. Yengeç Ingressus horoskopunu  aşağıda kurup incelemeye başlayacağız.

 

 

 

 

Yukarıda verilen Yengeç  2021 Ingressus horoskopu Güneşin Yengeç burcuna girme zamanı olan 21 Haziran 2021, Ankara ve 06:32 (Z+3) verileriyle hazırlanmıştır. Bu zamanda Güneş 00 derecede olarak Yengeç burcuna girmektedir.

 

Bu durumda Güneş yerleşimi 12.evde çıkmaktadır. Aynı zamanda  Yükselen Burç (Yengeç) yöneticisi olarak tüm haritanın yöneticisi olan AY olumlu 5.evdedir. Güneş ülkeyi yöneten kişiyi veya gücü temsil eder. Gezegen ayrıca  aristokrasiyi,  hakimleri, adalet sağlayıcılarını, yetkili ve ayrıcalıklı tüm kişileri, Kabine bakanları ve benzerlerini temsil eder. Güneşin  ve Retro Merkür’ün yerleştiği 12.Evde  Ülkeyi yöneten gücün zarar göreceğini, üzüntüler ve keder yaşayacağı hatta kısıtlanacağı bir süreç ortaya çıkartıyor. Retro Merkür mantık aranmayacak girişimler görüleceğini belirtiyor.

 

Ingressus horoskopta AY sıradan insanları yani halkı, kalabalıkları ve ortak kamusal nitelikteki tüm konuları temsil eder. Ay'ın horoskopta düştüğü ev halkın dikkatinin hangi yaşam alanına düştüğünü gösterecektir. Beşince ev kısaca yaşam evidir. İnsanlara mutluluk veren her şeyi temsil eder. Burada yerleşen Ay ayrıca  Yükselen Burç çizgisi ve 9.evdeki Jüpiter ile üçgen görünüm yapıyor. Ay ile Yükselen olumlu görünümü insanları ferahlatan, umut ve sevinç veren gelişmeler olacağını gösteriyor. Jüpiter ile olumlu görünümü de hukuk ve adalet kaygısı içindeki halkın tatmin olacağı değişimleri belirtiyor. Ancak Ay ile Para evinde yerleşen Mars arasında sert kare açı vardır. İkinci ev ekonomiyi temsil eder. Bu evin başlangıç çizgisi Aslan burcundadır. Aslan yöneticisi Güneş ise zararlı 12.evdedir. Bu yerleşim ekonomik önemli kayıpların olacağını ve halkı derinden etkileyeceğini yansıtıyor.

 

Ingressus horoskopunun en önemli yeri "Kesişen Burç" bulunan 4.ev ile 10.evdir. Kesişen burç demek bir evde 3 burç yerleşmesi ve ortada kalan burcun ev çizgileri olmaması demektir. Bu yerleşim evlerin yaşam alanlarına büyük zararlar verir. Dördüncü ev toprakları, yerleşimi ve tarımı temsil eder. Bu alanlarda önemli derecede yıkımlar olacaktır. Ayrıca  4.evdeki Başak burcunun yönetici gezegeni Merkür zararlı 12.evde yerleşen Retro Merkür olduğundan Ülkenin genel olarak varlıklarına büyük zararlar oluşacağını ve bir rejim değişimi veya sert koşulların bulunduğu, demokrasi olmayan bir yönetim olabileceği işaretidir. Ülkeyi yöneten gücü temsil eden 10.evin Kesişen Burç olması görülecek zorlu zamanların işaretidir.

  

Salgın hastalıkları yöneten SATÜRN zararlı 8.evde yerleşmiştir ve 5.evdeki Ay ile sert kare açı yapmaktadır. Ayrıca Satürn ile Mars arasında sert karşıt görünüm vardır. Ülkenin salgın hastalıklardan  ortaya çıkacak sorunlar yaşayacağını gösteriyor. Can kayıpları yüksek olacaktır.

 

Görüldüğü gibi Yengeç Ingressus horoskopu oldukça fırtınalı ve zor zamanı gösteriyor ama ülkeyi yöneten gücün daha büyük kayıplar yaşayacağını anlıyoruz. Halkın (Ay) durumu umut veren bir sürece girdiğini belirtiyor. Tünelin ucundaki ışık artık  gözükmektedir.

 

©Yücel Sügen

 

15.03.2021

 

 

 

ANNELER   VE   BABALAR   ÇOCUĞUNUZUN   HAYATINI   KURTARIN

Hamile   Kalma   Zamanın   Seçimi  Kaderi  Belirler

Astrolojinin gelecekte insanın hayatını kurtaracak gizemli öğretileri olduğu halde bu bilimle ilgilenenlerin çoğunluğu sudan konularla uğraşırlar. Örneğin bir önemi olmayan burç yorumları bunlardan biridir. Burç yorumları ile başlayan sahtekarlık günümüzde sosyal medyadaki her alana sıçramıştır. Örneğin, youtube sayfasında çeşitli vahşi hayvan gösterileri var. Bir piton yılanı timsahı yutuyor. Bu resmi gören insanlar merakla tıklıyorlar ama resmin tamamen düzmece olduğu hemen ortaya çıkıyor. Sahtekarın amacı tıklama sayısını yükseltmek. Burç yorumlarında Oğlak burcu bu hafta hayatının macerasını yaşayacak yazıyor.  Oysa oğlak burcundan bazıları yoğun bakımda ölümle pençeleşiyor. Tabi bazıları da Maldiv’lerde tatilde olabiliyor !

 

Geleceği göstermek bakımından astrolojiden daha başarılı  başka bir okültizm yöntemi yoktur. Son zamanlarda sosyal medyada yer alan konulardan biri Adana’da burun ameliyatı olan üniversite öğrencisi genç bir kızın beceriksiz bir doktor elinde hayatını kaybetmesiydi. Dava açılan doktor için bilirkişi suçsuz görüşü ileri sürmüş. Bu gayet normal bir uygulamadır. Bu güne kadar bilirkişi olan bir doktorun başka bir meslektaşını suçladığı asla görülmemiştir !

 

Hayatını hatalar zinciri sonucu kaybeden genç kızın doğum haritası başına gelecekleri daha doğum anında insanlara açıklamaktadır. Bir bakıma başına geleceklerin sorumlusu bu konuda bilgileri olmayan anne ve babası olmuştur. Çocuklarının doğumunu farklı bir tarihte olacak şekilde cinsel hayatlarını ayarlamış olsalardı böyle bir acı yaşamayacaklardı. Bu konuda kaderi yönlendirenlerin  Ay Düğümleri ve doğum zamanı olduğunu kaç kişi düşünebilir ? Bu konuda çok ilginç bir yaşam trajedisi olduğu hemen anlaşılıyor. Genç kızın doğum tarihi 14 Ağustos 1998 olup Adana’da saat 05-06 arasında dünyaya gelmiştir. Aşağıda Vedik Rasi (Doğum) haritasını veriyoruz.

 

 

 BALIK

JÜPİTER

KOÇ

SATÜRN

AY

 

BOĞA

İKİZLER

 

BALIK

 

 

KOÇ

MARS

BOĞA

RAHU

İKİZLER

KOVA

KETU

 

 

VEDİK 

RASİ

 

14.08.1998

YENGEÇ

MARS

VENÜS

YÜKSELEN

MER-GÜN

KOVA

SAT VEN

JÜP GÜN

MERKÜR

 

VEDİK

RASİ

 

05.02.2021

 

YENGEÇ

 

 

OĞLAK

ASLAN

RAHU

 

OĞLAK

AY

ASLAN

 

YAY

 

AKREP

TERAZİ

 

BAŞAK

YAY

AKREP

KETU

AY

TERAZİ

 

BAŞAK

 

 

Kala    Sarpa    Yoga    ve    Stelyum   

Vedik Rasi haritasında Yükselen Burç Yengeç olup bu evde 4 gezegenden oluşan stelyum (gruplaşma) vardır. Burcun yönetici gezegeni Ay Koç burcunda Satürn ile beraberdir. Satürn burada düşüştedir. Ay ile beraberliği Ay’a ve Yükselen burca ölümcül zarar veriyor. Sadece bu işaret bile hayatının kısa süreceğini açıklıyor. Sekizinci ölüm evinde KETU bulunması yaşam sonunun çok acı verici ve dehşetli olacağını belirtiyor.

 

Rasi haritasında Kala Sarpa Yoga var. Bütün gezegenler Rahu – Ketu eksenin (Ekliptik) bir tarafında yerleşerek en zararlı yogayı yapmıştır. Bu yoganın 12 farklı çeşidi vardır. Rahu 2. Evde Ketu 8.evde olduğundan ortaya “Kulika Kala Sarpa Dosha” çıkmaktadır.  Rahu 2.evde yerleştiğinden ortaya çıkacak önemli sorunların kaynağı yüz (surat) ile bağlantılı olur. Genç kız burun ameliyatından sonra yoğun bakıma düşerek vefat etmiştir. Sağlık sorunlarını ayrıca 1.ev yerleşimi de gösteriyor. Faydalı gezegenlerden Venüs ve Merkür ile Yükselen çizgisi iki zararlı gezegen Güneş ile Mars arasında kalarak “Papakartari Yoga” yapmaktadır. Bu Yoga Yükselen burca büyük zarar verecektir.

 

Rasi ve Navamsa haritalarında Mars Yengeç burcunda yerleştiğinden “Vargottama” gücüne yükselmiştir. Haritanın en kuvvetli gezegenidir. Bu durumda Mars sağlık için zararlıdır ama gücünün perdelenmesi sonucu hayat son bulabilir. Genç kızın ölüm tarihinde transit RAHU Yengeç burcunda  natal Mars ile aynı derecede yer almaktadır. Eğer haritada Kala Sarpa Yoga olmasaydı olayı ağır bir ameliyat sorunları ile atlatabilirdi. Kala Sarpa Yoganın bir ayağı olan Rahu ölümcül darbeyi vurmuştur. Eğer doğum zamanında KSY olmasaydı veya Doğum zamanı ayarlanarak Yükselen Burç Yengeç olmasaydı sonuç böyle trajik olmazdı.

 

NE   YAPMALIYIZ  ?

 

Bu yazının hazırlandığı 5 Şubat 2021 günü gezegenlerin yerleşimleri Vedik Rasi haritasında ayrıca gösterilmiştir. Haritadan görüldüğü gibi Oğlak burcunda  yerleşen 5 gezegenin yaptığı bir Kala Sarpa Yoga vardır.Hamile bir kadının  böyle bir günde doğum yapacağını düşünelim. Öncelikle  yapılacak tek yol kalmıştır. Sezeryan yapılarak doğum zamanı ayarlanabilir. Burada Ay Ekliptik ekseninde Ketu ile birlikte olması ve Oğlak burcundaki Merkür’ün anaretik yani burcun son derecesinde bulunması çok zararlıdır. Kesin olarak Yükselen Oğlak burcu olmamalıdır. Yükselen ayrıca Ketu veya Rahu burcunda da olmamalıdır.  On iki farklı KSY şekli vardır. Yükselen ayarlanarak bunlardan en az zararlı olan seçilmelidir.  Örneğin, Rahu 7.evde olunca oluşan “Takhak” Kalsarpa Yoga tercih edilebilir.  Bu durumda 1.evde Ketu ve Ay olduğundan ruhsal sorunlar riski olur. Bu durumda en iyi çözüm doğumu Ay Ketu evinden çıkınca yapmaktır.  Bunun için 2 gün önce veya sonra doğum yapılabilir. Doğal olarak en doğru uygulama hamile kalma zamanının ayarlanması ve KSY olmayan bir tarihte doğumun yapılmasıdır.

 

Anne ve Babalar, çocuğunuzun hayatında başına gelenler kader diyerek geçiştirilecek bir olay değildir. Bunun nedeni siz olabilirsiniz. Astroloji bilimi bu kadar ilerlemişken zamanında önlem alabilirsiniz. Bunun için yardımcı olacak burç yorumcusu bir astrologdan daha sağduyu sahibi  bilgili  kişiyi bulmalısınız !

 

Yücel Sügen

05  Şubat 2021

 

 

 

 

KADERİN        GİZEMLİ        PATRONU

Kader    Geleceğin    Oluşum    Planıdır  

Kader  geleceğin oluşum planıdır. Örneğin çocuk dünyaya geldiği zamandan itibaren nasıl bir hayatı olacağını planlayan gizemli yöneticidir. Bunu sağlayan gücün ne olduğunu bilmiyoruz ama Astroloji bilimin yardımıyla zamanlamasını öğrenebiliyoruz. Örneğin ne zaman  ve ne olacak sorularını çözebiliriz. Hatta yaşam sonu zamanını, nasıl olacağını ve nerede olacağını ortaya çıkartan Vedik astroloji sisteminin binlerce yıllık geçmişi vardır. Bu kadar uzun zaman içinde modern çağlarda ortaya çıkan tek değişim çocuk sahibi olmakla ilgilidir. Antik çağlarda çocuğun olmayacağını gösteren bir horoskop modern çağlarda ilerleyen tıp bilimi sayesinde insanı çocuk sahibi yapabilmektedir. Zaman geçtikçe bundan sonra astroloji’de değişimin  yaşam uzunluğunda olmasını bekleyebiliriz. Modern çağın olanakları yaşamları uzatmaktadır. Vedik sisteminde insan hayatının uzunluğu en fazla 120 yıldır. Bunu başaran insan sayısı azdır ama hayat şartları yakın gelecekte hayat uzunluğunu herkes için 120 yıl yapacaktır.

 

Astroloji’nin yanıt veremediği en önemli konu hayatın her alanını kontrol eden gezegen gücünün bunu nasıl sağladığıdır. Örneğin yüksek tansiyon hastası olan birinin transit Mars-natal Uranus kavuşum zamanında ortada bir neden yokken neden tansiyonu fırlar ? Horoskopun 8.evinde yerleşen natal Mars üzerinden transit Satürn geçerken neden araba kazası olur ? Hangi gizemli kuvvet bunu yapmaktadır ? Belki de bu soruların yanıtlarını asla bilemeyeceğiz.  Kader var olduğunu hep gösterecek ama neden olduğunu açıklamayacaktır. Hayatımızdaki olayları incelersek kaderin oluşumunda Ay Düğümlerinin baş rol oynadıklarını görebiliriz. Ay Düğümleri tek başına kaderin gizemli patronu olmaktadır. Varlık sahibi olmak, aşırı cinsel haz peşinde koşmak veya beklenmedik bir yaşam sonunda  Ay  Düğümleri  hazırlayıcı olduklarını gösterirler. Özellikle Vedik astroloji’de yer alan Yoga yani Gezegen bileşimleri  hayatımızı yönetirler. Bu konuda toplum hayatında çok ses getirmiş olaylardan birini inceleyip  yaşamda kaderin gizemli rolünü açıklayacağız.

 

Kennedy ailesinin lanetli oldukları konuşulmuştur. Lanet denen olgunun kozmik nedenlerini Astroloji tarihinde ilk defa açıklayacağız. Aşağıdaki satırı tıklayarak PDF dosyasını açınız ve ilginç yazıyı okuyunuz.

 

Lanetin  Kozmik   Tanımı

 

Yücel Sügen

 

21  Ocak 2021