AKTÜEL

Fatih  Terim'in  Muhteşem  Horoskopu

 

 

İRAN'I  İZLEYENLER  BİR  DE  AYNAYA   BAKIN  !

 

 

Humeyni hayattayken 1984 yılında Tahran'a uçmuştum. İran'a yapılan son uçuşlardan biriydi. Irak-İran savaşı sırasında Saddam, İran'a gidecek uçakları düşüreceklerini açıklamıştı. Tahran'da kaldığım otelin çok yakınında toprağa saplanmış ama patlamamış bir Irak füzesi vardı. İran'a, Devrim Muhafızları ile teması olan bir Türk iş adamının refakatinde gitmiştim. Savunma Bakanının yeğeni ihracat-ithalat işleri yapan bir firmanın sahibiydi. Türkiye'den ve dünyanın diğer ülkelerinden temin edilecek bazı mallar satın almak istiyorlardı. Bunların içinde çeşitli marka kıçtan takma deniz motorları vardı. Milyonlarca dolarlık büyük bir ticaret sayılırdı. Daha sonra ABD baskısıyla hiç bir şirketin bu malları satmak istemediğini görmüştüm.

Tahran'da Bakanlıklarda temaslar yaparken aynı zamanda halkın arasına karışıp görüşmeler yapıyordum. Devrimden sonra İran'dan kaçan bir iş adamının ABD'ye gitmesinde yardımcı olan iş adamı bir dostum benimle onlara mesaj göndermişti. Tahran'da ihtiyacım olan maddi olanakları görüştüğüm aileden sağlamıştım. Bir akşam yemeğinde sohbet ederken ailenin ileri gelenleri heyecanlı bir tarzda bu ülkeye yazık oldu ama başımızdaki Mollalardan çok yakında kurtulacağız diye konuşuyorlardı. Onlara göre en fazla 1 sene içinde İran yeniden eski günlerine dönecekti. Mollalar ile çok yakın teması olan Devrim Muhafızı genç bir rehberimiz vardı. Bir kaç ay sonra Türkiye'ye dönme zamanı gelince uçaklar çalışmadığından bizi kendi arabasıyla sınıra kadar götürecek sevimli ama kafadan biraz kontak birisiydi ! Trafik çok sıkışık olduğu saatlerde arabasıyla diğer arabalara çarparak yol açardı. Devrimden önce bir cuma sabahı evde kahvaltı hazırlanırken şeker kalmadığını gören annesi onu bakkala göndermiş. Tahran'ın işlek bir caddesine çıktığında yürüyüş olduğunu görmüş. Merakla bağıran kalabalığı izlerken polis onu da tutuklamış. Hapis hücresinde yanında  sorgulamayı bekleyen genç bir kız varmış. Kız ona adeta yalvarıp şunları söylemiş : "Bu hayvanlar benim ırzıma geçerler. Bakireyim, istersen seninle olabilirim.." Genç rehberim korkudan neredeyse altıma yapacaktım diye anlatıyordu.  "Beni yakarlar bunlar bacım.. Sakın böyle bir şey isteme benden.."

Devrimden sonra Devrim Muhafızı olmuş. Burada iş yapmak istiyorsan insanlara sevimli gözükmelisin diyordu. Cuma günleri bizi alır ve Tahran üniversitesinin bahçesine namaz kılmaya götürürdü. Bahçenin ortasında çevresi kordonla sarılmış yerde Humeyni'nin namaza geldiğini ama bir gün patlayan bomba yüzünden artık gelmediğini söylemişti. İki milyon insanın caddelerden sel gibi akarak namaza geldiklerini izlemiştim. Cepheye gidecek askerler beyaz kefenler giymiş ve alınlarında şehit olacaklarını yazan bantlarla yürüyüş yaparlardı. Mollalarla birlikte kaldığım otele akşam yemeği için giriyorduk. O sırada giriş kapısında duran bir limusinden bembeyaz gelinliği içinde güzel bir İranlı genç kız ve damat indi. Otelde bir düğün olacağı anlaşılıyordu. Mollanın yüzünü somurtarak, "Yakında bu manzaralardan İran'ı temizleyeceğiz.." diye söylendiğini duymuştum !

 

İran'da tanıştığım aydın kesimden insanların 1984 yılında söyledikleri bu Mollardan çok yakında kurtulacağız sözleri aradan geçen yıllarda bir türlü gerçekleşmedi. Bakırköy lisesinde okurken sınıf arkadaşlarımdan biri  daha sonra doktor olmuştu ve Londra'da bir hastanede çalışıyordu. Bir gün buluşup yemek yemiştik. Bu sırada arkadaşım bana İranlı bir kadınla evli olduğunu ama devrimden sonra ülkeden çıkamayan kayınpederinin çok baskı altında kaldığını anlatmıştı. Benim İran maceralarımı öğrenince ona yardım edebilirim diye düşünmüştü. Fakat ne yazık ki arkadaşıma sadece faydalı olabilecek bazı isimler verebilmiştim. İstanbul'dan Tahran uçağına binerken birbirinden güzel, neşeli ve sevinçli  İranlı kadınların uçak Tahran hava limanına inerken nasıl sıkıca giyindiklerini, başlarını örttüklerini ve yüzlerinin nasıl ciddi birer maske ile sarıldığını hala hatırlarım.

 

İran'da ayaklanmaların başladığını medyadan öğrenince aklıma 1984 geldi. Sanki George Orwel'in ünlü romanı gibi 1984 meşum bir hatırlatıcı olmuştu. Daha önceki yazılarımda bulunduğumuz coğrafyada büyük bir planın uygulamaya konulduğunu açıklamıştım. Irak, Libya ve Suriye yerle bir edilmişti. Sırada İran olduğunu konuşuyorlardı. Daha sonra da sıra Türkiye'ye gelecek diyorlar. Dünyanın hemen hemen her yerine gittim. Okyanusları aştım ve kıtaları arşınladım. Türkiye gibi doğa güzelliklerine ve olanaklarına sahip başka bir ülke görmedim. Birileri bu ülkeyi cehenneme çevirmek için çalışırken maalesef içimizdeki "İrlandalılar"  onlara çanak tutuyorlar. Dini kullanarak ülke yönetmek ve siyaset yapmak bundan önceki devirlerde her yerde hüsranla son bulmuştur. Eğitimsiz kütleler buna kanarak peşlerinden giderler ama bir yere kadar. İran olaylarını izlerken bir de dönüp aynaya bakın.  Aynada ne görüyorsunuz ?

 

©Yücel Sügen

03.01.2018

 


 

 

 

 

 

FATİH  TERİM'İN  MUHTEŞEM    HOROSKOPU

 

 

Siyasi sorunlarla gerginleşen ortamı bu zamanda yumuşatacak en iyi konu spordur. Kadın, erkek, çocuk  bir çoğumuzun ilgilendiği konuların başında geliyor. Belki de parti tutmakta göze çarpan kutuplaşmaların ilk ortaya çıktığı alan spor ve futbol olmalıdır. İnsanlar seyretmenin zevkine varmaktan ziyade  birbirine sataşma ve aşağılama tarzını benimser ve bu durum sadece ülkemiz için de geçerli değil !  Bundan binlerce yıl önce de toplumlar spor karşılaşmalarında  yine birbirlerini yiyorlardı. Günümüzde çok büyük paraların döndüğü ama sonucunda somut hiç bir üretimin ortaya çıkmadığı ekonomi alanıdır futbol…

 

BM Genel Kurulunda Kudüs için yapılan oylamanın  yankıları henüz duyulurken, Galatasaray Kulübü ile sözleşme imzalayan ve göreve başlayan Teknik Direktör Fatih Terim fırtınası ortalığı daha şiddetli sarstı. Bu sonuç bize yaşadığımız zamanda özellikle futbolun taşınması zor ağırlığını gösteriyor. Sezona fırtına gibi başlayan ve ezeli rakiplerine büyük puan farkları atan Galatasaray futbol takımı birden düşüşe geçerek büyük kayıplar yaşadı. Milli takımdan ayrılan Fatih Terim ise önemli bir prestij arayışındaydı. Sosyal medya sürekli ondan bahsediyor ve uğradığı zararları yazıyordu. Böyle bir zamanda Galatasaray'ın bu kadar kötü sonuçlar alması ve Fatih Terim'in göreve getirilmesi olayı aklımıza bazı sorular getirmiyor değil. Bir insan ancak bu kadar kısmetli olabilir ! Acaba hangi güç veya kuvvetler bunlara neden oluyordu ?

 

Fatih Terim 04 Eylül 1953 günü Adana'da dünyaya gelmiş bir futbolcudur. Yaptığım araştırmalara göre muhtemelen doğum saati 04:30 civarlarında olmalı. Böyle olduğunda Lagna ve Ay Chandra Lagna Yengeç burcu olmakta ki fiziksel özellikleri ve kazanımları açısından da örtüşmekte. Lagna takımyıldızı Ashlesha Merkür yönetiminde olup özellikle Merkür Vargottama gücündeyse geniş kitleleri etkileyebilen profil ortaya çıkarır. Zaman zaman çok sert hatta zalim olabilen bu kişiler alışılmadık sıradışı tarzlarıyla çevrelerini etkileyerek kalıcı izler bırakırlar. 40 yaşından itibaren şaşırtıcı derecede maddi kazanımlar edinmeye başlarlar.  Ashlesha takımyıldızında doğan bir kişinin “strateji danışmanlığında” çok başarılı olacağı kadim bilgiler arasındadır. Ay, Punarvasu Nakshatra’da olduğundan yönetici Jüpiter olup maddi açıdan büyüme konusunda oldukça talihli bir yerleşimdir. Birçok konuda cesaret başarı sahibi insanlar bu takımyıldızın etkisinde olurlar.  Ayrıca Ay “Vargottama” gezegen olarak güç kazanacaktır. Navamsa haritasında bu saate göre Mars 10.evi yöneten gezegen olarak Koç burcunda yerleşmiştir. Bu şekilde kurduğum Doğum haritası (Rasi) ve Navamsa haritası aşağıda verilmiştir.

 

 

BALIK

KOÇ

BOĞA

İKİZLER

JÜPİTER

BALIK

RAHU

KOÇ

MARS

BOĞA

 

İKİZLER

AY

KOVA

 

VEDİK

RASİ

04 EYLÜL 1953

 

YENGEÇ

AY

KETU

VENÜS

KOVA

 

VEDİK

 

NAVAMSA

 

YENGEÇ

OĞLAK

RAHU

ASLAN

MARS

MERKÜR

GÜNEŞ

OĞLAK

ASLAN

AY

MERKÜR

 

YAY

T.SATÜRN

AKREP

TERAZİ

SATÜRN

BAŞAK

YAY

AKREP

TERAZİ

JÜPİTER

VENÜS

SATÜRN

BAŞAK

GÜNEŞ

KETU

 

 

 

Talihin  Kozmik   İşaretleri

 

Fatih Terim'in Vedik haritalarında sahip olduğu büyük talihin kozmik işaretlerini aşağıda sıralıyorum. Yaratıcının neden bazı insanlara bu kadar ödül ihsan ettiğini  kendimize sorabiliriz. Vedik astroloji sistemi bunun yanıtını "Karma evi" yani 5.ev ile açıklıyor. Geçmiş yaşamlardan  karmik ödüllü olan insanlar 5.evlerinden anlaşılır. Lagna ve Ay Yükselene göre Terim'in 5.evi Akrep burcudur. Yönetici gezegen Mars  5.ev ile 10.ev yöneticisi olduğundan "Yogakaraka" yani en güçlü gezegen olur. 5.ev spor, 10. ev kariyer ve 2.eve yerleşen olumlu Mars bu alanlarda kariyer başarısı ve beraberinde maddi başarıyı da vermekte. Özellikle spor alanlarında büyük başarılar kazanan insanların haritalarında çok kuvvetli Mars yerleşimi vardır. Navamsa haritasında Mars kendi burcu olan Koç burcunda yerleşmiştir. Sportif alanlarda yetenek, başarı ve merakı olmayan insanların haritalarında mevcut olan yogakaraka Mars’larını iyi analiz etmek gerekir, özellikle Navamsa haritasında zararlı bir evi yöneten gezegenle birlikte olan Mars’ın olumlu etkileri azalacaktır çünkü Navamsa haritası evlilik dışında bir gezegenin Rasi haritasında ne kadar güçlü çalışıp çalışmadığını gösteren bir harita kurgusudur.

 

Terim'in horoskopunda gözümüzü ısıran kozmik işaretler şöyledir.

 

a) Satürn yükselim burcu olan Terazi burcunda yerleşmiştir. Rasi ve Navamsa haritalarında aynı burçta olduğundan "Vargottama" olarak büyük güç kazanır. Kurala göre gezegen kendi yönettiği Oğlak ve Kova burcunda olsaydı bu kadar kuvvetli olamazdı.

 

b) Dünyevi konulardaki başarıyı ve azmi gösteren Rahu haritada “Atmakaraka” dır. İkinci büyük boylam derecesinde (18,14 derece) olan Güneş “AmatyaKaraka" gezegen olmakta. Hayatta büyük talihi gösteren işaret sayılır. Güneş kendi yönettiği Aslan burcunda olduğundan çok önemli talih göstergesidir. Kişiyi bulunduğu mevkide söz sahibi yapar.  Güneş doğal atmakaraka gezegendir ve çok kuvvetlidir. Gezegenin atmakaraka olduğu haritanın sahibinin bu yaşam ve dünyadaki amacı başarı, şöhret, zafer ve güç elde etmektir. Güneş aynı zamanda Para evinde (2.ev) yerleşmiştir.

 

c) Rasi ve Navamsa haritalarında aynı burçta (Aslan) yerleşen MERKÜR "Vargottama" olmuştur.  Büyük akıl kapasitesi ve becerisi verecek ve hayatı boyunca kişiyi destekleyecektir.

 

Aklımıza şöyle bir soru gelebilir; Bu hayatta talihin kapısı ne zaman açılır ? Terim'in yeni işine başladığı gün Transit Satürn Rasi haritasında natal Ay'a göre 6.evden (Yay) geçmekte. Gezegen için en faydalı ve olumlu transit yaşanıyor.  Ekim 2018 içinde transit Jüpiter Akrep burcuna girecek ve natal Ay'a göre 5.evde olacaktır. Yine büyük talih zamanı gözüküyor. T.Satürn ve T.Jüpiter olumlu evlerden geçerken, natal haritanın gücü ve yaşanılan dasa (Yogakaraka Merkür) olumlu olduğunda talihin sınırı olmazmış… !

 

 

©Özlem Sügen

22.12.2017