AKTÜEL

Gölgeli  Bir  Sevgililer  Günü

Halkı  Kalitesiz  Toplum  Kıbleyi  Şaşırabilir

İki Sinema Filminin Verdiği Mesajlar

 

 

MEĞER   ASTROLOJİ   DOĞRUYU   GÖSTERMİŞ

 

Yaşanan gün İlkbahar ekinoksu zamanıdır. Koç Burcu başlamaktadır. Ülkenin ve Dünyanın fotoğrafına bakınca manzara bize pes dedirtiyor. Bu konuda bir kere daha astrolojinin şaşmaz bir kesinlikle geleceği nasıl doğru şekilde gösterdiğini anlıyoruz. Bilindiği gibi bir ülkenin geleceğini analiz etmek için kullanılan bir sistem var. Astroloji'de bu uygulamaya "Ingressus Horoskopu Yorumu" adı veriliyor. Girilmekte olan Koç burcundan önceki Ingressus horoskopu "Oğlak" burcu dönemiydi. 3 Aylık Oğlak horoskopu Güneşin Koç burcuna girişi ile son bulurken Astromistik sayfalarında yayınlanan Oğlak Ingressus horoskopuna bir göz atalım diye düşündük.

 

Oğlak Ingressus horoskopunun 6.evinde yerleşen Güneş-Satürn-Venüs kavuşumu için şöyle yazmıştık : "Türkiye Karadeliğe yaklaşıyor.."  Şimdi yaşanan olayları daima yandaş kafa ile değerlendirenler bu gerçeği asla fark etmeyecektir ! Türkiye Kara delik içine girmiştir artık maalesef. Yani artık yaklaşma filan söz konusu değildir. Bu gerçeği bize gösteren en önemli delil Türkiye Koç Burcu Ingressus horoskopudur. Yine Astromistik sayfalarında yer alan horoskopta  Güneş yine 6.evde yerleşmiş ve YB ile karşıt, MC ile kare ve Mars ile kare açı yapmaktadır. Bunun anlamı şudur. Bizi karadeliğe taşıyan enerjiler önümüzdeki süreçte de devam edecektir.

 

Şimdi bazı gözleri görmeyen ve adeta akıl tutulmasına uğrayan birileri Afrin'de zafer kazandık. Bu sonuç Kara delik eseri midir diye soracaktır. Afrin'i Çanakkale zaferine benzetenler için akıl tutulmasından kurtulmaları duası yapılmalıdır. Tüm dünyanın gözleri önünde ordumuzla birlikte harekatta yer alan ÖSO adındaki terörist haydutların Afrin', yağmalama fotoğrafları yayınlanmaktadır. Bunları bir siyasetçi "Kuvayı milliye" ilan etmiş ve ölülerine şehit demişti. Bunların paçavra bayrağı Türk bayrağının yanında evlere asılmıştır. Bu teröristlerin içinde yer alan Işid kökenli haydutlar Afrin'de ele geçirmiş olsalardı Kürt kadın ve kızlarına da tecavüz edeceklerdi demek abartı sayılmaz. Çünkü bundan önce neler yaptıklarını TV ekranlarından izlemiştik !

 

Oğlak Ingressus horoskopunun ne kadar doğruları gösterdiğini başka bir  örnekle göstereceğiz. Horoskopta 4.evde Mars ve Jüpiter yerleşimi vardı. Jüpiter adaleti  ve bu alanda görev yapanları gösterir. Mars ise zoraki uygulamalar ve yıkımdır. Oğlak süreci bitmesinden önce Ankara'da, sarayda toplanan Savcılar ve Hakimler salona giren  İktidar partisi başkanı ve Cumhurbaşkanı olan kişiyi ayakta alkışlamaya başladılar. Bu toplantıda HSYK adayları tarihte ilk defa sarayda seçildiler ve görevlerine atandılar. Böylece demokrasinin 3.gücü sayılan adalet yerini siyasilere terk etmiş oldu. Bunun en anlamlı sonucu astrolojinin bir kere daha haklı çıkmış olmasıdır. Kara deliğin içine düşen bir ülke ve halk durumundayız artık ! Bu sonucu alkışlayan ve havalara zıplayanlar, Çanakkale zaferi kutlamalarında Atatürk'ü adeta yok saymışlardı. Bu konuda asla unutulmayacak gerçek şudur. Kara delik içinde sadece laik ve Atatürk taraftarları değil hepimiz tehlike altında  olacağız !

 

Yücel Sügen

20 Mart 2018

 


 

 

 

İKİ  SİNEMA  FİLMİNİN  VERDİĞİ   MESAJLAR

 

Türkiye'de ilginç gelişmeler yaşanıyor ama verilmek istenen mesajları anlayacak çok az insan var. İnsanların çıkar peşinde koşanlarını  etkileyecek dünya çapında eserler üretseler bunlara vız gelir. Gözleri o kadar talana dikilmiştir ki bunların ancak kökünü kurutarak başarılı olmak mümkündür. Babası siyasetçi olan ve aile bireylerine milyonlarca dolar yabancı kaynaklı havale gelen çocuk şöyle konuşuyor :"Ulu Hakan Abdülhamit'i yediler ama babamı bunlara yedirmeyeceğiz !"  Çıkar amacının, talan hırsının ve saltanat keyfinin gözleri kör yapması sonucu şeytanla yarışacak padişahı ulu hakan yapmaktan hiç gocunmazlar. Bunların  farklı bir grubu da eğitimsiz, cahil ama inatçıdır. İzledikleri siyasetçi kara için ak dese inanırlar ve onları esir olmaktan kurtaran Atatürk için açıklanan zırvalara kapılarak ülkenin ateşe atılmasına ses çıkartmazlar. Her sözü yalan dolu siyasetçi Çanakkale zaferini evliyalar kazandı diye çocukların bile güleceği sözlerle bu saf insanları peşinden sürükler.

 

Son zamanlarda cahil ve ahmakları düzeltmek için ilginç sinema filmleri oynatılıyor. Bunlardan bir tanesi yeni bir yapım ve Stalin'in ölümünü ve arkasından çıkan trajik olayları gösteriyor. Diğer film 1960 yapımı "Elmer Gantry" adında bir prodüksiyon. Baş roldeki Burt Lancaster'e  Oscar ödülü kazandırmış film baştan sona kadar insanlığın  din sahtekarlığına bakışını yorumluyor. Filmin kadın oyuncusu Rahibe  Sharon'u canlandıran Jean Simmons.

 

Stalin filmini izledikten sonra sosyal medyada yazdığım açıklamada bu eseri tüm AKP yandaşlarının izlemesi gerektiği yorumuna yanıt veren  okuduğunu da anlamayan bir yalaka şöyle yazmış : "Şimdi sen Kuzey Kore'de  yaşasan Başkan Kim için diktatör diyebilir misin ? " Dünyadan bile haberleri olmayan yalakalar Başkan Kim'in zaten yürütülmekte olan bir sisteme tayin edildiğini veya kondurulduğunu anlamıyor. Ülkemizde ise cumhuriyet yok edilerek tek adamlık sistemi yerleştiriliyor. Bunun Kuzey Kore gibi uygulanmasına da sadece bir seçim kaldı. 2019'dan sonrası zifiri karanlık, dehşet devri veya cehennemin tam kendisi olabilir.

 

Elmer Gantry filminde toplum din sömürücüleri tarafından nasıl kolaylıkla kandırıldıklarını izliyoruz. Bunun iki farklı uygulaması olabiliyor. Bazıları esirikli kafaya sahip olarak gerçekten hurafelere inanıyor ve diğer insanların da inanmaları için çaba harcıyorlar. Eğitimleri olmayan, bir meslek edinmemiş cahillerin bu konuda büyük çıkarları oluyor. Büyük paralar kazanıyorlar ve güzel kadınları elde ediyorlar. Diğer tip sapkınlar ise  aslı astarı olmayan din hurafelerine gerçekten inanıyorlar ve bu uğurda insanları kurtarmak (!) için savaşıyorlar. Filmin en düşündürücü olayı kendisi alkolik olan Elmer Gantry'in içki satan dükkanlara halkı galeyana getirip saldırtması ve  her şeyi yıkmasıydı.  Ayrıca fahişelere karşı halkı ayaklandırıp bunları tutuklatarak kent dışına attırmasında filmin en can alıcı yorumu ortaya çıkıyor. Bu fahişelerden bir kadın daha önce iğfal ederek ortada bıraktığı bir genç kız çıkıyor. Onun yüzünden fahişe olan kadını din sömürücüsü topluma lekeli birisi olarak gösteriyor !

 

Türkiye'de din alanları kullanarak çocukların cinsel tacizlere uğradığı bir zamanda iktidar partisinin bir kadın Bakanı tarafından "Bir kereden bir şey olmaz.." sözünün aklı başında insanlarda uyandırdığı dehşet zamanına rastlaması filmlerin ibretle izlenmesini sağlıyor. Stalin devrinde  binlerce insana işkence yapan, vurduran  ve 7 yaşındaki kız çocukların ırzına geçen gizli polis şefi Beria Türk halkına çok şey anlatıyor. Bu filmdeki en ironik sahne ise Beria'nın becerdiği kız çocuğunu anne ve babasının alarak eve götürmesi sahnesidir. Türkiye'de cinsel tacize uğrayan çocukların ana ve babaları da seslerini çıkartmamışlardı ! 

 

Yücel Sügen

04 Mart 2018

 


 

 

 

 

HALKI  KALİTESİZ  TOPLUM  KIBLEYİ  ŞAŞIRABİLİR

 

Dünyada var olan tüm Müslüman ülkelere yolum düştü. Bunların hepsinde ilginç sayılacak olaylar yaşadım. Tunus, Sfax limanında sıcak bir günün akşamında personelimle birlikte iftar yapmış ve yemekten sonra kente çıkmıştım. Karşıma büyük bir cami çıkmıştı. Dört yanı kale  gibi duvarla çevrili çok büyük açık avlusu vardı. Akşam serinliğinde yıldızlarla dolu gökyüzünün altında saf tutmuş teravih namazını bekleyen Araplar aralarında sohbet ediyordu. Manzara ve havanın serinliği beni çekmişti. En son safta bir kenarda bağdaş kurup oturmuştum ki, gözlerinden ateşler saçan bedevi kılıklı bir adamın hışımla bana doğru geldiğini gördüm. Arapça bir şeyler zırvalıyordu. Yanımda oturan düzgün kıyafetli birine İngilizce ne diyor bu diye sordum. Benim camiden çıkmam için bağırıyormuş. "Söyle ona ben Türk ve Müslümanım" dedim. Yüzü allak bullak olan Arap hemen uzaklaşmıştı.

 

Yine bir ramazan günü buğday yükünü boşaltmak için Libya'ya gitmiştim. Gemideki tatlı su miktarı çok azalmıştı. Arap acente memuruna içme suyu sipariş edeceğimi ve tutarını nakit olarak ödeyeceğimi bildirdim. Şirketten paranın gelmesi bir sürü işlem ve zaman kaybına neden olacağından su parasını cebimden ödeyecektim. Ayrıca  ramazan ayında olduğumuzu ve suyun muhakkak verilmesi gerektiğini hatırlattım. Libya'da içme suyu vermediler. Ben de sabrım taşınca ileri geri konuşmaya başladım. Beni Halk mahkemesine çıkardılar. Para cezası verdiler. Uluslararası sigorta şirketine şikayet ettim. Temsilci gemiye geldi ve bana nasihat etti. "Aman Kaptan bunlarla dalaşma. Hapse bile atabilirler.." dedi.

 

Kiraladığımız özel otobüsle Irak'a gidiyorduk. Irak-İran savaşı sona ermişti ve Basra limanında 8 yıldan beri tutuklu kalan bir gemiyi oradan çıkartacaktık. Akşam vardığımız sınır kapısında Bağdat'tan emir bekliyoruz diye bizi ertesi sabaha kadar sınırda beklettiler. Sabah tuvalet ihtiyacım için Gümrükçü ve askerlerin kaldığı büyük binanın kapısından girdim. Bir Arap memur haykırarak dışarı çıkmamı istedi. Adamın kin dolu suratını görünce dışarı çıktım ama daha fazla kendimi tutamayacağımı hissederek geri dönüm. Ortalıkta kimseyi görmeyince tuvalete girdim. Dışarı çıktığımda gene aynı memur ile karşılaşmıştım. Arapça bağırıp çağırmaya başladı. Hemen oradan uzaklaştım. Basra'da Liman Başkanı karşılaştığımızda atıp tutmaya başlamıştı. "Dünyanın en güçlü ülkesiyiz. Amerika ile savaşabiliriz.." diyordu. Bu sırada Basra'da sefalet bir hayat vardı. Yiyecek bile zor bulunuyordu. İstanbul'dan yanımızda getirdiğimiz kumanyadan bir paket hazırlayıp Liman Başkanına vermiştik. ABD ile savaşmaya hazırdı ama yiyecekleri yoktu !

 

Suudi Arabistan'ın Al Jubail limanında yükleme yapıyorduk. 2.Kaptan geminin suya ne kadar battığını gösteren kana rakamlarına bakmak için sahile iniyordu. Türk personelin karaya çıkması yasaktı. Geminin iskele başından Suudi polisi nöbet tutuyordu. Gemiye gelen şık giyimli  bir görevli bana 2.kaptanı şikayet etmeye başladı. Bu sırada karşı rıhtımda yanaşık duran ABD savaş gemisinin personeli üzerlerinde sadece mayo ile rıhtımda güneşleniyordu. Onları gösterip sordum. "400 sene bu toprakları koruyanlar Türkler mi yoksa bu Yankiler miydi ?"  Arap benimle tartışmadı. Karaya çıkmayın diyerek gemiden ayrıldı.

 

Daha sonraki yıllarda bu ülkelerin başına neler geldiğini gördük. Müslüman ülkelerde başımıza gelen olaylardan bir kitap ortaya çıkabilir. Bunları yaşadıktan sonra  "kıbleyi şaşırmak" değiminin anlamını daha iyi kavramaya başladım. Hayatında tek emeli siyaset olan ve dünya çapında bir mesleği asla yapmayan bir siyasetçi Türkiye'nin olanaklarını Araplarla paylaşmaya başlamıştı. Yapılan hatalar sonucu ülkemize 4 milyon Suriyeli dolmuştu. Üniversite mezunu Türk gençleri işsiz avare gezerken Suriyeliler her sokakta bir dönerci açıyordu. Türkiye'de en dikkat çeken sorunlu iş alanları gıda sanayi olmuştu ve ülkemizdeki Araplar gıda işinde başı çekiyordu !

 

Başımıza musallat olan devasa sorunları bir kaç siyasetçiye yüklemek aslında işin kolay tarafı. Siyasetçiye aşırı cesareti veren unsur bir takım kafası esirikli veya akıl tutulmasına uğramış kalabalıklar olduğunu görmeliyiz. Bu konuda gazeteci Yılmaz Özdil olayı müthiş bir şekilde ucundan yakalamış. Köşe yazısında şöyle diyor ;

"Değerli insanları toplumun önüne rol model olarak getirmektense, "değersiz önemli" insanları parlattınız.

Sayın vurdumduymaz halkımız...

"Değerli insanlara saygı duymaktansa, "Değersiz önemli" insanları baştacı  yapmayı tercih etti.

 

Türkiye'de İlkokul mezunu olan ama sosyal medyada Einstein gibi nutuklar atan bir sürü saçma insanın yaşadığı yer.  Bunların peşinden gittiği siyasetçinin de kariyer olarak dünyada geçerli bir özelliği yok. Örneğin bir hemşire dünyanın her yerinde bir sağlık kurumunda ekmeğini kazanabilir ama siyasetçi Edirne'den sonra ekmek bulmak için  ancak aşevlerine gidebilir !

 

Kıbleyi şaşırdıktan sonra ülkenin yüz yılı ziyan olup gider. Daha sonra suçluları teke teker cezalandırmak neye yarar ? Bu konuda İngiliz halkı tüm dünyaya örnek olacak bir olay yaşamıştır. İngiltere'nin diktatörü sayılan Oliver Cromwell öldükten sonra yargılanmış ve cesedi mezardan çıkartılıp Parlemento kapısında asılmıştı. Bu olay da açıkça gösteriyor. Kıbleyi şaşırdıktan sonra olacakları kimse kestiremez.

 

Yücel Sügen

22 Şubat 2018

 


 

 

 

 

 

 

 

Gölgeli   Bir  Sevgililer  Günü

 

 

Önceki yıllardaki İlkbahar sabahlarını düşün,

 

Gelinlik gibi süslenirdi doğa,

 

Gökyüzü renklerinin  coşkusunu bulutlar  taşırdı kollarında,

 

Kalbinde varsa bir tutam hüzün,

 

Dağılır giderdi esen   sevgi dolu rüzgarda.

 

Tanrı bu resimde dururdu, yüreğin bunun için çarpardı

 

Aşk da sarınca ruhumuzu kanatlanmış uçan,

 

Yaşamın tadı damarlarımızda nehirler gibi  coşardı.

 

Biz seninle bu manzaranın koynunda büyüdük,

 

Sonra siyah  gölgeye benzeyen kötülükler indi güzellikler ülkesine,

 

Sevdanın üvey evlat gibi horlandığını gördük.

 

Ülkemin kısrak gibi coşkulu başını yakaladı kara bir yular.

 

Yeniden o güzel günlerimizi yaşamak hayale benziyor  canım.

 

Bundan sonra  siyahlar ve akılları tutulmuşların ülkesinde,

 

Sevgililer gününü   karanlıktaki hayaletler kutlar.

 

 

Yücel Sügen